Japonsko – Švédsko 1:2 (kon.) | Švýcarsko – Korea 8:0 (kon.)
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Švédsko
Sobota 10.02.2018, 08:40Olympijské hry - ženy • Skupina B
Sledujte:

Vítám vás u přenosu prvního utkání olympijského turnaje v hokeji žen. Zápas, a i tento přenos začínají v 8:40.

Švédsko
    Šestý celek minulého mistrovství světa bude určitě chtít zabojovat o nejvyšší příčky, obzvlášť když na posledních dvou olympijských hrách skončil severský celek na nepopulární čtvrté pozici. Švédské hokejistky podstoupily před odletem do Koreje dvojici přípravných utkání proti Korei a Rusku, ze kterých vyšly v obou případech vítězně.

Japonsko
    To Japonky jsou jasným outsiderem této skupiny, vždyť až na jaře si zajistily účast v nejvyšší skupině mistrovství světa. I příprava hokejistkám ze země vycházejícího slunce příliš nevyšla. Z dvanácti utkání odešly pouze dvakrát vítězně, a to proti Česku a Rusku.

Vzájemné utkání
    16.12.17 Švédsko Ž – Japonsko Ž 2 : 1 (1 : 1)
    30.03.16 Japonsko Ž – Švédsko Ž 0 : 2
    28.03.15 Švédsko Ž – Japonsko Ž 3 : 4 (3 : 3)
    09.02.14 Švédsko Ž – Japonsko Ž 1 : 0

Týmy ve skupině B
    1. Švédsko
    2. Švýcarsko
    3. Japonsko
    4. Korea

První dvě družstva postoupí do čtvrtfinále turnaje.

Japonsko: N. Fudžimotová (Kondová, Akane Konišiová) – A. Tokoová, Suzukiová, Kojkeová, Hosojamadaová, Horiová, Takeučiová, Aoj Šigaová – Jonejamaová, Osawaová, Onoová – H. Tokoová, Ukitaová, Kuboová – M. Fudžimotová, Takaová, Šišiučiová – Adačiová, Terašimaová, Iwaharaová – Nakamurová.

Švédsko: Grahnová (Muraseová, Berglindová) – Olofssonová, Nylénová-Perssonová, Fällmanová, Svedinová, Alasalmiová, Ramboldtová, Lundbergová – Johanssonová, Borgqvistová, Udénová Johanssonová – Hjalmarssonová, Grahmová, Nordinová – Winbergová, Stenbergová, Olssonová – Küllerová, Lindhová, Rasková – Carlssonová.

Rozhodčí: Guay, Szkola – Pagon, Svobodová.

K dnešnímu utkání nastoupí i česká rozhodčí Zuzana Svobodová, která bude tvořit společně s Pagonovou dvojici čárových rozhodčích.

00:01

00:25
    Hned po úvodním vhazování jsou aktivnější švédské hráčky. Borgqvistová ale puk za bránou japonského celku ztrácí, a hra se tak přesouvá na druhou stranu kluziště.

02:00
    První zákrok si připisuje po střele od modré čáry N. Fudžimotová . Následuje vhazování před její bránou.

02:28
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    FANNY RASKOVÁ trefuje volný prostor nad pravým ramenem japonské brankářky a posílá švédky do vedení! Asistence: Küllerová, Carlssonová
    02:28 Fanny RASKOVÁ - 0:1

02:33
    Vyloučení v týmu Švédsko (2 min.). Lisa Johanssonová si jde sednout za podražení.

03:30
    Švédky zatím skvěle brání přesilovku Japonek, která se odehrává z velké části mimo jejich útočné pásmo.

04:33

05:27
    Odpískaný ofsajd zastavuje rychlý postup Švédek .

05:55
    Ukitaová se ladně prohnala kolem obránkyň soupeře, její další postup ovšem ovace příliš nepřinesl.

06:35
    Fudžimotová předvedla výtečný zákrok proti prudké střele Raskové.

06:50
    Střely na bránu: 0 – 6

07:10
    Johanssonová nedokázala zpracovat přihrávku na modré čáře, a puk se tak sune na hokejky Japonek.

08:00
    Plné ruce práce měla Fudžimotová , která musela hasit závar před svou svatyní.

09:08
    Stenbergová se ocitla v zajímavém úniku, puk ji ale utekl a ukončil tak útočné snažení švédské hráčky.

10:10
    Krátce po střele Šišiučiové musela nebezpečnou situaci zachraňovat Grahnová, která se tak pomalu začíná dostávat do tempa.

10:30
    Japonky začínají vystrkovat růžky. V posledních minutách to jsou ony, co udávají tempo utkání.

11:14
    Zakázané uvolnění týmu Švédska.

11:35
    Velká šance Japonek! Střelu Takaové vyrazila Grahnová před sebe, puku se poté zmocnila Nakamurová, ale ani ta nedokázala překonat švédskou brankařku.

13:00
    Hjalmarssonová se pokoušela zavést puk do útočné třetiny, její záměr ale zmařila jedna z japonských obránkyň.

13:59
    Hosojamadaová se obtočila kolem branky Švédska a nadvakrát se snažila dostat puk za zády Grahnové, ale ani tento pokus o vstřelení vyrovnávací branky úspěšně neskončil.

15:29
    Po delší době se do útočného pásma dostaly i švédské hráčky, ty tam ale nezůstaly příliš dlouho a musí se teď znova soustředit na obrannou činnost.

16:24
    Tvrdou střelu od modré čáry kryje zatím stoprocentní Grahnová.

18:00
    Dvě minuty do konce první třetiny a stále Švédky nehrají příliš vyrovnanou partii s asijským celkem.

19:00
    Minuta do konce první třetiny.

19:22
    Hosojamadaové se nezdařil pokus o vystřelení na bránu Švédska, jelikož proti ní skvěle vystoupila jedna z její soupeřek.

20:00

První třetina začala podle predikcí. Švédky tlačily své soupeřky a tato herní převaha vyústila v první branku utkání, kterou vstřelila Rasková. Po vstřelené brance ale Švédky herně upadaly a hned několikrát se do zajímavé příležitosti dostaly Japonky. Jestli se švédský výběr vzchopí budeme moct sledovat v další části, která začíná zhruba v 9:25.

20:01

20:22
    Šigaová získala puk v útočném pásmu a Japonky díky tomu momentálně kombinují před bránou Grahnové.

20:52
    Mezi kruhy se ke střele dostala Takavoá, její střelu ovšem kryje švédská brankářka.

21:40
    První desítky vteřin druhé třetiny jako by navazovaly na část první. Japonky hrají skvělý hokej na který švédské hráčky nedokáží najít odpověď.

22:49
    Švédské hráčky se poprvé dostaly také do útočného pásma, v něm se ale dlouho neudržely.

23:53
    Střelu z pravé strany vyrazila Grahnová do rohu kluziště, odkud vyhodila jedna z hráček Švédska na zakázané uvolnění.

24:55
    Ukitaová aktivně narušovala rozehru švédských hokejistek, která vyřešily celou situací vyhozením na zakázané uvolnění.

25:24
    Perfektní Fudžimotová! Japonská brankářka si poradila s přečíslením dva na jednoho a drží šance svého týmu na bodový zisk v dnešním utkání.

25:49
    Vyloučení v týmu Japonsko (Hanae Kuboová – 2 min., podražení).

26:31
    Nordinová se dostala z levé strany ke střele, s její střelou ale Fudžimotová neměla sebemenší problém.

27:49

28:20
    Švédky očividně přesilová hra nabudila. Hostující hráčky se čím dál častěji dostávají do zakončení, zatím ale bez gólového úspěchu.

29:27
    Nahození Olofssonové jemně tečovala Olssonová, ani její pokus ale za zády Fudžimotové nekončí.

30:40
    Ofsajd zastavuje slibně rozjetou akci Japonska. Následuje reklamní přestávka.

30:40
    Küllerová je vykázána z vhazování.

30:58
    Teď už ale rozhodčí s proběhlým vhazováním problém nemají a puk jde na hole Japonek, které vyhazují na zakázané uvolnění.

31:18
    Tři Japonky se ocitly před jednou jedinou hráčkou Švédska, jenže se jim nepodařilo přetavit šanci v zakončení.

32:37
    Tribuny jsou dnes zaplněné z velké části Korejskými fanoušky, kteří vyčkávají na večerní duel svého národního týmu.

33:40
    Hokej nahoru-dolů! Hra se přesouvá ze strany na stranu a duel začíná mít pořádný náboj.

34:30
    Střela Küllerové neměla razanci, a tak ji Grahnová v klidu kryje lapačkou.

34:53
    Zaváhání v obraně Japonska mělo na svědomí zajímavou příležitost Švédska, která ale zůstala nevyužita.

36:08
    Japonské hráči tlačí Švédky, kterým se nedaří utlumit tlak hostujícího mužstva! Střela Osawaové pořádně provětrala brankářku Švédska, i tak ale pásmo Japonky stále drží.

36:52
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    A přece se Japonsy dočkaly! Obrovský závar před bránou Grahnové využila RUI UKITAOVÁ, která dokázala dopravit puk za brankovou čáru. Asistence: Kuboová
    36:52 Ruj UKITAOVÁ - 1:1

38:33
    Švédky dostaly ledovou sprchu, která jim evidentně pomohla, protože teď pořádně Japonkám zatápí.

39:00
    Minuta do konce druhé třetiny.

39:07
    Střelu Ukitaové kryje Grahnová.

39:15
    Hosojamadaová dostala perfektní přihrávku z levé strany, avšak její střela příliš přesná nebyla.

39:31
    Grahnová znovu musela zasahovat, tentokrát proti střele od pravé mantinelu.

40:00

Japonky v druhé části pokračovaly v tempu hry a často dostávaly Švédky pod tlak. Celé toto útočné snažení vyústilo v sedmatřicáté minutě ve vyrovnávací branku, kterou vsítila Ukitaová. Švédky se po ní probraly a začaly po delší době také ohrožovat Fudžimotovou. Po druhé třetině tedy 1:1.
    Třetí třetina začne zhruba v 10:15.

40:01

40:45
    Už se hnaly švédské hráčky do přečíslení dva na jednoho, jejich postup ovšem zastavil odpískaný ofsajd.

41:28
    Střela Hosojamadaové míjí bránu Švédek.

41:53
    Tak to je rána z čistého nebe! Suzukiová chybovala v rozehře a puk se dostal k Grahmové, která zpětnou přihrávku našla SARU HJALMARSSNOVOU a ta rozvlnila síť ve svatyni Fudžimotové. Asistence Grahmová
    41:53 Sara HJALMARSSONOVÁ - 1:2

43:38
    Už se zdálo, že bude Olssonová zakončovat , její hokejku ovšem na poslední chvíli zablokovala jedna z hráček Japonska.

44:29
    Ukázkovou přihrávku vyslala Hosojamadaová na Jonejamaovou, která lehce tečovala puk na švédskou bránu, tu ale perfektně střeží Grahmová, jež si se střelou poradila.

44:58
    Vyloučení v týmu Švédsko (2 min.).

45:52
    Přesilovka se Japonkám vůbec nedaří, většinu času zatím tráví ve svém obranném pásmu.

46:07
    Hosojamadaová zpoza kruhů pořádně vyzkoušela postřeh Grahnové, která si se střelou poradila.

46:40
    Japonky se konečně usadily v útočném pásmu.

47:02

48:06
    Vyloučení v týmu Švédsko (Anna Borgqvistová – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).

48:18
    Švédky se rychle po vhazování osvobozují.

48:50
    Šišiučiová se pohledně prosmýkla kolem trojice hráček Švédska, jenže poté nedokázala zakončit.

49:36
    Švédky se znova osvobozují a nejspíš oslabení zvládnou.

50:06

50:30
    Osawaová se obtočila kolem brány a pohotově zakončila, její střela ale neměla gólové parametry.

50:44
    Postup Japonek zastavuje ofsajd.

50:55
    Nechybělo málo a bylo srovnáno! Grahnová si při rozehrávce za bránou nerozuměla se svou spoluhráčkou a přenechala puk jedné z hráček Japonska, která dávala pod sebe na Ukitaovou, avšak ta v gólové šanci pohořela.

51:59
    Kuboová ukázala své technické dovednosti, když obešla dvojici hráček Švédska. Její další postup ale větší úspěch nepřinesl.

52:26
    Fudžimotová skvěle zakročila proti přečíslení dva na jednoho!

54:00
    Poslední minuty nám nabízí krásný hokej plný šancí a střel. Vypadá to, že budeme svědky velmi dramatické koncovky.

54:06
    Fudžimotová si připisuje další úspěšný zákrok.

54:45
    Japonky po delším časovém intervalu získaly puk pod kontrolu a tlačí se dopředu.

55:15
    Střely na bránu: 28 – 26

55:25
    Zakázané uvolnění Švédska.

55:59
    Hosojamadaová se pokoušela najít skulinku mezi betony Grahnové, ta ale stiskla betony včas.

56:43
    Japonsko uzamklo Švédky ve obranném pásmu.

57:35
    Skvělá Grahnová! Švédská brankářka si poradila se střelou z mezikruží a i s následnou dorážkou!

58:00
    Dvě minuty do konce zápasu.

58:30
    Minuta a půl do konce a Fudžimotová stále v bráně.

58:57
    Osawaová se hnala do rychlého protiútoku, ale zastavuje ji ofsajd.