konec
Muži - 1500 m (finále)

Vítěz: H. Lim (KOR)

Sobota 10.02.2018, 11:00Zimní olympijské hry - Short track
     
    Z tohoto závodu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (14:48:39)
     
    Z olympijských medailí se raduje také druhý Nizozemec Sjinkie Knegt a třetí Semjon Elistratov reprezentující ruské sportovce. Naopak obhájce olympijského zlata ze Soči, Charles Hamelin, skončil až šestý a poté byl dokonce diskvalifikován.
    První zlatou medaili pro pořadatelskou zemi vybojoval Hjojun Lim

     
    Titul olympijského šampiona v závodě na 1500 metrů vybojoval domácí Hjojun Lim, který získal první zlato pořadatelské země na letošních olympijských hrách.

    Mnohem více se favorizoval sice Daheon Hwang, toho ale několik okruhů před cílem potkal pád a z boje o medaile vypadl. Korea se však přesto může radovat díky Limovi.
     
    Závod skončil.
     
    Výsledky finále
    1. Hjojun Lim (KOR) 2:10,485 OR
    2. Sjinkie Knegt (NED) 2:10,555
    3. Semjon Elistratov (OAR) 2:10,687
    4. Samuel Girard (CAN) 2:11,176
    5. Šaolin Šandor Liu (HUN) 2:11,520
    6. Itzhak De Laat (NED) 2:12,362
    7. Thibaut Fauconnet (FRA) 2:53,150
    Däheon Hwang (KOR) DNF
    Charles Hamelin (CAN) PEN
     
    Kanaďan Hamelin je diskvalifikován.
     
    Rozhodčí se ještě jednou vrací k videu.
     
    Rozhodčí ještě sledují video, na oficiální výsledky si tak musíme počkat.
     
    Lim časem 2:10,485 stanovil nový olympijský rekord!
     
    Stříbrnou medaili vybojoval Sjinkie Knegt a bronz získal Semjon Elistratov.
     
    Hjojun Lim se stává olympijským vítězem v závodě na 1500 metrů!
     
    Na čele bojuje Lim s Knegtem.
     
    Padá i Hwang! Největší favorit je ze hry!
     
    Fauconnet padá!
     
    Tři kola před cílem se Hwang přetahuje o vedení s Knegtem.
     
    Před Hranga se dostal Knegt.
     
    Tempo je od začátku mnohem rychlejší než předchozí závod. Na čele jsou oba Korejci.
     
    Finálový závod odstartoval!
     
    Účastníci finále nastupují na led.

    Jan Vojkůvka

    Výsledky
    Finále
    1. Hjojun Lim (KOR) 2:10,485 OR
    2. Sjinkie Knegt (NED) 2:10,555
    3. Semjon Elistratov (OAR) 2:10,687
    4. Samuel Girard (CAN) 2:11,176
    5. Šaolin Šandor Liu (HUN) 2:11,520
    6. Itzhak De Laat (NED) 2:12,362
    7. Thibaut Fauconnet (FRA) 2:53,150
    Däheon Hwang (KOR) DNF
    Charles Hamelin (CAN) PEN

    Finále B
    1. Tchiej-ju Chan (CHN) 2:26,281
    2. Jira Seo (KOR) 2:26,346
    3. Pascal Dion (CAN) 2:26,412
    4. Roberto Pukitis (LAT) 2:26,525
    5. Aaron Tran (USA) 2:27,127
    -------------------------------------------------
    Semifinále
    1/3

    1. Semjon Elistratov (OAR) 2:11,003 QA
    2. Charles Hamelin (CAN) 2:11,124 QA
    3. Jira Seo (KOR) 2:11,126 QB
    4. Roberto Pukitis (LAT) 2:11,165 QB
    5. Andy Jung (AUS) 2:11,183
    6. Samuel Girard (CAN) qA
    J.R. Celski (USA) PEN

    2/3
    1. Sjinkie Knegt (NED) 2:11,90 QA
    2. Thibaut Fauconnet (FRA) 2:12,049 QA
    3. Pascal Dion (CAN) 2:12,640 QB
    4. Aaron Tran (USA) 2:13,487 QB
    5. Šaolin Šandor Liu (HUN) 2:45,709 qA
    6. Jens Almey (BEL) DNF
    John-Henry Krueger (USA) PEN

    3/3
    1. Hjojun Lim (KOR) 2:11,389 QA
    2. Däheon Hwang (KOR) 2:11,469 QA
    3. Itzhak De Laat (NED) 2:11,781 qA
    4. Tchiej-ju Chan (CHN) 2:11,827 QB
    5. Sebastian Lepape (FRA) 2:11,967
    6. Chung-č' Sü (CHN) 2:19,310
    Shaoang Liu (HUN) PEN
    Ta-ťing Wu (CHN) PEN
    -------------------------------------------------
    Rozjížďky
    1/6
    1. Samuel Girard (CAN) 2:12,835 Q
    2. Šaolin Šandor Liu (HUN) 2:12,923 Q
    3. Semjon Elistratov (OAR) 2:13,087 Q
    4. Hiroki Jokojama (JPN) 2:13,323
    5. Ward Petre (BEL) 2:17,362
    6. Farrell Treacy (GBR)

    2/6
    1. Charles Hamelin (CAN) 2:12,130 Q
    2. Jens Almey (BEL) 2:12,998 Q
    3. Aaron Tran (USA) 2:14,133 Q
    4. Andy Jung (AUS) 2:16,995 q
    5. Tchiej-ju Chan (CHN) 2:38,865 q
    Juri Confortola (ITA) PEN

    3/6
    1. Däheon Hwang (KOR) 2:15,561 Q
    2. Itzhak De Laat (NED) 2:15,691 Q
    3. Ta-ťing Wu (CHN) 2:15,823 Q
    4. Tommaso Dotti (ITA) 2:16,177
    5. Pascal Dion (CAN) 2:16,856 q
    6. Un Song Čö (PRK) 2:18,213
    Vladislav Bykanov (ISR) PEN

    4/6
    1. Hjojun Lim (KOR) 2:13,891 Q
    2. Sebastian Lepape (FRA) 2:13,965 Q
    3. Shaoang Liu (HUN) 2:14,160 Q
    4. Denis Nikiša (KAZ) 2:14,847
    5. Maxim Sjařejev (BLR) 2:15,242
    Kazuki Jošinaga (JPN) PEN

    5/6
    1. Jira Seo (KOR) 2:18,750 Q
    2. Roberto Pukitis (LAT) 2:18,825 Q
    3. J.R. Celski (USA) 2:19,028 Q
    4. Keita Watanabe (JPN) 2:19,205
    5. Csaba Burjan (HUN) 2:19,284
    6. Alexander Šulginov (OAR) 2:19,308

    6/6
    1. John-Henry Krueger (USA) 2:15,671 Q
    2. Thibaut Fauconnet (FRA) 2:15,768 Q
    3. Sjinkie Knegt (NED) 2:15,949 Q
    4. Pavel Sitnikov (OAR) 2:33,653
    5. Chung-č' Sü (CHN) 2:35,641 q
    Nurbergen Žumagazijev (KAZ) PEN