Přehled událostí na ZOH Pchjongčchang 2018 - 1.den | (kon.) |
Ženy - Sprint (7,5 km) | Vítěz: L. Dahlmeierová (GER) (kon.) |
Ženy - Skiatlon | Vítěz: Ch. Kallaová (SWE) (kon.) |
Muži - Střední můstek | Vítěz: A. Wellinger (GER) (kon.) |
Ženy - 3000 m | Vítěz: C. Achtereekteová (NED) (kon.) |
Muži - 1500 m (finále) | Vítěz: H. Lim (KOR) (kon.) | | | Ženy - 500 m (kvalifikace) | Vítěz: M. Čoi (KOR) (kon.) |
Ženy - štafeta 3000 m (kvalifikace) | Vítěz: Čína (kon.) |
Muži - Slopestyle (kvalifikace) | Vítěz: M. Parrot (CAN) (kon.) |
Muži - 1. a 2. jízdy | (kon.) |
Smíšené dvojice - dopolední program | (kon.) | | | Smíšené dvojice - večerní program | (kon.) |
konec
Muži - 1500 m (finále)
Vítěz: H. Lim (KOR)
Jan Vojkůvka
Výsledky
Finále
1. Hjojun Lim (KOR) 2:10,485 OR
2. Sjinkie Knegt (NED) 2:10,555
3. Semjon Elistratov (OAR) 2:10,687
4. Samuel Girard (CAN) 2:11,176
5. Šaolin Šandor Liu (HUN) 2:11,520
6. Itzhak De Laat (NED) 2:12,362
7. Thibaut Fauconnet (FRA) 2:53,150
Däheon Hwang (KOR) DNF
Charles Hamelin (CAN) PEN
Finále B
1. Tchiej-ju Chan (CHN) 2:26,281
2. Jira Seo (KOR) 2:26,346
3. Pascal Dion (CAN) 2:26,412
4. Roberto Pukitis (LAT) 2:26,525
5. Aaron Tran (USA) 2:27,127
-------------------------------------------------
Semifinále
1/3
1. Semjon Elistratov (OAR) 2:11,003 QA
2. Charles Hamelin (CAN) 2:11,124 QA
3. Jira Seo (KOR) 2:11,126 QB
4. Roberto Pukitis (LAT) 2:11,165 QB
5. Andy Jung (AUS) 2:11,183
6. Samuel Girard (CAN) qA
J.R. Celski (USA) PEN
2/3
1. Sjinkie Knegt (NED) 2:11,90 QA
2. Thibaut Fauconnet (FRA) 2:12,049 QA
3. Pascal Dion (CAN) 2:12,640 QB
4. Aaron Tran (USA) 2:13,487 QB
5. Šaolin Šandor Liu (HUN) 2:45,709 qA
6. Jens Almey (BEL) DNF
John-Henry Krueger (USA) PEN
3/3
1. Hjojun Lim (KOR) 2:11,389 QA
2. Däheon Hwang (KOR) 2:11,469 QA
3. Itzhak De Laat (NED) 2:11,781 qA
4. Tchiej-ju Chan (CHN) 2:11,827 QB
5. Sebastian Lepape (FRA) 2:11,967
6. Chung-č' Sü (CHN) 2:19,310
Shaoang Liu (HUN) PEN
Ta-ťing Wu (CHN) PEN
-------------------------------------------------
Rozjížďky
1/6
1. Samuel Girard (CAN) 2:12,835 Q
2. Šaolin Šandor Liu (HUN) 2:12,923 Q
3. Semjon Elistratov (OAR) 2:13,087 Q
4. Hiroki Jokojama (JPN) 2:13,323
5. Ward Petre (BEL) 2:17,362
6. Farrell Treacy (GBR)
2/6
1. Charles Hamelin (CAN) 2:12,130 Q
2. Jens Almey (BEL) 2:12,998 Q
3. Aaron Tran (USA) 2:14,133 Q
4. Andy Jung (AUS) 2:16,995 q
5. Tchiej-ju Chan (CHN) 2:38,865 q
Juri Confortola (ITA) PEN
3/6
1. Däheon Hwang (KOR) 2:15,561 Q
2. Itzhak De Laat (NED) 2:15,691 Q
3. Ta-ťing Wu (CHN) 2:15,823 Q
4. Tommaso Dotti (ITA) 2:16,177
5. Pascal Dion (CAN) 2:16,856 q
6. Un Song Čö (PRK) 2:18,213
Vladislav Bykanov (ISR) PEN
4/6
1. Hjojun Lim (KOR) 2:13,891 Q
2. Sebastian Lepape (FRA) 2:13,965 Q
3. Shaoang Liu (HUN) 2:14,160 Q
4. Denis Nikiša (KAZ) 2:14,847
5. Maxim Sjařejev (BLR) 2:15,242
Kazuki Jošinaga (JPN) PEN
5/6
1. Jira Seo (KOR) 2:18,750 Q
2. Roberto Pukitis (LAT) 2:18,825 Q
3. J.R. Celski (USA) 2:19,028 Q
4. Keita Watanabe (JPN) 2:19,205
5. Csaba Burjan (HUN) 2:19,284
6. Alexander Šulginov (OAR) 2:19,308
6/6
1. John-Henry Krueger (USA) 2:15,671 Q
2. Thibaut Fauconnet (FRA) 2:15,768 Q
3. Sjinkie Knegt (NED) 2:15,949 Q
4. Pavel Sitnikov (OAR) 2:33,653
5. Chung-č' Sü (CHN) 2:35,641 q
Nurbergen Žumagazijev (KAZ) PEN
Finále
1. Hjojun Lim (KOR) 2:10,485 OR
2. Sjinkie Knegt (NED) 2:10,555
3. Semjon Elistratov (OAR) 2:10,687
4. Samuel Girard (CAN) 2:11,176
5. Šaolin Šandor Liu (HUN) 2:11,520
6. Itzhak De Laat (NED) 2:12,362
7. Thibaut Fauconnet (FRA) 2:53,150
Däheon Hwang (KOR) DNF
Charles Hamelin (CAN) PEN
Finále B
1. Tchiej-ju Chan (CHN) 2:26,281
2. Jira Seo (KOR) 2:26,346
3. Pascal Dion (CAN) 2:26,412
4. Roberto Pukitis (LAT) 2:26,525
5. Aaron Tran (USA) 2:27,127
-------------------------------------------------
Semifinále
1/3
1. Semjon Elistratov (OAR) 2:11,003 QA
2. Charles Hamelin (CAN) 2:11,124 QA
3. Jira Seo (KOR) 2:11,126 QB
4. Roberto Pukitis (LAT) 2:11,165 QB
5. Andy Jung (AUS) 2:11,183
6. Samuel Girard (CAN) qA
J.R. Celski (USA) PEN
2/3
1. Sjinkie Knegt (NED) 2:11,90 QA
2. Thibaut Fauconnet (FRA) 2:12,049 QA
3. Pascal Dion (CAN) 2:12,640 QB
4. Aaron Tran (USA) 2:13,487 QB
5. Šaolin Šandor Liu (HUN) 2:45,709 qA
6. Jens Almey (BEL) DNF
John-Henry Krueger (USA) PEN
3/3
1. Hjojun Lim (KOR) 2:11,389 QA
2. Däheon Hwang (KOR) 2:11,469 QA
3. Itzhak De Laat (NED) 2:11,781 qA
4. Tchiej-ju Chan (CHN) 2:11,827 QB
5. Sebastian Lepape (FRA) 2:11,967
6. Chung-č' Sü (CHN) 2:19,310
Shaoang Liu (HUN) PEN
Ta-ťing Wu (CHN) PEN
-------------------------------------------------
Rozjížďky
1/6
1. Samuel Girard (CAN) 2:12,835 Q
2. Šaolin Šandor Liu (HUN) 2:12,923 Q
3. Semjon Elistratov (OAR) 2:13,087 Q
4. Hiroki Jokojama (JPN) 2:13,323
5. Ward Petre (BEL) 2:17,362
6. Farrell Treacy (GBR)
2/6
1. Charles Hamelin (CAN) 2:12,130 Q
2. Jens Almey (BEL) 2:12,998 Q
3. Aaron Tran (USA) 2:14,133 Q
4. Andy Jung (AUS) 2:16,995 q
5. Tchiej-ju Chan (CHN) 2:38,865 q
Juri Confortola (ITA) PEN
3/6
1. Däheon Hwang (KOR) 2:15,561 Q
2. Itzhak De Laat (NED) 2:15,691 Q
3. Ta-ťing Wu (CHN) 2:15,823 Q
4. Tommaso Dotti (ITA) 2:16,177
5. Pascal Dion (CAN) 2:16,856 q
6. Un Song Čö (PRK) 2:18,213
Vladislav Bykanov (ISR) PEN
4/6
1. Hjojun Lim (KOR) 2:13,891 Q
2. Sebastian Lepape (FRA) 2:13,965 Q
3. Shaoang Liu (HUN) 2:14,160 Q
4. Denis Nikiša (KAZ) 2:14,847
5. Maxim Sjařejev (BLR) 2:15,242
Kazuki Jošinaga (JPN) PEN
5/6
1. Jira Seo (KOR) 2:18,750 Q
2. Roberto Pukitis (LAT) 2:18,825 Q
3. J.R. Celski (USA) 2:19,028 Q
4. Keita Watanabe (JPN) 2:19,205
5. Csaba Burjan (HUN) 2:19,284
6. Alexander Šulginov (OAR) 2:19,308
6/6
1. John-Henry Krueger (USA) 2:15,671 Q
2. Thibaut Fauconnet (FRA) 2:15,768 Q
3. Sjinkie Knegt (NED) 2:15,949 Q
4. Pavel Sitnikov (OAR) 2:33,653
5. Chung-č' Sü (CHN) 2:35,641 q
Nurbergen Žumagazijev (KAZ) PEN
Mnohem více se favorizoval sice Daheon Hwang, toho ale několik okruhů před cílem potkal pád a z boje o medaile vypadl. Korea se však přesto může radovat díky Limovi.
1. Hjojun Lim (KOR) 2:10,485 OR
2. Sjinkie Knegt (NED) 2:10,555
3. Semjon Elistratov (OAR) 2:10,687
4. Samuel Girard (CAN) 2:11,176
5. Šaolin Šandor Liu (HUN) 2:11,520
6. Itzhak De Laat (NED) 2:12,362
7. Thibaut Fauconnet (FRA) 2:53,150
Däheon Hwang (KOR) DNF
Charles Hamelin (CAN) PEN
Semjon Elistratov (OAR)
Charles Hamelin (CAN)
Hjojun Lim (KOR)
Däheon Hwang (KOR)
Itzhak De Laat (NED)
Sjinkie Knegt (NED)
Thibaut Fauconnet (FRA)
Šaolin Šandor Liu (HUN)
Samuel Girard (CAN)
1. Tchiej-ju Chan (CHN) 2:26,281
2. Jira Seo (KOR) 2:26,346
3. Pascal Dion (CAN) 2:26,412
4. Roberto Pukitis (LAT) 2:26,525
5. Aaron Tran (USA) 2:27,127
Jira Seo (KOR)
Roberto Pukitis (LAT)
Tchiej-ju Chan (CHN)
Pascal Dion (CAN)
Aaron Tran (USA)
1/3
1. Semjon Elistratov (OAR) 2:11,003 QA
2. Charles Hamelin (CAN) 2:11,124 QA
3. Jira Seo (KOR) 2:11,126 QB
4. Roberto Pukitis (LAT) 2:11,165 QB
5. Andy Jung (AUS) 2:11,183
6. Samuel Girard (CAN) qA
J.R. Celski (USA) PEN
2/3
1. Sjinkie Knegt (NED) 2:11,90 QA
2. Thibaut Fauconnet (FRA) 2:12,049 QA
3. Pascal Dion (CAN) 2:12,640 QB
4. Aaron Tran (USA) 2:13,487 QB
5. Šaolin Šandor Liu (HUN) 2:45,709 qA
6. Jens Almey (BEL) DNF
John-Henry Krueger (USA) PEN
3/3
1. Hjojun Lim (KOR) 2:11,389 QA
2. Däheon Hwang (KOR) 2:11,469 QA
3. Itzhak De Laat (NED) 2:11,781 qA
4. Tchiej-ju Chan (CHN) 2:11,827 QB
5. Sebastian Lepape (FRA) 2:11,967
6. Chung-č' Sü (CHN) 2:19,310
Shaoang Liu (HUN) PEN
Ta-ťing Wu (CHN) PEN
1/3
Charles Hamelin (CAN)
Samuel Girard (CAN)
Semjon Elistratov (OAR)
Andy Jung (AUS)
Jira Seo (KOR)
Roberto Pukitis (LAT)
J.R. Celski (USA)
2/3
Šaolin Šandor Liu (HUN)
Jens Almey (BEL)
Aaron Tran (USA)
John-Henry Krueger (USA)
Thibaut Fauconnet (FRA)
Sjinkie Knegt (NED)
Pascal Dion (CAN)
3/3
Hjojun Lim (KOR)
Sebastian Lepape (FRA)
Shaoang Liu (HUN)
Däheon Hwang (KOR)
Itzhak De Laat (NED)
Ta-ťing Wu (CHN)
Chung-č' Sü (CHN)
Tchiej-ju Chan (CHN)
1/6
1. Samuel Girard (CAN) 2:12,835 Q
2. Šaolin Šandor Liu (HUN) 2:12,923 Q
3. Semjon Elistratov (OAR) 2:13,087 Q
4. Hiroki Jokojama (JPN) 2:13,323
5. Ward Petre (BEL) 2:17,362
6. Farrell Treacy (GBR)
2/6
1. Charles Hamelin (CAN) 2:12,130 Q
2. Jens Almey (BEL) 2:12,998 Q
3. Aaron Tran (USA) 2:14,133 Q
4. Andy Jung (AUS) 2:16,995 q
5. Tchiej-ju Chan (CHN) 2:38,865 q
Juri Confortola (ITA) PEN
3/6
1. Däheon Hwang (KOR) 2:15,561 Q
2. Itzhak De Laat (NED) 2:15,691 Q
3. Ta-ťing Wu (CHN) 2:15,823 Q
4. Tommaso Dotti (ITA) 2:16,177
5. Pascal Dion (CAN) 2:16,856 q
6. Un Song Čö (PRK) 2:18,213
Vladislav Bykanov (ISR) PEN
4/6
1. Hjojun Lim (KOR) 2:13,891 Q
2. Sebastian Lepape (FRA) 2:13,965 Q
3. Shaoang Liu (HUN) 2:14,160 Q
4. Denis Nikiša (KAZ) 2:14,847
5. Maxim Sjařejev (BLR) 2:15,242
Kazuki Jošinaga (JPN) PEN
5/6
1. Jira Seo (KOR) 2:18,750 Q
2. Roberto Pukitis (LAT) 2:18,825 Q
3. J.R. Celski (USA) 2:19,028 Q
4. Keita Watanabe (JPN) 2:19,205
5. Csaba Burjan (HUN) 2:19,284
6. Alexander Šulginov (OAR) 2:19,308
6/6
1. John-Henry Krueger (USA) 2:15,671 Q
2. Thibaut Fauconnet (FRA) 2:15,768 Q
3. Sjinkie Knegt (NED) 2:15,949 Q
4. Pavel Sitnikov (OAR) 2:33,653
5. Chung-č' Sü (CHN) 2:35,641 q
Nurbergen Žumagazijev (KAZ) PEN
Rozjížďky
1/6
Farrell Treacy (GBR)
Ward Petre (BEL)
Hiroki Jokojama (JPN)
Šaolin Šandor Liu (HUN)
Samuel Girard (CAN)
Semjon Elistratov (OAR)
2/6
Charles Hamelin (CAN)
Jens Almey (BEL)
Andy Jung (AUS)
Tchiej-ju Chan (CHN)
Aaron Tran (USA)
Juri Confortola (ITA)
3/6
Itzhak De Laat (NED)
Tommaso Dotti (ITA)
Däheon Hwang (KOR)
Vladislav Bykanov (ISR)
Pascal Dion (CAN)
Un Song Čö (PRK)
Ta-ťing Wu (CHN)
4/6
Kazuki Jošinaga (JPN)
Maxim Sjařejev (BLR)
Hjojun Lim (KOR)
Denis Nikiša (KAZ)
Shaoang Liu (HUN)
Sebastian Lepape (FRA)
5/6
Jira Seo (KOR)
Keita Watanabe (JPN)
J.R. Celski (USA)
Alexander Šulginov (OAR)
Roberto Pukitis (LAT)
Csaba Burjan (HUN)
6/6
Sjinkie Knegt (NED)
John-Henry Krueger (USA)
Pavel Sitnikov (OAR)
Chung-č' Sü (CHN)
Thibaut Fauconnet (FRA)
Nurbergen Žumagazijev (KAZ)
Do bojů o medaile ale bude chtít zasáhnout také Nizozemec Sjinkie Knegt, který ve Světovém poháru vyhrál jednu patnáctistovku v této sezoně a slavil vítězství také na tratích 500 a 1000 metrů.
1. Däheon Hwang (KOR) 28000
2. Sjinkie Knegt (NED) 18496
3. Charles Hamelin (CAN) 16580
4. Hjojun Lim (KOR) 12621
5. Shaoang Liu (HUN) 11674
6. Šaolin Šandor Liu (HUN) 11480
7. Jira Seo (KOR) 10592
8. Samuel Girard (CAN) 10075