Slavia – Kladno 3:5 (kon.) | Jihlava – Kometa Brno 3:4 (0:1 po s.n.) | Technika Brno – Třinec 3:4 (kon.)
Chomutov – HC Plzeň 1:5 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 1:2 (0:1 po s.n.) | Havlíčkův Brod – Letňany 5:1 (kon.)
Warriors Brno – Vsetín 1:2 (kon.) | HK MD Šumperk – Poruba 10:0 (kon.) | Žďár n/S – Pardubice 2:1 (kon.)
Přerov – Vítkovice 2:4 (kon.) | Třemošná – PZ Kladno 3:4 (0:1 po s.n.) | K. Vary – Ústí n/L 3:1 (kon.)
Sparta – Liberec 3:1 (kon.)
HC Slavia Praha
3:5 (0:2, 1:0, 2:3)
Rytíři Kladno
Sobota 10.02.2018, 12:00ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina C

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek dne. (14:09:32)

Třetí třetina přinesla celkem pět branek a rozhodla o výhře hostů. Ti potvrdili roli favoritů, když se za ně trefili Adam Sojka, Matyáš Šapovaliv a Petr Ullrych. Na straně domácích korigovali skóre Viacheslav Sarkisyants a Patrik Martinec, jenže na body to Pražanům nestačilo, a tak všechny tři body míří do Kladna.

60:00

59:41
    Černý se zmocnil kotouče na útočné modré a hnal se na Gabrišku sám, jenže bekhendový blafák zakončil jen do lapačky gólmana.

59:12
    Sešívaní dobře napadají rozehrávku Rytířů a snaží se o další snížení.

58:31
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slavia přesilovku bleskově využívá! Ihned po buly pálil od modré čáry Čech a jeho dělovou ránu tečoval za záda hostujícího gólmana Gabrišku PATRIK MARTINEC. Asistence: Aleš Čech a Tomáš Labuzík.

58:18
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Robovský – 2 min., podražení).

57:41
    Pražané se usadili v útočné třetině a dostali Kladno pod tlak.

57:30
    Hra se odehrává převážně ve střední třetině, oba týmy se dopouštějí hodně nepřesností.

56:58
    Rytíři se dál tlačí dopředu, Sachr bojuje o puk za brankou Slavie.

56:04
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kladenští už vedou o tři góly a zřejmě rozhodují o svém vítězství. Robovský od modré čáry našel na pravém kruhu hůl PETRA ULLRYCHA, který se s kotoučem otočil a zakončil po ledě přesně k levé tyči. Asistence: Jakub Robovský a Adam Sojka.

55:53
    Sojka v přečíslení nedokázal zasunout puk do sítě.

55:11
    Kraus se dostal k zakončení z bezprostřední blízkosti, jenže na Januru byl krátký.

55:02
    Hosté se ubránili a jsou opět kompletní.

54:19
    Znovu střílel od modré čáry Srdínko, tentokrát skončil puk po teči až v ochranné síti.

54:12
    Srdínko pálil od modré z první, ale těsně minul levou tyčku.

53:47
    Sešívaní kombinují kolem hostující branky.

53:31
    Němeček pálil od modré čáry, ale nastřelil prvního bránícího hráče a puk zamířil pouze na zadní hrazení.

53:02
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Kohlíček – 2 min., podražení).

52:54
    Jágr se kličkou na střed zbavil obránce a ten ho následně podrazil.

52:28
    Slavíček hledal před brankou volného Jágra, jenže jeho pas přes obránce neprošel.

51:52

51:29
    Nahrávku zpoza branky si málem srazil do sítě obránce Čech, ale Janura měl dobře postavený beton.

51:01
    Rytíři si nerozuměli při rozehrávce a píská se icing.

50:51
    Hrdlička vyhazuje puk přes všechny čáry, domácí se brání dobře.

50:24
    Kladenští se snažili dohrát dobrou akci až do prázdné klece a překombinovali ji.

49:52
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Sarkisyants – 2 min., podražení).

49:11
    Hosté se opět dostávají do dvougólového vedení! Alscher pálil od modré čáry a jeho ránu milimetrově tečoval za záda bezmocného gólmana Janury MATYÁŠ ŠAPOVALIV. Asistence: Marek Alscher a Filip Sachr.

48:48
    Šapovaliv nahodil puk na branku z pravé strany, ale minul vzdálenější tyč.

48:39
    Domácí si nerozuměli při rozehrávce a píská se zakázané uvolnění.

47:59
    Sachr dostal v přečíslení parádní přihrávku mezi kruhy, ale nedokázal překonat Januru.

47:36
    A domácí jsou za svou snahu odměněni kontaktní brankou! Ve skrumáži před Gabriškou se nejrychleji zorientoval VIACHESLAV SARKISYANTS, který si našel kotouč a bekhendem ho zasunul přesně k pravé tyči. Asistence: Adam Srdínko a Tomáš Labuzík.

46:57
    Sešívaní si vytvořili velký tlak a hostující gólman je v permanenci.

46:35
    Čech pálil od modré čáry, ale trefil jen gólmana Gabrišku.

45:58
    Kladenští se teď na chvíli usadili v pásmu Slavie a snaží se si odpočinout.

45:19
    Jágr se dostal ke střele z mezikruží a tečovaný puk jen těsně proskákal kolem levé tyčky.

44:47
    Jágr se Slavíčkem se snažili něco vymyslet u mantinelu v útočné třetině, ale nepovedlo se jim to.

44:02
    Černý se hezky protáhl do zakončení po pravé straně, jenže jeho bekhendový pokus postrádal razanci i přesnost.

43:41
    Čech dobře nahodil puk za branku soupeře, jenže jeho spoluhráči souboj u mantinelu prohráli.

43:15
    Sešívaní si nedali pozor při přechodu útočné modré a provinili se postavením mimo hru.

42:57
    Píská se postavení útočícího hráče v brankovišti.

42:54
    Němeček pálil od modré čáry, jenže jen nastřelil prvního bránícího hráče.

42:39
    Slávisté kombinují kolem branky Rytířů.

42:02
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Sachr – 2 min., napadení).

41:57
    Pro Rytíře je třetí gól velkou vzpruhou a rázem se hra vyrovnala.

41:31
    Přemíra útočné snahy se ale domácím vymstila. Na útočné modré totiž nechali úplně volného ADAMA SOJKU, který dostal výborný pas od Ticháčka a v samostatném nájezdu si věděl rady. Položil si Januru a zasunul puk k levé tyči. Asistence: Jiří Ticháček.

40:44
    Šimek jen protečoval puk do středního pásma, sešívaní vstoupili do třetí části velmi aktivně.

40:09
    Labuzík pálil od modré čáry, jeho pokus byl ztečovaný mimo.

40:01

Druhá perioda vyzněla lépe pro domácí hokejisty. Ti se zlepšili v obranné fázi a nedopřávali Kladenským tolik šancí. Sami se naopak propracovali ke snížení, když ve hře ve čtyřech bruslařích na obou stranách propálil Gabrišku Jakub Hrdlička. Sešívaní mohli krátce před přestávkou vyrovnat, ale Jágr tváří v tvář hostujícímu gólmanovi neuspěl, a tak platí v Edenu po čtyřiceti minutách stav 1:2.

Další třetina začne přibližně ve 13:35.

40:00

39:50
    Jágr se zmocnil kotouče mezi kruhy po obrovské chybě hostujících obránců, jenže jeho rána trefila jen Gabriškovu lapačku!

39:22
    Bulva mezi kruhy neměl hůl na ledě, a tak nezareagoval na odraz kotouče dostatečně rychle.

38:57
    Kladenští teď zamkli domácí kolem jejich branky a Janura má co dělat, aby udržel ve druhé části čisté konto.

38:23
    Ton nahodil puk na branku od modré čáry, ale nahození mířilo mimo tři tyče.

37:59
    Staněk střílel od modré čáry a Janura nadvakrát jeho projektil zkrotil.

37:28
    Kotouč zmizel ve skrumáži těl u mantinelu za brankou domácích.

36:58
    Stejskal pálil od modré čáry, ale nastřelil jen prvního bránícího hráče.

36:19
    Černý se natlačil před obránce a zakončoval z levého kruhu, Gabriška výborně vyrazil puk do rohu kluziště.

35:54
    Nahození ze středního pásma Janura zkrotil a ihned rozehrál.

35:31
    Chrenka se nedostal do útočné třetiny a kotouč po odrazu od obránce skončil na hostující střídačce.

34:46
    Hra se teď odehrává převážně ve střední třetině, oba týmy se soustředí hlavně na obranu.

34:16
    Sojka v obranném pásmu podklouzl v okamžiku přihrávku a poslal kotouč jen na zakázané uvolnění.

33:59
    Rulc se pere o kotouč v levém útočném rohu a v souboji má zatím navrch.

33:28
    Sachr zakončoval do prázdné branky, ale napálil jen boční síť!

32:47
    Černý ale v obranné třetině sebral kotouč a zkusil sólově projít až do zakončení. To mu znemožnili obránci.

32:11
    Jágr byl na dva obránce hostů krátký a Rytíři mohou založit protiútok.

31:38
    Slavíček se prokličkoval k zakončení od pravého mantinelu, jenže v momentu střely mu sjel kotouč z hole.

31:24
    Slavíčkovi na útočné modré sklouzl puk z hole a píská se ofsajd.

31:02
    Oba týmy jsou opět kompletní.

30:58
    Černý se mezi kruhy otočil s pukem, ale trefil jen betony hostujícího gólmana.

30:21
    Slávisté jsou při chuti, Černý výborně napadá rozehrávku hostů.

29:50
    Sešívaní ve hře ve čtyřech snižují! Jágr udržel kotouč v útočné třetině a umožnil spoluhráčům vystřídat. Následně našel ze střídačky nastoupivšího obránce JAKUBA HRDLIČKU, jenž si najel s kotoučem na vrchol pravého kruhu a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Vojtěch Jágr.

29:02
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Němeček – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Šimek – 2 min., hrubost).

28:40
    Ten stejný obránce se ale následně skvěle vrátil do obrany a zastavil přečíslení Slavie.

28:27
    Alscher vypálil z mezikruží, jenže jeho rána na branku neprošla.

27:40
    Bulva se natlačil do zakončení z hranice brankoviště a kotouč nakonec skončil na pravé tyči!

27:23
    Labuzík z mezikruží jen napálil kotouč do zadního hrazení.

26:52
    Černý mezi kruhy vypálil z voleje, ale minul levou tyčku.

26:27
    Hra je plná nepřesností, zejména domácí by potřebovali být v rozehrávce jistější. Hosté se opět skoro zadarmo dostali do zakončení.

25:48
    Šapovaliv se málem prokličkoval s pukem až do útočné třetiny, ale na tři obránce byl nakonec krátký.

25:29
    Dlouhou pasáž hry bez přerušení zastavili hosté, kteří si nahráli vysokou holí.

24:49
    Slavíček se snažil protáhnout na brankoviště z pravého kruhu, ale Gabriška mu vypíchl kotouč.

24:30
    Sojka vypálil od modré čáry, jenže mířil moc vysoko.

23:57
    Martinec si dělal prostor mezi kruhy, ale ke střele se nakonec nepropracoval.

23:46
    Za Gabriškou zazvonila branková konstrukce.

22:58
    Sachr neudržel puk v souboji za Janurovou svatyní, ale hosté stále kombinují v útočné třetině.

22:39
    Staněk se hnal do útoku, ale na útočné modré ho na poslední chvíli zastavili obránci Slavie.

21:57
    Svou chybu však Hofmann napravil a svým pohybem v útočné třetině dovolil spoluhráčům vystřídat.

21:20
    Hofmannovi utekl puk ve střední třetině a útočit tak mohou opět hosté.

20:49
    Ticháček se zbavil obránce kličkou na střed, jenže v momentu střely mu puk sjel z hole.

20:29
    Na druhé straně si na puk sáhl i Gabriška, nahození od modré čáry ho ale příliš nezaměstnalo.

20:08
    Kraus nahodil puk na Januru od levého mantinelu. Domácí brankář chytil kotouč do lapačky a rychle rozehrál.

20:01

Úvodní dvacetiminutovka začala velmi vyrovnaně. Oba týmy si dokázaly vypracovat gólové šance. Skóre se však otevřelo až při přesilové hře hostů. Tu využil po hezkém objetí branky Filip Šimek. Rytíři následně převzali otěže utkání a dokázali se prosadit ještě jednou, když se z dorážky trefil Jiří Kraus. Uvidíme, zda se podaří sešívaným vyrovnat nebo zda Kladenští potvrdí roli favorita.

Další třetina začne přibližně ve 12:48.

20:00

19:58
    Hrdličkovo nahození od modré mířilo hodně vedle a skóre už se do přestávky nezmění.

19:45
    Janurova branka vypadla ze správného postavení a čeká nás ještě jedno vhazování ve středním pásmu, kde byla hra přerušena.

19:08
    Bulva si nerozuměl s Ullrychem a postavil se mu do ofsajdu, takže útok Rytířů nemohl pokračovat.

18:40
    Ton se snažil přejít posledního obránce kličkou, ale ta se mu nepovedla.

18:13
    Šapovaliv pálil z levého kruhu, Janura jeho ránu chytil a podržel v lapačce.

17:58
    Míšek zavezl puk do pásma po levé straně, jenže sešívaní o něj vzápětí přišli.

17:30
    Chrenka střílel od modré čáry. Tečovaný kotouč skončil jen na zadním mantinelu.

16:59
    Sešívaní se snaží odpovědět, ale hostující obrana je pevná.

16:08
    Kladno si nakonec poradilo a dává druhou branku! JIŘÍ KRAUS nejprve vypálil z vrcholu levého kruhu. Jeho ránu sice Janura vyrazil, ale jen před sebe, kam si stejný hráč najel a bez potíží doklepl kotouč do odkryté klece. Bez asistence.

15:28
    Rulc výborně napadá rozehrávku hostů, kteří si nevědí rady.

15:07
    Opět se píská icing hostů a domácí živí naději na vyrovnání do přestávky.

14:54
    Hosté si nerozuměli při rozehrávce a kotouč skončil na zakázaném uvolnění.

14:28
    Chrenka se natlačil s pukem až do zakončení z hranice brankoviště, jenže Janura byl připraven.

13:59
    Jágrovi se nepovedlo nahrát mezi kruhy volnému Martincovi a z akce domácích nebylo nic.

13:23
    Kluch se snaží uklidnit hru za vlastní brankou, ale je pod tlakem hostujících útočníků.

12:56
    Bulva hledal mezi kruhy Ticháčka, ten měl však zablokovanou hůl a k zakončení se nedostal.

12:49
    Sešívaní vzápětí zahrozili z protiútoku, ale hostující brankář byl pozorný a kotouč lapil.

11:58
    Ton ujel obraně domácích po pravé straně, zkusil forhendem zakončit ke vzdálenější tyči, jenže jeho lob branku těsně minul.

11:27
    Kluch nahodil kotouč za branku soupeře a jeho spoluhráči se vrhli do napadání.

10:56
    Jágr se dostal na brankovišti k pohotové dorážce, jenže mezírku mezi betony netrefil.

10:29

10:15
    Chrenka dostal zpoza branky nabito mezi kruhy, ale jeho ránu z první zastavily betony domácího gólmana.

09:44
    Hosté se usadili v útočné třetině a kombinují kolem Janurovy klece.

09:23
    Sýkora pálil od modré čáry, ale jeho ztečovaná rána jen zaduněla o zadní mantinel.

08:56
    Čech vyhazuje puk přes všechny čáry, domácí se osvobozují.

08:36
    Šapovaliv vypálil z pravého kruhu ihned po buly, Janura měl připravený beton.

08:29
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Kluch – 2 min., krosček).

07:36
    Hosté ale přesilovku nakonec využívají a otevírají skóre utkání! FILIP ŠIMEK se zmocnil kotouče za brankou domácích, rychle se zorientoval, obtočil se kolem ní a zasunul puk přesně k levé tyči. Janura se nestačil přesunout. Asistence: Jiří Kraus a Lukáš Sýkora.

07:26
    Alscher střílel nebezpečně od pravého mantinelu a Janura musel rychle vytrčit rameno, aby vytěsnil puk mimo.

06:59
    A opět letí kotouč až k hostující brance, Rytíři se nemohou usadit kolem Janurovy svatyně.

06:41
    Hrdlička vyhazuje puk přes všechny čáry, Slavia se dobře brání.

06:17
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Srdínko – 2 min., držení).

06:02
    Robovský se otočil s kotoučem mezi kruhy, ale následně těsně minul levou tyč.

05:36
    A znovu se vydal do útoku obránce Alscher, tentokrát zamířil přesně na hruď domácího gólmana.

05:04
    Alscher se vydal na útočný výlet a pálil z vrcholu levého kruhu, Janura se vytáhl efektním zákrokem.

04:37
    Jágr si výborně nabruslil s pukem na levý kruh, mířil na vzdálenější tyč, ale gólman hostů měl připravenou lapačku.

04:22
    Hosté se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění a bude se vhazovat před Gabriškou.

03:50
    Brummel našel na brankovišti volného Rulce, který mířil mezi betony gólmana. Gabriška však mezírku sklapl včas.

03:36
    Kladenští teď zatlačili slávisty k jejich brance, ale domácí brankář všem jejich pokusům odolal.

02:55
    Šimek dostal v přečíslení kotouč mezi kruhy, ale jen nastřelil gólmana domácích.

02:06
    Šapovaliv se zmocnil puku u levého mantinelu, přebruslil obránce a stanul sám před Janurou. Nastřelil ale jen boční síť.

01:37
    Hofmann vybojoval kotouč u mantinelu za brankou soupeře, jenže následně nenašel nikoho ze spoluhráčů.

01:10
    Nahození ze středního pásma Janura před dotírajícími Rytíři raději podržel v lapačce.

00:50
    Bulva se snažil prokličkovat mezi dvěma obránci Slavie, ale ti ho do zakončení nepustili.

00:15
    Němeček pálil od modré čáry a jeho tečovaná rána nadělala Gabriškovi potíže.

00:01

Hráči jsou na ledě, za okamžik začínáme.

HC Slavia Praha: Janura (Pittr) – Hrdlička, Čech, Stejskal, Srdínko, Němeček, Kluch – Černý, Sarkisyants, Martinec (C), Brummel, Hofmann, Labuzík, Míšek, Slavíček, Rulc, Jágr (A)

Rytíři Kladno: Gabriška (Suk) – Staněk (A), Alscher, Robovský, Kohlíček, Sýkora, Ticháček (A) – Chrenka, Bašta, Kraus, Bulva, Sachr (C), Šimek, Sojka, Ton, Ullrych, Šapovaliv

Rozhodčí: Hornáček – Hynek, Košťálová.

Kladenští Rytíři jsou na tom lépe než jejich soupeř z hlavního města. Mladíci z týmu Jaromíra Jágra totiž kralují skupině C a na své protivníky shlížejí z prvního místa tabulky. Ve 29 odehraných utkáních získali celkem 55 bodů a jejich náskok na vedoucí příčce činí 9 bodů. V posledním klání ale Rytíři podlehli na domácím ledě právě druhé karlovarské Energii v samostatných nájezdech 3:4. V Praze tedy budou Kladenští bojovat o opětovné navýšení náskoku. Podaří se Rytířům zvítězit?

Sešívaní v nadstavbové skupině C okupují třetí příčku. V devětadvaceti odehraných utkáních nasbírali celkem 35 bodů a na druhé Karlovy Vary jich ztrácejí 11. V posledním zápase slávisté nestačili na čtvrté PZ Kladno, kterému na jeho ledě podlehli 1:4. Pražané se tedy budou chtít v duelu s druhým kladenských celkem pomstít a dostat se na vítěznou vlnu. Povede se jim to?

Zdravím všechny hokejové fanoušky! Vítejte u sledování utkání třináctého kola nadstavbové skupiny ELIOD extraligy mladšího dorostu. Na ledě v pražském Edenu se střetnou týmy HC Slavia Praha a Rytíři Kladno. Pojďme se nyní na oba soupeře podívat o něco blíže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Michal Toman

Branky a nahrávky: 30. Hrdlička (Jágr), 48. Sarkisyants (Srdínko, Labuzík), 59. Martinec (Čech, Labuzík) – 8. Šimek (Kraus, Sýkora), 17. Kraus, 42. Sojka (Ticháček), 50. Šapovaliv (Alscher, Sachr), 57. Ullrych (Robovský, Sojka)

Rozhodčí: Hornáček – Hynek, Košťálová