Slavia – Kladno 3:5 (kon.) | Jihlava – Kometa Brno 3:4 (0:1 po s.n.) | Technika Brno – Třinec 3:4 (kon.)
Chomutov – HC Plzeň 1:5 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 1:2 (0:1 po s.n.) | Havlíčkův Brod – Letňany 5:1 (kon.)
Warriors Brno – Vsetín 1:2 (kon.) | HK MD Šumperk – Poruba 10:0 (kon.) | Žďár n/S – Pardubice 2:1 (kon.)
Přerov – Vítkovice 2:4 (kon.) | Třemošná – PZ Kladno 3:4 (0:1 po s.n.) | K. Vary – Ústí n/L 3:1 (kon.)
Sparta – Liberec 3:1 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
HC Letci Letňany
Sobota 10.02.2018, 12:15 • Zimní stadion Kotlina • ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina D

Dobré dopoledne, ze zimního stadionu Kotlina! Vítám vás u on-line přenosu z ELIOD extraligy mladšího dorostu. Dnes je na programu 13 kolo nadstavbové skupiny D ,v niž domácí tým BK Havlíčkův Brod hostí pražský celek HC Letci Letňany. Utkání začíná v 12:15.

Pražané se nacházejí ve skupině D na posledním, tedy šestém místě, když ve 29 zápasech nasbírali 11 bodů. Svěřencům Tomáše Blažka se dlouhodobě nedaří, ovšem v posledním zápase se jim podařilo získat cenný skalp, když porazili žďárské Plameny 4:3 po prodloužení.

5 Adam Škarka 7 bodů (4+3) 11 zápasů

Mladým Bruslařům patří v tabulce druhá pozice se ziskem 45 bodů. Svěřenci Petra Beránka dlouho drželi sérii šesti výher v řadě o kterou přišli dvěma porážkami za sebou. Jenže. Na toto zaváhání odpověděli nejlepším možným způsobem. V utkání s lídrem skupiny D, tedy brněnskou Kometou dokázali v DRFG ARENĚ vyhrát 3:0!

5 Josef Dáňa 6 bodů (2+4) 11 zápasů

BK Havlíčkův Brod: Vácha (Král) – Endl, Řehout, M. Horáček, D. Vacík (C), Kutlvašr, Kerber – P. Vacík, Kopic, Klofáč, Rauš, Dymák, Fiala (A), Prýl, Dáňa, Pártl, Vyvial

HC Letci Letňany: Steindl (Liemann) – Němec, P. Horáček, Bartoš, Bucek, Klatt (C) – Vrkoč, Vítů, Straka, Stupka, Pětník (A), Zrcek, Škarda, Strnad

Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Radim Procházka, Tomáš Kotrba.

00:01

00:01
    Úvodní buly pro hosty.

00:16
    Filip Dymák prošel přes jednoho obránce Letňan, ale puk si hodil moc před sebe a Steindla neohrozil.

00:29
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Endl – 2 min., podražení).

01:02
    Vácha zneškodnil levým betonem pokus od modré.

01:38
    Hosté rozjíždějí útočnou akci, ovšem bez zisku pásma.

01:52
    Nahození Pražanů končí v ochranné síti.

02:02
    Dominik Vacík úspěšně vyhodil.

02:25
    Hosté ani tentokrát nezískali útočné pásmo.

02:43
    Letňany hrají na kotouči, ovšem Váchu neohrozili.

03:10
    Domácí napadají rozehru hostů. Nedaří se jim to.

03:22
    Vácha ztlumil nahození od pravého kruhu, když po pokusu Petra Horáčka ukryl touš do lapačky.

03:44
    Domácí podnikli rychlý výpadl, ovšem ten byl zastaven pozornou obranou Letců.

04:20
    Bruslaři kombinují v pásmu soupeře, ale zatím bez střely na branku.

04:21
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Němec – 2 min., faul kolenem).

04:45
    Ani domácím hokejistům se nedaří založit kvalitní útok.

05:14
    Domácí svírají svého soka v pásmu.

05:22
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Mladí Bruslaři využívají početní výhodu! Dominik Vacík se opřel do své rány od modré. Ta sice postrádala přesnost a razanci, ale puk skončil na holi Josefa Vyviala. Domácí útočník ho předal na JOSEFA DÁŇU, jenž otevřel gólový účet zápasu! Asistence: Josef Vyvial, Dominik Vacík.

07:10
    Domácí ožili, ale Pražané hrají velmi dobře.

07:32
    Steindl si připisuje další zákrok, když se nenechal nachytat na svojí pravou tyč.

07:50
    Domácí družina jde do dvoubrankového vedení! Mladí Bruslaři si vytvořili tlak, který využívají v gól! Alex Endl vystřelil mezi čárkami. Jeho ránu vyrazil Steindl před sebe a nejrychleji u kotouče byl Dan Fiala. Domácí šikula si všiml lépe postaveného PATRIKA VACÍKA, jenž trefil odkrytý kout letňanské branky! Asistence: Dan Fiala, Alex Endl.

09:45
    Filip Zrcek byl osamocený před Váchou a ve stoprocentní příležitosti nedal! K dorážce se poté nikdo nedostal!

10:37
    Bruslaři zkouší další protiútok. Kopicova střela byla sražena.

10:54
    Zakázané uvolnění hostů z Prahy.

11:10
    Erik Vrkoč se protáhl po pravé straně, ale střela bekhendem nebyla přesná!

11:43
    Filip Klofáč to zkoušel z levé strany, ale na Steindla si nepřišel.

11:50
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Vyvial – 2 min., sekání).

12:10
    Letci jsou v pásmu, avšak o puk se bojuje u pravého hrazení.

12:32
    Vácha ztlumil nahození od modré a pro jistotu přerušil hru.

12:42
    Adam Klatt si střelou od modré čáry na Váchu nepřišel. Domácí muž s maskou vykopl jeho pokus levým betonem.

13:23
    Domácí se osvobozují.

13:40
    Letci získali útočné pásmo, a hned pálí na Váchu. Ten je pozorný a připisuje si další zákrok.

13:49
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Vítů – 2 min., držení).

13:58
    Domácí jsou kompletní a můžou začít s rozestavením přesilového vzorce.

14:22
    Postavení mimo hru v podání domácího celku.

14:30
    Dan Fiala chtěl nabídnout puk Dáňovi, ale k němu se hrací předmmět nedostal.

15:03
    Hosté teď šetří čas, když mají puk na svých hokejkách.

15:35
    Bruslaři kombinují před Steindlem, ale ten je pozorný.

15:48
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Klofáč – 2 min., podražení).

16:10
    Hosté rozehrávají svůj útok.

16:24
    Jeden z Pražanů nahodil puk na Váchu, jenž přerušil hru.

16:35
    Letci kombinují před Váchou, který vykopl levým betonem další jejich pokus. Puk následně skončil na hokejce jednoho z domácích, jenž vyhodil.

17:24
    Bruslaři si vytvořili šanci v oslabení, ale neproměnili ji v gól.

17:47
    Šimon Němec nahodil puk na Váchu, který měl sice zakrytý výhled, ale černou gumu lapil do lapačky!

18:10
    Vácha si pohrál se všemi přítomnými, když nadzvedl touš nad sebe. Na štěstí pro něj dokázal puk dostat ze svého brankoviště a zažahnal, tak nebezpečí.

18:52
    Bruslaři jsou u puku, avšak Letci skvěle napadají.

19:20
    Závar před Steindlem nekončí brankou.

19:35
    Zakázané uvolnění hostů.

19:43
    Letci si teď mohli srazit přihrávku do své branky, ale puk šel mimo tři tyče Steindla.

20:00

Je za námi úvodní dvacetiminutovka v níž byla hra obou týmů vyrovnaná. Z aprvní část bylo k vidění několik vyloučení, a právě to dokázali domácí potrestat a jít do jednobrankového vedení. Střela Dominika Vacíka skončila na hokejice Josefa Vyviala, jenž našel Josefa Dáňu, a ten se nemýlil. Hosté hráli dobře, ale nezabránili dalšímu gólu domácích. Dan Fiala vybídl ke skórování Patrika Vacíka, který trefil odkrytou branku. Letci měli několik příležitostí, ovšem ty zlikvidoval brankář Vácha. Druhá třetina začne přibližně ve 13:05.

Průběžný výsledem skupiny D
    Jihlava – Brno 1:0 (22 minuta)

20:01

20:01
    Buly pro domácí výběr.

20:21
    Steindl ukryl nahozený kotouč, který nedojel domácí útočník.

20:30
    Adam Stupka teď ohrozil svého brankáře, před kterým ztratil kotouč. Gólman hostů byl pozorný a puk přikryl pod svojí lapačku.

21:11
    Letci v pásma, ale ke střele se nikdo neměl.

21:25
    David Straka chtěl projít přes obránce domácích. Bohužel se mu to nepodařilo.

21:56
    Bruslaři byli v pásmu soupeře, avšak Letci odzbrojili domácí o puk a založili protiútok. Bez úspěchu.

23:12
    Domácí opět v blízkosti Stendla, ale ten nemusí zasahovat.

23:40
    Němec založil útok, ovšem ten měl krátké trvání.

24:10
    Kopic nahodil puk na svatyni Steindla, jenž přerušil hru.

24:30
    Domácí soubor byl v pásmu Letců, avšak ti se osvobodili.

24:50
    Souboj o puk u modré čáry soupeře. Nakonec ho mají hosté, jenž zakládají útok.

25:22
    Střela Šimana Němce si našla připraveného Váchu.

25:47
    Další pokus o zaměstnání Váchy nebyl úspěšný.

26:10
    Hra se obrací na druhou starnu, ale domácí jsou na tom podobně jako hosté.

26:38
    Postavení mimo hru hráčů Havlíčkova Brodu.

26:55
    Bruslaři se snaží rozehrát útočnou akci, ale Letci skvěle rozebírají volné hráče.

27:18
    Pártlovo nahození vyrazil Steindl do rohu.

27:54
    Fiala s Dymákem byli teď před Steindlem, ale puk za jeho záda nedostali!

28:01
    Endl se svým projektilem úspěch neslavil. Brankář Letců byl ve střehu.

28:32
    Hosté chtěli vyhodit, avšak puk se ocitl na domácí střídačce.

28:44
    Vyvial teď projel šířkou celého útočného pásma, avšak ke střele se nedostal.

29:16
    Hra je teď před Váchou, jenž nemusel zasahovat.

29:35
    Prýlova rána šla mimo tři tyče.

29:50
    Domácí družina je teď lepší a je jen otázkou času, kdy padne další branka.

30:03
    Postavení mimo hru z podání pražského týmu.

30:15
    Letci se hrnou dopředu, avšak i oni narážejí na pozornou defenzivu Bruslařů.

30:35
    Hosté přečíslili obranu domácích, avšak Vácha byl na místě!

31:04
    Vácha v dalším zákroku.

31:28

31:33
    Střela hned po vhazování končí na Váchovi, jenž se rozhodně nenudí.

31:46
    Domácí celek se osvobodili.

32:01
    Němcova střela opět v moci Váchy, jenž drží svůj tým.

32:32
    Střela jednoho z hostů byla zablokovaná a puk se ocitl v ochranné síti.

32:50
    Zakázané uvolnění Letců.

33:14
    Šimonova střela šla mimo tři tyče.

33:30
    Letňany právě vstřelily branku!
    Hosté využívají přesilovku! Velký tlak Letců nese své ovoce! Richard Pětník oslovil před brankou Váchy ERIKA VRKOČE. Letňanský útočník se opřel do puku z první a prostřelil přesouvajícího se brankáře domácích! Asistence: Richard Pětník, Radek Vítů..

34:10
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Horáček – 2 min., napadení).

34:42
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Straka – 2 min., hákování).

34:52
    Bruslaři se prosazují při hře čtyři na čtyři! Max Kutlvašr našel na modré DOMINIKA VACÍKA. Bek domácích si udělal pár kroků navíc a střelou bekhendem prostřelil Steindla k pravé tyči! Asistence: Max Kutlvašr, Patrik Vacík.

36:08
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Pártl – 2 min., hákování).

36:25
    Dan Fiala vyslal na zteč Patrika Vacíka, ale havlíčkobrodský střelec si ranou nad rameno Steindla nepřišel!

36:54
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Zrcek – 2 min., hákování).

37:21
    Bruslaři jsou v pásmu Letců, ale ti skvěle brání.

37:56
    Dymák oslovil Alexe Endla, avšak jeho pokus skončil v lapačce Steindla.

38:30
    Letci se osvobodili.

38:49
    Bruslaři jdou do tříbrankového trháku! Tak to byla přihrávka, která měla oči! Filip Dymák našel přihrávkou zpoza branky před kruhy FILIPA ŘEHOUTA, jenž pověsil puk do levé šibenice! Asistence: Filip Dymák, Adam Rauš.

40:00

Je za námi čtyřicet minut hry, ve druhé třtině byli gólově lepší domácí Bruslaři, jenž zaznamenali dvě branky. Hosté z Prahy se herně zlepšili a dělali domácím problémy. Letci se za svojí aktivitu odměnili brankou v přesilovce na jejímž konci byl Erik Vrkoč. Mladí Bruslaři poté přidali dvě branky. Nejprve se prosadil Dominik Vacík na kterého ke konci třetiny navázal výstavní ranou Filip Řehout. Třetí třetina začne přibližně 13:50.

Průběžný výsledek skupiny D
    Jihlava – Brno 2:2 (43 minuta)

40:01

40:01
    Bule pro hosty.

40:12
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Škarda – 2 min., napadení).

40:23
    Endl nahrál na levý kruh Dáňovi, ale jeho pokus zneškodnil Steindl.

40:33
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Němec – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Vyvial – 2 min., hrubost).

41:43

42:01
    Domácí zkusili rychlý brejk, ale špatná přihrávka je připravila o dobývání branky Steindla.

42:20
    Před brankou byl osamocený Josef Dáňa, ale v dobré příležitosti přestřelil!

42:53
    Letci založili útok.

43:15
    David Straka byl před Váchou, ale ten skvěle lapil jeho pokus do bekhendu!

43:53
    Brankář hostí si dojel pro kotouč a přerušil hru.

44:02
    Domácí kombinují, ale gólman hostí je bez práce.

44:15
    Hra se překlopila na druhou stranu, avšak ani Vácha nemusel lapit hrací předmět.

44:54
    Filip Řehout poslal puk na druhou starnu kluziště, kde jej rozehrál brankář Letců.

45:22
    Bruslaři jeli do přečíslení. Střela domácího útočníka byla nepřesná.

45:56
    Adam Škarda projel jak nůž máslem domácí obranou a jen těsně minul prostor pod horní tyčí!

46:40
    Steindlův další zákrok. Tentokrát vyrazil levým betonem střelu od modré.

47:02
    Velký tlak Bruslařů nekončí brankou.

47:13
    Mladíci z Kotliny využili velký tlak před brankou Letců! Tak tohle byla přímá a rychlá práce! Michal Kerber předložil kotouč na DANA FIALU, jenž bekhendovým zakončením pokořil brankáře hostí! Asistence: Michal Kerber.

49:10
    Hosté mají puk na svých holích, ale domácí skvěle napadají.

49:40
    Dominik Vacík poslal dopředu svého bratra Patrika, který zavezl puk do pásma. Střela ovšem nebyla přesná, jelikož nenašla určený cíl.

50:02
    Vácha ztlumil nahození od levého hrazení.

50:30
    Hraje se teď převážně ve středním pásmu, ale Pražané se nechtějí vzdát zadarmo.

51:07
    Letci v pásmu,ovšem domácí je dobře rozebírají.

51:35
    Adam Prýl to vzal na sebe a dovezl puk do pásma. Bruslaři pokračují v útočném snažení.

52:11
    Steindl nemusel zasahovat.

52:30
    Letci přitvrdili v osobních soubojích a domácím to dělá značné problémy.

53:05
    Střela jednoho z domácích byla včas zablokovaná.

53:36
    Gólman hostí si připisuje další zákrok.

53:50
    Kerber nahodil touš do pásma, ale nikdo z jeho spoluhráčů jej nedojel.

54:12
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kerber – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Straka – 2 min., sekání + 10 min. osobní trest). Trest odpyká P. Horáček.

55:38
    Domácí tlačí, ovšem další branka jim není souzena.

55:59
    Hosté podnikají protiútok, avšak ten má jepičí život.

56:21
    Steindl ztlumil nahozený puk a vhazovat se bude po jeho pravici.

56:31
    Bruslaři v pásmu a další zákrok hostujícího gólmana.

56:48
    Letci jsou v pásmu, ale jejich pokus na Váchu byl zablokován.

57:12
    Pražané se nadechli k mohutnému finiši, ale jsou daleko od Váchy.

57:37
    Bruslaři obrali hosty o puk, ale na Steindla si nepřišli.

58:04
    Letci se neosvobodili.

58:24
    Adam Škarda vypálil na Váchu, ale ten neměl s jeho projektilem problém.

58:40
    Bruslaři jsou v těsné blízkosti Steindla, ten přečetl příhru domácích a přerušil hru.

58:52
    Filip Zrcek neprošel přes obranný val domácích.

59:15
    Ani Radek Vítů neuspěl .

59:38
    Bruslaři byli na malou chvíli v pásmu, ale přišli o něj.

59:55
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ale skóre se už nezmění.

Třetí třetina je minulostí. Domácí v ní potvrdili své vedení, když na 5:1 zvýšil po krásné přihrávce Kerbere – Dan Fiala. Hosté se snažili s výsledkem něco udělat, ale nebylo jim souzeno překonat brankáře Váchu.

Duel dvou rozlišných týmů orámovalo v první třetině několik trestů, ovšem skórovat se podařilo domácímu výběru. Nejprve v přesilové hře se prosadil Josef Dáňa, jenž tečoval puk za záda Steindla. O pár minut později vedla družina z Kotliny dvougólovým rozdílem, když se po krásné souhře trefil Patrik Vacík. Pražané nesložili zbraně a herně se zvedli, když udeřili ve 34 minutě. Richard Pětník nabil Eriku Vrkočovi, jenž prostřelil přesouvajícího se Váchu. Jenže. Bruslaři si vzali dvoubrankové vedení zpět. Bekhendovým zakončením uspěl kapitán týmu Dominik Vacík. Do druhé přestávky se výstavní ranou prosadil i Filip Řehout a z hosty to vypadalo bledě. Letci ve třetí třetině přidali na tvrdosti, ale ne na přesnosti střelby, když nedokázali prostřelit Váchu. Bruslaři potvrdili své vítězství brankou Dana Fialy, který uspěl z předbrankového prostoru.

Dnes je to ode mě vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji krásný zbytek víkendu.

Dlužím Vám konečný výsledek z Horáckého zimního stadionu
    HC Dukla Jihlava – HC Kometa Brno 3:4 po samostatných nájezdech (15:11:30)

Štěpán Ondráček

Branky a nahrávky: 6. Dáňa (Vyvial, D. Vacík), 8. P. Vacík (Fiala, Endl), 35. D. Vacík (Kutlvašr, P. Vacík), 39. Řehout (Dymák, Rauš), 48. Fiala (Kerber) – 34. Vrkoč (Pětník, Vítů)

BK Havlíčkův Brod: Vácha (Král) – Endl, Řehout, M. Horáček, D. Vacík (C), Kutlvašr, Kerber – P. Vacík, Klofáč, Rauš, Dymák, Fiala (A), Prýl, Dáňa, Pártl, Vyvial

Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Radim Procházka, Tomáš Kotrba