Česko – Belgie 53:48 (kon.)
Česko
53:48 (12:20, 27:27, 46:40)
Belgie
Sobota 10.02.2018, 18:10 • SH Královka • Kvalifikace mistrovství Evropy žen • Skupina G

České hráčky závěr zápasu zvládly skvěle a připisují si třetí vítězství ve třech zápasech! Proti favorizované Belgii se od první přestávky vytáhly k heroickému výkonu a vyhrály o pět bodů. Hostující tým si naopak připisuje první prohru v kvalifikační skupině G.

Nejvíce bodů: Hanušová 16 – Meessemanová 23. Doskoky: Hejdová 8 – Meessemanová 12. Asistence: Hejdová 3 – Linskensová 4. (19:57:31)

Konec zápasu. (53:48)

39:54
    Oddechový čas pro domácí. (53:48)

39:54
    Tohle už je dobré! Češky nenechaly soupeřky vystřelit. (53:48)

39:39
    Hejdová doskočila důležitý odraz a skóruje! (53:48)

39:15
    Belgie má pouze dva týmové fauly. Toho může využít. (51:48)

39:15
    Oddechový čas pro domácí. (51:48)

39:15
    A oba proměňuje! Už je to pouze o tři body. (51:48)

39:15
    Meessemanová byla faulována Hejdovou a bude zahrávat trestné hody. (51:46)

39:10
    Belgie je stále na míči a hledá prostory na střelbu. (51:46)

39:04
    Kateřina Elhotová má pátou osobní chybu a musí na střídačku. (51:46)

39:01
    Už se zase hraje. Míč mají hostující hráčky a jsou na české polovině. (51:46)

39:00
    Oddechový čas pro hosty. Do konce čtvrtiny zbývá 60 sekund. (51:46)

38:56
    Kateřina Elhotová trochu zbytečně pálila hodně rychle a míjí. (51:46)

38:51
    Po souboji končí míč v zámezí. Rozhodčí ho po poradě dávají domácím. (51:46)

38:34
    Důležitý zákrok Hejdové v obraně! Míč pro domácí. (51:46)

37:50
    Češky sice zaútočily, ale pokus za tři končí vedle. (51:46)

37:44
    Meessemanová se tentokráte bohužel prosazuje a je to už jen o pět bodů. (51:46)

37:32
    Míč mají hostující hráčky. A už musí začít chvátat. (51:44)

36:48
    Bohužel se neprosazují ani Češky. Vidíme znovu hodně nepřesností. (51:44)

36:27
    Meessemanová míjí střelou za dva! Míč pro domácí. (51:44)

36:06
    Voráčková si připisuje důležitý doskok v obraně, ale bohužel z protiútoku se Češky neprosazují. (51:44)

35:36
    Meessemanová snižuje a dává Belgii naději. (51:44)

35:12
    Ovšem pokud by Belgie dala dvojku a domácí hráčky reagovaly úspěšným pokusem za tři, tak by to bylo dobré. Trefila se Hanušová. (51:42)

34:48
    Teď už se Linskensová trefuje. Škoda, že Češky nedokázaly některý ze svých útoků proměnit. (48:42)

34:19
    Dva pokusy Belgie končí na obroučce. Míč pro domácí. (48:40)

33:30
    Belgie jde do útoku. Zajímavostí je, že za tři a půl minuty čtvrté čtvrtiny padl jen jeden koš. (48:40)

33:02
    Další ztráta českého týmu. To je velká škoda. (48:40)

32:46
    Peckové jsou pískané kroky. (48:40)

32:32
    Parádní obrana České republiky! Belgie se znovu neprosadila. Míč pro domácí. (48:40)

32:07
    Střídání v českém týmu. Dolů jde Hejdová, nastupuje Kateřina Elhotová. (48:40)

31:47
    Češky ale ustály nájezd Belgie a mají míč! (48:40)

31:33
    Bohužel ani jeden pokus v koši nekončí. (48:40)

31:33
    Pecková vybojovala dva trestné hody. (48:40)

31:21
    Důležitý moment! Češky ustály hostující pokus za tři body a díky doskoku mají míč. (48:40)

30:37
    Bartáková proměnila oba pokusy a Češky pokračují v útoku. (48:40)

30:33
    Nesportovní faul Carpréauxová. Házet bude Bartáková. (46:40)

30:30
    Pecková doskočila odražený míč. Do útoku jdou domácí. (46:40)

30:01
    Míč mají Belgičanky. (46:40)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (46:40)

Belgie mocným závěrem snížila jedenáctibodovou ztrátu na šest bodů. Čeká nás velké drama. Důležité je, že vedou domácí hráčky a mají šanci uhrát velmi důležitou výhru.

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (46:40)

29:59
    Necelou sekundu před koncem je pískán faul Štěpánové. Trestné hody pro Belgii. (46:37)

29:51
    Belgičanky jsou stále na balonu a hledají prostor ke střelbě. Zbývá devět sekund. (46:37)

29:24
    To je škoda. Pecková se provinila útočným faulem. (46:37)

29:14
    Linskensová dostala trestuhodně moc prostoru a snižuje. (46:37)

29:01
    Štěpánová využívá nabídnutého prostoru a zvyšuje domácí vedení! (46:35)

28:42
    Dobrý doskok Hanušové. Míč pro Češky. (44:35)

28:02
    To je škoda. Domácí hráčky dvakrát pálily. Oba pokusy končí vedle. (44:35)

27:39
    Češky jdou znovu do útoku. Skvělá část hry od domácích. (44:35)

27:23
    Voráčková přidává další dva body. Češky vedou o devět bodů. (44:35)

26:33
    Hejdová dostala míč do běhu a dává dvojku! (42:35)

25:51
    Skvěle! Hanušová se trefuje za tři a Češky vedou poprvé v zápase o pět bodů. Situaci předcházel dobrý doskok v obraně od domácích hráček. (40:35)

25:05
    Češky ubránily další útok a mají míč. (37:35)

24:49
    Záplatová se srazila s Vanloovou a je pískán překvapivě domácí faul. (37:35)

24:06
    Hejdová proměnila jeden trestný hod. (37:35)

24:06
    Hejdová si připisuje útočný doskok a následuje faul. (36:35)

24:03
    Hanušová hasila protiútok faulem. Míč pro Belgii. (36:35)

23:58
    Záplatová a Elhotová rychlými koši otáčejí skóre! (36:35)

22:33
    To je škoda. Vanloová dostala příliš prostoru a za tři body se nemýlí. (29:35)

22:18
    Linskensová využívá rychlý protiútok a Belgie znovu odskakuje. (29:32)

21:27
    Vanloová pálí přesně za tři body. Belgie jde znovu do vedení. (29:30)

21:03
    Paráda! Hanušová se dostala pod koš a úspěšně zakončila. (29:27)

20:45
    Útok Belgičanek končí neúspěchem. Míč má domácí tým. (27:27)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (27:27)

Skórovat se už domácím hráčkám nepovedlo. Dvě sekundy byly málo na útok. V poločase je tak stav nerozhodný. Belgie ovládla první čtvrtinu, Češky naopak zlepšenou hrou ve všech směrech získaly druhou část. Vše je otevřené a máme se na co těšit.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (27:27)

19:58
    Dvě sekundy před koncem čtvrtiny mají míč Češky a trenér si bere oddechový čas. (27:27)

19:48
    Z protiútoku srovnává Meessemanová. (27:27)

19:23
    Paráda! Češky dokázaly znovu skórovat a vedou. Trefila se Štěpánová. (27:25)

18:43
    Pískány kroky domácí hráčky. (25:25)

18:27
    Carpréauxová minula a míč tak znovu mají Češky. (25:25)

18:01
    Hanušová vyrovnává! (25:25)

17:41
    Češky zlepšily obranu a mají znovu míč. (23:25)

17:17
    A trefuje se! Je to jen o dva body. (23:25)

17:17
    Hanušová jde na trestný hod. Hala bouří. (22:25)

17:17
    Krásný nájezd Hanušové s faulem! Česko snižuje na rozdíl tří bodů. (22:25)

16:52
    Pecková si počkala na pohyb soupeřky a poté přesně zakončila. (20:25)

16:17
    Hostující hráčky drží Češky pod tlakem, ale nemohou se trefit. Mají však úspěšné doskoky. (18:25)

15:02
    Bartáková to zkusila pěkně přes soupeřku. Míč bohužel končí na obroučce. (18:25)

14:42
    Bohužel ale další ztráta znamená balon pro hostující hráčky. (18:25)

14:34
    Lenka Bartáková byla při svém nájezdu faulována. Míč pro Česko. (18:25)

13:26
    Až nyní snižuje Pecková. A navíc Češky získávají míč po nepřesné rozehře Belgie. (18:25)

12:57
    Bohužel i další koš padá na české polovině. Protiútok Belgie zakončila Kim Mestdaghová. (16:25)

12:18
    Kim Mestdaghová dalším košem navyšuje vedení Belgie. (16:23)

11:58
    Ramanová proměnila jeden pokus. (16:21)

11:58
    Hanušová faulovala Ramanovou. Belgie má trestné hody. (16:20)

10:59
    Belgie reaguje střídáním hráček. Vrací se Kim Mestdaghová a Meessemanová. (16:20)

10:47
    Skvělý vstup do druhé čtvrtiny od českého týmu! Dvakrát získaly domácí hráčky míč a oba protiútoky zakončily úspěšně. Trefily se Hanušová a Voráčková. (16:20)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (12:20)

Belgičanky v první čtvrtině potvrdily roli favoritem a zatím vedou o osm bodů. Češky jsou dost nepřesné. Pokud zlepší svou rozehru a střelbu, mohou být rovnocenným soupeřem.

10:00
    První čtvrtina skončila. (12:20)

09:58
    Hanušová proměnila jen jeden pokus. (12:20)

09:58
    Češky vybojovaly trestné hody. Zahrávat je bude Hanušová. (11:20)

09:39
    Pískány kroky hostující hráčce. Míč pro domácí. (11:20)

09:34
    Z dalšího protiútoku snižuje Záplatová. (11:20)

09:09
    Belgie ale reaguje rychlým protiútokem. Meessemanová střílí koš za dva body. (9:20)

09:02
    Kateřina Elhotová snižuje košem za dva. (9:18)

08:42
    Ani Belgičanky ale nedokázaly zakončit a balon tak má znovu Česko. (7:18)

08:15
    Domácí tým znovu ztrácí míč v útoku. Škoda. (7:18)

07:45
    Češky v útoku znovu neuspěly a musí se bránit. (7:18)

07:22
    Záplatová si připisuje doskok a míč mají Češky. (7:18)

07:12
    Belgičanky zatím domácí reprezentantky přehrávají. Už jsou zase v útoku. (7:18)

06:31
    Kim Mestdaghová byla nehlídaná a skóruje za tři body. (7:18)

06:04
    Carpréauxová dostala místo a je neomylná. (7:15)

05:35
    Bohužel, česká hráčka trefila jen obroučku. (7:13)

05:35
    Koš s faulem! Štěpánová se pokusí ještě získat osmý bod. (7:13)

05:02
    Hejdová byla při útoku hodně tísněná a nezakončila přesně. Rozhodčí faul neodpískali. (5:13)

04:09
    Meessemanová je bezchybná. Belgie vede o osm bodů. (5:13)

04:09
    Belgie bude zahrávat další dva trestné hody. (5:11)

04:01
    Belgie přidala další dva body z trestných hodů. Trefila se Meessemanová. (5:11)

03:12
    Protiútok Česka zakončila přesně Hejdová. (5:9)

02:35
    Kim Mestdaghová v poslední možné chvilce přidává další dva body. (3:9)

02:05
    Dva rychlé koše, po jednom na každé straně. (3:7)

00:59
    Kim Mestdagh dostala trestuhodně příliš prostoru a skóruje za tři body. (1:5)

00:48
    Kateřina Elhotová snižuje jedním bodem z trestného hodu. (1:2)

00:39
    Meessemanová se snadno dostala pod košem k míči a pohodlně zakončila. (0:2)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Česko: Záplatová, Kateřina Elhotová, Hejdová, Hanušová, Štěpánová

Belgie: Carpréauxová, Kim Mestdaghová, Delaereová, Meessemanová, Linskensová

Rozhodčí: Vasiliki Tsaroucha (Řecko) – Luka Kardum (Chorvatsko) – Marko Vladic (Rakousko).

Utkání začne v 18:10. Za malou chvíli přineseme sestavy obou týmů.

Kvalifikační turnaj o postup na basketbalové mistrovství Evropy čeká třetí kolo, ve kterém se utkají Česká republika a Belgie. Půjde o duel dvou neporažených týmů a zápas je tak pro oba celky velmi důležitý.

Domácí reprezentantky budou postrádat zraněnou pivotku Kiu Vaughnovou, což je citelná ztráta. Nicméně i tak nejsou bez šancí. Favoritkami zápasu jsou však Belgičanky, které kvalifikační skupinu G vedou díky lepšímu skóre.

České hráčky porazily jednoznačně doma Švýcarky 62:35. I v Německu si počínaly velmi dobře a vyhrály 89:56. Belgičanky své soupeřky zdolaly 85:56 (Švýcarsko) a 103:60 (Německo).

Na mistrovství Evropy postoupí vítěz skupiny. Týmy na druhých místech utvoří vzdáleně miniskupinu, ze které postoupí šest nejlepších (celkem je osm skupin).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.