Liberec – Mladá Boleslav 2:7 (kon.) | Florbal Ústí – Bulldogs 7:4 (kon.) | Střešovice – Sparta 8:2 (kon.)
Vítkovice – Chodov 4:10 (kon.)
1. SC TEMPISH Vítkovice
4:10 (0:2, 0:4, 4:4)
FAT PIPE Florbal Chodov
Neděle 11.02.2018, 18:00 • SH Zubří • Livesport Superliga • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý podvečer ze zuberské házenkářské haly! Srdečně Vás vítám u sledování on-line přenosu z mužské Tipsport Superligy, v níž se v rámci 23. kola střetnou aktuálně dva nejlepší týmy letošní sezony. Vítkovice si loňské šampióny pozvaly na výjezdní utkání do Zubří, kde se bude od osmnácté hodiny hrát o prvenství v tabulce nejvyšší soutěže.

1. SC TEMPISH Vítkovice, ale také FAT PIPE FLORBAL CHODOV, mají na svém kontě shodně po osmapadesáti bodech. Na záda jim tlačí ještě technologové z Mladé Boleslavi, avšak veškerá pozornost se vkládá právě na tento duel. Šlágr kola, jenž rozhodne o tom, kdo si pro sebe vybojuje první místo mezi čtrnácti celky z České republiky. Možná, že těchto šedesát minut bude tím nejdůležitějším okamžikem pro srovnání osmičky mužstev letošního play-off.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Gurkovský (Souček) – Jankulár, Komačka, Jastřembský – Hrubý, Firda, Sladký – Tokoš, Jan Šebesta, Vilím – Rýpar, Gál, Děček – Hájek, Bräuer, Hubálek – Delong, Besta.

FAT PIPE Florbal Chodov: Šantora (Barák) – Pražan, Fiala, Kašovský, Sýkora, Bouša, Kotlas, Podhráský – Žák, Mikeš, Matejčík – Koutný, Strachota, Ondrušek – Plíhal.

Rozhodčí: Kamil Sojka, Tomáš Sojka.

00:01

00:30
    Chodov začíná opatrně. Domácí čekají, co hosté vymyslí.

01:54
    Chodov stále tlačí svého soupeře a snaží si vytvořit nějakou větší šanci.

03:40
    Žák to nyní zkoušel z nebezpečné pozice. Kvalitní zákrok však předvedl Souček a zabránil jasné brance.

04:48
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Michal Strachota – 2 minuty, Hrubost).

05:18
    Vítkovice zatím předvádí kvalitní přesilovou hru. Již několikrát dokázali ohrozit Baráka, ten však stále drží bezbrankový stav.

06:18
    Chodov nyní dokázal vybojovat balonek a drží ho ve svém útočném pásmu.

07:40
    Domácí nyní měli k dispozici standardní situaci, z které si dokázali vytvořit dobrou příležitost. Další kvalitní zákrok však předvedl Barák a nedovolil domácím otevřít skore dnešního zápasu.

08:32
    Hra se nyní přelívá ze strany na stranu a je jen otázka času, kdy padne první branka.

09:37
    Podhráský to zkoušel dalekonosnou střelu zhruba z půlky hřiště. Souček měl volný výhled a balonek, tak bez problému chytil.

09:39
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Jan Jastřembský – 2 minuty, Hrubost).
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Martin Koutný – 2 minuty, Hrubost).

10:38
    Chodov právě vstřelil branku!
    Skore dnešního utkání otevírají hosté. MARTIN PRAŽAN se dostal k balonku u pravého mantinelu a střelou zpoza těla překonal Součka střelou na vzdálenější tyč. Asistence: Tomáš Sýkora.
    10:38 Martin PRAŽAN - 0:1

11:49
    Chodov po vstřelené brance ještě více ožil a s míčkem na hokejkách se snaží dostat do nějaké větší šance.

12:55
    Situaci jeden na jednoho nyní nevyřešil ideálně jeden z Chodovských útočníků a nakonec vůbec neohrozil Součka.

13:39
    Po hodně dlouhé době se dostávají do tlaku hráči domácího celku.

14:06
    Z rychlého protiútoku však vstřílí svou druhou branku hosté. TOM ONDRUŠEK dostal dlouhý balonek za obranu od Marka Matějčíka a tváří v tvář Součkovi se nemýlil. Asistence: Marek Matejčík
    14:06 Tom ONDRUŠEK - 0:2

15:15
    Domácí se po obdržené brance snaží alespoň zkorigovat stav utkání. Uvidíme zda-li se jim to do konce třetiny povede.

15:53
    Budou to mít, ale více než těžké jelikož za úplně zbytečný faul jde na trestnou lavici domácí Rýpar

16:58
    Chodovu se zatím vůbec nedaří usadit se v soupeřově obranném pásmu.

17:43
    V dobré šanci se nyní ocitl Mikeš. Dobrým zákrokem se v domácí bráně blýskl Souček.

18:06
    Do rychlého protiútoku se nyní dostal jeden z domácích hráčů. Dnes zatím bezchybného Baráka však překonat nedokázal.

19:32
    Po faulu před Součkem bude následovat trestné střílení v podání Martina Pražana.

19:32
    Martin Pražan na Lukáše Součka nevyzrál a následovat, tak bude přesilová hra Chodova.
    19:32 Trestné střílení brankou nekončí.

19:32
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Tomáš Sladký – 2 minuty, Sekání).

20:00

Skončila nám úvodní perioda víkendového šlágru Tipsport superligy. Po první třetině jsou šťastnější hráči Chodova, kteří zaslouženě vedou 2:0. Musíme také dodat, že zatím předvádí kvalitní výkony oba brankáři, hlavně pak Lukáš Souček, který již předvedl několik pěkných zákroků, včetně chyceného nájezdu Martina Pražana. Jestli chtějí domácí z tohoto zápasu vytěžit nějaké body, musí v následujících dvou třetinách hodně přidat.

Další třetina začne přibližně v 18:34.

20:01

20:15
    Chodov začíná druhou periodu přesilovou hrou, kterou může odskočit domácím již na rozdíl tří branek.

20:30
    TOMÁŠ SÝKORA překvapil přízemní střelou brankáře Součka a využívá tak přesilovou hru. Asistence: Tom Ondrušek
    20:30 Tomáš SÝKORA - 0:3

21:39
    Budeme svědky dalšího trestního střílení a znovu to bude v podání Chodova.

21:39
    Lukáš Souček si připisuje další chycený nájezd. Tentokrát na domácího brankáře nevyzrál Tom Ondrušek.
    21:39 Lukáš Souček si připisuje další chycený nájezd.

21:39
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Jan Jastřembský – 2 minuty, Blokování soupeřovy hole).

22:49
    Chodov se usadil ve svém útočném pásmu. Zatím si však při této přesilové hře žádnou větší šanci nevytvořil.

23:48
    Tomáš Sladký nyní při snaze trefení balonku ze vzduchu seknul do ruky Baráka a tvrdě to schytává od hostující obrany.

24:28
    Vítkovice se o možnost dostat se do střelecké příležitosti připravili sami nepřesnou nahrávkou.

25:42
    Domácí jsou nyní lepším týmem, ale stále se jim nedaří dostat se do nějaké vážnější šance.

26:24
    Až nyní dokázali domácí ohrozit Jana Baráka, ten však bez problémů chytá a drží stále nulu obdržených golu na svém kontě.

27:48
    Pražan v dobré šanci ještě nahrával zcela volnému spoluhráči, ten však ve vyložené šanci minul.

28:29
    Nyní mají balonek na hokejkách hosté a trpělivě rozehrávají.

29:59
    Neuvěřitelný zákrok nyní vytáhl Barák. Z hranice velkého brankoviště střílel nikým nehlídaný Brauer. Chodovský brankář svou pravou rukou vytěsnil balonek mimo tři tyče.

31:27
    A znovu výborný Barák. Nyní dokázal udržet míček před brankovou čárou po střele Vilíma.

32:35
    Jastřebenský jako poslední hráč udělal obrovskou chybu a při rozehrávce nechal míček za sebou. Toho využil pozorný MILOŠ TYL a střelou do pravé šibenice nedal Součkovi šanci.
    32:35 Zdeněk ŽÁK - 0:4

32:35
    Oddechový čas pro domácí.

33:36
    Adam Delong se po dobře rozehrané standardní situaci ocitl v dobré příležitosti. Na dnes výborně chytajícího Baráka si však svou střelou přijít nedokázal

34:27
    Vítkovice aktuálně vrhají všechny síly do útoku a tlačí svého soupeře

35:26
    Jeden z hostujících hráčů hledal křižnou náhrou zcela volného Mikeše. Ten se však po dobrém obranném zákroku k balonku vůbec nedostal.

36:13
    Marek Matejčík se dostal k volnému balonku těsně před brankářem Součkem. Míček však netrefil ideálně a rozehrávat tedy budou domácí.

37:18
    Znovu nastal velký zmatek v obranné domácích, čehož dokázal využít střelou z otočky MILOŠ TYL a potvrzuje tak dnešní Chodovskou dominanci. Asistence: Michal Strachota.
    37:18 Zdeněk ŽÁK - 0:5

37:18
    Střídání v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice: ze hřiště odchází Lukáš Souček, přichází Petr Gurkovský.

37:32
    A hned vzápětí tu máme další gol na Vítkovické branky. Krásnou nahrávkou našel Ondřej Mikeš na hranici velkého brankoviště zcela volného TOMA ONDRUŠKA, který si se zakončením poradil výborně a zvyšuje tak vedení Chodova na rozdíl již šesti branek.
    37:32 Tom ONDRUŠEK - 0:6

38:29
    Domácí působí hodně zlomených dojmem a jsou si vědomi toho, že z dnešního zápasu nejspíše body brát nebudou.

39:47
    Gurkovský podržel své spoluhráče dobrým zákrokem proti střele jednoho z hostujících hráčů.

40:00

Máme tu konec druhé třetiny, která byla zcela pod nadvládou hostujících hráčů, kteří dokázali Součka překonat celkem čtyřikrát a je již skoro jisté, že z dnešního zápasu budou brát plný počet bodů.

Další třetina začne přibližně v 19:29

40:01

40:26
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Josef Rýpar – 2 minuty, Nesportovní chování).

40:58
    TOM ONDRUŠEK využívá přesilovou hru ukrytou střelou mezi svými protihráči. Asistence: Tomáš Sýkora
    40:58 Tom ONDRUŠEK - 0:7

41:48
    Totální deformace domácí obrany. Krásnou akcí, při které se Chodovští dokázali dostat třemi nahrávkami přes celé hřiště. Tomáš Sýkora, jako jeden z účastníků již zmiňované akce předložil balonek MARKU MATEJČÍKOVI, který se do odkryté branky nemýlil. Asistence: Tomáš Sýkora.
    41:48 Marek MATEJČÍK - 0:8

43:09
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    A konečně se dokázali prosadit i domácí hráči. Kombinace po ose Hubálek – Hájek – JAKUB HUBÁLEK zakončil druhý jmenovaný a poprvé se dnes podařilo domácím hráčům překonat Jana Baráka. Asistence: Lukáš Hájek
    43:09 Jakub HUBÁLEK - 1:8

44:47
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Tomáš Sýkora – 2 minuty, Blokování soupeřovy hole).

44:52
    Hájek se Šebestou dobře rozehráli standardní situaci. Ani jeden se však neodvážil k zakončení.

46:09
    Domácí hrají svou přesilovou hru výborně. Přes ještě lépe blokující hosty si zatím míček cestu do Barákovy branky cestu nenašel.

47:03
    Oddechový čas pro hosty.

47:15
    Jelikož domácí svůj tlak s odstupem času stupňují, rozhodl se trenér hostů k oddechovému času. Uvidíme, jestli se hostům podaří opticky vyrovnat hru,

48:18
    Hájek se Šebestou se postavili k rozehrávce standardní situace na hranici velkého brankoviště. Čtyřčlennou zeď hostujících hráčů, však prostřelit nedokázali.

48:31
    Bezprostředně po standardní situaci si Vítkovičtí dokázali vytvořit ještě několik slibných dorážek. Ani jedna z nich však za Barákem neskončila.

49:21
    Zdá se, že domácí přišli na to, jak vyzrát na hostující hráče, jelikož ve třetí třetině zatím předvádějí velice kvalitní výkon.

50:30
    Má slova o zlepšeném Vítkovickém výkonu se potvrzují. Z pravého rohu se podařilo Ondřeji Firdovi dostat balonek před Baráka, kde se míčku zhostil JAN ŠEBESTA a snižuje stav utkání. Asistence: Ondřej Firda.
    50:30 Jan ŠEBESTA - 2:8

50:52
    Další střela Vítkovických hráčů končí na břevně Barákovy branky.

51:08
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Petr Jankulár – 2 minuty, Blokování soupeřovy hole).

51:18
    Ve vlastním oslabení se do šance dostal Šebesta. Na Baráka však vyzrát nedokázal.

52:23
    Chodovští hráči drží míček na svých čepelích a do žádné větší šance se nehrnou.

52:36
    Další šanci ke snížení stavu dnešního zápasu budou mít nyní k dispozici Vítkovice, jelikož je Martin Koutný vyloučen za držení protihráče.

54:16
    A nabídnutou šanci Vítkovice využívají dokonale. Zpoza brány našel Sladký pěknou nahrávkou zcela volného LUKÁŠE HÁJKA, jenž snižuje stav utkání na rozdíl pěti branek.
    54:16 Lukáš HÁJEK - 3:8

55:25
    Barák dostal od jednoho z Vítkovických hráčů hokejkou přes prsty a žádá své ošetření.

55:58
    Martin Tokoš trefil z úhlu pravou tyčku Barákovy brány.

56:13
    A hned z protiútoku dávají definitivní hřebíček do rakve Vítkovických hosté. Po dlouhém a přesném výhozu Jana Baráka se dostal k míčku MAREK MATEJČÍK, který vymetl levou šibenice Gurkovského branky. Asistence: Jan Barák.
    56:13 Marek MATEJČÍK - 3:9

57:29
    Zápas už se dohrává pouze z povinnosti, jelikož je více než jasné, kdo ovládne dnešní zápas.

58:01
    Tak přeci jenom ještě jednu branku dokázali domácí přidat. LUKÁŠ HÁJEK se dostal ke střele z poměrně dlouhé vzdálenosti a na bližší tyč překonal Baráka. Asistence: Jakub Hubálek
    58:01 Lukáš HÁJEK - 4:9

58:33
    Nepopulární desítku do domácí branky završuje pěknou střelou TOM ONDRUŠEK. Asistence: Marek Matejčík
    58:33 Tom ONDRUŠEK - 4:10

59:12
    Těsně před koncem zápasu si Vítkovičtí dokázali vytvořit ještě jednu dobrou šanci. Jejich střela však dnes již podruhé končí na tyčce Chodovské branky.

59:37
    Vítkovice to ještě zkoušeli bez brankáře. Poté co ve svém útočném pásmu ztratili balonek, to zkoušel přes celé hřiště do odkryté branky Tom Ondrušek. Bohužel pro něj míček jen těsně minul branku, a tak svůj další bod do kanadského bodování nepřidá.

Skončilo nám dnešní utkání, které mělo být podle papírových předpokladů více než vyrovnané. Tento fakt však již po dvou třetinách vyvrátili hosté, kteří udeřili celkem šestkrát. Vítkovicím se začala dařit až ve třetí třetině, kde byli místy lepším celkem, než v dnešním zápase suverénní Chodov. Hosté si však i třetí třetinu s přehledem pohlídali a ve šlágru tohoto kola berou zaslouženě všechny tři body.

To bude z dnešního přenosu vše, já se na Vás budu těšit u nějakého z dalších onlajnů, nashledanou. (20:15:02)

Vojtěch Řádek

Branky a nahrávky: 44. Hubálek (Hájek), 51. Jan Šebesta (Firda), 55. Hájek (Sladký), 59. Hájek (Hubálek) – 11. Pražan (Sýkora), 15. Ondrušek (Matejčík), 21. Sýkora (Ondrušek), 33. Žák, 38. Žák (Strachota), 38. Ondrušek (Mikeš), 41. Ondrušek (Sýkora), 42. Matejčík (Sýkora), 57. Matejčík (Barák), 59. Ondrušek (Matejčík)

Rozhodčí: Kamil Sojka, Tomáš Sojka