Liberec – Mladá Boleslav 2:7 (kon.) | Florbal Ústí – Bulldogs 7:4 (kon.) | Střešovice – Sparta 8:2 (kon.)
Vítkovice – Chodov 4:10 (kon.)
PSN Tatran Střešovice
8:2 (0:0, 6:1, 2:1)
ACEMA Sparta Praha
Neděle 11.02.2018, 17:00 • STODOLA Aréna Střešovice • Livesport Superliga • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezké nedělní odpoledne všem florbalovým fanouškům! V dnešním textovém přenosu se společně podíváme na souboj mezi Tatranem a Spartou.

Tatran Střešovice
    Střešovice jsou na sedmém místě se ziskem 34 bodů a bojují o postupové příčky s Bohemkou, Otrokovicemi a Pardubicemi. Tatran má dobrou formu a vyhrál poslední tři utkání. Naposledy zvítězili Střešovice nad Pardubicemi 10:3. Podaří se Tatranu vyhrát a stáhnout náskok na Spartu, který je nyní pětibodový?

Nejproduktivnější hráči
    Marek Beneš 22+12
    Milan Meliš 16+13
    Jakub Slavík 20+8

Sparťané jsou na čtvrtém místě tabulky se ziskem 39 bodů. Sparta je na vrcholu mezi týmy, které bojují o čtvrté až osmé místo. Na třetí Boleslav ztrácí Sparta 17 bodů a dnes ji jde o upevnění čtvrté pozice. Sparta má také dobrou formu a z posledních pěti utkání vyhrála 3. Naposledy hrála Sparta s Boleslaví a prohrála 14:6.

Tatran Střešovice 4:6 ACEMA Sparta Praha

ACEMA Sparta Praha: Mart. Beneš (Eckhardt) – Ježek, Bartoš, Čermák, Marvánek, Zeman, Koščo, Kalaš – Zouzal, Košir, Jaroš – Svatoš, Kareš, Krejča – Časar, Pruner, Špalek.

Rozhodčí: Drápal Filip, Pospíšil Jakub.

00:01

00:20
    Domácí drží míček na polovině soupeře a kombinují.

00:45
    Hosté se dostali k míčku a pokoušejí se založit útočnou akci.

01:12
    Jan Marvánek se ke střele z bekhendu nedostal.

01:23
    Matěj Pruner trefil prvního bránícího hráče.

01:43
    Domácí hráči se zmocnili míčku a kombinují na své polovině.

02:16
    Tatran je stále u míčku a zatím nic nevymyslel.

03:01
    Robert Košir poslal na Kafku pěknou střelu a ten míček vyrazil pravou rukou.

03:44
    Kombinace domácích skončila až za mantinelem a u míčku je Sparta.

04:02
    Ondřej Němeček vystřelil z velké dálky a hostující brankář zasahuje.

04:41
    Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha (Ondřej Svatoš – 2 minuty, Blokování soupeřovy hole).

05:02
    Hosté vyhazují až ke Kafkovi.

05:18
    Další vyhození Sparty.

06:05
    Sparta je i v oslabení aktivnější než Tatran a ohrožuje branku Kafky.

07:42
    Sparta je zatím aktivnější a je na polovině domácích, ale žádné větší šance si zatím nevytvořila.

08:20
    Luka Časar vystřelil z pravé strany a Kafka kryje.

08:54
    Jakub Slavík byl sám před Benešem, který ho vychytal!

09:26
    Hraje se ze strany na stranu, ale ani jeden celek nemá žádné velké brankové příležitosti.

10:08
    Tatran kontroluje míček na své polovině a pokouší se něco vymyslet.

10:35
    Jan Kolísko vystřelil z poloviny hřiště a tahle střela neměla nárok na úspěch.

11:03
    Útočný faul Tatranu zastavuje hru.

11:26
    Sparťané se pokusili o rychlý přechod před branku Kafky, ale o míček přišli v rohu hřiště. Nicméně z dalšího brejku se do velké šance dostal Marek Zouzal, ale Kafkovu branku minul!

11:53
    Domácí jsou pod dobrým napadáním Sparty a mají velké problémy s rozehrávkou.

12:17
    Jeden z hostujících obránců vystřelil velmi tvrdě z první a jen o malý kousek minul branku domácích!

12:59
    Oba dva týmy mají v hlediště své příznivce a sledujeme vyrovnaný boj nejen na hřišti ale i v hledišti.

13:32
    Tatran se dostal na útočnou polovinu, ale žádnou větší šanci si nevytvořil.

13:55
    Faul domácích zastavuje hru a u míčku zůstávají hosté.

14:20
    Dominik Bartoš byl poslán k zemi, ale Sparta je stále u míčku.

14:36
    Matěj Pruner zpracoval hodně těžkou nahrávku a vynutil si faul. Standartní situace pro hosty.

14:45
    Matěj Pruner trefil zeď a z dobré pozice nedošlo k ohrožení branky domácích.

15:24
    Sparta je u míčku a kombinuje na své polovině.

15:40
    Hosté se k ničemu nedostali a podobný styl jako hosté předvádí i Tatran. Dnešní utkání není příliš pohledné.

15:57
    Adam Tlapák byl faulován na středu hřiště a vybojoval míček pro svůj tým.

16:20
    Sparťané se dostávali do přečíslení dva na jednoho, ale rozšlápli míček a hra musela být přerušena.

16:48
    Matěj Pruner se vytáčel do střely a byl faulován, další standartka pro Spartu.

17:07
    Útočný faul hostujícího celku zastavuje hru.

17:25
    Marek Beneš ztratil míček na své polovině a hosté šli do brejku, ale k zakončení se nakonec nedostali, protože Beneš svou chybu napravil.

17:38
    Nyní domácí faulovali a Sparta má rozehru z rohu hřiště.

18:02
    Vyloučení v týmu Tatran Střešovice (Tomáš Svačinka – 2 minuty, Nedovolené vrážení).

18:21
    Hosté kombinují okolo bránící čtveřice a ke střele se zatím neodvážili.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:15
    Jan Marvánek trefil pouze bránícího hráče.

19:39
    Sparťanské krosové nahrávky jsou zatím nepřesné a Kafka nemusel za celou přesilovku zasahovat.

20:00

První třetina je minulostí a skončila 0:0. Dnes nesledujeme příliš pohledný florbal a oba týmy dost dlouho drží míček, ale ke střele se nedostanou, a tak jsme kromě velké šance Slavíka neviděli vůbec nic. Snad nám druhá třetina přinese záživnější podívanou.

20:01

20:10
    Sparta se okamžitě aktivně vrhla na svého soupeře, ale k zakončení se nedostala a dopředu jdou domácí.

20:37
    Tatran právě vstřelil branku!
    Velmi kuriózní branka domácích! Ullman nahrával na Slavíka, který nevystřelil, protože si zlomil florbalku, a tak míček dojel až na ONDŘEJE NĚMEČKA, který vystřelil z první a propálil Beneše. Asistence: Filip Ullmann.
    20:37 Ondřej NĚMEČEK - 1:0

21:20
    Střešovice jsou povzbuzeni vedoucí brankou a drží míček na polovině soupeře.

21:52
    Střelecky pokus Kolíska skončil hodně vedle.

22:04
    Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha (Robert Košir – 2 minuty, Zdržování hry).

22:21
    Beneš natáhl míček k pravé tyči a poté nahrál bekhendem před branku. Tam byl připravený JAKUB SLAVÍK, který rychle vystřelil a posílá domácí do dvoubrankového vedení! Asistence: Marek Beneš.
    22:21 Jakub SLAVÍK - 2:0

22:54
    Domácí jsou při chuti a Sparta je dost opařená.

23:09
    Jan Svoboda se natlačil před branku a jeho střela byl přizvednuta nad branku.

23:14
    Jakub Švejkovský nahrával před branku, ale i jeho přihrávka byla zablokována.

23:41
    Další míček ve sparťanské síti! MAREK BENEŠ si naběhl k pravé tyči, kde napoprvé trefil brankáře, ale následná dorážka skončila v brance! Asistence: Filip Ullmann.
    23:41 Marek BENEŠ - 3:0

23:44
    Neskutečné jak nyní Tatran přehrává Spartu! Ihned po buly se dostal dopředu MILAN MELIŠ a Michal Zeman udělal velkou chybu v obraně, protože se mu míček zamotal pod nohy a Meliš mu míček sebral a uklidil ho do branky! Bez asistence.
    23:44 Milan MELIŠ - 4:0

24:42
    Další velkou šanci Tatranu zlikvidoval na poslední chvíli Martin Beneš!

25:10
    Sparta se po delší době dostala k míčku a je na polovině domácích.

25:17
    Jan Krejča se chtěl dostat před branku, ale Kafka mu skočil pod nohy a sebral mu míček.

25:55
    Souboj na polovině hrací plochy vyhráli hosté, kteří tak mohou zaútočit.

26:22
    David Čermák vystřelil z otočky, ale trefil bránícího hráče Tatranu.

26:44
    Mikuláš Komárek tvrdě narazil do sparťanského obránce a odchází střídat. Nicméně domácí zůstávají u míčku.

27:15
    Jeden z domácích teď vystrašil Kafku, protože na něj poslal nahrávku a střešovický brankář musel míček odkopnout.

27:54
    Sparta získala míček a uklidnila hru. Hosté však prohrávají o čtyři branky.

28:56
    Domácí hráči se dostali na polovinu soupeře a kombinují okolo Benešovy branky.

29:19
    Krásná branku Tatranu! Marek Deutsch poslal nádhernou a přesnou přihrávku přes celé hřiště na FILIPA ULLMANNA, který okamžitě vystřelil a propálil Beneše. Asistence: Marek Deutsch.
    29:19 Filip ULLMANN - 5:0

29:48
    Tatran je aktivnější a snaží se přidat další góly.

30:18
    Sparta drží míček daleko od Kafkovy branky a tohle Tatranu vyhovuje.

30:46
    Hosté se dostali na polovinu domácích, ale o míček velmi rychle přišli a Tatran se vydává dopředu.

31:34
    Petr Brautferger byl faulován v rohu hřiště a Tatran bude mít rozehrávku u Kafkovy branky.

31:40
    Velká šance pro Spartu se vrátit do zápasu! Jakub Slavík je vyloučen na 5 minut za sestřelení Marvánka!

32:16
    Jan Marvánek se dostal ke střele z poloviny hřiště, ale trefil obránce Tatranu. Sparťanské střely jsou dnes blokovány a Kafka si zatím příliš nezachytal.

32:43
    Tatran si hraje se Spartou i ve čtyrech a sbírá cenné vteřinky z oslabení.

33:04
    Až nyní se hosté usadili na útočné polovině.

33:40
    Dvě minuty z přesilové hry jsou pryč a Sparta se ještě k vůbec ničemu nedostala.

34:06
    Jan Svoboda ve vlastním oslabení zaútočil, ale ke střele se nedostal, a tak alespoň zaběhl do rohu, kde našetřil pár vteřinek.

34:35
    První střela Sparty po třech minutách přesilové hry! Jan Krejča vystřelil z levé strany a Kafka letící míček pod břevno vyrazil rukou!

35:02
    Domácí opět vyhazují.

35:30
    Tatran hraje toto oslabení výborně a Sparta se skoro k ničemu nedostala.

35:49
    Robert Košir natáhl ke střele a Kafkovu branku přestřelil.

36:09
    Marvánkova střela byla zablokována a rychlý brejk Tatranu skončil střelou nad branku.

36:35
    Sparta právě vstřelila branku!
    Pouhé dvě vteřiny před koncem přesilové hry se prosazuje MICHAL KAREŠ, který dostal krásný kros od Zemana a střelou z první snižuje na 5:1! Asistence: Michal Zeman.
    36:35 Michal KAREŠ - 5:1

36:37

36:53
    Sparta pokračuje v útočné aktivitě a pokouší se do konce druhé třetiny o snížení stavu.

37:15
    Útočný faul domácích přerušil hru.

37:43
    Marek Beneš se zamotal do svých kliček a přišel o míček před brankou hostů.

37:57
    Sparta je na útočné polovině, ale domácí dnes velmi dobře brání a vykrývají nebezpečné prostory a hosté se nemohou dostat do dobré střelecké pozice.

38:32
    Sparta je pod dobrým napadáním Tatranu a to ji dělá velké problémy.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:35
    Sparťané jsou u míčku a pokoušejí se vstřelit druhou branku.

39:48
    To se jim ale nepovede, protože Tatran získal Míček a může zaútočit.

39:56
    Krásná branka ONDŘEJE NĚMEČKA! Ten získal míček na své polovině, proběhl celé hřiště a střelou na bližší tyč dává šestou branku Tatranu. Bez asistence.
    39:56 Ondřej NĚMEČEK - 6:1

40:00

Druhá třetina je u konce a domácí ji jasně ovládli 6:1! Sparta dostala možnost pětiminutové přesilové hry, ale dokázala se prosadit pouze jednou. Třetí část se pravděpodobně bude odehrávat v režii domácích, kteří byli ve druhé třetině jasně lepší!

40:01

40:26
    Sparta je od úvodu třetí třetiny aktivní a chce ještě něco se zápasem udělat.

41:01
    Petr Heřmanský běžel sám na branku z levé strany, ale vystřelil přímo do Beneše.

41:27
    Vyloučení v týmu Tatran Střešovice (Petr Heřmanský – 2 minuty, Sekání).

41:46
    Adam Tlapák vyběhl ve vlastním oslabení až k brance Sparty, kde udržel míček okolo deseti vteřin. Hostům dnes přesilovka prostě nejde.

42:12
    Matěj Pruner vystřelil z první nad branku Kafky.

42:30
    Domácí běželi dva na jednoho, ale tuhle akci zbytečně překombinovali.

42:53
    Matěj Pruner chtěl překvapit Kafku nahozením z nulového úhlu, ale to se mu nepovedlo a domácí brankář chytil míček do ruky.

43:27

43:49
    Jiří Kolísko nahrával před branku, ale žádného ze spoluhráčů nenašel.

43:57
    Vyloučení v týmu Tatran Střešovice (Jan Kolísko – 2 minuty, Blokování soupeřovy hole).

44:11
    Tahle přesilová hra byla výrazně lepší a je využita! Marvánek natáhl ke střele na polovině hřiště, ale ve skutečnosti poslal kros na ROBERTA KOŠIRA a ten střelou z první uklidil míček za Kafku. Asistence: Jan Marvánek.
    44:11 Robert KOŠIR - 6:2

44:43
    Oba dva týmy si nenechávají nic zadarmo a k vidění je velké množství tvrdých osobních soubojů.

45:17
    Mikuláš Komárek vybojoval míček na polovině Sparty, ale poté špatně nahrál a dopředu jdou hosté.

45:40
    Volný úder pro Spartu od levého mantinelu.

45:50
    Kafka musel zasahovat proti střele z velkého brankoviště.

46:02
    Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha (Martin Beneš – 2 minuty, Nesportovní chování).

46:12
    Milan Meliš nahrál před branku a Beneš musel zasahovat proti dorážce jednoho z domácích útočníků.

46:35
    Jakub Slavík vystřelil z otočky a Beneš vytáhl skvělý zákrok ramenem!

47:07
    Ondřej Svatoš dlouho motal soupeře, ale poté o míček přišel. nicméně nasbíral velmi cenné vteřinky pro hostující celek.

47:49
    Ani domácím se přesilová hra příliš nedaří a Sparta se pravděpodobně ubrání.

48:02

48:21
    Sparta je v plném počtu a okamžitě obléhá branku Tatranu.

48:52
    Jaroslav Jaroš trefil Kafku a následnou dorážku Bartoše zneškodnila domácí obrana.

49:24
    Jakub Švejkovský vystřelil velmi nebezpečně, ale Beneš jeho pokus pokryl.

49:44
    Jan Krejča nenašel nikoho ze svých spoluhráčů a domácí jsou u míčku.

50:33
    Martin Beneš byl zbytečně seknutý Melišem, ale vylučovat se nebude.

51:02
    Jan Kolísko vystřelil velmi nebezpečně z levé strany a Beneš vyrazil míček za branku.

51:31
    Jiří Kolísko nahrál z rohu na střed, kde byl PETR BRAUTFERGER a ten střelou z první zvyšuje na 7:2 a pečetí výhru domácích.Asistence: Jiří Kolísko.
    51:31 Petr BRAUTFERGER - 7:2

52:03
    MAREK BENEŠ dostal nahrávku na pravou stranu a jednoduše přehodil svého jmenovce v brance – 8:2! Asistence: Filip Ullmann.
    52:03 Marek BENEŠ - 8:2

52:22
    Petr Heřmanský vystřelil z uctivé dálky a sparťanský brankář měl plné ruce práce, aby nedostal další branku.

53:02
    Rebro ukryl míček do ruky a Tatran zakládá další útok od své branky.

53:28
    Další tvrdý střet u kterého byl Marvánek, ale vylučovat se nebude.

53:59
    Ondřej Svatoš vystřelil z velké dálky a Rebrovu branku minul jen o malý kousek.

54:30
    Domácí hráči jsou napadáni i za svou brankou, ale zatím jim to nedělá problémy a v klidu kombinují.

55:18
    Útočná faul Tatranu dává míček do držení Spartě.

55:39
    Rebro byl seknutý, míček pro Tatran.

55:57
    Robert Košir se ke střele z velkého úhlu dostal, ale trefil pouze bránícího hráče.

56:12
    Milan Meliš vystřelil do masky Beneše.

56:33
    Sparta se sice snaží útočit, ale z dnešního utkání vyjde bodově naprázdno. Domácí mají hru pod kontrolou a nějakou zápletku nechtějí připustit.

57:02
    Sparťané jsou stále v pěti a vypadá to, že jsou s porážkou smířeni.

57:43
    Filip Ullmann dlouho držel míček a rozhodčí mu odpískal zdržování hry.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty dnešního utkání.

58:23
    Robert Košir vystřelil po zemi a Rebro byl připraven!

58:36
    Marek Zouzal se pokusil sklepnout míček do branky z velké výšky, ale promáchl.

58:57
    Sparta bude mít rozehru z velkého brankoviště!

59:05
    Jenže hosté špatně rozehráli a domácí šli do rychlého brejku, rozebrali obranu Sparty, ale při střele do poloodkryté branky trefil Jakub Kolísko posledního blokujícího obránce.

59:40
    Domácí drží míček a chtějí už v poklidu dohrát dnešní zápas.

Je dobojováno a Tatran bere tři body! Dnešní zápas rozhodl úvod druhé třetiny, ve kterém domácí hráči odskočili do vedení 4:0 a bylo hotovo! Spartě se sice podařilo korigovat stav po druhé třetině na 6:1, ale třetí třetinu opět ovládli domácí a s přehledem získali tři body.

To je ode mě vše a u dalších přenosů na shledanou. (19:10:35)

Vojtěch Görög

Hledáme zpravodaje pro tým ACEMA Sparta Praha. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 21. O. Němeček (Ullmann), 23. Slavík (Marek Beneš), 24. Marek Beneš (Ullmann), 24. Meliš, 30. Ullmann (Deutsch), 40. O. Němeček, 52. Brautferger (Jiř. Kolísko), 53. Marek Beneš (Ullmann) – 37. Kareš (Zeman), 45. Košir (Marvánek)

PSN Tatran Střešovice: Kafka (Mich. Rebro) – Tlapák, Heřmanský, Deutsch, Švejkovský, Svačinka, Mühlfait, Ja. Kolísko, Marek Beneš, Vítovec – Komárek, Jiř. Kolísko, Slavík – Jak. Kolísko, Meliš, O. Němeček – Svoboda, Ullmann, Brautferger.

Rozhodčí: Drápal Filip, Pospíšil Jakub