Ženy - Obří slalom (1. kolo) Vítěz: M. Mölggová (ITA) (kon.) | Muži - Sjezd Vítěz: A. Svindal (NOR) (kon.)
Ženy - Obří slalom (2. kolo) Vítěz: M. Shiffrinová (USA) (kon.)
konec
Muži - Sjezd

Vítěz: A. Svindal (NOR)

Čtvrtek 15.02.2018, 03:30 • Lyžařské středisko Čongson • Zimní olympijské hry - Alpské lyžování
     
    Z tohoto závodu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (05:52:27)
     
    Českým sjezdařům se příliš nedařilo. Nejlépe dopadl na 38. místě Filip Forejtek, který potvrdil, že se mu v Jižní Koreji v královské disciplíně během tréninků dařilo ze všech nejlépe. Jan Hudec a Jan Zabystřan ztratili na svahu přes šest vteřin a obsadili 45. a 46. místo.
     
    Konečné pořadí
    1. Aksel Lund Svindal (NOR) 1:40.25
    2. Kjetil Jansrud (NOR) +0.12
    3. Beat Feuz (SUI) +0.18
    4. Dominik Paris (ITA) +0.54
    5. Thomas Dressen (GER) +0.78
    6. Peter Fill (ITA) +0.83
    7. Vincent Kriechmayr (AUT) +0.94
    8. Brice Roger (FRA) +1.14
    9. Matthias Mayer (AUT) +1.21
    10. Andreas Sander (GER) +1.37
    11. Max Franz (AUT) +1.50
    12. Hannes Reichelt (AUT) +1.51
    13. Mauro Caviezel (SUI) +1.61
    14. Manuel Osborne-Paradis (CAN) +1.64
    15. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +1.93
    16. Bryce Bennett (USA) +1.97
    17. Christof Innerhofer (ITA) +1.98
    18. Johan Clarey (FRA) +2.14
    19. Martin Čater (SLO) +2.28
    20. Jared Goldberg (USA) +2.34
    21. Marc Gisin (SUI) +2.57
    22. Emanuele Buzzi (ITA) +2.59
    23. Maxence Muzaton (FRA) +2.71
    24. Ryan Cochran-Siegle (USA) +2.71
    25. Josef Ferstl (GER) +2.73
    26. Adrien Théaux (FRA) +2.74
    27. Boštjan Kline (SLO) +2.78
    28. Benjamin Thomsen (CAN) +2.94
    29. Miha Hrobat (SLO) +3.36
    30. Wiley Maple (USA) +3.47
    31. Andreas Romar (FIN) +3.53
    32. Dustin Cook (CAN) +3.55
    33. Gilles Roulin (SUI) +3.63
    34. Henrik von Appen (CHI) +3.77
    35. Broderick Thompson (CAN) +4.12
    36. Christoffer Faarup (DEN) +4.23
    37. Joan Verdu (AND) +4.40
    38. Filip Forejtek (CZE) +4.54
    39. Igor Zakurdajev (KAZ) +4.76
    40. Christopher Hörl (MDA) +4.96
    41. Marko Vukićević (SRB) +5.11
    42. Michał Kłusak (POL) +5.17
    43. Marco Pfiffner (LIE) +5.36
    44. Jurij Daniločkin (BLR) +5.61
    45. Jan Hudec (CZE) +6.17
    46. Jan Zabystřan (CZE) +6.35
    47. Simon Breitfuss Kammerlander (BOL) +7.62
    48. Dong Woo Kim (KOR) +7.74
    49. Ivan Kovbasňuk (UKR) +8.32
    50. Albin Tahiri (KOS) +8.56
    51. Marko Stevović (SRB) +9.25
    52. Patrick McMillan (IRL) +9.73
    53. Márton Kékesi (HUN) +11.47
    54. Klemen Kosi (SLO) DNF
    55. Natko Zrnčić-Dim (CRO) DNS
    56. Marc Oliveras (AND) DNF
    57. Ondřej Berndt (CZE) DNS
     
    Sledovali jsme velmi zajímavý mužský sjezd, který se sice měl jet už minulý víkend, ale kvůli počasí byl odložen na čtvrtek a tato změna mu prospěla.

    Ve slunečném počasí se na krásně upraveném svahu nejvíce dařilo norským favoritům. Vítězství s časem 1:40,25 vybojoval Aksel Lund Svindal, který byl v cíli o 12 setinek rychlejší než Kjetil Jansrud. Bronz získal Švýcar Beat Feuz.
     
    Závod skončil.
     
    57
    Posledním na startu byl Bolivijec Simon Breitfuss Kammerlander, který se ztrátou 7,62 sekundy končí na 47. místě.
     
    56
    A více než devět vteřin ztratil také Marko Stevovič.
     
    55
    Kosovský závodník Albin Tahiri ztratil na nejlepší přes osm a půl sekundy.
     
    54
    Maďar Marton Kekesi ztratil v cíli jedenáct a půl sekundy.
     
    53
    Domácí sjezdař Kim ztratil v cíli 7,74 sekundy a je na 47. místě.
     
    52
    Ale už to neplatí. Téměř deset sekund ztratil Ir Patrick McMillan.
     
    51
    Nejpomalejší sjezd ze všech zaznamenal zatím Ivan Kovbasňuk, který ztratil přes osm vteřin.
     
    50
    A více než pět a půl sekundy ztratil i Bělorus Jurij Daniločkin.
     
    49
    Ztrátu 5,36 vteřiny nabral na svahu Marco Pfiffner z Lichtenštejnska.
     
    48
    Igor Zakurdajev z Kazachstánu se dostává na průběžné 39. místo.
     
    47
    Ještě o něco pomalejší než Hudec byl Jan Zabystřan, který se ztrátou 6,35 sekundy přebírá poslední příčku.
     
    46
    Jan Hudec nedokázal vykročit ze svého stínu, který ho po celou sezonu zahaluje a se ztrátou 6,17 sekundy je poslední.
     
    45
    Moldavský reprezentant Christopher Hörl se ztrátou 4,96 sekundy končí za Forejtkem.
     
    44
    A bohužel Ondřej Berndt nakonec vůbec nenastoupil.

    Jan Vojkůvka

    Konečné pořadí
    1. Aksel Lund Svindal (NOR) 1:40.25
    2. Kjetil Jansrud (NOR) +0.12
    3. Beat Feuz (SUI) +0.18
    4. Dominik Paris (ITA) +0.54
    5. Thomas Dressen (GER) +0.78
    6. Peter Fill (ITA) +0.83
    7. Vincent Kriechmayr (AUT) +0.94
    8. Brice Roger (FRA) +1.14
    9. Matthias Mayer (AUT) +1.21
    10. Andreas Sander (GER) +1.37
    11. Max Franz (AUT) +1.50
    12. Hannes Reichelt (AUT) +1.51
    13. Mauro Caviezel (SUI) +1.61
    14. Manuel Osborne-Paradis (CAN) +1.64
    15. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +1.93
    16. Bryce Bennett (USA) +1.97
    17. Christof Innerhofer (ITA) +1.98
    18. Johan Clarey (FRA) +2.14
    19. Martin Čater (SLO) +2.28
    20. Jared Goldberg (USA) +2.34
    21. Marc Gisin (SUI) +2.57
    22. Emanuele Buzzi (ITA) +2.59
    23. Maxence Muzaton (FRA) +2.71
    24. Ryan Cochran-Siegle (USA) +2.71
    25. Josef Ferstl (GER) +2.73
    26. Adrien Théaux (FRA) +2.74
    27. Boštjan Kline (SLO) +2.78
    28. Benjamin Thomsen (CAN) +2.94
    29. Miha Hrobat (SLO) +3.36
    30. Wiley Maple (USA) +3.47
    31. Andreas Romar (FIN) +3.53
    32. Dustin Cook (CAN) +3.55
    33. Gilles Roulin (SUI) +3.63
    34. Henrik von Appen (CHI) +3.77
    35. Broderick Thompson (CAN) +4.12
    36. Christoffer Faarup (DEN) +4.23
    37. Joan Verdu (AND) +4.40
    38. Filip Forejtek (CZE) +4.54
    39. Igor Zakurdajev (KAZ) +4.76
    40. Christopher Hörl (MDA) +4.96
    41. Marko Vukićević (SRB) +5.11
    42. Michał Kłusak (POL) +5.17
    43. Marco Pfiffner (LIE) +5.36
    44. Jurij Daniločkin (BLR) +5.61
    45. Jan Hudec (CZE) +6.17
    46. Jan Zabystřan (CZE) +6.35
    47. Simon Breitfuss Kammerlander (BOL) +7.62
    48. Dong Woo Kim (KOR) +7.74
    49. Ivan Kovbasňuk (UKR) +8.32
    50. Albin Tahiri (KOS) +8.56
    51. Marko Stevović (SRB) +9.25
    52. Patrick McMillan (IRL) +9.73
    53. Márton Kékesi (HUN) +11.47
    Klemen Kosi (SLO) DNF
    Natko Zrnčić-Dim (CRO) DNS
    Marc Oliveras (AND) DNF
    Ondřej Berndt (CZE) DNS
    Startovní listina:
    1. Thomas Dressen (GER)
    2. Manuel Osborne-Paradis (CAN)
    3. Dominik Paris (ITA)
    4. Brice Roger (FRA)
    5. Beat Feuz (SUI)
    6. Andreas Sander (GER)
    7. Aksel Lund Svindal (NOR)
    8. Mauro Caviezel (SUI)
    9. Kjetil Jansrud (NOR)
    10. Johan Clarey (FRA)
    11. Matthias Mayer (AUT)
    12. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
    13. Peter Fill (ITA)
    14. Bryce Bennett (USA)
    15. Hannes Reichelt (AUT)
    16. Max Franz (AUT)
    17. Vincent Kriechmayr (AUT)
    18. Christof Innerhofer (ITA)
    19. Adrien Théaux (FRA)
    20. Gilles Roulin (SUI)
    21. Maxence Muzaton (FRA)
    22. Benjamin Thomsen (CAN)
    23. Marc Gisin (SUI)
    24. Boštjan Kline (SLO)
    25. Emanuele Buzzi (ITA)
    26. Broderick Thompson (CAN)
    27. Jared Goldberg (USA)
    28. Martin Čater (SLO)
    29. Josef Ferstl (GER)
    30. Wiley Maple (USA)
    31. Klemen Kosi (SLO)
    32. Marko Vukićević (SRB)
    33. Natko Zrnčić-Dim (CRO)
    34. Ryan Cochran-Siegle (USA)
    35. Dustin Cook (CAN)
    36. Andreas Romar (FIN)
    37. Joan Verdu (AND)
    38. Christoffer Faarup (DEN)
    39. Miha Hrobat (SLO)
    40. Henrik von Appen (CHI)
    41. Michał Kłusak (POL)
    42. Filip Forejtek (CZE)
    43. Marc Oliveras (AND)
    44. Ondřej Berndt (CZE)
    45. Christopher Hörl (MDA)
    46. Jan Hudec (CZE)
    47. Jan Zabystřan (CZE)
    48. Igor Zakurdajev (KAZ)
    49. Marco Pfiffner (LIE)
    50. Jurij Daniločkin (BLR)
    51. Ivan Kovbasňuk (UKR)
    52. Patrick McMillan (IRL)
    53. Dong Woo Kim (KOR)
    54. Márton Kékesi (HUN)
    55. Albin Tahiri (KOS)
    56. Marko Stevović (SRB)
    57. Simon Breitfuss Kammerlander (BOL)