Přehled událostí na ZOH Pchjongčchang 2018 - 3.den | (kon.) |
Ženy - Stíhací závod (10 km) | Vítěz: L. Dahlmeierová (GER) (kon.) | | | Muži - Stíhací závod (12,5 km) | Vítěz: M. Fourcade (FRA) (kon.) |
Ženy - Střední můstek | Vítěz: M. Lundbyová (NOR) (kon.) |
Ženy - 1500 m | Vítěz: I. Wüstová (NED) (kon.) |
Týmová soutěž | Vítěz: Kanada (kon.) |
Ženy - Slopestyle (finále) | Vítěz: J. Andersonová (USA) (kon.) | | | Ženy - Half pipe (kvalifikace) | Vítěz: Ch. Kimová (USA) (kon.) |
Ženy - 1. a 2. jízdy | Vítěz: N. Geisenbergerová (GER) (kon.) |
Muži - Jízda v boulích (2. kvalifikace) | Vítěz: D. Woo Čoi (KOR) (kon.) | | | Muži - Jízda v boulích (finále) | Vítěz: M. Kingsbury (CAN) (kon.) |
Smíšené dvojice - 1. semifinále (Kanada – Norsko) | 8:4 (kon.) | | | Smíšené dvojice - 2. semifinále (OAR – Švýcarsko) | 5:7 (kon.) |
konec
Ženy - Střední můstek
Vítěz: M. Lundbyová (NOR)
Jan Prošek
Konečné pořadí:
1. Maren Lundbyová (NOR) 264.6 (110,0)
2. Katharina Althausová (GER) 252.6 (106,0)
3. Sara Takanašiová (JPN) 243.8 (103,5)
4. Irina Avakumovová (OAR) 230.7 (102)
5. Carina Vogtová (GER) 227.9 (101,5)
6. Daniela Iraschková-Stolzová (AUT) 225.9 (99,0)
7. Nika Križnarová (SLO) 223.2 (104,0)
8. Ramona Straubová (GER) 210.5 (98,8)
9. Juki Itoová (JPN) 203.9 (93,0)
10. Jualiane Seyfarthová (GER) 194.3 (90,0)
11. Chiara Hölzlová (AUT) 193.2 (95,5)
12. Kaori Iwabučiová (JPN) 188.3 (89,0)
13. Jacqueline Seifriedsbergerová (AUT) 183.5 (92,0)
14. Ema Klinecová (SLO) 181.6 (89,0)
15. Lara Malsinerová (ITA) 179.5 (92,5)
16. Silje Opsethová (NOR) 178.2 (91,5)
17. Juka Setoová (JPN) 172.0 (89,0)
18. Manuela Malsinerová (ITA) 163.4 (89,0)
19. Sarah Hendricksonová (USA) 160.6 (88,0)
20. Sin-jüe Čchang (CHN) 154.9 (84,5)
21. Lucile Moratová (FRA) 154.8 (86,5)
22. Špela Rogeljová (SLO) 154.5 (90,5)
23. Julia Kykkänen (FIN) 152.6 (98,0)
24. Alexandra Kustovová (OAR) 152.3 (85,5)
25. Daniela Haralambieová (ROU) 150.8 (85,0)
26. Sofija Tichonovová (OAR) 150.8 (85,5)
27. Anastasija Barannikovová (OAR) 149.0 (82)
28. Lea Lemareová (FRA) 146.8 (93,5)
29. Abby Ringquistová (USA) 144.4 (91,0)
30. Urša Bogatajová (SLO) 135.2 (81,0)
Startovní listina
1. Evelyn Insamová (ITA)
2. Kju-lim Pak (KOR)
3. Sarah Hendricksonová (USA)
4. Nita Englundová (USA)
5. Taylor Henrichová (CAN)
6. Abby Ringquistová (USA)
7. Alexandra Kustovová (OAR)
8. Elena Runggaldierová (ITA)
9. Lucile Moratová (FRA)
10. Anastasija Barannikovová (OAR)
11. Julia Kykkänen (FIN)
12. Daniela Haralambieová (ROU)
13. Lea Lemareová (FRA)
14. Sofija Tichonovová (OAR)
15. Silje Opsethová (NOR)
16. Sin-jüe Čchang (CHN)
17. Manuela Malsinerová (ITA)
18. Špela Rogeljová (SLO)
19. Daniela Iraschková-Stolzová (AUT)
20. Lara Malsinerová (ITA)
21. Jacqueline Seifriedsbergerová (AUT)
22. Ramona Straubová (GER)
23. Kaori Iwabučiová (JPN)
24. Juka Setoová (JPN)
25. Jualiane Seyfarthová (GER)
26. Nika Križnarová (SLO)
27. Ema Klinecová (SLO)
28. Urša Bogatajová (SLO)
29. Chiara Hölzlová (AUT)
30. Carina Vogtová (GER)
31. Irina Avakumovová (OAR)
32. Juki Itoová (JPN)
33. Sara Takanašiová (JPN)
34. Katharina Althausová (GER)
35. Maren Lundbyová (NOR)
Pořadí po 1. kole
Kvalifikované závodnice do druhého kola
1. Maren Lundbyová (NOR) 125,4 bodů
2. Katharina Althausová (GER) 123, 2 body
3. Sara Takanašiová (JPN) 120. 3 body
4. Irina Avakumovová (OAR) 114,7 bodů
5. Daniela Iraschková-Stolzová (AUT) 113,3 body
6. Carina Vogtová (GER)
7. Nika Križnarová (SLO)
8. Jualiane Seyfarthová (GER)
9. Jualiane Seyfarthová (GER)
10. Ramona Straubová (GER)
11. Kaori Iwabučiová (JPN)
12. Ema Klinecová (SLO)
13. Jacqueline Seifriedsbergerová (AUT)
14. Chiara Hölzlová (AUT)
15. Juka Setoová (JPN)
16. Lara Malsinerová (ITA)
17. Anastasija Barannikovová (OAR)
18. Špela Rogeljová (SLO)
19. Lucile Moratová (FRA)
20. Manuela Malsinerová (ITA)
21. Alexandra Kustovová (OAR)
22. Julia Kykkänen (FIN)
23. Sarah Hendricksonová (USA)
24. Sofija Tichonovová (OAR)
25. Urša Bogatajová (SLO)
26. Sin-jüe Čchang (CHN)
27. Daniela Haralambieová (ROU)
28. Špela Rogeljová (SLO)
29. Lea Lemareová (FRA)
30. Abby Ringquistová (USA)
1. Maren Lundbyová (NOR) 264.6 (110,0)
2. Katharina Althausová (GER) 252.6 (106,0)
3. Sara Takanašiová (JPN) 243.8 (103,5)
4. Irina Avakumovová (OAR) 230.7 (102)
5. Carina Vogtová (GER) 227.9 (101,5)
6. Daniela Iraschková-Stolzová (AUT) 225.9 (99,0)
7. Nika Križnarová (SLO) 223.2 (104,0)
8. Ramona Straubová (GER) 210.5 (98,8)
9. Juki Itoová (JPN) 203.9 (93,0)
10. Jualiane Seyfarthová (GER) 194.3 (90,0)
11. Chiara Hölzlová (AUT) 193.2 (95,5)
12. Kaori Iwabučiová (JPN) 188.3 (89,0)
13. Jacqueline Seifriedsbergerová (AUT) 183.5 (92,0)
14. Ema Klinecová (SLO) 181.6 (89,0)
15. Lara Malsinerová (ITA) 179.5 (92,5)
16. Silje Opsethová (NOR) 178.2 (91,5)
17. Juka Setoová (JPN) 172.0 (89,0)
18. Manuela Malsinerová (ITA) 163.4 (89,0)
19. Sarah Hendricksonová (USA) 160.6 (88,0)
20. Sin-jüe Čchang (CHN) 154.9 (84,5)
21. Lucile Moratová (FRA) 154.8 (86,5)
22. Špela Rogeljová (SLO) 154.5 (90,5)
23. Julia Kykkänen (FIN) 152.6 (98,0)
24. Alexandra Kustovová (OAR) 152.3 (85,5)
25. Daniela Haralambieová (ROU) 150.8 (85,0)
26. Sofija Tichonovová (OAR) 150.8 (85,5)
27. Anastasija Barannikovová (OAR) 149.0 (82)
28. Lea Lemareová (FRA) 146.8 (93,5)
29. Abby Ringquistová (USA) 144.4 (91,0)
30. Urša Bogatajová (SLO) 135.2 (81,0)
Startovní listina
1. Evelyn Insamová (ITA)
2. Kju-lim Pak (KOR)
3. Sarah Hendricksonová (USA)
4. Nita Englundová (USA)
5. Taylor Henrichová (CAN)
6. Abby Ringquistová (USA)
7. Alexandra Kustovová (OAR)
8. Elena Runggaldierová (ITA)
9. Lucile Moratová (FRA)
10. Anastasija Barannikovová (OAR)
11. Julia Kykkänen (FIN)
12. Daniela Haralambieová (ROU)
13. Lea Lemareová (FRA)
14. Sofija Tichonovová (OAR)
15. Silje Opsethová (NOR)
16. Sin-jüe Čchang (CHN)
17. Manuela Malsinerová (ITA)
18. Špela Rogeljová (SLO)
19. Daniela Iraschková-Stolzová (AUT)
20. Lara Malsinerová (ITA)
21. Jacqueline Seifriedsbergerová (AUT)
22. Ramona Straubová (GER)
23. Kaori Iwabučiová (JPN)
24. Juka Setoová (JPN)
25. Jualiane Seyfarthová (GER)
26. Nika Križnarová (SLO)
27. Ema Klinecová (SLO)
28. Urša Bogatajová (SLO)
29. Chiara Hölzlová (AUT)
30. Carina Vogtová (GER)
31. Irina Avakumovová (OAR)
32. Juki Itoová (JPN)
33. Sara Takanašiová (JPN)
34. Katharina Althausová (GER)
35. Maren Lundbyová (NOR)
Pořadí po 1. kole
Kvalifikované závodnice do druhého kola
1. Maren Lundbyová (NOR) 125,4 bodů
2. Katharina Althausová (GER) 123, 2 body
3. Sara Takanašiová (JPN) 120. 3 body
4. Irina Avakumovová (OAR) 114,7 bodů
5. Daniela Iraschková-Stolzová (AUT) 113,3 body
6. Carina Vogtová (GER)
7. Nika Križnarová (SLO)
8. Jualiane Seyfarthová (GER)
9. Jualiane Seyfarthová (GER)
10. Ramona Straubová (GER)
11. Kaori Iwabučiová (JPN)
12. Ema Klinecová (SLO)
13. Jacqueline Seifriedsbergerová (AUT)
14. Chiara Hölzlová (AUT)
15. Juka Setoová (JPN)
16. Lara Malsinerová (ITA)
17. Anastasija Barannikovová (OAR)
18. Špela Rogeljová (SLO)
19. Lucile Moratová (FRA)
20. Manuela Malsinerová (ITA)
21. Alexandra Kustovová (OAR)
22. Julia Kykkänen (FIN)
23. Sarah Hendricksonová (USA)
24. Sofija Tichonovová (OAR)
25. Urša Bogatajová (SLO)
26. Sin-jüe Čchang (CHN)
27. Daniela Haralambieová (ROU)
28. Špela Rogeljová (SLO)
29. Lea Lemareová (FRA)
30. Abby Ringquistová (USA)
...
- 1. 264.6 b. (110,0 m)
- 2. 252.6 b. (106,0 m)
- 3. 243.8 b. (103,5 m)
- 4. 230.7 b. (102 m)
- 5. 227.9 b. (101,5 m)
- 6. 225.9 b. (99,0 m)
- 7. 223.2 b. (104,0 m)
- 8. 210.5 b. (98,8 m)
- 9. 203.9 b. (93,0 m)
- 10. 194.3 b. (90,0 m)
- 11. 193.2 b. (95,5 m)
- 12. 188.3 b. (89,0 m)
- 13. 183.5 b. (92,0 m)
- 14. 181.6 b. (89,0 m)
- 15. 179.5 b. (92,5 m)
- 16. 178.2 b. (91,5 m)
- 17. 172.0 b. (89,0 m)
- 18. 163.4 b. (89,0 m)
- 19. 160.6 b. (88,0 m)
- 20. 154.9 b. (84,5 m)
- 21. 154.8 b. (86,5 m)
- 22. 154.5 b. (90,5 m)
- 23. 152.6 b. (98,0 m)
- 24. 152.3 b. (85,5 m)
- 25. 150.8 b. (85,0 m)
- 26. 150.8 b. (85,5 m)
- 27. 149.0 b. (82 m)
- 28. 146.8 b. (93,5 m)
- 29. 144.4 b. (91,0 m)
- 30. 135.2 b. (81,0 m)
Jedná se o součet dvou údajů: počet bodů za délku skoku a a bodů za styl od rozhodčích.
Body za délku skoku: každá závodnice získá automaticky 60 bodů. V závislosti na dosažení tzv. konstrukčního bodu můstku získává či ztrácí další body. Od ročníku 2010-11 se k bodům získaným za vzdálenost a styl přidávají také body za sílu větru. Skokanka se silnějším větrem proti je zvýhodněna, doletí dál.
Navíc byl zaveden tzv. Gate-faktor, tedy bodová korelace podle výšky nájezdového okna. Jury (rozhodčí) má možnost snížit/zvýšit nájezd a to tak, aby se nemuselo celé kolo opakovat. Cílem je vybudování spravedlivějšího hodnocení.
1. Evelyn Insamová (ITA)
2. Kju-lim Pak (KOR)
3. Sarah Hendricksonová (USA)
4. Nita Englundová (USA)
5. Taylor Henrichová (CAN)
6. Abby Ringquistová (USA)
7. Alexandra Kustovová (OAR)
8. Elena Runggaldierová (ITA)
9. Lucile Moratová (FRA)
10. Anastasija Barannikovová (OAR)
11. Julia Kykkänen (FIN)
12. Daniela Haralambieová (ROU)
13. Lea Lemareová (FRA)
14. Sofija Tichonovová (OAR)
15. Silje Opsethová (NOR)
16. Sin-jüe Čchang (CHN)
17. Manuela Malsinerová (ITA)
18. Špela Rogeljová (SLO)
19. Daniela Iraschková-Stolzová (AUT)
20. Lara Malsinerová (ITA)
21. Jacqueline Seifriedsbergerová (AUT)
22. Ramona Straubová (GER)
23. Kaori Iwabučiová (JPN)
24. Juka Setoová (JPN)
25. Jualiane Seyfarthová (GER)
26. Nika Križnarová (SLO)
27. Ema Klinecová (SLO)
28. Urša Bogatajová (SLO)
29. Chiara Hölzlová (AUT)
30. Carina Vogtová (GER)
31. Irina Avakumovová (OAR)
32. Juki Itoová (JPN)
33. Sara Takanašiová (JPN)
34. Katharina Althausová (GER)
35. Maren Lundbyová (NOR)
1. Maren Lundbyová (NOR)
2. Katharina Althausová (GER)
3. Sara Takanašiová (JPN)
4. Irina Avakumovová (OAR)
5. Daniela Iraschková-Stolzová (AUT)
6. Carina Vogtová (GER)
7. Nika Križnarová (SLO)
8. Jualiane Seyfarthová (GER)
9. Jualiane Seyfarthová (GER)
10. Ramona Straubová (GER)
11. Kaori Iwabučiová (JPN)
12. Ema Klinecová (SLO)
13. Jacqueline Seifriedsbergerová (AUT)
14. Chiara Hölzlová (AUT)
15. Juka Setoová (JPN)
16. Lara Malsinerová (ITA)
17. Anastasija Barannikovová (OAR)
18. Špela Rogeljová (SLO)
19. Lucile Moratová (FRA)
20. Manuela Malsinerová (ITA)
21. Alexandra Kustovová (OAR)
22. Julia Kykkänen (FIN)
23. Sarah Hendricksonová (USA)
24. Sofija Tichonovová (OAR)
25. Urša Bogatajová (SLO)
26. Sin-jüe Čchang (CHN)
27. Daniela Haralambieová (ROU)
28. Špela Rogeljová (SLO)
29. Lea Lemareová (FRA)
30. Abby Ringquistová (USA)
1. Maren Lundbyová (NOR) 264.6 (110,0)
2. Katharina Althausová (GER) 252.6 (106,0)
3. Sara Takanašiová (JPN) 243.8 (103,5)
4. Irina Avakumovová (OAR) 230.7 (102)
5. Carina Vogtová (GER) 227.9 (101,5)
6. Daniela Iraschková-Stolzová (AUT) 225.9 (99,0)
7. Nika Križnarová (SLO) 223.2 (104,0)
8. Ramona Straubová (GER) 210.5 (98,8)
9. Juki Itoová (JPN) 203.9 (93,0)
10. Jualiane Seyfarthová (GER) 194.3 (90,0)
11. Chiara Hölzlová (AUT) 193.2 (95,5)
12. Kaori Iwabučiová (JPN) 188.3 (89,0)
13. Jacqueline Seifriedsbergerová (AUT) 183.5 (92,0)
14. Ema Klinecová (SLO) 181.6 (89,0)
15. Lara Malsinerová (ITA) 179.5 (92,5)
16. Silje Opsethová (NOR) 178.2 (91,5)
17. Juka Setoová (JPN) 172.0 (89,0)
18. Manuela Malsinerová (ITA) 163.4 (89,0)
19. Sarah Hendricksonová (USA) 160.6 (88,0)
20. Sin-jüe Čchang (CHN) 154.9 (84,5)
21. Lucile Moratová (FRA) 154.8 (86,5)
22. Špela Rogeljová (SLO) 154.5 (90,5)
23. Julia Kykkänen (FIN) 152.6 (98,0)
24. Alexandra Kustovová (OAR) 152.3 (85,5)
25. Daniela Haralambieová (ROU) 150.8 (85,0)
26. Sofija Tichonovová (OAR) 150.8 (85,5)
27. Anastasija Barannikovová (OAR) 149.0 (82)
28. Lea Lemareová (FRA) 146.8 (93,5)
29. Abby Ringquistová (USA) 144.4 (91,0)
30. Urša Bogatajová (SLO) 135.2 (81,0)