Švýcarsko – Japonsko 3:1 (kon.) | Švédsko – Korea 8:0 (kon.)
Švédsko
8:0 (4:0, 1:0, 3:0)
Korea
Pondělí 12.02.2018, 13:10 • Kwandong Hockey Centre • Olympijské hry - ženy • Skupina B
Sledujte:

To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek odpoledne! (15:31:03)
    Švédky přehrály Koreu vysoko 8:0. Hned dva góly zaznamenala Pernilla Winbergová.

Střely na branku – 50:19 (22:6, 9:8, 19:5)

Také druhé vystoupení sjednoceného týmu Koreje končí porážkou 0:8. Švédky zápas rozhodly už v první třetině, v níž skórovaly hned čtyřikrát. Ve druhé části trochu polevily, když přidaly jen jeden gól, ale v závěrečné dvacetiminutovce završily skóre třemi zásahy. Nejprve se v rozmezí 36 sekund prosadily Emma Nordinová a Pernilla Winbergová a ve 46. minutě uzavřela výsledek utkání Rebecca Stenbergová. Švédky tak mají po dvou zápasech na kontě plný počet bodů a ve středu si to rozdají o postup z prvního místa tabulky skupiny B se Švýcarskem.

59:45
    Lisa Johanssonová se šikovně uvolnila a dostala se až před Shin. Branku ale netrefila!

59:09
    Ani teď nepřišel vytoužený gól Korejek. Jiy-Eon Choi nestřílela špatně, ovšem Grahnová zakročila opět jistě.

59:01
    Začala už poslední minuta.

58:22
    Střela Küllerové vypadl Shin z lapačky, ale žádné ze švédských hráček se k volnému kotouči nedostala.

58:08
    Zakázané uvolnění Švédska. Vhazuje se před Sarou Grahnovou, která zatím čelila 18 střelám Koreje.

57:54
    Fanny Rasková se natlačila až před brankářku Shin, která si i nadvakrát poradila. Hra je po delší době přerušena. Reklamní přestávka.

57:14
    Vypadá to, že desítka se snad konat nebude. Švédky se už také nikam neženou.

56:29
    Jin-Gyu Lee si ve středním pásmu hezky obhodila protihráčku, ale další překážku již nezdolala. Puk získaly opět švédské hokejistky.

55:05
    Náznak korejského přečíslení 2 na 1. Domácím hokejistkám však utekl puk.

54:18
    Emilia Ramboldtová tečovala nahozený puk vedle korejské svatyně.

53:50
    Švédky v ofsajdu. Uvidíme, zda ještě zkusí zaútočit na dvojciferné skóre.

52:38
    Po zákroku Shin následuje reklamní přestávka.

51:51
    Chae-Lin Park zavezla puk do útočné třetiny a protáhla Grahnovou. Švédky jsou v plném počtu.

51:35
    Švédky opět vyhazují.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 4. Nylénová-Perssonová (Alasalmiová), 10. Lundbergová (Rasková, Grahmová), 11. Fällmanová (Rasková, Küllerová), 18. Udénová Johanssonová (Johanssonová), 25. Winbergová (Alasalmiová, Lundbergová), 42. Nordinová (Lundbergová), 42. Winbergová (Grahmová, Nordinová), 46. Stenbergová (Winbergová, Svedinová)

Švédsko: Grahnová (Muraseová) – Olofssonová, Nylénová-Perssonová, Fällmanová, Svedinová, Alasalmiová, Ramboldtová (C), Lundbergová – Johanssonová, Borgqvistová (A), Udénová Johanssonová – Hjalmarssonová, Grahmová, Nordinová – Winbergová (A), Stenbergová, Olssonová – Lindhová, Rasková, Carlssonová – Küllerová.
    Korea: So-Jung Shin (Do-Hee Han) – Su-Yeon Eom, Chae-Lin Park, Se-Lin Kim, Park Yoon-Jung (A), Mi-Hwan Cho, Ye-Eun Park – Yu-Jung Choi, Jong-Ah Park (C), Jin-Gyu Lee – Un Hyang Kim, Hee-Won Kim, Soo-Jin Han – Jiy-Eon Choi, Griffinová, Chung Gum Hwang – Parková, Song Hui Ryo, Su-Sie Jo (A) – Hae-In Ko, Danelle Im.

Rozhodčí: Arianová-Lortieová (CAN) , Fialová (SUI) – Tauriainenová (FIN), Toddová (CAN)