Boston – Calgary 5:2 (kon.) | Buffalo – Tampa 5:3 (kon.) | NY Islanders – Columbus 1:4 (kon.)
Philadelphia – New Jersey 4:5 (0:1 po s.n.) | Pittsburgh – Ottawa 6:3 (kon.) | Carolina – Los Angeles 7:3 (kon.)
Detroit – Anaheim 2:1 (kon.) | Nashville – St. Louis 4:3 (po pr.) | Minnesota – NY Rangers 3:2 (kon.)
Winnipeg – Washington 4:3 (po pr.) | Vegas – Chicago 5:2 (kon.) | San Jose – Arizona 1:2 (kon.)

Michael Frolík (CGY) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:04
    David Rittich (CGY) 60 minut, 35 zákroků, 4 góly, 89,7 % (03:56:35)

1. Patrice Bergeron (BOS) 2+0
    2. Riley Nash (BOS) 2+0
    3. Brad Marchand (BOS) 0+1
    Bruins se mohli po skončení utkání radovat.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 40:30 (11:13, 16:8, 13:9)
    Zblokované střely – 9:10
    Vyhraná vhazování – 31:29
    Trestné minuty – 10:8
    Hity – 29:37

Hokejisté Bostonu poráží Calgary 5:2 především díky skvěle sehrané třetí třetině. Do ní se totiž nastupovalo za stavu 2:2, ale úřadovat začal Patrice Bergeron. Ten v čase 41:15 zužitkoval po pasu Kruga přesilovou hru a v 50. minutě pak tečoval střelu Marchanda. Poslední slovo si vzal při hostující power-play kapitán Zdeno Chára, jenž trefil přes celé hřiště prázdnou branku soupeře. Bruins tak opět navázali na svou skvělou formu z poslední doby.

59:45
    Fanoušci už povstali a aplaudují Bruins za dnešní výkon.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny a můžeme rovnou konstatovat, že i celého utkání.

58:53
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.

58:30
    Ještě velká šance Calgary! Travis Hamonic předložil puk mezi kruhy Matthewovi Tkachukovi, ale ten trefil jen Raska!

57:33
    Hosté se ještě snaží, ale narážejí na dobře organizovanou obranu soupeře. V tomto případě na Brandona Carla.

56:44
    Vypadá to, že o osudu zápasu je rozhodnuto. Flames by už pomohly jen slepené góly.
    56:14 Zdeno CHÁRA - 5:2

56:14
    Bruins právě vstřelili branku!
    Hosté to zkusili s prázdnou brankou, ale ZDENO CHÁRA je za to okamžitě trestá! Kapitán Bruins se krásně trefil přes celé hriště. Bez asistence.

55:48
    Domácí sice nedokázali vyhodit, ale na střele Garnetta Hathawaye si smlsla lapačka Tuukky Raska. Poslední reklamní brejk.

55:09
    Necelých pět minut do konce třetí části, Flames pomalu dochází čas.

54:39
    Zakázané uvolnění Calgary.

53:55
    Monahan natlačil puk k tyčce na Matthewa Tkachuka, ale Rask tam byl připravený!
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

53:24
    Střela Zdena Cháry byla zpomalena bránícím hráčem. Puk se tak k Rittichovi jen doklouzal a brankář Calgary jej přikryl. Následuje reklamní pauza.

52:18
    Domácí hrají aktivně, jejich třetí formace vedená Rileym Nashem drží puk v útočné třetině.

51:15
    Domácí jsou tak od poloviny zápasu lepším týmem. Jejich vedení je tedy zasloužené.

50:17
    Ránu Zdena Cháry musel řešit Rittich.

50:01
    Vstupujeme do druhé poloviny třetí třetiny, hosté musejí otevřít hru.
    49:19 Patrice BERGERON - 4:2

49:19
    Medvědi soupeři odskakují na rozdíl dvou gólů! Do přihrávky Davida Backese se z první opřel Brad Marchand a PATRICE BERGERON ještě dokázal před brankou kotouč pohotově tečovat. David Rittich tak neměl nárok zakročit – 4:2. Asistence: Brad Marchand a David Backes.

48:33
    Zakázané uvolnění Bostonu, hra se stěhuje před Raska.

48:15
    Teď ale musel zakročit Rittich. Z pravé strany ho prověřil David Backes a český brankář Flames přerušil hru.

47:51
    Hosté pomalu zvyšují svou aktivitu. Samozřejmě chtějí a potřebují bodovat.

47:09
    Další zákrok Raska. Ten vyrážel betonem střelu od modré čáry.

46:58
    Po skončení hostující přesilovky ještě přišla střela Sama Bennetta z levé strany hřiště. Tuukka Rask přerušil hru. Reklamní přestávka.

46:32
    Ani teď se Plameny neudržely v útočné třetině.

46:18
    Zdeno Chára posílá kotouč do bezpečí.

45:55
    Domácím se podařilo vyhodit. Hosté v přesilovce zatím neohrozili Raska.

44:53
    Tak vše odstartoval skrytý faul Brada Marchanda na Michaela Frolíka. Rozhodčí to viděli a posílají známého provokatéra na trestnou lavici.

44:53
    Máme tu menší rozmíšku, kterou odstartovala strkanice mezi Tkachukem a Backesem. Uvidíme, jak vše vyřeší rozhodčí.

44:26
    Brad Marchand dostal po pravém křídle puk do útočného pásma. Po jeho sražené přihrávce se kotouč odrazil k Toreymu Krugovi, jehož střelu pokryl Rittich.

43:43
    Od modré čáry nahazoval puk na branku TJ Brodie. Rask vyráží do rohu.

42:54
    Domácí se v úvodu třetí třetiny poprvé v zápase dostali do vedení. Uvidíme, zda tento náskok udrží, případně i navýší.

42:05
    Domácí jsou při chuti. Rittich musel likvidovat střelu Matta Grzelcyka.
    41:15 Patrice BERGERON - 3:2

41:15
    Domácí využívají tuhle přesilovku bleskově! Torey Krug poslal krásnou přihrávkou do úniku PATRICEHO BERGERONA, jenž zamířil ke vzdálenější pravé tyčce z pohledu bezmocného Ritticha. Asistence: Torey Krug.

41:03
    Michael Frolík fauloval v útočném pásmu Toreyho Kruga. Přesilovka pro Boston.

40:46
    Puk se doklouzal až k Raskovi, který ho raději přidržel v lapačce.

40:34
    Domácí jsou kompletní.

40:19
    Brad Marchand zahrozil v oslabení! Za brankou se dostal k puku a natlačil se až před Ritticha, který podržel hostující tým.

Hity – 13:27

Druhá třetina byla dlouho o poznání klidnější, než ta první. Domácí sice měli o něco více ze hry, ale dlouho se jim nedařilo vyrovnat. To se jim povedlo až ve 37. minutě, kdy krásnou akci trojice hráčů zakončil do odkryté klece Riley Nash, jenž je tedy autorem obou branek Bruins.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:53
    Nahození Gaudreaua z rohu skončilo v lapačce Tuukky Raska. Předtím měl stejný hráč velkou šanci, když najížděl na domácího brankáře z pravé strany, Fin si však připsal dobrý zákrok.

39:32
    Hostům se početní výhoda nedaří, puk je ve středním pásmu.

38:57
    Domácí vyhráli buly a poslali puk za branku soupeře.

38:48
    Ofsajd domácích.

38:33
    David Rittich je už připraven ve svém brankovišti. Měl by být v pořádku.

38:33
    Rittich byl atakován Timem Schallerem, který je vyloučen za podražení.

38:33
    Nepříjemná situace pro Calgary! Jeden z domácích hráčů srazil Davida Ritticha, který zůstává ležet ve svém brankovišti! Český brankář je ošetřován.

36:55
    Hosté si mohli vzít vedení zpět! Sam Bennett vyzval ke skórování neobsazeného Marka Jankowskiho, na jehož střele si však smlsl Rask, jenž puk schoval do lapačky!
    36:20 Riley NASH - 2:2

36:20
    Domácí z krásné akce vyrovnávají! Charlie McAvoy zavezl puk do útočného pásma a předal ho Timu Schallerovi. Ten ho okamžitě poslal před branku na hůl RILEYHO NASHE, který kotouč posílal do odkryté klece – 2:2. Asistence: Tim Schaller a Charlie McAvoy.

36:08

35:12
    V oslabení zahrozili domácí! Před brankou se ocitla dvojice Marchand – Bergeron, ale oba elitní útočníci Bruins si v tomto případě neporozuměli!

34:55
    Zatím dobrá přesilovka hostů. Po sérii rychlých přihrávek střílel opět Sean Monahan a Rask se musel rychle přesouvat.

34:37
    Nepříjemné nahození Seana Monahana od modré čáry. Puk ještě možná tečoval Tkachuk, ale Rask ho nakonec má někde pod sebou.

34:07
    Za podražení usedá na trestnou lavici kapitán domácích Zdeno Chára. Přesilovka Flames začne po reklamní přestávce.

33:58
    Domácí Noel Acciari se individuálně neprosadil. Postaral se o něho obránce Stone.

33:49
    Zakázané uvolnění Bostonu.

33:40
    Na druhé straně se hosté dopustili dalšího ofsajdu.

33:34
    Na přihrávku zpoza branky si sjížděl David Krejčí. Hamonic mu ale čistě zablokoval hůl.

32:52
    Hosté nezvládli přechod přes útočnou modrou. Je z toho postavení mimo hru.

32:45
    Střelu Seana Kuralyho srazil Ferland do ochranné sítě. Následuje reklamní brejk.

32:01
    Johnny Gaudreau se vydal dopředu. Jeho prudká rána minula branku Bostonu.

31:39
    Hosté jsou kompletní, tahle přesilovka se Bostonu nevydařila.

31:07
    Domácím v této přesilovce schází střelba. Flames se znovu osvobozují.

30:33
    Výborně zapracoval Michael Frolík. Ten u mantinelu získal puk a vyhodil ho.

29:38
    Za držení je nakonec vyloučen Sean Monahan. Další přesilovka pro Bruins!

29:38
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Rozhodčí musejí uklidňovat Tima Schallera, který se sápal po jednom z hostujících hráčů.

29:12
    Vylučovat se nebude. Vhazuje se ve středním pásmu.

29:12
    Od mantinelu vypálil Jake DeBrusk, puk je v náručí Ritticha. Před jeho brankou se to následně servalo a hráči dokonce povalili branku. Bylo to ale v době, kdy Rittich popojížděl v bezpečné vzdálenosti od svého království.

29:03

28:48
    Nyní už jsou domácí bez pásma.

28:31
    Další zákroky Ritticha, ten nyní přerušil hru po střele Davida Krejčího.

28:01
    Domácí teď rozpoutali před brankou soupeře peklo! Ryan Spooner dokonce nastřelil tyčku již odkryté branky Calgary!

27:28
    Hosté se osvobozují.

27:02
    Za hákování je vyloučen Michael Stone. Domácí budou hrát po reklamní přestávce přesilovku.

26:43
    Od modré čáry střílel Torey Krug. Před brankou ještě stínil Krejčí, ale pro hosty vše dobře dopadlo.

25:55
    Zdeno Chára nastřelil jen protihráče a musel rychle zpátky. Gaudreauova přihrávka však nenašla najíždějícího Seana Monahana.

25:27
    Zpoza branky se dobře vytočil Tim Schaller. Rittig byl pozorný.

24:54
    Hosté docela jdou po Davidovi Pastrňákovi. Českého forvarda dohrál Travis Hamonic.

24:41
    Zakázané uvolnění Flames. Hra se stěhuje před Ritticha.

23:19
    Sledujeme takovou neuspořádanou pasáž, oba týmy dělají hodně nepřesností.

21:57
    Další zákrok Davida Ritticha. Zkoušel to Ryan Spooner.

21:03
    David Pastrňák se z první opřel do přihrávky spoluhráče a Rittich měl co dělat. Stihl se ale včas přesunout!

20:36
    Domácí jsou již v plném počtu.

20:01
    Fanoušci Bostonu si mohli před zápasem zavzpomínat na sezónu 1977-78. Tehdejší hrdinové sklidili velký aplaus.

Další třetina začne přibližně ve 2:08.

Střely na branku – 11:13
    Zblokované střely – 2:4
    Vyhraná vhazování – 12:6
    Trestné minuty – 4:2
    Hity – 7:19

Po první třetině, která nabídla atraktivní hokej, mohou být spokojenější hráči Calgary. Ti totiž vedou v TD Garden 2:1. Domácí přitom překonali Davida Ritticha už po 28 sekundách hry, kdy se prosadil Riley Nash, ale Flames dokázali rychle odpovědět. Už na začátku 3. minuty totiž srovnal skóre Sam Bennett a v 10. minutě poslal aktivně hrající hosty do vedení Johnny Gaudreau. Za první část určitě můžeme pochválit Davida Ritticha, který se po rychle inkasované brance oklepal a připsal si několik dobrých zákroků.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:38
    Další střela Hamiltona skončila ve výstroji Tuukky Raska.

19:14
    Rána Dougieho Hamiltona neskončila za zády Raska. Teď už začíná zkrácená přesilovka Flames.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

18:34
    Síly na ledě se na 40 sekund srovnají. Na trestnou lavici odchází David Pastrňák, jenž Giordanovi oplatil dva ostré hity seknutím přes nohy.

18:18
    Podobně dopadl také Pastrňák. Toho navíc poměrně důrazně dohrál Giordano.

18:02
    Marchand nedokázal zavézt puk do pásma, hosté tak vyhazují.

17:23
    Z voleje pálil Patrice Bergeron. Rittich si připisuje úspěšný zákrok.

17:13
    V českém souboji vysekl Michael Frolík hůl z rukou Davidu Pastrňákovi. Přesilovka pro Boston.

17:10
    Kuraly posílal puk od zadního mantinelu před branku, ale u své tyčky ho zachytil a následně přikryl David Rittich. Ještě jedna reklamní přestávka.

16:03
    Patrice Bergeron vypálil z první. Rittich stačil zakročit levým betonem.

15:42
    Hosté v postavení mimo hru. Po delší době je hra přerušena a přichází tak čas na reklamní pauzu.

15:20
    Hosté vedou na střely na branku 12:6. To dokumentuje jejich aktivní hru.

14:39
    Na ose hřiště se dostal ke kotouči Brandon Carlo. Ten svou střelu schoval za bránícího hráče a puk prosvištěl snad o centimetry vedle tyčky!

14:20
    Hraje se poměrně rychle. Moc se nepřerušuje.

13:50
    Od modré čáry vypálil TJ Brodie. Rask vyrazil kotouč do rohu.

12:47
    Z voleje vypálil Dougie Hamilton. Rask byl pozorný.

12:06
    A tlak Bostonu pokračoval! Po další ráně Schallera ještě doráželi Noel Acciari a Brandon Carlo, ovšem David Rittich si se vším poradil!

11:56
    Rychlý protiútok domácích! Tim Schaller se rozhodl z levé strany vypálit a Rittich si připsal úspěšný zákrok.

11:31
    Domácí v ofsajdu. Následuje reklamní přestávka.

11:10
    Od modré natáhl k dělovce Zdeno Chára. Kapitán Bruins netrefil branku.

10:06
    Sledujeme opravdu velmi zajímavý hokej. Oba týmy hrají ofenzivně.
    09:12 Johnny GAUDREAU - 1:2

09:12
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hosté otáčejí skóre zápasu! Ke střele z vrcholu pravého kruhu se dostal Mark Giordano. Po zákroku Raska nejprve neúspěšně dorážel Matt Stajan, ale kotouč se odrazil k JOHNNYMU GAUDREAUOVI, který ho rychle vytáhl zpoza branky a zasunul za brankovou čáru. Asistence: Matt Stajan a Matt Giordano.

08:50
    Patrice Bergeron hledal Brada Marchanda, ale ten dostal puk na bekhend a nedokázal ho zpracovat.

08:25
    Hosté ještě zůstali v tlaku, ale teď už mohou Bruins prostřídat.

07:49
    Domácí jsou už v plném počtu.

07:23
    Domácí teď nedokázali vyhodit a toho mohl využít Micheal Ferland. Ten pálil z první, naštěstí pro přesouvajícího se Raska trefil brusli obránce Carla.

06:59
    Tim Schaller vyhodil puk až k brance soupeře.

06:35
    Johnny Gaudreau zkusil překvapit Raska střelou od mantinelu. Svůj pokus dobře schoval za těla hráčů, ale Rask byl dobře postaven.

05:57
    Od modré čáry pálil Dougie Hamilton, puk byl sražen do rohu kluziště.

05:48
    Hosté si zahrají přesilovku. Sean Kuraly zezadu hokejkou postrčil Kulaka a dostává dvě minuty za krosček.

04:44
    Brad Marchand lehce píchl holí do lapačky Ritticha, který právě přikryl puk. To se vůbec nelíbilo Markovi Giordanovi, který dohrál Marchanda u hrazení. Byla z toho šarvátka, ale rozhodčí vylučovat nebudou.

04:16
    Puk zavezl do útočného pásma Johnny Gaudreau, který prověřil brankáře Raska. Ten jeho projektil vyrazil.

03:09
    Máme za sebou pořádně divoký úvod utkání. Oba týmy už dokázaly skórovat.
    02:03 Sam BENNETT - 1:1

02:03
    Hosté rychle vyrovnávají!! Za vlastní brankou chyboval Matt Grzelcyk a puk se dostal do předbrankového prostoru k SAMOVI BENNETTOVI, jenž se trefil ke vzdálenější pravé tyčce z pohledu Tuukky Raska. Asistence: Garnett Hathaway.
    00:28 Riley NASH - 1:0

00:28
    Tak tenhle zápas nezačal pro Davida Ritticha dobře, český gólman totiž loví puk ze sítě hned po 28 sekundách! David Backes se dostal za brankou ke kotouči a poslal ho na před brankovištěm nehlídaného RILEYHO NASHE, který hostujícího gólmana z bezprostřední blízkosti překonal. Asistence: David Backes a Matt Grzelcyk.

00:11
    Jdeme na to, domácí hned hrnou puk do útočného pásma.

00:01

Ceremoniál vyvrcholil čestným buly, které vhodil Don Cherry mezi oba kapitány. Legendy Bruins si ještě podávají ruce se současnými hokejisty domácího týmu.

Ve zmíněné sezóně měli Bruins v kádru hned jedenáct hráčů, kteří dokázali překonat dvacetigólovou hranici. Právě tito hokejisté a trenér Cherry jsou postupně zváni na led.

Dozněly národní hymny Kanady a USA. Předzápasový program ale obsahuje ještě jeden bod. Bude se vzpomínat na sezónu 1977-78, kdy se Medvědi probojovali do finále Stanley Cupu. Stejně jako rok předtím padli s Montrealem.

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, McQuaid, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Spooner, Krejčí (A), DeBrusk – Backes, Riley Nash, Heinen – Acciari, Kuraly, Schaller.

Calgary Flames: Rittich (Gillies) – D. Hamilton, Giordano (C), Hamonic, Brodie, Stone, Kulak – Ferland, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund (A), Tkachuk – Hathaway, Jankowski, S. Bennett – Lazar, Stajan, Lomberg.

Rozhodčí: Nicholson, O'Rourke – Driscoll, Smith.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Dnešní utkání je věnováno vzpomínce na sezónu 1977-78, v níž se Bruins dostali až do finále Stanley Cupu. Mezi hosty neschází ani tehdejší trenér Don Cherry, dnes populární televizní komentátor.

Československá stopa:
    Oba soupeři se naposledy utkali dvakrát v loňské sezóně. Z výher se radovaly hostující týmy, nejprve triumfovalo Calgary 2:1 a poté Boston 5:2.

Boston Bruins:
    Hokejisté Bostonu začali sezónu pomaleji, ale poté se rozehráli ke skvělým výkonům a se 76 body jsou druhým nejlepším týmem Východní konference. Z posledních dvanácti zápasů Medvědi prohráli jen dva. V sobotu sice doma padli 2?4 s Buffalem, ale hned následující den toto zaváhání napravili výhrou 5:3 na ledě New Jersey. Výborně hraje Brad Marchand, který vede klubové kanadské bodování i přesto, že v tomto ročníku už 13 zápasů vynechal. Zdatně mu sekundují také David Pastrňák a Patrice Bergeron. Daří se také brankáři Tuukkovi Raskovi.