Boston – Calgary 5:2 (kon.) | Buffalo – Tampa 5:3 (kon.) | NY Islanders – Columbus 1:4 (kon.)
Philadelphia – New Jersey 4:5 (0:1 po s.n.) | Pittsburgh – Ottawa 6:3 (kon.) | Carolina – Los Angeles 7:3 (kon.)
Detroit – Anaheim 2:1 (kon.) | Nashville – St. Louis 4:3 (po pr.) | Minnesota – NY Rangers 3:2 (kon.)
Winnipeg – Washington 4:3 (po pr.) | Vegas – Chicago 5:2 (kon.) | San Jose – Arizona 1:2 (kon.)

Michal Kempný (CHI) 0+0, 3 střely, TOI 21:05
    Tomáš Jurčo (CHI) 0+0, 0 střel, TOI 10:48 (06:55:30)

Hvězdy utkání

1. Reilly Smith (VGK) 1+0
    2. Brad Hunt (VGK) 1+0
    3. David Perron (VGK) 1+1

Statistiky: Střely na bránu: 37-31; Zablokované střely: 18-16; Vhazování: 51%-49%; Hity: 18-12; Přesilové hry: 1/6-1/2; Trestné minuty: 6-14.

Nejhorší série Chicaga za posledních šest let nebere konce. Vegas uštědřilo Blackhawks sedmou porážku v řadě a vrátilo se zpět do čela Západní konference poté, co na začátku třetí třetiny za stavu 1:2 během necelých dvou minut otočilo utkání na svou stranu. Po 12 zápasech se vrátil do sestavy Golden Knights český útočník Tomáš Nosek, který v závěru oslavil návrat do sestavy gólem do prázdné brány. Konečný výsledek zápasu. Vegas Golden Knights 5 Chicago Blackhawks 2.

59:13
    Brad Hunt mohl přidat ještě jeden gól, jeho střela od modré ale skončila na horní tyči brány!

59:00
    Do konce dnešního duelu zbývá odehrát 1 minuta.

58:52
    Connor Murphy byl ještě v závěru vyloučen za zdržování hry poté, co puk vyhodil z obranného pásma přes ochranné sklo. Dokonalá tečka za zmarem Blackhawks.
    58:44 Tomáš NOSEK - 5:2

58:44
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    TOMÁŠ NOSEK od obranné modré čáry poslal puk k levé tyči prázdné brány a poté poslal do hlediště polibek! Vegas zvítězí a dostane se opět do čela Západní konference před Nashville, který dnes vyhrál, když doma porazil St. Louis Blues.

58:25
    Dnešní utkání sleduje 18085 diváků.

58:02
    Michal Kempný vystřelil od modré čáry a Marc-André Fleury si připsal v bráně Vegas snadný zákrok.

57:26
    Golden Knights se na chvíli ubránili, když podél trestných lavic vyhodili puk na zakázané uvolnění.

57:07
    Chicago vybojovalo vhazování v útočném pásmu a Jeff Glass zůstal na střídačce!

56:46
    Rád bych se nyní vyjádřil k Vegas, když vezmete v potaz, že nový tým NHL měl neskutečné problémy s brankáři, když jich do hry poslal na začátku sezóny hned pět, a teď se nachází na čele Pacifické divize a Západní konference, tak je to neskutečná věc.

56:46
    Chicago se ocitlo na levé straně v postavení mimo hru a hra byla přerušena. Vegas vede 4:2.

55:15
    Jonathan Marchessault vyrazil na levém křídle do přečíslení 2 na 1 a přihrávkou z ostrého úhlu našel na vzdálenější pravé tyči Reillyho Smitha, který ani nadvakrát nedokázal výtečného Jeffa Glasse překonat! Puk poté skončil v ochranné síti. Komerční přestávka. Mohlo být hotovo.

53:46
    Oscar Lindberg se vrátil z trestné lavice zpět na led a Vegas přečkalo klíčové oslabení v zápase.

53:18
    Brandon Saad se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže Marc-André Fleury ho senzačně vychytal a ocitl se na ledě, čehož mohl využít Tommy Wingels. Jeho střelu z levého kruhu ale zablokoval Pierre-Édouard Bellemare!
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

52:50
    Jeff Glass rozehrává zpoza brány a takhle přesilová hra Blackhawks vůbec, ale vůbec nevychází.

52:18
    Tomáš Nosek odvedl dobrou práci, když z levé strany obranného pásma vyhodil puk k bráně Chicaga.

51:46
    Oscar Lindberg vyfasoval dvě minuty za hákování a Chicago má šanci zdramatizovat závěr utkání.

51:28
    Golden Knights vyhodili puk na zakázané uvolnění a vhazuje se před Marcem-Andrém Fleurym.

50:57
    Marc-André Fleury ukryl nahození Chicaga z levého křídla v lapačce a za dvoubrankového vedení Vegas 4:2 dostává v T-Mobile Areně prostor reklamní přestávka.

49:42
    Chicago je pořádně frustrované a není se třeba divit, že po každém zákroku Marca-Andrého Fleuryho v uvozovkách zuří. Hostům se zápas ve třetí části rozsypal.

49:00
    Tomáš Nosek z levého křídla pálil na lapačku Jeffa Glasse, na rozdíl od svých spoluhráčů ale bránu s jemným přispěním brankáře Chicaga minul! Vzápětí přišla střela od modré čáry, se kterou si hostující brankář snadno poradil.

48:34
    Alex Tuch se ocitl v levém kruhu ve velké šanci, jenže střelou zápěstím minul bližší horní roh brány!

47:02
    James Neal je po tvrdé střele svého spoluhráče, která ho v první třetině zasáhla do nohy, v pořádku a nyní vypálil z vrcholu pravého kruhu nad bránu hostů.

46:34
    Reilly Smith na levém křídle vezl další gól, jenže jeho střelu zablokoval clonící Duncan Keith.

46:03
    Blackhawks prožívají na začátku třetí části pořádnou sprchu! Po přerušení hry je tu komerční přestávka.
    44:54 David PERRON - 4:2

44:54
    James Neal před obrannou modrou čárou rozbil útok Chicaga a poté přiťukl puk DAVIDOVI PERRONOVI, který ho rychle zavezl do útočného pásma, a táhlou střelou zápěstím nad lapačkou Jeffa Glasse zamířil k pravé tyči! Tři góly jako přes kopírák. Asistence: James Neal.

44:26
    Vyloučení David Perron za nesportovní chování a Patrick Sharp za krosček jsou zpět na ledě.
    43:07 Reilly SMITH - 3:2

43:07
    REILLY SMITH zakončil nádhernou kombinaci Vegas střelou, která z levé strany zamířila nad lapačkou Jeffa Glasse do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Golden Knights opět ukazují, že umí otáčet zápasy. Na začátku třetí části se jim podařil obrat během necelých dvou minut. Asistence: William Karlsson a Nate Schmidt.

42:50
    Marc-André Fleury si snadno poradil s nahozením Chicaga z pravé strany a přerušil hru.

42:26
    David Perron a Patrick Sharp se po zakázaném uvolnění Vegas osekávali a oba byli vykázáni na trestnou lavici za nesportovní chování, respektive krosček.

42:20
    Chicago napřáhlo na levém křídle ke střele, kterou na přední tyči Marc-André Fleury vyrazil.
    41:14 Brad HUNT - 2:2

41:14
    BRAD HUNT si srovnal puk na hůl a na vrcholu levého kruhu napřáhl k nádherné střele zápěstím, která nad lapačkou Jeffa Glasse zamířila ke vzdálenější pravé tyči! Vegas konečně využilo přesilovou hru a vyrovnalo na 2:2! Asistence: David Perron a Colin Miller.

40:08
    Alex Tuch na pravém křídle nabral rychlost a z úhlu vystřelil, jeho pokus ale minul vzdálenější tyč.

40:01
    Vegas na začátku třetí třetiny dohrává pátou přesilovou hru, během které zatím není vůbec efektivní.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 25-18; Zablokované střely: 11-13; Vhazování: 56%-44%; Hity: 15-8; Přesilové hry: 0/5-1/1; Trestné minuty: 2-10.

Třetí třetina začne přibližně v 5:57.

Chicago ve Vegas zásluhou výtečně chytajícího Jeffa Glasse drží těsné vedení, o které se postaral po přestávce Alex DeBrincat. Golden Knights nedokázali využít ani jednu ze čtyř přesilových her a pátou budou dohrávat na začátku závěrečné části. Skóre po druhé části. Vegas Golden Knights 1 Chicago Blackhawks 2.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:48
    Reilly Smith se po zablokované střele od modré čáry dostal v pravém kruhu k dorážce, jenže trefil z úhlu pouze hruď výtečně chytajícího Jeffa Glasse.

39:24
    Chicago se opět v závěru třetiny nevyvarovalo faulu a Vegas si po komerční přestávce zahraje pátou přesilovou hru. Tommy Wingels byl vyloučen za podražení.

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

37:18
    Reilly Smith se ocitl před bránou v šanci, bekhendem ale Jeffa Glasse překonat nedokázal!

36:09
    Golden Knights se nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění. Hra přerušena.

35:26
    Alex Tuch rychle objel bránu a u levé tyče rychle vystřelil z otočky, jenže Jeffa Glasse ani tentokrát překonat nedokázal! Puk mimo led, reklamní přestávka.

33:35
    Marc-André Fleury musel rychle do kolen, aby vyrazil tečovanou střelu Blackhawks z pravého kruhu!

32:35
    Brent Seabrook odpykal na trestné lavici dvě minuty a vrátil se zpět na led. Chicago v plném počtu.

32:30
    Golden Knights už zvedali ruce nad hlavu! Alex Tuch před bránou skvěle tečoval střelu spoluhráče od modré čáry, jenže puk se od pravé tyče odrazil zpět do hry!

31:30
    Golden Knights zaváželi puk podél střídaček do útočného pásma, jenže se ocitli v postavení mimo hru.

30:35
    Brent Seabrook byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Vegas se pokusí vyrovnat po reklamní přestávce během čtvrté přesilové hry. Zatím nevyužilo žádnou.

30:35
    Reilly Smith se v mezikruží mezi dvěma protihráči protáhl až před bránu, střelou zápěstím ale z blízkosti zamířil pouze do hrudi Jeffa Glasse vyjetého z brány!

29:32
    Pierre-Édouard Bellemare na levé straně nabral rychlost, které využil ke střele z levého kruhu pro vhazování, Jeff Glass byl ale na přední tyči připraven a puk vyrážečkou vyrazil.

27:15
    Vegas mohlo rychle vyrovnat, jenže závaru před bránou Chicaga nedokázalo využít ke skórování! Reilly Smith se po přihrávce zpoza brány ocitl u pravé tyče v obrovské šanci, Jeffa Glasse ale nepropálil. Dorážka se neujala.
    26:37 Alex DEBRINCAT - 1:2

26:37
    Chicago právě vstřelilo branku!
    ALEX DEBRINCAT mohl v blízkosti pravé tyče skórovat z úhlu do prázdné brány, jenže Marc-André Fleury předvedl spektakulární zákrok, když ve skoku puk vyrazil mimo. Jenže Patrick Sharp ho poté vrátil před bránu a první jmenovaný hráč ho na druhý pokus prostřelil mezi betony! Chicago podruhé v zápase vede! Asistence: Patrick Sharp a Ryan Hartman.

25:27
    Oscar Lindberg před bránou vkleče zablokoval střelu jednoho ze svých spoluhráčů a okamžitě zkusil vypálit, jeho střela po ledě ale skončila na Jeffovi Glassovi!

25:08
    David Perron nabral na levém křídle obrovskou rychlost, jeho střela z úhlu a blízkosti ale skončila mimo.

23:45
    Tommy Wingels podruhé v zápase mohl skórovat po nebezpečné teči, tentokrát ale výtečného Marca-Andrého Fleuryho v bráně Golden Knights nepřekonal!
    22:59 Patrick Sharp nedokázal proměnit trestné střílení!

22:59
    Patrick Sharp se rozjel na trestné střílení a mohl vrátit střelou do pravého horního rohu brány Chicagu vedení, jenže Marc-André Fleury levým ramenem puk vyrazil!

22:59
    Marc-André Fleury netradičně hodil hůl pod nohy Patricka Sharpa a následovat bude trestné střílení!

22:30
    Arťom Anisimov z pravého kruhu vypálil nad bránu Vegas a na opačné straně musel vzápětí před pár okamžiky zasahovat Jeff Glass, který střelu z vrcholu pravého kruhu vyrazil.

21:16
    Patrick Kane se vrátil z trestné lavice zpět na led a Vegas nevyužilo tři přesilové hry v řadě. Marná snaha.

21:00
    Brad Hunt nepříjemně vystřelil z levého kruhu, Jeff Glass ale jeho střelu mířící těsně nad ledem ke vzdálenější pravé tyči levým betonem skvěle vykopl!

20:48
    Vegas na pravém křídle vystřelilo před kruhem pro vhazování a puk podél hrazení opustil útočné pásmo Golden Knights.

20:01
    Chicago vyhrálo úvodní vhazování druhé části, ve které Vegas dohrává třetí přesilovou hru v zápase.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-10; Zablokované střely: 4-7; Vhazování: 57%-43%; Hity: 7-3; Přesilové hry: 0/3-1/1; Trestné minuty: 2-6.

Druhá třetina začne přibližně v 5:04.

Vegas i přes velkou snahu v závěru první třetiny přesilovou hru nevyužilo a oba týmy odchází do kabin za nerozhodného stavu, když na úvodní gól Tommyho Wingelse z přesilové hry odpověděl o necelé tři minuty později na začátku zápasu Ryan Carpenter. Skóre po první třetině atraktivního duelu v T-Mobile Areně. Vegas Golden Knights 1 Chicago Blackhawks 1.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:16
    Třetí přesilová hra pro Vegas. Patrick Kane byl v závěru třetiny vyloučen na dvě minuty za hákování.

19:09
    Vegas se nepodařilo rozehrát a puk zamířil 51 sekund před přestávkou na zakázané uvolnění.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:18
    Colin Miller na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Jeff Glass na přední tyči podržel puk v náručí.

17:00
    Connor Murphy byl zřejmě hráčem, který vystřelil od modré čáry, Marc-André Fleury ale puk levým betonem vyrazil.

16:51
    Vegas nejprve na pravém křídle vypálilo nad a poté vyhodilo puk na zakázané uvolnění. Hra přerušena.

16:10
    Vyloučený Duncan Keith už je také zpět na ledové ploše a Vegas nevyužilo ani druhou početní výhodu.

15:38
    Brad Hunt napřáhl na vrcholu levého kruhu k prudké ráně s příklepem, která na přední tyči nepříjemně zasáhla Jamese Neala! Bývalý útočník Nashvillu schytal ránu do nohy a zamířil na ošetřovnu.

15:11
    Golden Knights nemohli pokračovat v akci, protože jejich útok zastavilo postavení mimo hru.

14:10
    Duncan Keith fauloval v levém kruhu obranného pásma a byl vyloučen na dvě minuty za podražení. Chicago jde znovu do čtyř a Vegas si po reklamní přestávce zahraje v rychlém sledu druhou přesilovou hru.

14:06
    Vyloučený Erik Gustafsson je zpět na ledě a hokejisté Chicaga úspěšně přečkali první oslabení.

14:03
    Tommy Wingels si najížděl v levém kruhu na dlouhou přihrávku, jenže Marc-André Fleury se mu po rychlém vyjetí z brány ve stylu Dominika Haška vrhl pod nohy!

13:38
    Colin Miller na vrcholu levého kruhu vypálil po přihrávce z pravého křídla a pěkném přenesení hry bez přípravy, jeho rána ale minula nad ledem přední tyč.

13:07
    William Karlsson to vzápětí zkoušel z vrcholu pravého kruhu, našel ale pouze náruč Jeffa Glasse.

12:59
    Jonathan Marchessault na pravém křídle vypálil od modré čáry, jeho pokus ale zamířil nad bránu.

12:06
    William Karlsson nedokázal u levé tyče poslat puk do brány poté, co se mu přihrávka odrazila mimo dosah od pravé brusle, Erik Gustafsson byl ale vyloučen za hákování. První přesilová hra pro Vegas.

11:50
    Patrick Kane na pravé straně vystřelil od hrazení a Marc-André Fleury na přední tyči puk podržel. Reklamní přestávka.

10:22
    Hra se přelévá ze strany na stranu a Chicago se snažilo prosadit na levém křídle, kde v rohu hrací plochy zastavil jednoho z hostů Colin Miller.

09:40
    Brendan Leipsic číhal před bránou a prudké nahození z levého křídla a ostrého úhlu tečoval vedle vzdálenější pravé tyče brány Blackhawks.

08:57
    Jonathan Marchessault chtěl na pravém křídle přenést hru bekhendovou přihrávkou doleva, jenže ze druhé vlny mu nenajížděl žádný ze spoluhráčů.

07:53
    Jonathan Marchessault si hledal prostor u pravé tyče, kde se na první pokus do zakončení nedostal, o několik sekund později už ale mířil mezi tři tyče a Jeff Glass puk vyrazil zřejmě pravým betonem.

07:09
    Oscar Lindberg vystřelil na vrcholu levého kruhu zápěstím a jeho střela se od hole clonícího Ryana Hartmana odrazila do ochranné sítě. Hra přerušena.

06:34
    Puk byl v obranném pásmu Vegas sražen mimo ledovou plochu a následuje první komerční přestávka.

05:36
    Arťom Anisimov si sjel rychle do mezikruží a na vnitřním oblouku pravého kruhu pro vhazování zakončil svou akci bekhendem, jeho pokus ale minul vzdálenější levou tyč.
    05:06 Ryan CARPENTER - 1:1

05:06
    RYAN CARPENTER vyhrál za bránou důležitý osobní souboj a u pravé tyče poté k překvapení všech procedil puk mezi lapačkou a levým betonem Jeffa Glasse do brány! Vegas rychle vyrovnalo a začínáme od začátku. Asistence: Pierre-Édouard Bellemare a Deryk Engelland.

03:51
    Michal Kempný po zakázaném uvolnění Vegas a vyhraném vhazování vypálil od modré čáry, Marc-André Fleury ale dokázal najít puk a úspěšně ho vyrazil mimo tyče.

03:11
    Golden Knights se zatím marně snaží dostat do hry a nyní jejich akci překazilo postavení mimo hru.
    02:10 Tommy WINGELS - 0:1

02:10
    Erik Gustafsson na levém křídle po zpětné přihrávce spoluhráče napřáhl od modré čáry k prudké střele s příklepem, kterou jemně tečoval před bránou TOMMY WINGELS, a puk zamířil mezi betony Marca-Andrého Fleuryho do sítě! Chicago využilo přesilovou hru a vede ve Vegas 1:0! Asistence: Erik Gustafsson a Alex DeBrincat.

01:43
    Blackhawks na levém křídle napřáhli ke střele, kterou na přední tyči Marc-André Fleury vyrazil do rohu hrací plochy.

01:00
    Deryk Engelland fauloval za vlastní bránou a dostal po minutě hry dvě minuty za vysokou hůl.

00:10
    William Karlsson po pouhých deseti sekundách vystřelil z levého kruhu, Jeff Glass byl ale připraven a puk podržel.

00:01

Chicago se bude snažit ukončit nejdelší sérii porážek za posledních šest let, která činí v současné chvíli šest zápasů, zatímco Vegas se může stát třetím týmem, který v inaugurační sezóně vyhrál doma 20 zápasů.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lagacé) – Schmidt, McNabb, Theodore, Engelland, C. Miller, Hunt – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Perron, Neal (A), O. Lindberg – Leipsic, Eakin, Tuch – Nosek, Bellemare (A), Carpenter. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Chicago Blackhawks: J. Glass (A. Forsberg) – Keith (A), Dahlström, E. Gustafsson, Seabrook (A), Kempný, C. Murphy – Saad, J. Toews (A), Wingels – Schmaltz, Anisimov, P. Kane – Sharp, Hartman, DeBrincat – Bouma, Kämpf, Jurčo. Hlavní trenér: Joel Quenneville.

Rozhodčí: Jake Brenk, Gord Dwyer. Čároví: Lonnie Cameron, Brandon Gawryletz.

Chicago v období let 2010-2015 vyhrálo třikrát Stanley Cup a celkem šestkrát v historii, jenže letos se jim vůbec nedaří a kdo ví, zda se vůbec do playoff dokáží dostat. Blackhawks prohráli po výprasku v Arizoně šestkrát v řadě a nyní budou čelit nováčkovi soutěže z Vegas, který není žádným ořezávátkem, jak mnozí očekávali, a prezentuje se pohledným hokejem. Golden Knights sice nemají v současné chvíli příliš konzistentní formu, přesto ale sedí na trůnu Pacifické divize a zároveň celé Západní konference. Vegas se představí proti Chicagu potřetí, přičemž v obou dvou předchozích případech ho porazilo. Doma i venku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 6. Carpenter (Bellemare, Engelland), 42. Hunt (Perron, C. Miller), 44. R. Smith (W. Karlsson, Schmidt), 45. Perron (Neal), 59. Nosek – 3. Wingels (E. Gustafsson, DeBrincat), 27. DeBrincat (Sharp, Hartman)

Rozhodčí: Jake Brenk, Gord Dwyer. Čároví: Lonnie Cameron, Brandon Gawryletz

Diváci: 18085