Boston – Calgary 5:2 (kon.) | Buffalo – Tampa 5:3 (kon.) | NY Islanders – Columbus 1:4 (kon.)
Philadelphia – New Jersey 4:5 (0:1 po s.n.) | Pittsburgh – Ottawa 6:3 (kon.) | Carolina – Los Angeles 7:3 (kon.)
Detroit – Anaheim 2:1 (kon.) | Nashville – St. Louis 4:3 (po pr.) | Minnesota – NY Rangers 3:2 (kon.)
Winnipeg – Washington 4:3 (po pr.) | Vegas – Chicago 5:2 (kon.) | San Jose – Arizona 1:2 (kon.)

Československá stopa v utkání

Tomáš Hertl (SJS) (0 + 0, 0 střel na branku, čas na ledě 7:16, zápas ze zdravotních důvodů nedohrál)

Střely na branku v zápase

San Jose Sharks: 41

Arizona Coyotes: 26

San Jose se dlouho hnalo za vyrovnáním, ale dva body po výhře v základní hrací době berou Arizona Coyotes. Nutnou říci, že cenné body, protože v SAP Center se snadno nevyhrává. Hosté dnes nebyli lepším týmem na ledě, ale využili přesilovou hru a hlavně se mohli spolehnout na oba své brankáře. Sharks nevyužili zaváhání soupeřů v tabulce Pacifické divize pod sebou, dnes doplatili zejména na řadu nevyužitých šancí. Navíc na konci první třetiny přišli vinou zranění o českého útočníka Tomáše Hertla. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezkou středu.

59:19
    Rozhodčí odpískal domácí přihrávku rukou. Sharks si ještě vybírají oddechový čas a zkusí něco vymyslet.

59:03
    Stepan sice od pravého mantinelu netrefil prázdnou domácí branku, to už ale běží poslední minuta základní hrací doby.

58:35
    Brent Burns bez většího váhání střílel, svou pověstnou ránu bez přípravy. Ale Antti Raanta zůstává jistý, puk si našel, přestože mu soupeři stínili.

58:17
    Zakázané uvolnění Arizony, Žraloci se budou moci vrátit do útočného písma.

58:08
    Martin Jones už odjel na střídačku a San Jose Sharks to zkoušejí se šesti hráči v poli.

57:40
    Clayton Keller v dalším samostatném úniku. Zkoušel Jonese překonat bekhendem mezi betony, ale opět si na kanadského gólmana nepřišel.

57:16
    Nejspíše to nebude dlouho trvat a dočkáme se odvolání domácího brankáře. Martin Jones už kouká po střídačce.

56:48
    Logan Couture se nádherně protáhl mezi dvěma bránícími hráči soupeře. Chyběl mu jediný krok k zakončení, ale právě ten nezvládl.

56:27
    Po ráně od levého mantinelu má Raanta puk v náruči a přerušuje hru. Ještě uvidíme jednu komerční pauzu, potom budeme pokračovat ve zbytku třetí třetiny.

56:03
    Vypadá to, že Coyotes už budou jen nahazovat puky dopředu a bránit výsledek. Jakmile se dostanou na puk ve své třetině, nic neriskují.

55:21
    Raanta i s notnou dávkou štěstí vyrazil levým betonem kotouč před sebe. San Jose má stále řadu šancí, jenže pořád doplácí na špatnou koncovku.

54:50
    Mikkel Boedker je dnes při chuti. Tentokrát zavezl puk až do brankoviště, kde zkoušel zasunout puk k tyči. Jen těsně se mu to nepovedlo.

53:55
    Oba týmy hrají v plném počtu, ve čtyřech si nikdo větší šanci nevytvořil. Nyní to znovu zkoušel od modré čáry Marc-Edourad Vlasic, ale opět minul.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 10. Bødker (Braun, Vlasic) – 8. Connauton (Cousins, Richardson), 30. Goligoski (Rieder, Fischer)

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – J. Ryan, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, DeMelo – Meier, Pavelski, Donskoi – Hertl, Couture, Labanc – Bødker, Tierney, Hansen – Goodrow, O'Regan, M. Karlsson.
    Arizona Coyotes: Wedgewood (41. Raanta) – Ekman-Larsson, Demers, Chychrun, Hjalmarsson, Connauton, Goligoski – Perlini, Stepan, Keller – Dvorak, Fischer, Rinaldo – Domi, Rieder, Martinook – Richardson, Cousins, Archibald.

Rozhodčí: Kozari, StPierre – Berg, Knorr

Diváci: 17 125