Motor ČB – Ústí n/L 8:5 (kon.) | Frýdek-M. – Benátky n/J 4:1 (kon.) | Kadaň – Vsetín 2:5 (kon.)
Prostějov – Třebíč 4:1 (kon.) | Havířov – K. Vary 3:2 (po pr.) | Slavia – Kladno 1:2 (po pr.)
HC Slavia Praha
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Rytíři Kladno
Středa 14.02.2018, 18:00Chance liga • 49. kolo

To je ode mě pro tuto chvíli z Edenu vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:23:21)

Prodloužení nakonec trvalo jen lehce přes jednu minutu. V čase 61:07 si odraženou střelu Petra Hořavy srazil do vlastní sítě slávista Šagát a dva body za výhru v nastaveném čase putují s Jágrovým souborem do Kladna.

61:07 Petr HOŘAVA - 1:2

61:07
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Tak to je velká rána pro Slavii! Druhý inkasovaný gól a opět je velice smolný. Přikryl našel na levé straně PETRA HOŘAVU. Ten z kruhu tvrdě vypálil na vzdálenější tyč, nastřelil pouze beton domácího gólmana, ale puk si vzápětí bruslí srazil do vlastní sítě Šagát. Kladno si tedy odváží z Edenu dva body. Asistence: Roman Přikryl.

60:26
    Strnad zavezl puk do útočné třetiny a hosté rozjeli kombinaci kolem Frodlovy svatyně.

60:03
    Račuk vyhrál buly pro domácí, ale ti o puk vzápětí přišli.

60:01

Třetí třetinu začali lépe domácí, kteří byli aktivnější a dlouho to vypadalo, že vedení udrží až do konce. Čtyři minuty před koncem však stála při Rytířích štěstěna a povedlo se jim srovnat. Petr Hořava tečoval za záda bezmocného Frodla nahození od modré čáry a zaplněný Edenu uvidí prodloužení. To bude trvat pět minut a bude se hrát ve třech na obou stranách.

60:00

59:56
    Kubica jen posunul kotouč do středního pásma a zřejmě nás čeká prodloužení.

59:31
    Sešívaní vyhazují puk ven z vlastní třetiny a jedou vystřídat.

59:12
    Zikmund pálil od modré čáry, jeho rána byla ztečována mimo branku.

58:53
    Kladno má veliký tlak a domácí se drží jen zuby nehty.

58:41
    Červenobílí vyhazují kotouč jen na zakázané uvolnění.

58:28
    Přikryl se na levém kruhu dostal k puku, ale ten se mu zamotal mezi brusle, takže nedokázal zakončit.

58:07
    Sešívaní jsou opět kompletní.

57:59
    Jágr našel na pravém kruhu Machače a ten jen těsně minul vzdálenější tyčku!

57:38
    Pekr na brankovišti usměrnil na branku nahození od modré, ale Frodl stihl včas zareagovat a puk lapil.

57:10
    Pražané se znovu osvobozují a Kladno má potíže se udržet v útočné třetině.

56:40
    Šagát vyhazuje puk přes všechny čáry.

56:31
    Kladenští zamkli Slavii u ní v pásmu a Frodl musel vytáhnout několik výtečných zákroků.

56:07
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (David Šafránek – 2 min., hákování).
    55:21 Petr HOŘAVA - 1:1

55:21
    Tak přeci jen je nakonec vyrovnáno! Pro domácí je to ale hodně smolná branka. Strnad vypálil z pravého kruhu. Před Frodlem stálo hned několik hráčů a byl to MILOSLAV HOŘAVA, kdo usměrnil kotouč obloučkem za záda domácího brankáře. Asistence: Petr Hořava a Jakub Strnad.

54:56
    Kautova střela jen rozezvučela zadní plexisklo, ale domácí brankář odražený kotouč následně raději podržel v lapačce.

54:33
    Zikmund se dostal k dorážce Machačovy střely, ale ani on nedokázal Frodla překonat.

54:14
    Nahození ze střední třetiny Frodl raději podržel v lapačce a přerušil hru.

53:54
    Ondráček pálil od levého mantinelu, Cikánek jeho pokus lapil.

Dnešní utkání sleduje 4000 diváků. V Edenu je vyprodáno!

53:26

53:10
    Holý tvrdě vypálil od modré, jenže jeho projektil jen zaduněl o zadní hrazení.

52:50
    Kladenští se osvobozují, Pražané to mají v přesilovce těžké.

52:47
    Drtina pálil od modré čáry, Cikánek jeho ránu viděl a vyrazil mimo.

52:24
    Sešívaní drží kotouč v útočné třetině, ale ne a ne se dostat od mantinelu.

51:56
    Kladno se dobře brání, Slavia se nemůže usadit kolem branky hostů.

51:29
    Štindl vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

51:26
    Slávisté si zahrají v početní výhodě. Petr Hořava (KLA) se u mantinelu za vlastní brankou provinil krosčekem a dostává menší trest.

51:19
    Ryzák tvrdě vypálil od modré, ale trefil jen prvního bránícího hráče.

50:58
    Nedvídek pálil z mezikruží, ale jeho pokus na branku neprošel.

50:29
    Zikmund se zmocnil kotouče u mantinelu a Rytíři se osvobozují, sešívaní jsou teď ale aktivnějším týmem.

49:57
    Račuk napadá rozehrávku hostů a Slavia začíná kombinovat kolem Cikánkovy svatyně.

49:25
    Kadlec na brankovišti nezpracoval přihrávku. Na Cikánka mohl jít úplně sám!

48:58
    Slávistický obranný val je velmi organizovaný a hosté si s ním nevědí rady.

48:20
    Svedlund pálil od modré čáry, ale jen rozezvučel zadní plexisklo.

48:05
    Kehar rozehrává zpoza vlastní klece, Rytíři jsou po delší době na kotouči.

47:38
    Endál od levého mantinelu nahodil puk na branku, jenže střelu zblokovali obránci.

47:13
    Šmerha se protlačil ke střele z pravého kruhu, Cikánek měl připravený beton.

46:40
    Barák zašlápl puk u mantinelu a sešívaní ho následně vyvezli až do středního pásma.

46:22
    A domácí střídačka reaguje na tlak hostů oddechovým časem.

46:22
    Rytíři zamkli Slavii kolem její branky a domácí se vysvobodili jen zakázaným uvolněním.

45:48
    Svedlund tvrdě střílel z vrcholu pravého kruhu, jenže odkrytou branku přestřelil!

45:14
    Nedvídek se rozhlížel po spoluhráčích, ale žádného nenašel, tak jen odevzdal puk Kladnu.

44:47
    Novákovo nahození od modré mířilo hodně vedle Cikánkovy svatyně.

44:32
    Krejčík se dostal mezi kruhy k dorážce, ale jeho zblokovaný pokus zamířil mimo tři tyče.

43:59
    Strnad se skvěle protáhl s pukem mezi kruhy a tvrdě vypálil, puk jen zaduněl o zadní mantinel.

43:29
    Šmerha vyhrál souboj na obranné modré, ale spoluhráč Šagát mu následně omylem ustřelil puk, takže se jej zmocnilo Kladno.

43:12
    Kadlec se ihned po buly natočil k brance a z ostrého úhlu chtěl překvapit gólmana, neuspěl.

43:08
    Račuk se rozjel ve středním pásmu a od modré zkusil překvapit Cikánka. Ten jen máchl lapačkou a puk chytil.

42:40
    Novákovo nahození Kladenští v pohodě lapili a mohou zaútočit.

42:22
    Nedvídek vzápětí pálil z protiútoku, jenže nastřelil jen hůl prvního bránícího hráče.

42:12
    Jágr vydoloval puk ze skrumáže po buly, ale následně o něj přišel.

41:55
    Novák rozehrává útočnou akci zpoza vlastní klece, jenže sešívaní potom zahráli puk až na zakázané uvolnění.

41:24
    Šmerha byl v úniku pod tlakem a nedokázal zpracovat přihrávku do jízdy.

40:51
    Šagát zastavil útok Rytířů už na modré čáře a donutil je začít s rozehrávkou znovu.

40:33
    A nakonec právě Zdeněk Doležal pálil dobře z vrcholu pravého kruhu, jenže Cikánek si mezírku mezi tělem a rukou pohlídal.

40:06
    Zdeněk Doležal protečoval puk za branku hostů a Slavia jde útočit jako první.

40:01

Druhá dvacetiminutovka přinesla velmi vyrovnanou podívanou. Obě mužstva pokračovala v soustředěném obranném výkonu. Šance sice byly k vidění na obou stranách, ale gólmani zůstali nepřekonaní. I Jaromír Jágr se ocitl v několika velkých příležitostech, jenže ani on nedokázal překonat brankáře Frodla. Udrží Slavia fotbalové vedení až do konce, nebo se Kladnu povede ve třetí části srovnat?

Další třetina začne přibližně v 19:39.

40:00

39:52
    Hned vzápětí je však odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti a vhazovat se bude ve středním pásmu.

39:35
    Svedlund výborně udržel kotouč v útočné třetině a hosté mohou v posledních vteřinách dějství útočit.

39:21
    Rozhodčí nakonec celou situaci přerušili, bude se vhazovat po Cikánkově levici.

38:57
    Nedvídek se pere se Štindlem o puk v rohu za hostující brankou.

38:42
    A znovu si hosté nerozuměli při rozehrávce, což vede k dalšímu icingu.

38:10
    Pražané se ale nakonec osvobodili a opakovaný pokus Kladna zaútočit skončil zakázaným uvolněním.

37:51
    Kladenští zamkli Slavii kolem její branky a dobře kombinují.

37:19
    Zikmund se dostal ke zblokované ráně a z mezikruží ohrozil Frodla. Ten si však věděl rady.

37:04
    Jágr se chtěl na levém kruhu otočit a vypálit, jenže Ryzák mu skvěle vypíchl puk.

36:52
    V tom našel Ondráček Šafránka, který si chtěl obhodit posledního obránce, jenže klička mu nevyšla.

36:39
    Tůma nepřešel přes Ryzáka a sešívaní míří do protiútoku.

36:09
    Kladenští nepřešli přes obranný val Slavie a musí začít znovu od vlastní svatyně.

35:43
    Matula rozehrává kotouč za vlastní klecí, Kladno se tlačí za vyrovnáním.

35:12
    Zigo uzmul kotouč na útočné modré a otočil se s ním, spoluhráčům ho ale nedokázal předat.

34:51
    Oba týmy jsou kompletní.

34:10
    Dvě obrovské šance Rytířů! Nejprve Machačovi ustřelil puk v poslední chvíli před zakončením Barák a následně se Jágr nedokázal otočit před odkrytou klecí!

33:41
    Barák pálil od modré čáry, jenže jeho střelu zblokovali obránci.

33:24
    Kadlec se zkoušel protáhnout do zakončení podél levého mantinelu, ale neuspěl.

32:51
    A za hrubost následně míří na trestnou lavici Martin Ondráček (SLA) a Jakub Strnad (KLA).

32:51
    Lenďák pálil od modré a po jeho střele se před Frodlem strhla bitka.

32:24
    Pražané vyhodili kotouč jen na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Frodlem.

32:08
    Ondráček posunul kotouč do střední třetiny a na led naskakují nové formace včetně kladenské s Jaromírem Jágrem.

31:46
    Kasík z první vypálil z levého kruhu, jenže branku minul.

31:38
    Zigo nahodil puk na Cikánka od levého mantinelu, hostující brankář si poradil.

31:10
    Račukova nahrávka na Doležala mířila do ofsajdu, takže druhý jmenovaný nemohl hrát.

30:31
    Kladenští se ubránili a jsou opět kompletní.

30:21
    Slávisté se drží v pásmu, Novákova rána od modré byla ztečována mimo branku.

29:59
    Barákova tečovaná rána z mezikruží jen těsně minula levou tyč.

29:33
    Šafránek neudržel v útočné třetině přihrávku Endála a sešívaní musejí začít znovu.

29:09
    Pražané se na chvilku usadili v pásmu, ale k ohrožení Cikánka se nedostali a Rytíři následně vyhodili puk až k Frodlovi.

28:41
    Začíná přesilová hra domácích, Zdeněk Doležal je zpátky na ledě.

28:31
    Patrik Machač (KLA) vyrobil hodně zbytečný faul a dostává dvouminutový trest za sekání, takže Kladno přišlo o přesilovku.

28:07
    Nakonec se puk i s hromadou těl přesunul až do středního pásma a Slavia se osvobodila.

27:43
    Krejčík zašlápl kotouč u mantinelu a nasbíral cenné vteřinky.

27:29
    Štindl pálil tvrdě od modré, ale jeho rána už je nad rámec, protože se píská postavení útočícího hráče v brankovišti.

26:58
    Sešívaní se okamžitě po buly osvobozují a vyhazují pukl až k Cikánkovi.

26:41
    Po domácích dostane možnost početní výhody i Kladno. Zdeněk Doležal (SLA) si jde sednout na trestnou lavici za podražení.

26:13
    Kloz se málem prokličkoval do zakončení přes tři obránce, ale mezi kruhy jeho výlet nakonec skončil.

25:36

25:24
    Holý na modré čáře nic nevymýšlel, ale tvrdou ranou jen nastřelil hráz těl před Cikánkem.

25:06
    Až teď musel Cikánek přikrýt nahození ze střední třetiny a bude se vhazovat v útočném pásmu Slavie.

24:49
    A znovu letí puk až k Frodlovi. Domácím se zatím přesilovka vůbec nedaří.

24:23
    Strnad vyhazuje puk přes všechny čáry a Slavia začíná opět u vlastní klece.

23:48
    Sešívaní se nemohou usadit v pásmu, Kladno se velmi dobře brání.

23:36
    Matěj Pekr (KLA) dostává menší trest za hrubost.

23:23
    Nedvídek se dostal na brankovišti k dorážce, ale puk nasměroval jen do výstroje domácího gólmana.

22:47
    Redlich se málem dostal ke střele z mezikruží, jenže přihrávku zpoza branky nezpracoval.

22:30
    Rytíři si nedali pozor při přechodu útočné modré a píská se postavení mimo hru.

22:11
    Šmerha dotíral na posledního obránce hostů, ale kotouč mu nesebral.

21:44
    Po nabídce od Petra Hořavy pálil z první z levého kruhu Tůma, ale jeho pokus Frodl vyrazil.

21:17
    Strnad opět dobře napadá domácí rozehrávku a donutil slávisty zahrát na zakázané uvolnění.

20:35
    Jágr skvěle potáhl puk po pravém křídle a následně hledal před brankou volného Machače, jenže tomu kotouč přeskočil hůl.

20:09
    Matulovo nahození končí až na zakázaném uvolnění a hra se stěhuje před Cikánka.

20:01

Úvodní dějství začalo v opatrném duchu. Oba týmy se spíše soustředily na obranu a velkých šancí nebylo k vidění tolik. Aktivnějším týmem byli Rytíři, ale do vedení se paradoxně dostali domácí slávisté, když po buly v útočné třetině propálil Cikánka Zdeněk Doležal. Kladno mělo následně k dispozici přesilovou hru, kterou však nevyužilo, a tak platí v Edenu po dvaceti minutách stav 1:0.

Další třetina začne přibližně v 18:49.

20:00

19:55
    Strnad objel hostující svatyni a bekhendem nahrával mezi kruhy, jenže domácí obrana jeho nahrávku zachytila.

19:20
    Hra se vyrovnala, ani jeden z týmů se teď nemůže dostat přes útočnou modrou.

18:57
    Endál se dostal na brankovišti k dorážce, jenže trefil jen Cikánkův beton.

18:20
    Jágr z pravého kruhu bekhendem poslal puk na branku a jen těsně minul vzdálenější tyčku.

17:55
    První útočná formace Pražanů dostala Kladno pod tlak, ale Račukova rána z pravé strany Cikánka neohrozila.

17:15
    Obrovská šance hostů! Ti jeli tři sami na gólmana, ale kapitán Tůma vzal situaci na sebe a těsně minul levou tyč!

16:45
    Strnad se snaží napadat slávistickou rozehrávku, jenže sešívaní si zatím vědí rady.

16:16
    Endál se ocitl znovu v zakončení. Tentokrát pálil z mezikruží, ale jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.

15:47
    Endál napřáhl ke střele z vrcholu levého kruhu, Cikánek puk vykopl betonem.

15:01
    Machač pálil z levé strany, jenže rána mu nesedla a puk proklouzal kolem levé tyčky.

14:39
    Jágr se už už dostával na brankovišti k dorážce, ale puk mu v poslední chvíli sebral Kadlec.

14:24
    Drtina na modré čáře nic nevymýšlel a poslal puk na branku. Hostující brankář měl připravenou lapačku.

13:40
    Zdeněk Doležal pálil dobře z levého kruhu, Cikánek ale jeho ránu viděl a vyrazil ji mimo tři tyče.

13:26
    Račuk nahodil puk za hostující branku a Slavia se usadila v pásmu.

13:17
    Pražané si nedali pozor při přechodu útočné modré a píská se postavení mimo hru.

12:54
    Kladenští jsou v obraně jistí, slávisté mají co dělat, aby se ve vyrovnaném počtu hráčů dostali před Cikánkovu branku.

12:21
    Kaut pálil z levého kruhu, ale Frodl jeho dobrý pokus vytěsnil mimo.

11:57
    Sešívaní vyhodili puk z vlastní třetiny a mohou se uklidnit.

11:33

11:20
    Sešívaní se znovu dostali do přečíslení dvou proti jednomu, ve kterém se Kubica ocitl na brankovišti sám s pukem. Rozpohyboval Cikánka, ale kotouč mezi jeho nohy nedostal!

11:01
    Zdeněk Doležal vzal přečíslení na sebe, ale jeho střelu Cikánek našel v lapačce.

10:40
    Pekr střílel z první z mezikruží a Frodl jeho ránu fantasticky vyrazil vyrážečkou!

10:15
    Tůma si najel s pukem až na brankoviště, ale jeho pokus Frodl vyrazil do rohu.

09:56
    Sešívaní se osvobozují a Kladno bude muset začít od vlastní klece.

09:33
    Rytíři si zahrají přesilovku a mají šanci na vyrovnání. Jindřich Barák (SLA) půjde pykat za hákování.

08:57
    Šafránek se protáhl s pukem do útočného pásma, ale na dva obránce si nepřišel.

08:34
    Slavia najednou v útoku ožila. Kadlec drží puk u mantinelu v útočné třetině a snaží se rozjet kombinaci.
    07:46 Zdeněk DOLEŽAL - 1:0

07:46
    Slavia právě vstřelila branku!
    Zaplněný Eden propuká v nadšení! Domácí otevírají skóre utkání k překvapení všech. Račuk vyhrál buly na Ziga, jenž následně posunul kotouč na ZDEŇKA DOLEŽALA, který se nerozpakoval a z první propálil gólmana Cikánka. Asistence: Tomáš Zigo a Marek Račuk.

07:24
    Machač bekhendem hledal mezi kruhy Jágra, jenže přihrávka přes hradbu těl neprošla.

07:11
    Drtina chtěl po vhazování v obranné třetině posunout puk za vlastní klec, ale nadělal Frodlovi spoustu práce, protože omylem poslal kotouč na branku.

06:56
    Čtvrtá lajna Kladenských zamkla Slavii v pásmu, ale Kautovu ránu z pravého kruhu Frodl lapil.

06:26
    Šagát přišel o kotouč v souboji u mantinelu a hosté jsou opět na tahu.

05:58
    Sešívaní jen odevzdali kotouč Rytířům a jedou střídat. Na gólové hody to dnes nevypadá.

05:27
    Zigo našel mezi kruhy Račuka. Ten byl sice dobře bráněn, ale povedlo se mu vypálit z otočky bekhendem. Minul.

05:14
    Petr Hořava pálil z levého kruhu po nahrávce od Jágra, Frodl zkrotil puk na hrudi.

04:46
    Ondráček nezpracoval na modré čáře přihrávku do jízdy a puk mají opět hosté.

04:25
    Kladenští střídají a s rozehrávkou nikam příliš nespěchají.

03:57
    Endál se po delší době přihlásil s akcí před brankou Cikánka, ale ten odolal.

03:29
    Kloz zavezl kotouč do útočné třetiny, jenže obránci ho s ním následně natlačili na mantinel.

02:58
    Hra je hodně vyrovnaná, oba týmy se soustředí spíše na bránění.

02:26
    Jágr se ocitl v první velké šanci zápasu! Před Frodlem stál úplně sám, ale jeho zakončení nad lapačku si gólman domácích pohlídal.

01:53
    A Kladenští nakonec získali útočné pásmo, nahození ze středního pásma Frodl raději podržel.

01:40
    Petr Hořava uklidnil hru za vlastní klecí a snaží se rozjet útočnou akci Rytířů.

01:04
    Endál zkoušel od mantinelu po vyjetí Cikánka hned střílet, jenže kotouč na branku neprošel.

00:49
    Strnad Baráka v rozehrávce malinko znervózněl, ale domácí zadák si poradil.

00:16
    Zdeněk Doležal jen protečoval puk do středního pásma a slávisté se ženou napadat hostující beky.

00:05
    Po buly se ke kotouči dostal domácí obránce Novák, ale jeho nahození končí na zakázaném uvolnění.

00:01

Hráči už jsou na ledě, za okamžik začínáme.

HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – J. Drtina (A), J. Novák (C), Barák, J. Holý, Kasík, A. Růžička, Ryzák – Zigo, Račuk, Z. Doležal – M. Kadlec, Šagát, Šmerha – Endál, Šafránek, L. Krejčík – Kubica, Nedvídek, M. Ondráček.

Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – F. Matula, Štindl, Kehar, Lenďák, Svedlund, P. Hořava (A) – Zikmund, Machač, Jágr – J. Strnad, R. Přikryl, M. Hořava – J. Kloz, Kurjanov, D. Tůma (C) – Redlich, T. Kaut, Pekr – Kubík.

Rozhodčí: Barek, Wagner – Hejl, Podrazil.

Kladenští také nemají v poslední době ideální formu. Z NHL se do jejich kádru sice přesunul zkušený Jaromír Jágr, jenže jeho návrat nepřinesl Rytířům kýžený bodový zisk. Obnovenou premiéru v dresu mateřského klubu sice Jágr zvládl na jedničku, ale v dalších dvou duelech s jeho účastí Kladno nezískalo ani bod. Nejprve podlehlo Přerovu na jeho ledě 1:2 a poté na domácí půdě nestačilo na litoměřický Stadion, který vybojoval cennou výhru 4:1. V tabulce se Rytíři sice nepropadli a zůstali na třetím místě, ale jejich náskok na pronásledovatele téměř zmizel. Kladno má na kontě 86 bodů a Přerov je na tom po výhře v předehrávce bodově stejně. V klání se Slavií tedy bude tým kolem Jaromíra Jágra svou pozici v tabulce hájit.

Kladenskému bodování vládne útočník Patrik Machač, který ve 46 kláních nasbíral úctyhodných 42 kanadských bodů za 15 gólů a 27 asistencí. Titulem nejlepšího střelce Kladna se však může pyšnit s 20 brankami na kontě forvard David Tůma. Obranným řadám Rytířů potom kraluje se 4 přesnými zásahy a 15 gólovými nahrávkami Petr Štindl a v brankovišti se mohou Středočeši opřít o výkony Lukáše Cikánka, který má zatím 90,82% úspěšnost zákroků.

Kladno – Slavia 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. D. Tůma, 60. D. Tůma (J. Strnad, Lenďák).

Slavia – Kladno 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 27. Nedvídek (Račuk, Šafránek), 27. M. Kadlec (Šagát), 44. Šafránek (Kubica, Barák), 60. Račuk (Kubica) – 4. J. Kloz, 45. Redlich (Kubík, P. Hořava).

Kladno – Slavia 7:2 (2:1, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 18. Machač (R. Přikryl, Štich), 20. Machač (Zelingr, Svedlund), 30. M. Hořava (Kurjanov, J. Kloz), 32. Redlich (T. Kaut, Zelingr), 42. D. Tůma (J. Kloz), 44. M. Hořava (P. Hořava, Kurjanov), 45. Redlich (T. Kaut, Zikmund) – 7. Račuk (Pohl, Endál), 26. Z. Doležal (Endál, Šafránek).

Sešívaní za sebou mají těžké období. Po sedmizápasové vítězné šňůře se mašina pod vedením trenérů Milana Razýma a Jana Srdínka zadrhla. Už tři kola čeká tým červenobílých na výhru a zároveň i na nějaký bodový zisk. Vše začalo venkovní prohrou v derby dvou Slavií v Třebíči. Slávisté následně nevyhráli ani doma proti ústeckému Slovanu a naposledy nestačili na Karlovy Vary, kterým na jejich ledě podlehli těsně 3:4. V tabulce tedy Pražané klesli na šestou příčku, avšak s 83 body na kontě mají na třetí Kladno pouze tříbodovou ztrátu, kterou mohou ve vzájemném duelu snadno vymazat.

Slavii by měl v klání s Rytíři táhnout zejména útočník David Šafránek. Ten odehrál všechna dosavadní utkání Pražanů a nasbíral celkem 34 kanadských bodů za 10 branek a 24 gólových nahrávek. V tabulce týmové produktivity mu na záda šlape zkušený exkladenský obránce Jiří Drtina, jenž zaznamenal ve 37 zápasech 9 gólů a 21 asistencí. Nejlepším střelcem Pražanů je potom s 16 brankami na kontě forvard Zdeněk Doležal a v brance se mohou sešívaní spolehnout na výkony Dominika Frodla, jehož úspěšnost zákroků činí 92,73 %.

Slavia – Vsetín 5:4
    Třebíč – Slavia 2:0
    Slavia – Ústí n/L 3:5
    Karlovy Vary – Slavia 4:3

Zdravím všechny hokejové fanoušky! Vítejte u sledování utkání devětačtyřicátého kola WSM Ligy. Na ledě v pražském Edenu se střetnou týmy HC Slavia Praha a Rytíři Kladno. Pojďme se nyní na oba soupeře podívat o něco blíže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Toman

Branky a nahrávky: 8. Z. Doležal (Zigo, Račuk) – 56. M. Hořava (P. Hořava, J. Strnad), 62. P. Hořava (R. Přikryl)

Rozhodčí: Barek, Wagner – Hejl, Podrazil