Svitolinová – Vondroušová 2:0 (kon.) | Radwańská – Kvitová 1:2 (kon.)
Görgesová – Strýcová 2:1 (kon.) | Niculescuová – Rybáriková 1:1; 3:0; 0-0 (skreč)
63 6 6
Středa 14.02.2018, 11:35WTA Dauhá - Qatar TotalEnergies Open 2024 (tvrdý povrch) • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:35.

Českou tenistku nezastihl začátek sezóny v nejlepší formě – v Sydney vypadla ve druhém kole, na AO již v kole prvním. Avšak posléze se dostala na dalším turnaji do formy a ihned z toho byl titul – turnaj v Petrohradě. Svou formu si následně přenesla do týmové soutěže ve Fed cupu, kde dvěma body pomohla českému týmu k postupu do další fáze soutěže.
    Její forma, zdá se, že graduje i na turnaji v Kataru, kdy tenistka Buyukakcay, musela v prvním setu zkousnout kanára. Druhý set sice turecká tenistka uhrála tři gemy, ale víc jí toho Petra Kvitová nedovolila.

Polská tenistka od začátku nové tenisové sezóny odehrála celkem tři turnaje:
    Auckland – vypadla ve čtvrtfinále s Vickeryovou (0:2)
    Sydney – taktéž konec ve čtvrtfinále s Giorgiovou (0:2)
    Australia Open – v prvním granslamu sezóny to dotáhla do třetího kola, kde nestačila na tenistku Hsieh S-W. (0:2)

Na dosavadním turnaji v Kataru se v prvním kole střetla s Barthelovou a porazila ji až ve třech setech – 6:3, 3:6, 5:7.

0:0

0-15
    Kvitová dobře returnuje druhé podání soupeřky a následně u sítě zkrátila hru a slaví první úspěch.

15-15
    Tentokrát přestřelila svůj forhend za základní čáru.

30-15
    Obdobná situace jako u předchozího míčku.

40-15
    Kvitová se k brejkbolům zatím nedostává, výměna vypadala nadějně, ale z forhendu trefuje síť.

40-30
    Nyní však vystřihla jeden ze svých parádních úderů, kdy prohodila bekhendem svou soupeřku, která už mířila k síti.

40-40
    Radwańská zahrává tento míček do autu a nakonec bude muset ještě bojovat na svém servisu.

40-A
    Druhé podání Polky a Kvitová se přece jen dostává k brejkbolu!

40-40
    I přes druhé podání to nyní soupeřka zvládá a Kvitová zahrává return do autu.

40-A
    Česká hráčka má však vzápětí další možnost...

40-40
    ...opět nevyužitá a srovnáno na shodu. Míček od Kvitové skončil v síti.

A-40
    Kvitová běhala po kurtu z jedné strany na druhou, ale nakonec jí to nepřináší třetí možnost a nyní výhoda na straně Polky.

1:0
    A ta ji hned využívá, nicméně Polka se zapotila na úvod zápasu.

0-15
    Výborně, první servis ven z kurtu a následné lehké zakončení podél čáry.

15-15
    Prozatím nejdelší výměna zápasu a na jejím konci posílá míček Kvitová do sítě.

15-30
    Opět míček v síti, ale tentokrát jej zahrávala soupeřka.

15-40
    Kvitová zkrátila hru, a i když Radwańská doběhla míček, nedokázala jej vrátit již do kurtu.

30-40
    Míček dopadl za základní čáru a Kvitová má taky menší problémy na servisu.

40-40
    A taky se dostává na shodu, nyní musela přes druhý servis a následné zakončení podél čáry bylo hodně nepřesné.

40-A
    Kvitová dává své první premiérové eso!

1:1
    Radwańská posílá míček za základní čáru a dovoluje své soupeřce srovnání stavu.

0-15
    Radwańská se nemůže stále trefit do prvního servisu.

15-15
    Dobrá výměna od obou hráček, nakonec to končí nevynucenou chybou české hráčky.

15-30
    Dobrý return k lajně a tento gem se taktéž vyvíjí nadějně...

15-40
    ...a nyní je po chybném úderu Radwańské ještě nadějnější a jsou tu dva brejkboly.

1:2
    A ohned ten první Petra Kvitová proměňuje a ujímá se vedení 2:1. Agnieszka Radwańská má velké problémy především na servisu.

1:2
    Následuje přestávka a výměna stran.

1:2
    Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.

0-15
    Petra Kvitová má velkou chuť hrát a její pohyb na začátku utkání je skvělý. Nyní bravurně doběhla k síti a zahrává vítězný úder.

15-15
    Nyní se jí však nepovedl první servis a soupeřka srovnává po patnácti.

30-15
    Tentokrát dala velkou razanci do svého forhendu, který končí v autu.

40-15
    Ale jak je hra vrtkavá, nyní dvojchyba a zrovna nepříliš ideální dobu.

40-30
    Kvitová zvládá náběh k síti a dokázala zakončit, ještě jedna možnost pro soupeřku.

2:2
    Pěkná výměna a na jejím konci Radwańská doběhla míček u sítě a prohodila svou soupeřku na druhé straně. Brejk tedy Kvitová nepotvrdila.

15-0
    Radwańská získává úvodní míček pátého gemu.

15-15
    Nekompromisní return druhého servisu soupeřky.

30-15
    Tento return se však nedostal do kurtu.

40-15
    Opět dlouhý míček Kvitové od základní čáry.

40-30
    Kvitová se ještě drží v pátém gemu po chybě své soupeřky, která zahrála míček do sítě.

3:2
    Bekhend končí v autu a Agnieszka Radwańská dokázala otočit pro ni nepříznivý stav zápasu.

3:2

3:2

0-15
    Trenér byl povzbudit Kvitovou na její lavičku, uvidíme, či jí to dodá další sílu do žil. Neboť ztracený servis ji trošku srazil dolů.

0-30
    Kvitová snad již vše hodila za hlavu a o tom svědčí další míček na její straně.

15-30
    Radwańská snižuje...

15-40
    Kvitová má další bod na své straně.

3:3
    A ukončuje tento gem a srovnává stav zápasu.

0-15
    Radwańská má opět problémy se svým prvním servisem.

0-30
    A i tentokrát se nedokázala trefit a Kvitová si zatím vede velmi dobře v tomto gemu.

0-40
    Povzbuzení od trenéra zcela určitě pomohlo a nyní přidává vítězný úder a má rovnou tři brejkbolové šance.

15-40
    První zůstane nevyužitá, Kvitová míří do autu.

30-40
    Tvrdý return, který skončil těsně za lajnou a to potvrzuje i jestřábí oko.

40-40
    Škoda, Kvitová do toho šla na plno, ale závěrečný úder již nedokázal přejít pásku.

A-40
    Radwańská se po čtyřech míčích v řadě dostává k možnosti ukončit tento gem.

40-40
    Radwańská přerušila hru a myslela si, že úder Kvitové je za základní čarou, ale nebyl!

40-A
    A má další možnost brejkbolu...

40-40
    Tak tohle byla výměna! Obě soupeřky čekaly na nějakou chybu a nakonec to byla Kvitová, která se snažila ukončit po 28 úderech tuto výměnu, ale zahrává do autu.

40-A
    Dvojchyba!

40-40
    Boj pokračuje, íček skončil v autu a Radwańská stále žije v sedmém gemu první sady.

A-40
    Kvitová zahrává u sítě míček do autu a Polka má šanci zase ukončit gem.

4:3
    Radwańská to nakonec zvládá po velkém boji, velká škoda pro Kvitovou, že nedokázala ani jeden z brejkbolů využít.

4:3

4:3

0-15
    Míček získává Kvitová.

15-15
    Dvojchyba od Kvitové a druhá v tomto zápase.

15-30
    I přes druhé podání se dokázala Kvitová udržet ve výměně a po nevynucené chybě soupeřky bere bod.

15-40
    Radwańská zahrává vcelku dobře rozehranou výměnu nakonec do autu.

4:4
    Nyní nedokázala správně returnovat a Kvitová srovnává na 4:4!

15-0
    Radwańská se trefuje konečně i do svého prvního servisu a slaví úspěch.

30-0
    Kvitová zahrála smeč, ale tu dokázala soupeřka vrátit a následně se česká hráčka již nezmohla na vrácení míčku zpět.

40-0
    Snaha o rychlý return, ale míček dopadl těsně za lajnu.

40-15
    Kvitová se dostala do výměny po druhém servisu soupeřky a zapisuje si vítězný úder.

40-30
    Zvládnutá smeč a úder soupeřky končí pouze v síti a Kvitová se ještě bude snažit zabojovat.

5:4
    Nakonec přestřelila svůj forhend a půjde po krátké pauze podávat na udržení se v prvním setu.

5:4

0-15
    Kvitová musela přes druhý servis, ale i tak dokázala tento důležitý míček dostat na svou stranu.

15-15
    Teď však nezvládá poměrně jednoduchý úder u sítě.

30-15
    A další úder končí v síti, Kvitová by nyní potřebovala první servis.

30-30
    Kvitová si poctivě vydřela tento míček, kdy si připravila soupeřku a nakonec smečuje u sítě. I když tato smeč nebyla vůbec jednoduchá.

30-40
    A dalším dobrým křižným úderem nepouští soupeřku k setbolu!

40-40
    Radwańská však bojuje a Kvitová bude muset ještě taktéž zabojovat, pokud chce v prvním setu nadále pokračovat.

40-A
    Konečně přichází první servis, který letěl 159 km za hodinu.

40-40
    Radwańská odvrací gembol a srovnává opět na shodu.

40-A
    Kvitová se postupně přibližovala k síti až nakonec vytasila vítězný úder a opět má výhodu na své straně.

5:5
    Lob od soupeřky končí za základní čarou a je srovnáno na 5:5.

0-15
    Pěkný úder po boční lajně, který dostává Kvitovou do vedení v jedenáctém gemu.

15-15
    Return druhého servisu končí v autu.

30-15
    Další return v autu a soupeřka zatím nedovoluje nějaké problémy na její straně.

30-30
    Dvakrát musela Radwańská , až skoro vsedě odehrát míček a nakonec zahrává do sítě.

30-40
    A je tu brejkbol nakonec! Krátký return od soupeřky a to bylo něco pro vítězný úder Kvitové.

5:6
    Kvitová se dostává v koncovce první sady do velké výhody a nyní půjde podávat na vítězství prvního setu.

5:6

5:6

15-0
    Kvitová se nyní trápila na servisu.

30-0
    Další úder, který Kvitová nezvládá, poté co musela přes druhý servis.

40-0
    Radwańská má tři brejkboly a možnost se dostat zpět o boj o první sadu.

40-15
    Špatně returnovaný servis a jiskřička naděje pro Kvitovou?

6:6
    Ne, tento úder je dlouhý a první sadu rozhodne až tie-break.

1-0
    První míček jde na konto Polky.

1-1
    I Kvitová zvládá úvodní míček.

2-1
    Velká škoda, dlouhá výměna, kterou zakončuje Kvitová do sítě.

2-2
    Tento míček je nakonec v autu a Kvitová si bere mini break zpět.

3-2
    Kvitová se bránila jen co mohla, ale nakonec poslal míček do autu.

4-2
    Teď možná až moc chtěla ukončit výměnu u sítě a trefuje se do autu. Po výměně stran na tom bude lépe Radwańská.

4-3
    Kvitová si nyní dala hodně záležet a počkala si na chybu své soupeřky.

5-3
    Tak to měl být vítězný míček pro Kvitovou, která dobrým returnem zahnala soupeřku, ale další úder již nezvládá.

6-3
    Nečistě trefený míček a tři šance pro Polku!

7:6
    Dlouhá výměna nakonec končí v autu a Agnieszka Radwańská se může radovat z vítězství v první sadě.
    1:0; 7:6 - Agnieszka Radwańská

15-0
    Kvitová začíná druhou sadu přes druhý servis a následný boj u sítě prohrává.

30-0
    Perfektní return od soupeřky po boční lajně.

30-15
    Kvitová snižuje...

40-15
    ...ale vzápětí pouští sovu soupeřku opět na rozdíl dvou bodů.

1:0
    Tohle jde do těsného autu a Radwańská se ihned na úvod druhého setu dostává do vedení. Petra Kvitová je nyní hodně psychicky dole.

15-0
    Kvitová nedokázala vrátiti míček a zahrává ho jen do sítě.

15-15
    Nyní však konečně přichází z její strany vítězný forhendový úder.

30-15
    Tento return se bohužel pro ni nevešel do kurtu.

30-30
    Kvitová si počkala na return druhého podání soupeřky a ten se jí povedl náramně.

40-30
    Avšak nyní se vyhazuje a dává soupeřce šanci na ukončení tohoto gemu.

40-40
    Kvitová bojuje a srovnává na shodu.

40-A
    Kvitová nalepila míček přesně na základní čáru a vypracovala si možnost vzít servis ihned zpět.

40-40
    Radwańská jej rázně odvrací dobrým servisem.

40-A
    Kvitová vyslala tvrdý return a míček se opřel přes pásku a nakonec se překulil na stranu soupeřky, nyní měla štěstí.

1:1
    A tohle štěstí jí vzápětí přináší i další bod a srovnání stavu na 1:1!

0-15
    Kvitová se zdá, že se dostává z menší herní krize.

15-15
    Nyní však nezahrává čistý úder.

30-15
    Kvitová si to nasměrovala k síti, ale Radwańská doběhla míček a prohazuje.

30-30
    Kvitová odpovídá dobrým forhendem po lajně!

30-40
    Kvitová se dostává ke gembolu a otočení hry ve svůj prospěch.

1:2
    Tohle je autu a skutečně se Kvitová dostala z herní krize.

1:2

1:2
    Konec přestávky, podávat bude Agnieszka Radwańská.

0-15
    Kvitová zaútočila po lajně a slaví úspěch tímto úderem.

0-30
    Nyní jí soupeřka pomáhá svou nevynucenou chybou a posílá míček do sítě.

15-30
    Forhend v síti a Radwańská snižuje na rozdíl jednoho bodu.

15-40
    Kratší úder od Polky a to bylo znamení zaútočit. A tak se i stalo.

1:3
    Dobrý return druhého servisu a Kvitová se dostává do důležitého vedení. Snad jí to herně i zvedne. Nyní bude důležité potvrdit brejk.

0-15
    Dobře připravený útok a nyní Petra utloukla svou soupeřku k základní čáře.

15-15
    Radwańská nyní ukázala své rychlé nohy a stihla míček u sítě a následně i prohodit.

30-15
    Dlouhá výměna končí nevynucenou chybou Kvitové, která svůj úder zahrála za základní čáru.

30-30
    Kvitová nakonec bere tento míček. Na svém prvním servisu použila jestřábí oko, které ukázalo, že byl míček v autu. Druhý servis byl také zahlášen aut a Kvitová podruhé zvolila challenge a tentokrát byla úspěšná. Následně vyhrála výměnu.

30-40

1:4
    Kvitová přes menší trable potvrzuje brejk!

1:4

1:4

0-15

0-30
    Radwańská je nyní hráčkou, která je herně dole a ztrácí další míček.

15-30
    Kvitová nyní chtěla až příliš a přestřeluje svůj forhendový křižný úder.

30-30
    Radwańská srovnává po třiceti.

30-40
    Kvitová po nepodařeném servisu soupeřky se dostává do dalšího brejkbolu.

1:5
    A ten využívá a zatím hladce, až na úvod setu, postupuje druhou sadou a půjde podávat na vítězství ve druhém setu!

0-15
    Kvitová dobře za servírovala ven z kurtu a následně poslal míček na druhou stranu kurtu a tam soupeřka nestihla již doběhnout.

15-15
    Radwańská se snaží o zázrak a srovnává.

15-30
    Kvitovou dělí dva míčky od srovnání zápasu...

15-40
    Dobře Kvitová! Doběhla k síti, dokázala vrátit. To se povedlo i její soupeřce, ale následný zpětný úder již byl od Kvitové vítězný.

30-40
    Tak tohle měl být vítězný úder, ale poměrně jednoduchý úder nastřelila Kvitová přímo do sítě.

40-40
    Druhý servis Kvitové a return od Radwańské byl hodně povedený.

A-40
    Radwańská zalepila míček na základní lajnu a to byl základ úspěchu. Následně Kvitová zahrává finální úder do sítě.

2:5
    Radwańská nyní odehrála dvě velmi dobré výměny a vynutila si pokračování ve druhém setu!

2:5

2:5

15-0
    Míček získává Radwańská.

15-15
    Kvitová si dobře naběhla k síti a zakončuje míček přesně do odkryté části kurtu.

30-15
    Nyní však kazí a odehrává míček jen do sítě.

40-15
    Eso Polky.

40-30
    Po něm přichází dvojchyba.

3:5
    Return končí v těsném autu a Kvitová půjde podruhé podávat na ukončení druhé sady.

0-15
    Eso!

0-30
    Opět dobrý první servis a snad již druhý okus bude bez problémů pro Kvitovou.

0-40
    A vypadá, že tentokrát ano a pravděpodobně se dočkáme třetho dějství.

15-40
    Radwańská však dobře returnuje a oddaluje potenciální třetí sadu.

3:6
    Tenhle míček je ale od ní již v autu a zápas bude muset rozhodnout třetí sada!
    1:1; 3:6 - Petra Kvitová

15-0

15-15
    Radwańská trefuje síť.

30-15
    Kvitová dobře returnovala a pomohla jí k tomu páska, nakonec však její následný úder zamířil hodně mimo kurt.

30-30
    Radwańská posílá po delší výměně míček za základní čáru a je sorvnáno. Nyní bude důležitý míček – brejkbol nebo gembol?

40-30
    Míček skončil jen v síti a je tu gembol pro Polku.

40-40
    Radwańská zahrála dobrý první servis, ale přímo na tělo soupeřky a ta jej dokázala returnovat.

40-A
    Kvitová se nakonec dopracovala k brejkbolu a velká šance ihned na úvod třetího rozhodujícího setu.

40-40
    Radwańská nakonec zvládá hru vrátit na shodu po chybě soupeřky.

40-A
    Po té co soupeřka zahrála jen do sítě je tu další možnost pro Kvitovou...

0:1
    A druhá možnost je využitá, neboť Radwańská opět zahrává míček do sítě.

0-15
    Zvládnutá smeč u sítě.

0-30
    Kvitová bere na své konto další bod a zatím hraje ve třetím setu svou hru. Je hodně agresivní a snaží se o co nejrychlejší ukončení výměn.

0-40
    Kvitová zadělává na čistou hru...

0:2
    A je to tak, čistou hrou se ujímá vedení 2:0 a doufejme, že jí tato vítězná vlna vydrží až do konce zápasu.

15-0
    Nyní po delší době chyba i na její straně.

15-15
    Kvitová si naběhla k síti na krátký return od své soupeřky a zahrává vítězný úder na střed kurtu.

30-15
    Bekhend Kvitové skončil těsně za lajnou, šlo opravdu o milimetry. To nakonec potvrzuje i jestřábí oko.

30-30
    Míček v autu a další podobný scénář jako v prvním gemu třetí sady!

40-30
    Kvitová nyní nedokázala vrátit return do kurtu.

1:2
    Radwańská si pomáhá jestřábím okem, které potvrzuje, že úder od Kvitové byl v autu a nakonec si uhájila servis.

1:2

1:2

15-0
    Kvitová se nyní jen bránila a nakonec slaví úspěch její sokyně.

15-15
    Nyní se však trefuje do prvního servisu!

30-15
    Kvitová zahrála dobrý první servis, ale následný úder jen do sítě.

30-30
    Kvitová nedovoluje odskok a šanci brejkbolů pro soupeřku a zahrává vítězný forhend.

40-30
    Nyní však komplikace v podobě dvojchyby.

2:2
    A další dovjchyba, tak to nebyl šťastný závěr tohoto gemu a Radwańská se vrací do hry!

15-0
    Misky vah se opět přiklání na stranu polské hráčky, která je opět zase více nahoře než její soupeřka.

30-0
    A to potvrzuje dalším dobrým míčkem na svou stranu.

40-0
    A další a že by čistá hra od Radwańské?

3:2
    Je to tak, Radwańská zastavuje rozjetou Kvitovou a nyní bude zajímavé sledovat, nakolik jí ten poslední neúspěch Kvitové ovlivní v další hře.

3:2

3:2

0-15
    Kvitová začíná gem zatím dobře...

0-30
    ...i tenhle míček jde na stranu české hráčky po dobře zahraném forhendu po čáře.

0-40
    Jak umí být tenis najednou jednoduchý, dobrý servis a je vymalováno.

15-40
    Avšak vzápětí chyba v podobě dvojchyby, která nyní tolik mrzet nemusí.

30-40
    Po dobře rozehraném gemu přicházejí komplikace, Kvitová dělá druhou dvojchybu v řadě za sebou.

3:3
    Uf, i nyní musela přes druhý servis, ale následný úder zapadl do rohu kurtu. Velké štěstí nyní měla Kvitová.

0-15

15-15
    Forhend Kvitové nyní končí v síti.

15-30
    Kvitová nyní zatlačila na sovu soupeřku a zdá se, že nyní bude Radwańská v tlaku.

30-30
    Radwańská srovnává. V hledišti fandí Petře i Kateřina Siniaková, která již ve dvouhře vypadla.

30-40
    A přece je tu další šance pro Kvitovou! Tento brejkbol bude podle mě hodně důležitý.

3:4
    Je to tak! Kvitová to zvládá, Radwańská musela přes druhý servis, který nebyl vůbec razantní a Kvitová, pokud si již udrží své podání, tak bude vítězkou.

3:4

3:4

0-15
    Radwańská bojovala, ale nakonec její poslední úder nedokázala dostat přes síť na druhou stranu.

0-30
    Vítězný forhendový úder Kvitové.

0-40
    A další, je nutné, aby se v tomto gemu příliš neunavila a mohla se pak soustředit na return soupeřky. Tak uvidíme...

15-40
    ...ale tento úder skončil v těsném autu. Čistá hra to nyní nebude.

3:5
    Kvitová nyní předvedla útočnou a agresivní hru a nyní bude čelit servisu soupeřky, která prostě musí, jinak končí.

15-0
    Radwańská začíná esem!

15-15
    Radwańská provedla dobrý první servis, ale následný úder nedokázala zacílit do kurtu.

30-15
    Kvitová se nyní vyhazuje...

40-15
    Míček za základní čarou a vypadá to, že Kvitová si bude muset zápas odservírovat.

40-30
    Kvitová však nyní dobře na síti a dramatizuje tento gem.

4:5
    Return v autu a opravdu si to bude muset Kvitová dohrát sama, pokud chce tento zápas ukončit.

4:5

15-0
    Agnieszka Radwańská do toho zcela určitě dá vše a bude důležité, jak si Kvitová povede na servisu. Nyní delší výměna a to jsou body většinou pro Polku.

30-0
    A nyní taktéž, dlouhá výměna a Radwańská je trpělivější hráčkou.

40-0
    Ano, jak jsem říkal, bude záležet na prvním servisu a ten nyní Kvitové nepíše. Další dvojchyba na její konto.

40-15
    Kvitová vykřesává naději v tomto gemu...

40-30
    ...nyní je o něco větši, kdy jí konečně přišel první servis.

40-40
    A další dobrý první servis a Kvitová se na poslední chvíli zkoncentrovala.

40-A
    Nyní první servis na téčko a krátký return a následný vítězný úder od Kvitové, která má po dvou a půl hodinách zápasu mečbol!

4:6
    A ihned ten první využívá a může se radovat z postupu do dalšího kola.
    1:2; 4:6 - Petra Kvitová

Konec zápasu

Vítězství Petry Kvitové se nerodilo vůbec lehce. První set byl poměrně vyrovnaný od obou hráček. V tom druhém se Petra dostalo do vedení 4:1, nakonec set ovládla v poměru 6:3. Třetí dějství bylo taktéž vyrovnané a obě hráčky zápasily (vlastně po celou dobu zápasu) s herními výpadkami a dobrými záblesky své hry. Nakonec šťastnější hráčkou byla česká hráčka a ta postupuje do dalšího kola, ve kterém vyzve nasazenou trojku Svitolinovou, která dnes porazila Vondroušovou. (14:22:16)