Muži - 1. a 2. jízdy Vítěz: S. Jun (KOR) (kon.)
konec
Muži - 1. a 2. jízdy

Vítěz: S. Jun (KOR)

Čtvrtek 15.02.2018, 02:00 • Olympic Sliding Centre • Zimní olympijské hry - Skeleton
     
    To je z tohoto přenosu vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:56:34)
    Sungbin Jun předvedl v obou jízdách traťový rekord.

     
    Je za námi první den závodu skeletonistů a ve vedení je domácí závodník Sungbin Jun. Ten v obou jízdách předvedl vynikající výkony, obě vyhrál, v obou předvedl traťový rekord a nachystal si vynikající pozici do druhého dne. Na druhého Nikitu Tregubova, reprezentujícího Olympijské sportovce z Ruska si vyjel náskok 74 setin a na třetího Martinse Dukurse z Lotyšska 88 setin. Lídr Světového poháru tak potvrdil svou roli favorita a kráčí za zlatou medailí.
     
    Výsledky po 2. jízdách

    1. Sungbin Jun (KOR) 1:40.350
    2. Nikita Tregubov (OAR) +0.740
    3. Martins Dukurs (LAT) +0.880
    4. Dom Parsons (GBR) +0.910
    5. Tomass Dukurs (LAT) +1.110
    6. Ji-soo Kim (KOR) +1.310
    7. Axel Jungk (GER) +1.430
    8. Rhys Thornbury (NZL) +1.580
    9. Christopher Grotheer (GER) +1.760
    10. Alexander Gassner (GER) +1.780
    11. Matt Antoine (USA) +1.790
    12. Jerry Rice (GBR) +1.860
    13. Wen-čchiang Keng (CHN) +2.030
    14. John Daly (USA) +2.030
    15. Vladislav Heraskevič (UKR) +2.070
    16. Matthias Guggenberger (AUT) +2.320
    17. Kevin Boyer (CAN) +2.350
    18. Vladislav Marčenkov (OAR) +2.410
    19. John Farrow (AUS) +2.600
    20. Alexander Henning Hanssen (NOR) +2.600
    21. Dave Greszczyszyn (CAN) +2.690
    22. Dorin Velicu (ROU) +3.070
    23. Hiroacu Takahaši (JPN) +3.150
    24. Joseph Luke Cecchini (ITA) +3.330
    25. Barrett Martineau (CAN) +3.350
    26. Ander Mirambell (ESP) +3.350
    27. Kacujuki Mijajima (JPN) +3.430
    28. Adam Edelman (ISR) +4.560
    29. Anthony Watson (JAM) +6.820
    30. Akwasi Frimpong (GHA) +8.080
     
    Druhé jízdy skončily.
     
    30
    Jestliže to chvíli vypadalo, že by Frimpong mohl na Watsona něco stáhnout, opak byl nakonec pravdou. Frimpong je i nadále poslední, na Jamajčana se jeho ztráta z 84 setin navýšila na 1.26 sekundy. Celkově na vedoucího Sungbin Juna ztrácí 8.08 sekundy.
     
    30
    Start nebyl nejpomalejší, v dalších částech dráhy už ale Ghaňan propadá dolů.
     
    30
    Jako poslední pojede zástupce Ghany, Akwasi Frimpong.
     
    29
    Je to tak, jeho celková ztráta je už takřka sedm sekund, přesněji 6.82 sekundy.
     
    29
    Watson měl po první jízdě poměrně velkou ztrátu na Edelmana a ta ještě narůstá. Watson neopustí své 29. místo.
     
    29
    Anthony Watson z Jamajky je předposledním závodníkem tohoto dne.
     
    28
    A na 28. místě je i celkově, ztráta na Juna je už opravdu obrovská, 4.56 sekundy.
     
    28
    Prakticky celou jízdu se Edelman pohyboval na posledním místě, ztráta narůstala každým mezičasem.
     
    28
    Poslední tři závodníci na startu, jedním z nich je Adam Edelman z Izraele.
     
    27
    V rámci druhých jízd to nebyl špatný výkon, 21. místo, celkově ale Japonec zůstává na svém. Je 27. a ztrácí plných 3.43 sekundy na Juna.
     
    27
    Blížíme se ke konci, nyní pojede Hiroacu Takahaši z Japonska.
     
    26
    Pro tuto chvíli se mu to daří, je na 24. místě se ztrátou 3.35 na lídra.
     
    26
    Barrett Martineau z Kanady se pokusí vylepšit 26. místo po první jízdě.
     
    25
    Rumun zajel o něco lépe, než před chvílí Ital a to stačilo, aby se zařadil před něj i po dvou jízdách. Velicu je na 22. místě se ztrátou na 3.07 sekundy na první místo.

    Aleš Pur

    Výsledky po 2. jízdě
    1. Sungbin Jun (KOR) 1:40.350
    2. Nikita Tregubov (OAR) +0.740
    3. Martins Dukurs (LAT) +0.880
    4. Dom Parsons (GBR) +0.910
    5. Tomass Dukurs (LAT) +1.110
    6. Ji-soo Kim (KOR) +1.310
    7. Axel Jungk (GER) +1.430
    8. Rhys Thornbury (NZL) +1.580
    9. Christopher Grotheer (GER) +1.760
    10. Alexander Gassner (GER) +1.780
    11. Matt Antoine (USA) +1.790
    12. Jerry Rice (GBR) +1.860
    13. Wen-čchiang Keng (CHN) +2.030
    14. John Daly (USA) +2.030
    15. Vladislav Heraskevič (UKR) +2.070
    16. Matthias Guggenberger (AUT) +2.320
    17. Kevin Boyer (CAN) +2.350
    18. Vladislav Marčenkov (OAR) +2.410
    19. John Farrow (AUS) +2.600
    20. Alexander Henning Hanssen (NOR) +2.600
    21. Dave Greszczyszyn (CAN) +2.690
    22. Dorin Velicu (ROU) +3.070
    23. Hiroacu Takahaši (JPN) +3.150
    24. Joseph Luke Cecchini (ITA) +3.330
    25. Barrett Martineau (CAN) +3.350
    26. Ander Mirambell (ESP) +3.350
    27. Kacujuki Mijajima (JPN) +3.430
    28. Adam Edelman (ISR) +4.560
    29. Anthony Watson (JAM) +6.820
    30. Akwasi Frimpong (GHA) +8.080
    Startovní listina 2. jízda
    1. Kacujuki Mijajima (JPN)
    2. Wen-čchiang Keng (CHN)
    3. Kevin Boyer (CAN)
    4. Alexander Henning Hanssen (NOR)
    5. Matthias Guggenberger (AUT)
    6. Vladislav Marčenkov (OAR)
    7. Vladislav Heraskevič (UKR)
    8. John Daly (USA)
    9. Matt Antoine (USA)
    10. Jerry Rice (GBR)
    11. Alexander Gassner (GER)
    12. Christopher Grotheer (GER)
    13. Rhys Thornbury (NZL)
    14. Tomass Dukurs (LAT)
    15. Dom Parsons (GBR)
    16. Martins Dukurs (LAT)
    17. Ji-soo Kim (KOR)
    18. Axel Jungk (GER)
    19. Nikita Tregubov (OAR)
    20. Sungbin Jun (KOR)
    21. John Farrow (AUS)
    22. Ander Mirambell (ESP)
    23. Dave Greszczyszyn (CAN)
    24. Joseph Luke Cecchini (ITA)
    25. Dorin Velicu (ROU)
    26. Barrett Martineau (CAN)
    27. Hiroacu Takahaši (JPN)
    28. Adam Edelman (ISR)
    29. Anthony Watson (JAM)
    30. Akwasi Frimpong (GHA)

    Výsledky po 1. jízdě
    1. Sungbin Jun (KOR) 50.28
    2. Nikita Tregubov (OAR) +0.31
    3. Axel Jungk (GER) +0.49
    4. Ji-soo Kim (KOR) +0.52
    5. Dom Parsons (GBR) +0.57
    5. Martins Dukurs (LAT) +0.57
    7. Tomass Dukurs (LAT) +0.60
    8. Rhys Thornbury (NZL) +0.62
    9. Alexander Gassner (GER) +0.77
    9. Christopher Grotheer (GER) +0.77
    11. Jerry Rice (GBR) +0.78
    12. Matt Antoine (USA) +0.88
    13. John Daly (USA) +0.95
    14. Vladislav Heraskevič (UKR) +0.98
    15. Vladislav Marčenkov (OAR) +0.99
    16. Matthias Guggenberger (AUT) +1.10
    17. Alexander Henning Hanssen (NOR) +1.16
    18. Kevin Boyer (CAN) +1.18
    19. Wen-čchiang Keng (CHN) +1.23
    20. Kacujuki Mijajima (JPN) +1.35
    21. John Farrow (AUS) +1.36
    21. Ander Mirambell (ESP) +1.36
    23. Dave Greszczyszyn (CAN) +1.45
    24. Joseph Luke Cecchini (ITA) +1.60
    25. Dorin Velicu (ROU) +1.63
    26. Barrett Martineau (CAN) +1.66
    27. Hiroacu Takahaši (JPN) +1.72
    28. Adam Edelman (ISR) +2.20
    29. Anthony Watson (JAM) +2.85
    30. Akwasi Frimpong (GHA) +3.69

    Startovní listina 1. jízda
    1. Anthony Watson (JAM)
    2. Dorin Velicu (ROU)
    3. Alexander Henning Hanssen (NOR)
    4. Ander Mirambell (ESP)
    5. Akwasi Frimpong (GHA)
    6. Sungbin Jun (KOR)
    7. Axel Jungk (GER)
    8. Tomass Dukurs (LAT)
    9. Martins Dukurs (LAT)
    10. Nikita Tregubov (OAR)
    11. Christopher Grotheer (GER)
    12. Alexander Gassner (GER)
    13. Matt Antoine (USA)
    14. Matthias Guggenberger (AUT)
    15. Dave Greszczyszyn (CAN)
    16. Dom Parsons (GBR)
    17. Vladislav Marčenkov (OAR)
    18. John Daly (USA)
    19. Kevin Boyer (CAN)
    20. Rhys Thornbury (NZL)
    21. Jerry Rice (GBR)
    22. Barrett Martineau (CAN)
    23. Ji-soo Kim (KOR)
    24. Wen-čchiang Keng (CHN)
    25. Hiroacu Takahaši (JPN)
    26. Vladislav Heraskevič (UKR)
    27. John Farrow (AUS)
    28. Kacujuki Mijajima (JPN)
    29. Joseph Luke Cecchini (ITA)
    30. Adam Edelman (ISR)