Arnhem – Excelsior 1:2 (kon.) | Breda – Alkmaar 1:3 (kon.) | Eindhoven – Heerenveen 2:2 (kon.)
Den Haag – Willem II 2:1 (kon.)
PSV Eindhoven
2:2 (2:0)
SC Heerenveen
Sobota 17.02.2018, 19:45 • Philips Arena • Nizozemská Eredivisie • 24. kolo

Je to tady! Čekali jsme na to 24 kol, ale první ztráta PSV na domácím stadionu v této sezoně přišla. Může za to jednak vyloučení Hirvinga Lozana, ale především neskutečně laxní přístup domácích k druhé půli. Svěřenci trenéra Cocu si nejspíš mysleli, že se jim nemůže nic stát. Jak je zranitelná obrana při standardních situacích, předvedl Stijn Schaars, jenž si gól do sítě svého bývalého týmu patřičně užil.
    Vyrovnat se hostům povedlo zhruba deset minut před koncem – a byl to ten, který v minulém ročníku ve Philips aréně vsítil hattrick – Reza Ghoochannejhad.
    V závěru se sice Eindhoven snažil rozhodnout ve svůj prospěch, ale únava a hra v deseti způsobily, že se tak nestalo. Za druhý poločas je potřeba pochválit jednak brankáře Hansena, jenž pár minut před koncem zlikvidoval hlavičku domácího stopera Isimat-Mirina, a také trenéra Streppela. Ten totiž stáhl špatně hrajícího Kika Pierieho a místo něj poslal na plac útočníka Henka Veermana, který byl hodně platný jak v rozehrávce, tak v hlavičkových soubojích.
    To je tedy pro dnešek vše, mějte se krásně, užijte si zbytek fotbalového víkendu a u dalších zápasů nizozemské Eredivisie se budu těšit na viděnou! (21:49:10)

90+4

90+4
    Domácí se dostávali do nadějného protiútoku, nakonec z něj ale vytěžili jen zblokovaný centr z levé strany, jehož autorem byl Brenet.

90+2
    PSV se dostalo do protiútoku, který zakončil střelou ze střední vzdálenosti Ramselaar. Hansen však nadvakrát zakročil.

90
    Rozhodčí nastaví čtyři minuty ve druhé půli.

89
    Rohový kop rozehrál nakrátko Ödegaard, následně se dostal k centru, ale Veerman nedokázal zamířit hlavou přesně.

88
    Ani Heerenveen se nechce vzdát myšlenky na tři body. Po centru Ödegaarda musela zasahovat domácí obrana. Bude tu roh.
    85.

85
    Velkou šanci spálili domácí! Po centru Hendrixe od rohového praporuku hlavičkoval z hranice malého vápna Isimat-Mirin, ale Hansen s pomocí tyče byli proti. Skvělý zákrok!

84
    PSV se s remízou nechce spokojit, a tak začíná opět útočit. Po centru Hendrixe zasáhl Hansen hodně nepřesvědčivě, pomoci mu musela obrana, avšak jen za cenu rohového kopu.
    82. Reza GHOOCHANNEIJHAD - 2:2

82
    Heerenveen právě vstřelil branku!

Hosté dokázali využít své převahy ve druhém poločase a vyrovnávají! Po centru z pravé strany a několika tečích se k hlavičce dostal REZA GHOOCHANNEJHAD, který protlačil balón do sítě za bezmocného Zoeta.

78
    Tým SC Heerenveen bude střídat.
    Ze hřiště odejde Lucas Woudenberg. Na jeho místo přijde Marco Rojas.

77
    Tým PSV Eindhoven bude střídat.
    Ze hřiště odejde Steven Bergwijn. Na jeho místo přijde Donyell Malen.

76
    Denzel Dumfries (Heerenveen SC) dostává žlutou kartu.
    Pravý obránce ji obdržel poté, co zkosil pronikajícího Bergwijna.

73
    PSV se bude snažit využít protiútoky. Tak tomu bylo také při samostatné akci Hendrixe, jenž se dostal až před brankáře Hansena. Skvěle však v obraně zasáhl Dumfries.

71
    Aktivitu Zeneliho musel zastavit Schwaab jen za cenu zalšího rohového kopu. Ten však žádné podstatné události nepřinesl.

68
    Hosté tentokrát zahrozili po levé straně, ale centr Woudenberga příliš starostí domácí obraně neudělal.