Kolín nad Rýnem – Hannover 1:1 (kon.) | Freiburg – W. Brémy 1:0 (kon.) | Hamburg – Leverkusen 1:2 (kon.)
Wolfsburg – Bayern 1:2 (kon.) | Schalke – Hoffenheim 2:1 (kon.)
SC Freiburg
1:0 (1:0)
Werder Brémy
Sobota 17.02.2018, 15:30 • Schwarzwald-Stadion, Freiburg • Německá Bundesliga • 23. kolo

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (17:26:38)

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:2. Rohy: 0:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:17.

Je hotovo, Freiburští fotbalisté nakonec uhájili těsný náskok a v důležitém souboji porazili zvedající se Brémy 1:0. O jejich vítězství rozhodla trefa Nilse Petersena, který z penalty otevřel skóre už ve 24. minutě. V závěru utkání domácí zahrávali ještě jeden pokutový kop, Haberer ale napálil jen brankovou konstrukci. To jej ale s odstupem času tolik mrzet nemusí, Freiburg bere tři body a zvýšil svůj náskok na Brémy už na pět bodů.

90+4

90+4
    Moisanderův střílený centr nikoho v bílém dresu nedostal a freiburští fotbalisté poté znovu zakopli míč až za půlící čáru. V poslední minutě nastavení je balon u Jiřího Pavlenky.

90+3
    Amir Abraši po trmě-vrmě na hranici pokutového území zakopl míč až na útočnou polovinu, hostům už téměř žádný čas nezbývá a zdá se, že je hotovo.

90+2
    Çağlar Söyüncü vypálil prakticky z půlky hřiště, jeho propagační pokus ale Pavlenku ohrozit nemohl.

90+1
    Fotbalisté Werderu se ještě nevzdávají, po Augustinssonově nákopu na útočnou polovinu ale hlavičkový souboj o míč vyhrál domácí obránce Koch.

90
    Druhý poločas bude hned o čtyři nastavené minuty delší!

89
    Thomas Delaney za zbytečný šlapák ve středu hřiště vyfasoval žlutou kartu.
    88. Haberer mohl rozhodnout, ale nedal penaltu!

88
    Exekuce pokutového kopu se místo Petersena překvapivě ujal Janik Haberer, který sice poslal míč na opačnou stranu, než kam skočil Jiří Pavlenka, balon ale orazítkoval brankovou konstrukci!

87
    Miloš Veljković za svůj penaltový zákrok ještě vyfasoval žlutou kartu.

87
    Teď už to penalta bude, jenže pro Freiburg! Vracející se Miloš Veljković přistrčil unikajícího Nilse Petersena a sudí Hartmann byl tentokrát nekompromisní.

86
    Max Kruse upadl v pokutovém území Freiburgu po drobném kontaktu s Christianem Günterem, sudí Hartmann ale nechává pokračovat ve hře.

85
    Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Pascal Stenzel, přichází Lukas Kübler.

84
    Loňská posila Werderu ze sestupivšího Darmstadtu se ale daleko nedostala, to už do konce zápasu zbývá jen něco málo přes pět minut.