Kladno – Havířov 3:1 (kon.) | K. Vary – Motor ČB 4:1 (kon.) | Benátky n/J – Litoměřice 1:4 (kon.)
Ústí n/L – Prostějov 4:2 (kon.) | Třebíč – Kadaň 4:0 (kon.) | Vsetín – Frýdek-M. 2:1 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
VHK ROBE Vsetín
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
HC Frýdek-Místek
Sobota 17.02.2018, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Chance liga • 50. kolo

V samostatných nájezdech zvítězil tým VHK ROBE Vsetín.
    Jediným přesným exekutorem se stal RADIM OSTRČIL, jenž zajistil Vsetínu bonusový bod navíc.

64:59
    Rozhodčí ještě píská faul hostujícího Kaluse, jenž podrazil postupujícího Illéše.

63:33
    Pohledná kombinace domácího týmu, kterou založil Ostrčil, posla kotouč Vávrovi, jenž našel ideálně najetého Podešvu, vsetínský útočník okamžitě střílel, ale skvělý reflex prokázal také brankář Daneček, když vytasil svou pohotovou lapačku!

61:07
    Frýdek-Místek si zahraje přesilovou hru 4 na 3, dvě minuty za hákování fasuje Protasenja.

59:58
    Vsetín byl v samotném závěru blízko ke tříbodovému zisku, osamocen na Danečka upaloval Illéš, jenž se snažil bekhendem najít prostor mezi betony frýdeckého brankáře, obrana Slezanů byla dezorientována a vsetínský útočník se dostal i dorážce branku však přestřelil!

57:57
    Valaši nyní chybovali na útočné modré čáře a Kuťák vyslal do samostatného nájezdu Pechance, jenž se snažil na Pavelku vyzrát kličkou do bekhendu. Vsetínský brankář ovšem famózně frýdeckého útočníka vychytal a drží naděje Vsetína.

57:04
    Přesilová hra pro Vsetín, dvě minuty za vražení na hrazení pro frýdeckého Kaluse.

56:32
    Chyba Valachů se nyní dostavila, Peterek poslal do samostatného úniku Kafku, jenž zkoušel Pavelku překonat střelou nad lapačku, vsetínský brankář ovšem svůj tým významně podržel a jeho šanci zlikvidoval!

50:10
    V početní výhodě si nyní zahraje Frýdek-Místek, dvě minuty za hákování pro vsetínského Frola.

49:10
    Dnešní utkání sleduje 3183 diváků.

47:18
    Vsetín si zahraje další přesilovou hru, potrestána je nyní celá lavice hostů, která dopustila přítomnost šestí hráčů na ledově ploše. Trest odsedí Štumpf.

45:51
    Protasenja nyní převedl slibnou individuální akci, obešel bránící hráče a už překonal i brankáře Danečka, ale kotouč se pouze svezl po brankové čáře mimo frýdeckou svatyni, velké štěstí pro rysi.

42:32
    Vsetín bude mít nyní možnost otočit průběh utkání, přesilovou hru Valachů zapříčinil Štumpf, jenž se provinil proti pravidlům sekáním.

41:53
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Vsetín nyní šťastnou brankou srovnává stav utkání! Daneček si vybruslil pro kotouč mimo branku, jenže tentokrát se mu puk nepodařilo zachytit a za brankou se ke kotouči dostal JAKUB ILLÉŠ, puk nasměroval na hostující branku a obránci Frýdku-Místku si kotouč srazili do vlastní branky. Bez asistence.

37:51
    Ospalé tempo hry nyní může oživit vsetínská přesilovka, dvě minuty za držení fasuje hostující obránce Hrachovský.

33:11
    Vsetín nyní významně zatlačil na frýdeckou branku, Protasenja trefil tyč, ovšem Valaši nadále bušili a podařilo se jim kotouč dostat za Danečka, rozhodčí však rozpažil a branku Vsetína neuznává nejspíš pro postavení hráče v brankovišti.

32:31
    Na Danečka se rozjel od modré čáry Vávra, zakončoval bekhendem, ale na pozorného brankáře Frýdku-Místku si ani tentokrát nepřišel! Daneček dnes spolehlivě drží svůj tým.

16:22
    Osm vteřin před návratem Kajaby na led je vyloučení vsetínský Holomek, dvě minuty podražení.

14:30
    Přesilová hra pro Frýdek-Místek, dvě minuty za hákování fasuje Kajaba.

11:39
    Valaši si zahrají dvojnásobnou početní výhodu, která potrvá sedmdesát vteřin, dvě minuty za hrubost pro hostujícího kapitána Klimšu.

11:37
    Znovu střela Krenželoka, tentokrát zvoní tyč!

10:49
    Tentokrát si přesilovou hru vyzkouší Vsetín, dvě minuty za hákování pro hostujícího Porubu.

09:54
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Rysi využívají přesilovou hru! Pechanec zavezl kotouč do útočného pásma a poslal jej Klimšovi, ten nabil na střelu JANU BARTKOVI a frýdecký obránce dokázala přesnou střelou prostřelit vsetínského Pavelku. Asistence: David Klimša, Antonín Pechanec.

09:15
    První vyloučení v dnešním utkání, přesilovou hru si zahrají hosté. Vsetínský Dundáček to přehnal s obrannou aktivitou a fasuje dvouminutový trest za krosček.

03:34
    Holomkova přihrávka na útočné modré byla zablokována Klimšou, hostující kapitán tak mohl upalovat do samostatného úniku, ale včas po něm vystartoval domácí brankář Pavelka a zabránil hrozícímu nebezpečí.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 42. Illéš, rozh. náj. Ostrčil – 10. Bartko (Klimša, Pechanec)

1:0   Jonáš Peterek (FRM)

VHK ROBE Vsetín: J. Pavelka (Šurý) – D. Krenželok, Dundáček, Ostrčil, Slováček, Frolo, Holomek – Illéš, Podešva, Vávra (A) – Protasenja, Kucharczyk (A), P. Beránek – Markovič (C), Kopta, Březina – Vítek, Šilhavý, Kajaba.
    HC Frýdek-Místek: Strmeň (L. Daneček) – Piegl, Bartko, Pastor, Hrachovský, D. Stránský, Foltýn – Štumpf, Pechanec (A), Klimša (C) – J. Kalus, Bajtek, Peterek – Poruba, Kuťák, Kofroň – Franek, Przybyla, Kafka.

Rozhodčí: Přikryl, Fiala – Lukš, Rožánek