4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Švýcarsko
Sobota 17.02.2018, 20:00 • Huttwil (Švýcarsko) • Reprezentace žen do 16 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Po skončení bohatého olympijského i fotbalového programu vítejte při sledování druhého utkání z turnaje čtyř zemí hokejových dorostenek do 16 let ve švýcarském Huttwilu.

České reprezentantky vstoupily do turnaje páteční výhrou nad outsiderkami z Rakouska 8:1, o kterou se nejvýrazněji zasloužila hattrickem mladoboleslavská útočnice Tereza Mazancová. Domácí výběr však bude pro svěřenkyně Romana Heindla jistě daleko tvrdším oříškem.

V sestavě reprezentace helvétského kříže se objevuje hned několik účastnic nedávného mistrovství světa osmnáctek v Rusku: Sara Bachmannová, Lara Christenová, Julina Gianolová, Emma Ingoldová, Sinja Leemannová, Ladina Staubová a brankářka Caroline Spiesová.

Česko: J. Pejšová (Hřívová) – D. Pejšová, Hlinková, Hanzlíková, Habartová, Mudráková, Vaněčková, Dubová, Kučerová – Čajanová, Mazancová, Nepokojová – Bartáková, Kalová, Chwastková – Gruntová, Petřeková, Haasová – Machková, Hrubanová, Nowáková.

Švýcarsko: Spiesová (D’Adettová) – N. Bachmannová, S. Bachmannová, Bardillová, Bessonová, Christenová, Freyová, Gianolová, Giordanová, Ingoldová, Leemannová, Merzová, Messerliová, Montalbettiová, Polettiová, Stabuová, Stuckiová, Surdezová, Thalmannová, Zimmermannová, Zogová.

Oba celky jsou nastoupeny na modrých čarách, huttwilským stadiónkem znějí státní hymny. Na protější tribuně dokážeme napočítat přesně 14 přítomných diváků.

00:01

1:09
    První formace Švýcarek si při úvodním střídání vytvořila slušný tlak, žádné z hráček se ale po přihrávce zpoza brány nepodařilo dorazit puk za záda Julie Pejšové.

2:41
    Češky se ubránily trvalému tlaku a vyhazují kotouč z obranného pásma, aby mohly vystřídat.

3:31
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (2 min. – podražení). Bohužel nemáme k dispozici soupisku domácích hokejistek, jednotlivé hráčky doplníme po skončení utkání.

5:21
    Až v samotném závěru přesilovky se podařilo našim hráčkám sevřít soupeře do přesilovkového zámku a z mezikruží prověřila Spiesovou ranou švihem obránkyně Daniela Pejšová.

5:31
    Švýcarský výběr je v plném počtu, hráčka s číslem 20 skáče na led.

6:19
    Zakázané uvolnění domácích hokejistek.

6:40
    Vyloučení v týmu Česko (Gruntová – 2 min., sekání).

7:14
    Češky jdou do tří! Vyloučenou hráčku doplníme později.

8:16
    Česko právě vstřelilo branku!
    Z rychlého brejku se podařil českým hokejistkám husarský kousek, v dvojnásobném oslabení dostala puk za záda domácí brankářky nejlepší střelkyně našeho družstva na turnaji, mladoboleslavská TEREZA MAZANCOVÁ! Asistence: Daniela Pejšová.
    8:16 Tereza MAZANCOVÁ - 1:0

8:40
    Český výběr hraje v plném počtu. Tohle oslabení se povedlo!

9:17
    Nikol Nepokojová objela bránu a prověřila brankářku domácích nepříjemnou střelou.

10:55
    Hanzlíková si v útočném pásmu vyměnila kotouč s Nowákovou a při bekhendové střele byla zahákována.

10:55
    Švýcarská hokejistka se čtrnáctkou na dresu odchází za hákování na 2 minuty na trestnou lavici.

11:39
    Do velké šance si najela Mazancová, zblízka však nedokázala brankářku s helvétským křížem na hrudi prostřelit.

12:30
    Domácím hráčkám se daří vyhodit puk přes všechny čáry.

12:55
    Přesilovou hru české hokejistky nevyužily.

13:34
    Švýcarka s čtyřiadvacítkou na zádech zkoušela zasunout kotouč zpoza brány, jenže Pejšová skulinku u tyče nenechala.

13:44
    Je tu další česká přesilovka, číslo 4 v červeném odchází na trestnou lavici za nedovolené bránění.

15:20
    Přesilová hra se příliš nedaří, obránkyním utíká kotouč do středního pásma.

15:54
    Domácí jsou v plném počtu, ale závar před jejich brankou pokračuje. Spiesová dokonce na chvíli přišla o brankářskou hůl.

17:48
    Rozhodčí pískají dost úzklostivě a nyní posílají na trestnou lavici za hákování teprve čtrnáctiletou Hanu Haasovou z Krnova.

18:19
    Češky však vybojovaly pásmo a vhazuje se po levici brankářky Caroline Spiesové.

19:07
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Domácí výběr nakonec využívá přesilovou hru a v závěru třetiny gólem do šatny vyrovnává. Jestli jsem dobře rozuměl hlasateli, dostala kotouč za záda české brankářky AURELA THALMANNOVÁ.
    19:07 Aurela THALMANNOVÁ - 1:1

20:00

Po úvodní části je tedy stav nerozhodný, když do zápasu vstoupily lépe Švýcarky, jenže inkasovaly ve vlastní dvojnásobné přesilovce a iniciativu poté přebraly hokejistky Česka. Naše hráčky však několik dobrých šancí zahodily a v poslední minutě naopak domácí využily přesilovou hru.

20:01

21:16
    V úvodu prostřední části jsou české dorostenky v tlaku a svírají soupeřky před jejich bránou. Škoda že volná Nepokojová nedostala přihrávku.

21:56
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (2 min. – podražení). Provinila se hráčka s číslem 9.

23:23
    Rychlou souhru zakončovala opět z mezikruží číhající Daniela Pejšová, její střela však v síti neskončila a Švýcarky vyhazují až za českou bránu.

25:00
    Hra zatím nemá příliš vysokou úroveň, hraje se převážně podél mantinelů a brankářky jsou bez práce.

26:31
    Teď si po neplodném českém tlaku připisuje zákrok Julie Pejšová proti bekhendové střele po ledě z pravého křídla.

26:42
    Po švýcarské devítce ještě nevychladla trestná lavice a už si tam tato dívka míří odpočinout na dvě minuty znovu.

27:57
    Přesilovkový zámek končí gólem ve švýcarské síti. Povedenou kombinaci s Haasovou a Hanzlíkovou zakončuje přesnou střelou útočnice Tatranu Sedlčany BARBORA BARTÁKOVÁ.
    Asistence: Hana Haasová, Adéla Hanzlíková.
    27:57 Barbora BARTÁKOVÁ - 2:1

29:53
    Naše hráčky jsou při chuti, Tereza Mazancová v rohu útočného pásma vymíchala protihráčku a po hraničním zákroku se ocitla na kolenou. Tentokrát se výjimečně nepíská faul.

30:47
    Gruntová ujela Švýcarkám a řítila se sama na brankářku, ze strany však byla podražena a teď mohlo přijít trestné střílení. Místo toho dostává švýcarská čtyřka pouze 2 minuty za podražení.

30:59
    Bleskově využitá početní výhoda, po vyhraném buly a rychlé kombinaci skóruje česká kapitánka SÁRA ČAJANOVÁ, odchovankyně zlínského hokeje.
    Asistence: Daniela Pejšová, Tereza Mazancová.
    30:59 Sára ČAJANOVÁ - 3:1

33:00
    Rychlý protiútok domácích, byla to situace jedna na jednu a kotouč po střele přes bránící hráčku končí ve výstroji Julie Pejšové.

33:20
    Češky propadly ve středním pásmu, hráčka s číslem 24 LAURA ZIMMERMANNOVÁ ujela sama na brankářku a bekhendovým blafákem nájezd proměnila.
    Asistence: Lea Zoggová.
    Vše bez záruky, hlasateli v plechové hale je přes mikrofon velmi špatně rozumět.
    33:20 Laura ZIMMERMANNOVÁ - 3:2

35:09
    Vyloučení v týmu Česko (Hanzlíková – 2 min., vysoká hůl).

35:52
    A naše dorostenky jsou opět ve třech, na trestnou lavici míří Mazancová za hákování.

36:40
    Obrovský tlak domácích hráček, které touží po vyrovnání. Pejšová sebou háže na brankové čáře a zastavuje všechny jejich útoky.

36:46
    Třetí české vyloučení v rychlém sledu za faul Petřekové před brankovištěm znamená další prodloužení dvojnásobné přesilovky Švýcarska. To jsou horké chvilky pro českou obarnu.

37:24
    Domácí útočnice stála zcela sama na brankovišti, ale puk mezi betony Pejšové neprostrčila!

37:49
    Další skvělý zákrok české gólmanky lapačkou proti ráně švihem z pravého křídla. Češky budou za chvíli ve čtyřech.

38:34
    Naše dorostenky si troufají ve čtveřici i do útočného pásma, pokus Daniely Pejšové od modré byl zablokován.

39:00
    Poslední minuta druhé části, domácí hokejistky musí střídat.

39:09
    Čtyřminutové oslabení, z toho rovné dvě minuty dvojnásobné, Češky přežily a hrají v plném počtu.

40:00

Prostřední část vyhrálo Česko 2:1 díky dvěma rychlým přesilovkovým kombinacím, které proměnily Bartáková s Čajanovou. Domácí celek (papírově dle zápisu hostující, ale na stadiónu jsou vedeny jako domácí skutečně Švýcarky) pak dokázal z nájezdu snížit a měl několik obrovských příležitostí k vyrovnání v dvouminutové přesilovce pět na tři. Pejšová v bráně však dělá divy a tak je po 40 minutách příznivější stav pro šestnáctileté hokejistky České republiky!

40:01

40:43
    Po vyhraném buly pálila od modré čáry Hanzlíková, její střela zůstala v houštině těl před brankou.

41:48
    Další práce pro Spiesovou, ramenem vyrážela dobře mířenou střelu Anny Kalové.

42:49
    Hraje se otevřený hokej a šance střídá šanci. Nejmenší hráčka na ledě, Švýcarka s osmadvacítkou, zblízka chtěla zvednout puk blafákem nad Pejšové beton. Česká brankářka zasáhla úspěšně.

43:39
    Na trestnou lavici míří švýcarská "třináctka" na dvě minuty za držení.

44:08
    Další rychle potrestaný faul a naše mladé hokejistky vedou zase o dva góly. Pod tělem padající Spiesové zakončila bekhendem po ledě zblízka opět BARBORA BARTÁKOVÁ.
    44:08 Barbora BARTÁKOVÁ - 4:2

45:45
    Hokejistky v bílých dresech jsou stále pevně usazeny v útočném pásmu.

46:33
    Petřeková se rozjela proti dvěma soupeřkám, pak krásnou zadovkou uvolnila Kalovou, které střela z dobré pozice nesedla.

47:25
    Nádherné sólo obránkyně Daniely Pejšové! Její bombu z plné rychlosti domácí brankářka vyráží.

47:46
    Vyloučení v týmu Česko (D. Pejšová – 2 min., podražení).

49:25
    Až v závěru přesilovky se domácím daří usadit v útočném pásmu a roztočit kolotoč.

49:45
    Ofsajd Švýcarek, těsně před návratem Pejšové na led se hra stěhuje do středního pásma.

51:17
    Naše hokejistky vyvážejí puk do útočného pásma, vhazuje se před Spiesovou.

53:37
    Hra teď ubíhá plynule a dvě minuty se hrálo bez přerušení, české hokejistky nepouštějí soupeřky do šancí.

53:56
    Mazancová přejela modrou čáru příliš brzy, píská se ofsajd.

54:16
    Jedna ze Švýcarek objela bránu a zakončovala bekhendem pod horní tyčku. Julie Pejšová připisuje další důležitý zákrok.

55:58
    Machková v tísni ztrácí kotouč v obranném pásmu a švýcarská hráčka s číslem 24 z toho vytěžila obrovskou šanci, kdy sama před Pejšovou opět zvedala puk pod břevno, jenže i tentokrát česká brankářka fantasticky zasáhla a vytěsnila kotouč ramenem.

57:22
    Oddechový čas pro domácí.

58:30
    Švýcarsko by potřebovalo vybojovat pásmo a zkusit power-play, jenže naopak Nepokojová získává útočné pásmo pro naše družstvo.

59:15
    Švýcarky posouvají kotouč podél mantinelů v českém obranném pásmu, ale brankářka zůstává na svém místě.

59:40
    V samém závěru míří přece jen Spiesová na střídačku, ale už musejí její spoluhráčky rychle zpátky.

"Kdo neskáče, není Čech!", rozléhá se huttwilskou halou vítězný pokřik našich děvčat, která navázala na včerejší výhru nad Rakouskem a v dobře zvládnuté třetí třetině potvrdila zasloužené vítězství 4:2 nad domácím výběrem.
    Nejlepší hráčkou českého družstva byla vyhlášena Daniela Pejšová.
    To je ode mne pro dnešní večer vše, blahopřání míří k našim mladým reprezentantkám a vám ostatním přeji dobrou noc, například při sledování on-line přenosů ze zimních olympijských her!

Tabulka Turnaje 4 zemí po dvou kolech:
    1. Česko 6 bodů, 12:3
    2. Německo 3 body, 4:1
    3. Švýcarsko 3 body, 3:4
    4. Rakousko 0 bodů, 1:12 (22:45:12)

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 9. Mazancová (D. Pejšová), 28. Bartáková (Haasová, Hanzlíková), 31. Čajanová (D. Pejšová, Mazancová), 45. Bartáková (Haasová, Hanzlíková) – 20. Thalmannová, 34. Zimmermannová (Zoggová)