Spišská N. Ves – Michalovce 3:7 (kon.) | Pov. Bystrica – Skalica 0:3 (kon.) | Dubnica – Topoľčany 2:3 (kon.)
Osmos Bratislava – Prešov 2:1 (kon.)
HK 95 Považská Bystrica
0:3 (0:2, 0:1, 0:0) Stav série: 0:3
HK Skalica
sk Sobota 17.02.2018, 18:00 • ZŠ Považská Bystrica • 1. liga play-off (SR) • Čtvrtfinále

V tretej tretine sme teda už presný zásah nevideli a tak sa toto stretnutie končí výsledok 0:3! Považskú Bystricu však jednoznačne môže mrzieť veľké množstvo nevyužitých presiloviek v tomto zápase, mohlo to byť ešte o inom. Skalica tak napokon premieňa postupový mečbal na ľade súpera a podľa papierových predpokladov sa teší z postupu do semifinále!

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem ešte pekný zvyšok večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (20:05:47)

59:31
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Jurák – 2 min., napadnutie).

59:16
    Zápas sa už len dohráva, o všetkom je už rozhodnuté.

58:01
    Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny a teda už aj tohto zápasu.

57:35
    Záver zápasu sa už nezadržateľne blíži, Skalica už len kontroluje priebeh hry a pomaly môže začať oslavovať postup do semifinále.

56:28
    Hostia v plnom počte.

56:01
    Jurák je späť na ľadovej ploche, domáci hrajú ešte skrátenú presilovku o jedného hráča.

55:49
    Domáci sa znova usadili v útočnom pásme, ale dnes sú strelecky bezzubý. Skalica sa tak aj naďalej úspešne bráni.

55:02
    Skalica sa úspešne oslobodzuje vyhodením puku cez všetky čiary za bránku domácich.

54:48
    Strely od domácich hokejistov sú však veľmi nepresné a zatiaľ sa tak brankár Skalice nedostal do väčšieho nebezpečenstva.

54:36
    Považská Bystrica hrá presilovku o dvoch hráčov, Skalica sa tak nachádza pod veľkým tlakom.

54:28
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Janáč – 2 min., nedovolené bránenie).

54:06
    Domáci postupne rozbiehajú svoju ďalšiu početnú výhodu, hostia sa tak musia brániť vo vlastnom pásme.

54:01
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Jurák – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

53:55
    Po dlhšej dobe prišlo aj zakončenie na bránku zo strany domácich, ale pokus od Schronera skončil len v pozornej lapačke hosťujúceho brankára.

53:04
    Považská Bystrica sa však ešte dostáva do útočného pásma, ale nedostáva sa už do žiadnej zaujímavej situácii.

52:08
    Skalica ubránila ďalšie oslabenie a už sa postupne dostáva do útočného pásma. Už to tak teda vyzerá, že táto séria sa dnes rozhodne a podľa papierových predpokladov pôjde ďalej Skalica.

51:43

51:26
    Domáci začínajú svoj ďalší útok od svojho brankára, ich súper sa tak aj naďalej úspešne bráni.

50:43
    Polovička hosťujúcej presilovky už uplynula, domáci si stále nevypracovali žiadnu zaujímavú situáciu.

50:10
    Slota nahadzoval puk pred hosťujúcu bránku, brankár Skalice puk prikryl a tak domáci získavajú buly v útočnom pásme.

49:53
    Považská rozbieha svoju ďalšiu presilovku, ale Skalica sa po vyhratom buly ihneď oslobodzuje vyhodením puku cez všetky čiary.

49:43
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Kučera – 2 min., podrazenie).

49:36
    Domáci sa vymanili z tlaku svojho súpera, ale do útočného pásma sa im nedarí dostať. Považskej sa už čas začína krátiť, prehráva o tri góly a tak je Skalica na ceste do semifinále.

48:02
    Momentálne sledujeme tlak hosťujúceho celku a Dzubina musel opäť zasahovať. Skalica získava ďalšie buly v útočnom pásme.

47:47
    Po chybe domácich hokejistov sa Kukliš dostal do samostatného nájazdu na domáceho brankára Dzubinu, ale prekonať sa mu ho nepodarilo!

47:05
    Dnes teda domácemu celku presilovky vôbec nevychádzajú, ale Považská sa opäť dostáva do útočného pásma a tak sa Skalica musí mať na pozore.

46:29

46:08
    Rodionov nahadzoval puk pred bránku hostí, ale nikto z jeho spoluhráčov ho nedokázal úspešne tečovať.

45:29
    Polovička domácej presilovky sa už naplnila, ďalší útok musia domáci zakladať od svojho brankára.

45:15
    Hostia sa následne dokázali oslobodiť a posielajú puk cez všetky čiary do bezpečia.

45:00
    Považská Bystrica rozbieha svoju ďalšiu presilovku v tomto zápase, následne sa domáci dostali aj k strele, ale skalický brankár bol pozorný a hru prerušuje.

44:29
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Kukliš – 2 min., držanie).

44:12
    Puk momentálne na svojich hokejkách drží domáci celok, ktorý sa tak snaží preniknúť do útočného pásma. Skalica však úspešne bráni svoje územie.

43:27
    Hosťujúci hokejisti sa tak aj naďalej držia v útočnom pásme, domáci tak stále čelia veľkému tlaku svojho súpera. Uvidíme, čo sa ešte dočkáme nejakého presného zásahu.

43:08
    Ani teraz sa však domáca Považská Bystrica nedostalo von zo svojho pásma a previnila sa iba zakázaným uvoľnením.

42:16
    Momentálne sa hrá v obrannom pásme domácich, ale domáci nedovoľujú domácim dostať sa do zakončenia.

41:48
    Jarolín sa dostal s pukom pred domácu bránku, ale jeho zaujímavé zakončenie napokon skončila len na brankárovi Dzubinovi.

41:05
    Úvod tretej tretiny sa nesie v znamení nepresností na oboch stranách, Skalici to však určite vadiť nemusí, pretože si drží vedenie o tri góly.

40:10
    Posledná tretia tretina tohto zápasu sa už naplno rozbehla, buly vyhrala Skalica a už sa pokúša aj preniknúť do útočného pásma.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!

V druhej tretine pridala Skalica ďalší presný zásah a tak po dvoch tretinách vyhráva o tri góly. Domáci doplácajú hlavne na nevyužité presilovky a zatiaľ to teda vyzerá, že Považská Bystrica hrá svoj posledný zápas v tejto sezóne.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny!

38:27
    Skalica sa znova usadila v útočnom pásme, domáci tak musia čeliť tlaku svojho dnešného súpera. Čo chvíľa tu už bude koniec druhej tretiny, hostia vyhrávajú o tri presné zásahy.

37:56
    Tento prechod domácim do útočného pásma nevyšiel, k puku sa tak opäť dostáva hosťujúce mužstvo.

37:15
    Skalica sa teraz dlhšie držala v útočnom pásme, do zakončenia sa dostal Kotzman, ale Dzubinu sa mu prekonať nepodarilo.

35:49
    Považská sa ešte snaží prenikať do útočného pásma, ale hostia ich naďalej do ničoho vážneho nepúšťajú. Pomaly sa už blíži záver druhej tretiny.

35:02
    Zatiaľ to teda vyzerá, že hostia už zápas dotiahnú to víťazného konca, pretože domácim sa stále v útoku nedarí a Skalica má to všetko pod kontrolou.
    34:06 SCHMIDT - 0:3

34:06
    Skalica dala gól!

A napokon prichádza tretí gól Skalice! Hostia sa usadili v útočnom pásme, spoza bránky prišla úspešná prihrávka na Okoličányho, ten našiel presným pasom pred bránkou domácich dobre postaveného DÁVIDA SCHMIDTA a ten presnou strelou prekonal domáceho brankára – 0:3!
    Asistencia: Dávid Okoličány.

33:06
    Považská Bystrica sa však teraz drží v útočnom pásme, ale domáci sú dnes v útoku veľmi bezzubý. Skalica tak nemá najmenšie problémy vo vlastnom pásme.

32:48
    Domáci tak zahadzujú ďalšiu presilovku, tie im teda v tomto zápase vôbec nevychádzajú. Uvidíme teda, či sa im teda podarí streliť vytúžený kontaktný gól a zdramatizovať tak ešte toto stretnutie.

32:35

31:58
    Až teraz sa domáci znova usádzaj v útočnom pásme, ale Považská sa nemôže dostať do presného zakončenia na bránku svojho dnešného súpera.

31:35
    Polovička z domácej presilovky však už uplynula, domáci sa momentálne nemôžu usadiť v útočnom pásme. Skalica tak zatiaľ zvláda aj toto oslabenie úspešne.

30:42
    Veľká šanca domácich hokejistov v presilovke! Zlocha sa dostal k puku a ihneď tak vypálil, ale brankár hostí bol včas na mieste a puk vyrazil ramenom do bezpečia.

30:35
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Schmidt – 2 min., napadnutie).

30:06
    Momentálne sa hrá rýchly hokej hore-dole, hra sa často neprerušuje. Skóre zápasu sa však nemení, Skalica aj naďalej vyhráva o dva presné zásahy.

29:30
    Teraz sme pre zmenu sledovali tlak hosťujúceho celku, ale strela od Hujsu skončila len na pripravenom brankárovi domáceho tímu. Následne sa do pásma dostávajú domáci hokejisti.

28:17
    Hostia sa však už postupne dostávajú do útočného pásma, takže sa domáci museli čo najrýchlejšie vrátiť späť pred svoju bránku.

27:26
    Považská Bystrica sa však aj naďalej tlačí do útočného pásma a drží teraz hostí pod tlakom. Domáci však musia čo najrýchlejšie popracovať na koncovke.

26:58
    A následne je už späť na ľadovej ploche aj Schmidt, takže domáci nevyužili ani tieto početné výhody, čo ich určite môže vzhľadom na nepriaznivé skóre mrzieť.

26:38
    Vaškovič je späť na ľadovej ploche a tak hrá Skalica so štyrmi hráčmi.

26:28
    Domáci však dlho váhali so strelou a napokon sa ich súper dokázal úspešne oslobodiť.

26:15
    Oddychový čas domácich. Tréner domácich Miroslav Nemček si zobral oddychový čas, aby dal svojim zverencom potrebné pokyny pri hre 5 na 3 v ich prospech.

26:10
    Považská hrá s piatimi hráčmi! Domáci tak majú možnosť hrať skrátenú presilovku 5 na 3 a to je tak ideálna šanca na zníženie.

25:06
    Domáci hokejisti hrajú presilovku 4 na 3! Skalica sa však dokázala ihneď oslobodiť a tak začína Považská svoj útok zo stredného pásma.

24:58
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Schmidt – 2 min., hákovanie).

24:43
    Sily na ľade sa tak vyrovnali, domáca Považská sa momentálne nachádza v útočnom pásme a snaží sa dosiahnuť kontaktný gól, ktorý by ju vrátil späť do tohto zápasu.

24:38
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Vaškovič – 2 min., podrazenie).

24:22
    Od modrej to teraz skúšal Vaškovič, ale brankár domácich posiela puk do bezpečia. Do brejku môžu ísť teraz domáci hokejisti.

24:15
    Teraz hrá pre zmenu presilovku hosťujúca Skalica, ktorá sa už usadila v útočnom pásme a snaží sa domáceho brankára ohroziť nebezpečnou strelou.

24:10
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Szalay – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

23:45

23:15
    Presilovka domácich sa už pomaly kráti, domáci majú momentálne problém s prechodom do útočného pásma. Skalica tak dnes okrem úspešnej ofenzívy predvádza aj pevnú defenzívu.

22:36
    Skalica však zachytáva puk pred svoju bránku a okamžite ho tak vyhadzuje do bezpečia. Považská začína svoj útok od svojho brankára.

22:00
    Domáci celok tak rozbieha svoju ďalšiu presilovku, už je usadený v útočnej tretine a snaží sa niečo s pukom vymyslieť.

21:45
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Pavešič – 2 min., držanie).

21:18
    Postupne však už sledujeme útočný výpady na oboch stranách, domáci tak zrejme ešte toto stretnutie nezabalili a budú sa snažiť s výsledok niečo spraviť.

20:30
    Druhá tretina tohto zápasu sa už naplno rozbehla, pri puku sú momentálne hostia, ale kombinujú vo svojom pásme.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Oba cely sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina tohto zápasu sa tak čoskoro začne!

Prvá tretina sa niesla v jasnej réžii hosťujúceho celku. Skalica sa dostala v 7. minúte do vedenia gólom Pavešiča a následne v 16. minúte dokázali hostia skórovať aj v oslabení, keď svoj nájazd na brankára domácich premenil Janáč. Považská Bystrica navyše nevyužila štvorminútovú presilovku a po prvom dejstve tak prehráva 0:2!

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:03

19:01
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny!

18:37
    Skalica opäť posiela puk do bezpečia, táto presilovka domácim hokejistom vôbec nevychádza a hostia majú zatiaľ toto stretnutie jasne pod kontrolou.

17:45
    Považská sa už postupne usadila v útočnom pásme, ale brankár Skalice stále nemusel nič vážneho riešiť.

17:03
    Aj naďalej však trvá presilovka domáceho tímu, ale Považskej Bystrici sa nedarí prebojovať sa do útočného pásma. Skalica tak zatiaľ všetko s prehľadom zvláda.
    15:56 JANÁČ - 0:2

15:56

Hostia dávajú v oslabení svoj druhý gól v tomto zápase! Domáci hrajúci štvrminútovú presilovku sa usadili v útočnom pásme, Jurák však dobre zachytil puk a vyslal do samostatného nájazdu PATRIKA JANÁČA, ktorý svoj únik na domácu bránku bezpečne premenil – 0:2!
    Asistencia: Roman Jurák.

15:03
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Hujsa – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou + 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

14:10
    Pred sebou maj však oba tímy ešte dostatok času, kým sa toto stretnutie skončí. Zatiaľ však majú hostia zápas plne pod kontrolou a domácich prakticky do ničoho nepúšťajú.

13:52
    Od začiatku zápasu však na štadióne v Považskej Bystrcii panuje dobrá nálada, diváci sa bavia hokejom. Smutní sú však domáci fanúšikovia z výsledku a Skalica je tak blízko k postupu do semifinále.

13:08
    Skalica úspešne ubránila oslabenie a teraz sa presúva do útočného pásma. Skóre zápasu sa tak aj naďalej nemení, domáci celok prehráva 0:1!

12:49

12:43
    Až v závere presilovky sa k strele dostal domáci Klíma, jeho pokus brankár hostí vyráža úspešne do bezpečia.

11:49
    Ani teraz sa domácim v útočnej tretine nedarí, Skalica opäť posiela puk do bezpečia. Polovička domácej presilovky už uplynula.

11:00
    Aj domáci tak už rozbehli svoju prvú presilovku v tomto zápase, ale momentálne sa im nedarí prejsť do útočného pásma a tak musí zakladať útok až od svojho brankára.

10:49
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Pavešič – 2 min., nedovolené bránenie).

10:05
    Skalica sa snažila o rýchly prechod do útočného pásma, ale to sa hosťujúcemu celku nepodarilo a tak je z toho len zakázané uvoľnenie. Považská Bystrica tak získava buly v útočnom pásme.

09:47
    Hostia si však musia dávať pozor na rýchly brejky domácich hokejistov, zatiaľ však brankár Košút nemusel riešiť nič vážneho a tak si Skalica pohodlne drží svoje tesné vedenie.

08:36
    Dzubina sa však už teraz musel mať na pozore, strelou od modrej sa prezentoval Straka, ale brankár domácich bol pripravený a puk za svoj chrbát teraz nepustil.

07:25
    Skalica pokračuje vo svojej aktivite a je aj usadená v útočnom pásme, ale domáci hokejisti svojho dnešného súpera do zakončenia nepúšťajú.
    06:40 PAVEŠIČ - 0:1

06:40

Domáci celok síce ubránil presilovku hostí, ale krátko po jej skončení sa Skalica predsa len gólovo presadila. Hostia sa rýchlo presunuli do útočného pásma, po úspešnej prihrávke sa puk dostal k PAVOLOVI PAVEŠIČOVI a ten puk poslal presne pod brvno domácej bránky – 0:1!
    Asistencia: Dávid Schmidt, Alexander Kotzman.

05:50

05:25
    Navyše sa teraz domáci dostali aj do útočného pásma, Skalici tak táto presilovka vôbec nevychádza a navyše sa im už početná výhoda začína krátiť.

04:50
    Polovička z hosťujúcej presilovky už uplynula, domáci sa aj naďalej úspešne bránia a Dzubina tak nemusel riešiť žiadnu nebezpečnú situáciu.

04:15
    Skalica je už usadená pri presilovke v útočnom pásme, ale domáci sa dobre bránia a svojho súpera k strele nepúšťajú.

03:50
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Zlocha – 2 min., faul lakťom).

02:37
    Menší tlak domáceho tímu sa skončil k puku sa teraz dostávajú hostia a už prenikajú do útočného pásma. Považská Bystrica sa tak urýchlene musí vrátiť späť do svojho pásma.

01:45
    Momentálne sa v útočnom pásme držia domáci hokejisti, ale nedarí sa im na brankára hostí vyslať ďalšiu strelu.

01:05
    Domáci zachytili puk vo vlastnom pásme a následne sa dostali aj do zakončenia na hosťujúcu bránku, ale strela od modrej v podaní Szalay brankára Košúta neprekvapila.

00:25
    Prvá tretina tohto zápasu sa už naplno rozbehla, pri puku je momentálne Skalica, ktorá sa snaží prebojovať do útočného pásma.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Príjemný sobotný podvečer prajem všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvá tretina sa tak už čoskoro začne. Zatiaľ si môžte v rýchlosti ešte prezrieť zostavy oboch mužstiev.

Všetko je tak už na zápas pripravené, v prípade výhry Skalice sa táto séria už ukončí a hostia postúpia podľa očakávania do play-off. V prípade, že domáci zvíťazia, tak sa bude v sérii pokračovať zajtra.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.

Úvodné zostavy:

HK 95 Považská Bystrica: Dzubina (Klinčúch) – Leško, Solar, Poláček, Nahálka, Saboš, Palovič, Filo, Miro – Ligas, Zlocha, Klíma – Szalay, Mišura, Rodionov – Stanislav, Schroner, Danielčak – Turan, Bednár

HK Skalica: Košút (Petrík) – Horváth, Škápik, Mikéska, Sloboda, Pavešič, Janík, Straka, Kuliš – Hujsa, Vereš, Vaškovič – Janáč, Jarolín, Jurák – Okoličány, Schmidt, Kotzman – Dufek, Kučera, Dmitriev

Rozhodca: Peter Korba, Peter Lokšík – Oto Durmis, Peter Hanko

Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia HK 95 Považská Bystrica a HK Skalica. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 18:00.

St. Nicolaus 1. liga sa už presunula do vyraďovacej časti, stihli sa už odohrať dva zápasy v play-off. Práve po dvoch zápasoch prichádza Skalica do Považskej Bystrice s postupovým mečbalom, keďže v domácom prostredí Skalica nezaváhala a oba duely vyhrala. Najprv sa zrodila jednoznačná výhra Skalice 5:2, v druhom zápase to však už také jasné nebolo, pretože sa výhra domácej Skalice 2:1 zrodila až po predĺžení. Uvidíme teda, ako si bude Považská Bystrica počínať v domácom prostredí, ak chce ešte túto sériu zdramatizovať, tak musí jednoznačne zvíťaziť.

HK 95 Považská Bystrica sa v základnej skupine umiestnila na 8. mieste, takže len tesne prenikla do play-off. To sa však určite po katastrofálnom úvode sezóny nečakalo, ale Považská Bystrica sa dokázala pozbierať a napokon po kvalitných výkonoch si zabezpečila účasť vo vyraďovacej časti.

HK Skalica sa v základnej skupine umiestnila na prvom mieste o ktoré celkom dlho zvádzala tuhý boj. Napokon však predviedli v závere základnej časti hostia skvelú formu a pred druhým Prešovom mali náskok 4 bodov.

Favoritom tejto celej série je určite Skalica, čo napokon aj potvrdila v domácom prostredí. Uvidíme, či teda ešte Považská Bystrica dokáže zvrátiť v domácom prostredí stav tejto série.

Zápas vám z pozície komentátora sprostredkuje Miroslav Revaj.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Miroslav Revaj

Branky a nahrávky: 7. Pavešič (Schmidt, Kotzman), 16. Janáč (Jurák), 35. Schmidt (Okoličány)

Rozhodčí: Peter Korba, Peter Lokšík – Oto Durmis, Peter Hanko