Kerkrade – Utrecht 1:4 (kon.) | Feyenoord – Heracles 1:0 (kon.) | Twente – Sparta Rotterdam 1:1 (kon.)
Zwolle – Ajax 0:1 (kon.)
PEC Zwolle
0:1 (0:0)
Ajax Amsterdam
Neděle 18.02.2018, 16:45 • MAC³PARK Stadion (Zwolle) • Nizozemská Eredivisie • 24. kolo

90+3
    V poslední nastavené minutě měli domácí díky rohovému kopu možnost vyrovnat. Do pokutového území si naběhl také brankář Boer, ale míč prolétl vysoko nad jeho hlavou. Tím ovšem akce neskončila. Ze střední vzdálenosti to totiž zkusil Saymak a málem zavěsil míč pod břevno! Co scházelo? Asi půl metru.

90+1
    Taktické střídání v týmu AFC Ajax: zatímco trávník pomalu opouští David Neres, do hry je připraven nastoupit Siem de Jong.

86
    Blízko blizoučko ke zdvojnásobení náskoku svého celku měl Neres. K ve vápně nepokrytému hráči Ajaxu se dokutálel odražený míč, který zastavil před brankovou čárou stojící obránce.

82
    Navíc se domácí museli bránit, jelikož k útoku po pravém křídle zavelel Huntelaar. Toho zastavil Philippe Sandler (PEC Zwolle) jen za cenu žluté karty.

73
    John Schip (PEC Zwolle) vyčerpal poslední střídání: stáhl Ricka Dekkera a místo něj povolal Terella Ondaana.

68
    Nicolás Tagliafico (AFC Ajax) vlétl do souboje jako utržený od řetězu a od rozhodčího nemohl očekávat nic jiného, než udělení žluté karty.

62
    Střídání v týmu PEC Zwolle: po hodině hry ukončil svůj pobyt na hřišti Wouter Marinus, ofenzivu dotahujícího týmu má podpořit Queensy Menig.

61
    O vyrovnání usilující domácí si vypracovali další gólovku. Hlavní roli přijal Namli, který gólmana zaměstnal pumelicí z levé strany vápna.

59
    Zwolle zahrozilo o chvíli později. Saymak se ujal rozehrávky přímého kopu a ze střední distance pořádně vyprášil Onanovy rukavice.
    54. Klaas-Jan HUNTELAAR - 0:1

54
    Ajax právě vstřelil branku!
    Amsterdamští si několik minut po nevyužité tutovce spravili chuť. KLAAS-JAN HUNTELAAR v pravé části pokutového území přijal nabídku Nerese a střelou mezi Boerovy nohy konečně rozradostněl příznivce Ajaxu.
    48. Donny van de Beek (AJA), David Neres (AJA)

48
    Favorizovaný Ajax vstoupil do druhého dějství opravdu nebezpečně. Po Eitingově průnikové přihrávce překonal gólmana van de Beek, ale hosté přesto neslavili. Balon totiž zastavila tyč a pohotově dorážející Neres pak nebyl schopen trefit prázdnou bránu. Neskutečně zahozená šance!

46
    Před startem druhého poločasu vystřídal také PEC Zwolle: Dirk Marcellis pustil do hry Nicolase Freireho.

46
    Během poločasové pauzy proběhlo v týmu AFC Ajax střídání: na hřiště se nevrátil Lasse Schöne, nahradil ho Carel Eiting.