Arizona – Edmonton 1:0 (kon.) | Vegas – Montreal 6:3 (kon.) | Tampa – New Jersey 3:4 (kon.)
Pittsburgh – Toronto 5:3 (kon.) | Nashville – Detroit 1:3 (kon.) | Chicago – Washington 7:1 (kon.)
Vancouver – Boston 6:1 (kon.) | Calgary – Florida 3:6 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 4:7 (kon.)
Colorado – Edmonton 2:4 (kon.) | Carolina – New Jersey 2:3 (po pr.)
Pittsburgh Penguins
5:3 (2:2, 1:1, 2:0)
Toronto Maple Leafs
Neděle 18.02.2018, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL
    Pittsburgh vyhrál na domácím ledě už 11. zápas v řadě.

Československá stopa

Dominik Simon (PIT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:09
    Roman Polák (TOR) 0+1, 0 střel, 17:10 (04:02:39)

1. Bryan Rust (PIT) 1+2
    2. Carl Hagelin (PIT) 1+1
    3. Olli Määttä (PIT) 1+0

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 39:32 (12:13, 16:11, 11:8)
    Zblokované střely – 13:13
    Vyhraná vhazování – 35:35
    Trestné minuty – 4:2
    Hity – 25:22

Třetí třetina pohledného zápasu už patřila Pittsburghu, který poráží Toronto 5:3! Nakonec vítězný gól vstřelil ve 48. minutě Olli Määttä, který od modré čáry propálil gólmana Andersena. Definitivní pojistku pak přidal v 57. minutě Bryan Rust, jehož krásně našel Malkin. Nutno konstatovat, že Pens byli od druhé části zápasu lepší a tak zvítězili zaslouženě.

59:47
    Jevgenij Malkin se snažil z půlky trefit prázdnou branku, ale Reilly vložil do jeho pokusu hokejku.

59:39
    Brian Dumoulin vyhodil puk na icing. Ještě 21 sekund.

59:07
    Od modré střílel Morgan Reilly. Dorážku hostům překazil obránce Dumoulin.

59:01
    Začala už poslední minuta třetí třetiny.

58:32
    Rust s Crosbym domácím pošetřili nějaký čas v útočném pásmu.

58:01
    Od levého mantinelu nabízel Mitchell Marner puk na teč Jamesovi van Riemsdykovi. Matt Murray ale přerušuje hru.

57:15
    Hosté hrají vez brankáře!
    56:36 Bryan RUST - 5:3

56:36
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Teď už to pro domácí vypadá hodně dobře! Od modré čáry vypálil Kris Letang a Andersen puk vykopl k Jevgenijovi Malkinovi. Ruský útočník předvedl hokejovou chytrost, když místo dorážky ještě předložil kotouč před odkrytou klec BRYANU RUSTOVI, který si ho přikopl na hokejku bruslí a v klidu skóroval – 5:3. Asistence: Jevgenij Malkin a Kris Letang.

56:00
    Do otevřené obrany soupeře se tentokrát vydal Dominik Simon. Z podobné pozice, v jaké byl před chvíli Kessel, minul branku.

55:27
    Guentzel posunul puk na rozjetého Phila Kessela, který z levé strany najížděl na Andersena. Ten ještě hosty udržel ve hře o body!

54:52
    Andersen přidržel nahozený puk v lapačce a přerušil hru.

54:28
    Tentokrát to zkoušel Phil Kessel. Svou střelu se snažil skrýt za obránce, ovšem puk je v lapačce Andersena. Ještě jedna reklamní přestávka.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 4. Hagelin (Rust, Malkin), 12. Malkin (Rust, Hagelin), 26. Aston-Reese (Cole, Letang), 48. Määttä (Hunwick, Reaves), 57. Rust (Malkin, Letang) – 7. Co. Brown (J. van Riemsdyk, Bozak), 11. Bozak (Dermott, R. Polák), 36. Marleau (Co. Brown, Matthews)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, Määttä, Hunwick, Oleksiak, Cole – Sheary, Crosby (C), Aston-Reese – Rust, Malkin (A), Hagelin – Kessel, Sheahan, Guentzel – Reaves, Rowney, Simon.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Hainsey, Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, R. Polák, Dermott – W. Nylander, Matthews, Hyman – Marner, Kadri, Marleau – Co. Brown, Bozak (A), J. van Riemsdyk – Kapanen, D. Moore, Komarov (A).

Rozhodčí: Rehman, Kowal – Nowak, Nansen

Diváci: 18647