Arizona – Edmonton 1:0 (kon.) | Vegas – Montreal 6:3 (kon.) | Tampa – New Jersey 3:4 (kon.)
Pittsburgh – Toronto 5:3 (kon.) | Nashville – Detroit 1:3 (kon.) | Chicago – Washington 7:1 (kon.)
Vancouver – Boston 6:1 (kon.) | Calgary – Florida 3:6 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 4:7 (kon.)
Colorado – Edmonton 2:4 (kon.) | Carolina – New Jersey 2:3 (po pr.)
Nashville Predators
1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Detroit Red Wings
Neděle 18.02.2018, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítám vás u on-line přenosu. Dnes vás provedu utkáním americké NHL, konkrétně zápasem mezi Nashvillem a Detroitem.
    Začátek utkání je naplánován na 2:00.

Nashville je tým, který dokázal dvacet šest krát vyhrát a pouze třináctkrát prohrát, za což jim patří po zásluze druhé místo západní konference. V poslední době se ale Predátorům tolik nedaří, jelikož z posledních pěti utkání dokázali získat pouze šest bodů, přičemž v základní hrací době nevyhráli ani jednou. Proti Detroitu to budou mít velmi těžké i z důvodu, že je sedm zápasů v řadě nedokázali porazit.

Juuse Saros – 15 zápasů, průměr 2,42, úspěšnost 92,39%

Detroit je tým se sedmnácti výhrami a čtyřiadvaceti prohrami, což momentálně stačí pouze na třinácté místo východní konference. Forma Red Wings momentálně vypadá tak, že z posledních pěti zápasů dovedli čtyři do prodloužení nebo nájezdů a celkem získali šest bodů.

Dylan Larkin – 43b (9+34)
    Henrik Zetterberg – 39b (7+32)
    Anthony Mantha – 34b (19+15)

Brankáři
    Jimmy Howard – 42 zápasů, průměr 2,82, úspěšnost 91,03%
    Petr Mrázek – 20 zápasů, průměr 2,97, úspěšnost 90,60%

Nashville Predators: Saros – Ellis, Josi, P. K. Subban, Ekholm, Bitetto, Irwin – Arvidsson, Johansen, Fiala – C. Smith, Järnkrok, F. Forsberg – Åberg, Bonino, Hartnell – Watson, Sissons, Salomäki.

Detroit Red Wings: Mrázek – Daley, Ericsson, Kronwall, Jensen, DeKeyser – Mantha, Zetterberg, Nyquist – Witkowski, Athanasiou, D. Larkin – Tatar, Abdelkader, Nielsen – Helm, Frk, Glendening – Bertuzzi.

Rozhodčí: T. Luxmore, B. Meier..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:20
    První střela zápasu patří predátorům, branku ale netrefila.

00:50
    Ti mají puk stále ve své moci, a snaží se dostat opět do zakončení.

01:10
    Povedená střela zápěstím a Mrázek si připisuje první úspěšný zákrok.

02:00
    Ke střele se probojoval na druhé straně i Mantha, mířil ale dost vedle.

02:40
    Nenápadné nahození málem nadělalo velké problémy, proto radši mrázek kryje kotouč a vhazovat se bude před jeho bránou.

02:50
    Detroit vyhazuje a hráči mohou v klidu vystřídat.

03:20
    Vyhazují teď i domácí, jejich záměr je stejný.

03:45
    Abdelkader teď tvrdě vypálil, jeho střela ale trefila jen jednoho z bránících hráčů.

04:15
    Detroit právě vstřelil branku!
    Autorem branky je LUKE WITKOWSKI, který se dostal do samostatného úniku a ten naprosto s přehledem proměňuje blafákem. Asistence: Anthony Mantha, Justin Abdelkader.
    04:15 Luke WITKOWSKI - 0:1

05:00
    Nick Jensen byl tvrdě sestřelen Filipem Forsbergem, vše ale bylo v rámci pravidel.

05:20
    Hosté se dostali k další střele, ta ale nebyla nebezpečná a Saros nemusel nijak zasahovat.

06:10
    Zmatek před Mrázkem, nejlépe se ale zorientovali bránící hráči a s poklidem zvládli vyhodit puk z obranného pásma.

07:00
    Nashvillští si teď nepřesně přihráli a ztratili kotouč, za malý okamžik jej ale vybojovali zpět.

07:20
    Další velký zmatek před Mrázkovou brankou, domácí se ale nedokázali prosadit ani z jedné ze střel, kterou na českého golmana vyslali.

07:40
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Danny DeKeyser – 2 min., sekání).

07:50
    Máme tu první přesilovku zápasu, uvidíme, jak s ní Predators naloží.

08:40
    Zatím se jim ale nedaří dostat ke střele, jelikož soupeřova obrana brání velmi důsledně.

09:20
    Přesilová hra se blíží ke konci a zůstane nejspíše nevyužita.

09:40

10:20
    Puk teď několik desítek vteřin ležel za brankou domácích na hokejce Josiho, ten nebyl nikým napadán a nejspíše nevěděl, jak rozehrát.

10:40
    Střely na bránu: 4 – 4.

10:55
    Střelu Jensena skvěle tečovat GUSTAV NYQUIST, který nasměroval puk přesně mezi Sarosovy betony a zvyšuje tak náskok Red Wings na dva góly. Asistence: Nick Jensen, Danny DeKeyser.
    10:55 Gustav NYQUIST - 0:2

12:20
    Detroit je stále velmi aktivní dopředu a jejich hra je velmi pohledná.

12:40
    Momentálně těžký hlavně z nepřesných rozehrávek soupeře, kterých není málo.

13:10
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Tyler Bertuzzi – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (P. K. Subban – 2 min., hrubost).

13:40
    Čeká nás dvouminutová hra 4 na 4, uvidíme, co týmy předvedou.

14:10
    Reg Wings zkoušeli opět vystřelit, puk ale končí jen v ochranné síti.

14:20
    Na buly úspěšnější Predátoři, rozehrávají do středu kluziště.

15:10
    Oba týmy jsou už v plném počtu.

15:20
    Další velká skrumáž před Mrázkem, vypadá to, že se bude vylučovat.

15:25
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Luke Witkowski – 2 min., sekání).

15:50
    Hned při první akci ale udělali domácí chybu a puk jim byl odebrán.

16:20
    Red Wings brání velmi důrazně, soupeři se nedaří propálit jejich obranný val.

17:00
    Detroitu se daří znovu vyhodit a mohou tak v klidu vystřídat.

17:20
    Akci Nashvillu zastavuje ofsajd, vzahovat se bude na mordé čáře.

18:10
    Nepřesně teď hledal své spoluhráče Watson, rozhodčí píská a signalizuje zakázené uvolnění.

18:40
    V útočení se střídají oba týmy a třetina se rozhodně jen nedohrává.

19:30
    U puku hosté, ke střele se ale nedostali, protože obránce Predátorů skvěle zasáhl.

19:53
    Ještě poslední vhazování, více se toho ale asi v tomto dějství nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina nabídla pohledný hokej. Hra byla vyrovnaná a oba týmy si vytvořili několik dobrých šancí, ale proměnit je se podařilo pouze hostům. Red Wings zatím skvěle drží brankář Mrázek, který pochytal, co se dalo. Uvidíme, co nám nabídnou další dějství, to druhé začne asi v 3:03.

20:01

20:20
    O puk se bojuje u mantinelu, nakonec jej získávají domácí.

21:00
    Abdelkader napřáhl ke střele, jeho pokus byl ale ztečován a letí vysoko nad.

22:10
    Dobrá šance pro Nashville, opět ale zasáhl skvělý Mrázek!

22:40
    Predátoři se dostali do ofsajdu a jejich útok je u konce.

22:50
    Puk si ale po buly dokázali vybojovat zpět, tudíž se mohou znovu pokusit něco vymyslet.

23:20
    Strkanice za brankou hostů, jeden z hráčů ztratil hůl, vylučovat se ale nebude.

24:10
    Saros se teď také ukázal, když vyrážečkou skvěle zlikvidoval pokus Ericsonna.

24:50
    Josiho teď zahnalo nepřesné zpracování puku až za vlastní branku, odtud se pokusí konstruktivně rozehrát.

25:50
    Do zakončení se dral jeden z hráčů Predátorů, u puku byl ale jako první obránce Detroitu.

26:50
    Pěkná akce Nashvillu, střela, která byla na jejím konci ale zasáhla pouze bránícího hráče.

27:20
    Domácí to zkoušeli znovu, tentokrát už byl pokus nadějnější, Mrázek si ale situaci opět pohlídal. Následovat bude komerční přestávka.

27:40
    Josi to na Mrázka zkoušel znovu, jako vždy v tomto zápase ale Mrázek vytáhl další ze svých zákroků a střelu kryje.

28:20
    Arvidsson vypálil tvrdě backhandem na Petra Mrázka, ten ale drží puk pevně v lapačce a připisuje si další zákrok.

28:50
    Wiktkowski se ocitl tváří v tvář Sarosovi, stačilo mu, aby puk správně sklepl, což se mu bohužel nepovedlo a Saros situaci skvěle zachraňuje.

29:40
    Nashville je monetálně jednoznačně lepším celkem, v jejich cestě za vyrovnáním ale stojí dnes skvěle chytající Petr Mrázek.

30:10
    Ten si teď připisuje další důležitý zákrok, když i přes zastřený výhled skvěle vytáhl svou lapačku proti střele Fiali.

30:20
    Následovat bude další komerční přestávka.

30:20
    Střely na bránu: 18 – 12.

30:40
    Predátoři získávají opět kotouč a zakládají další akci.

31:00
    Po další tvrdé střele Detroitští okamžitě vyhazují a střídají, bude z toho ale zakázené uvolnění.

31:40
    Hosté jsou teď pod velkým tlakem, místy to dokonce vypadá, jako kdyby jejich soupeř hrál přesilovku.

32:10
    Subban pálil tvrdě od modré, Mrázek sice nic neviděl, to pro něj ale neznamenalo žádnou překážku a připisuje si dvacátý zákrok.

32:40
    Reg Wings se nemohou vůbec dostat do útočného pásma. Zámek...

33:30
    Saros sice nebyl nikým napadán, i přesto ale radši puk kryje a vhazovat se bude před ním.

34:10
    Detroitší se konečně hnali po velmi dlouhé době do útoku, nedostali se ale ani přes modrou čáru, protože si nedokázali pohlídat postavení mimo hru.

34:40
    Teď u Mrázka stáli i všichni svatí, protože střelu Watsona dokázal chytit způsobem, o kterém snad ani on sám nevěděl.

35:10
    Velmi zákeřný zákrok předvedl Trevor Daley, když svého protihráče strčil tak, že hlavou narazil na mantinel. Dvouminutový trest je velmi mírným pokáráním.

35:20
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Trevor Daley – 2 min., krosček).

36:10
    Domácím se ale nedaří v přesilovce nijak extra tlačit, zatím nepředvedli ani jednu nebezpečnou střelu.

37:00

37:20
    Hra se konečně trošku vyrovnala a sem tam útočí i Reg Wings.

38:10
    Ti teď vyzahují, aby mohli vystřídat, tato pětka už toho má evidentně plné zuby.

39:10
    Poslední minuta druhé třetiny a hosté se snaží dohrát a neinkasovat.

39:45
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Colton Sissons – 2 min., podražení).

39:55
    Hosté budou začínat poslední periodu v početní výhodě, klakson zazní za malý moment.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

V druhé třetině jsme byli svědky velkého tlaku ze strany domácího Nashvillu, kterým se nepodařilo skórovat jen díky dnes výborně chytajícímu Petru Mrázkovi. Protože Detroit byl ve druhé třetině naprosto bezzubý, je stav stejný jako po první třetině, tedy 2:0 pro hostující celek. Uvidíme, jak se vyvine hra v posledním dějství, které začne asi v 4:03.

40:01

40:20
    Detroit se snaží využít přesilovou hru, kterou mají ještě víc než minutu a půl.

40:40
    Opět skvělý Mrázek! Sám na bránu se proti němu v oslabení řítil Subban, Petr ale vytáhl další skvělý zákrok a zachraňuje tak znovu své spoluhráče.

41:40

42:20
    Žabku jednoho z hostů zachytil jen domácí obránce, šance pro Detroit z toho proto nebude.

42:40
    Bitetto byl natlačen na Mrázka a výsledkem je posunutá brána, hra je přerušena.

43:20
    Třetí třetina je zatím vyrovnaná, do šancí se dostávají oba celky.

43:40
    O něco aktivnější jsou ale přeci jenom domácí, kteří se snaží za každou cenu vyrovnat.

44:30
    Pěknou rozehru předvedli Red Wings, než se ale stihli zorientovat, všech pět domácích se stihlo stáhnout.

45:20
    Z rychlého protiútok se snažili zahrozit Predátoři, jejich akci ale zastavuje ofsajd.

45:50
    Střely na bránu: 25 – 24.

46:10
    Hraje se tvrdě u mantinelů a ve hře dochází k více osobním soubojům.

46:20
    Velká šance pro hosty, proti nepříjemné tečované střele ale skvěle zasáhl Saros.

47:00
    Akce Detroitu sice končí ofsajdem, to jim ale nevadí, hlavní záměr byl bezpečně vystřídat.

47:50
    Detroit jednoznačně zlepšil přístup k osobním soubojům, a proto je hra o mnoho vyrovnanější oproti druhé třetině.

48:40
    Nashville se rozhodně nedostává do zakončení tak často, jak jim bylo dovoleno dříve.

49:30
    Chyba v rozehrávce hostů, Predátoři ale raději puk vracejí zpět a jdou střídat.

50:10
    Příliš dlouhé to teď bylo ze strany Ellise, bude to zakázené uvolnění.

50:50
    Petr Mrázek chytá další jedovatou střelu, konkrétně od Ryana Johansena, následuje komerční přestávka.

51:20
    Zákrok třicátý a opět bezchybný Mrázek. Tvrdá střela, kterou vyslal Bitetto, pro něj nezamenala žádný problém.

51:50
    Střely na bránu: 30 – 27.

52:10
    Predátoři ale opět tlačí a snaží se vstřelit kontaktní gól, než bude pozdě.

52:50
    Střela od modré, Niklas Kronwall ale zastoupil Mrázkovu funkci a odrazil ji vlastním tělem.

53:30
    Hosté se konečně vymanili ze soupeřova sevřetí a mohou v klidu vyhodit a vystřídat.

54:20
    Další akci Nashvillu zastavuje ofsajd, následovat bude komerční pauza.

54:40
    Další akce a další ofsajd, tentokrát na straně druhé. Vhazovat se bude od modré čáry.

55:00
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Tyler Bertuzzi – 2 min., příliš mnoho hráčů).

55:05
    Nashville právě vstřelil branku!
    Autorem branky je CRAIG SMITH, který dokázal ujet v přesilové hře hostující obraně a tváří v tvář Mrázkovi ho donutil kapitulovat. Asistence: P. K. Subban a Juuse Saros.
    55:05 Craig SMITH - 1:2

55:30
    Nashville se dostal na rozdíl jediného gólu, uvidíme, jestli se jim podaří vyrovnat.

56:10
    Zbývají poslední čtyři minuty utkání, hosté jsou pod velkým tlakem.

56:20
    Hosté vyhazují, ale pouze na zakázané uvolnění.

56:40
    Detorit se snaží bojovat o každý puk a nepustit domácí do zakončení.

57:10
    Poslední tři minuty do konce zápasu.

57:30
    Red Wings vodí kotouč co nejdéle, aby natáhli čas.

57:45
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Kyle Turris – 2 min., podražení).

58:00
    Domácím se tímto vyloučením cesta za vyrovnání výrazně komplikuje.

58:30
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Niklas Kronwall – 2 min., držení).

58:40
    Hrát se ale bude téměř až do konce zápasu čtyři na čtyři, což znamená pro Nashville další naději.

58:45
    A je nejspíše hotovo! Domácí se rozhodli odvolat brankáře a získat tak početní výhodu, bohužel ale dostávají gól do prázdné brány. Autorem branky je DARREN HELM. Asistence: Frans Nielsen.
    58:45 Darren HELM - 1:3

59:50
    A je hotovo! Jen zázrak by mohl změnit vítěze tohoto zápasu.

Zázrak se ale nestal a vítězem se stává Detroit.
    Třetí třetina byla ze všech nejvyrovnanější, oba týmy vstřelili po jednom gólu. Nejdříve snižoval na 2:1 Smith, o pár minut později ale upravil na konečných 3:1 do prázdné brány Helm. V úplném závěru utkání si dokázali hosté stav v klidu pohlídat, proto berou zasoužené tři body.

3. Luke Witowski (DET) 1+0

Z mé strany je to dnes vše, loučím se s Vámi, přeji příjemný zbytek dne a u některého z dalších přenosů brzy napočtenou. Dobrou noc. (05:00:01)

Daniel Juráš

Branky a nahrávky: 56. C. Smith (P. K. Subban, Saros) – 5. Witkowski, 11. Nyquist (Jensen, DeKeyser), 59. Helm (Nielsen)

Nashville Predators: Saros – Ellis, Josi, P. K. Subban, Ekholm, Bitetto, Irwin – Arvidsson, Johansen, Fiala – C. Smith, Järnkrok, F. Forsberg – Åberg, Bonino, Hartnell – Watson, Sissons, Salomäki – Turris.

Rozhodčí: T. Luxmore, B. Meier.