Německo – Norsko 2:1 (3:0 po s.n.) | Česko – Švýcarsko 4:1 (kon.) | Kanada – J. Korea 4:0 (kon.)
Švédsko – Finsko 3:1 (kon.)
Kanada
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Jižní Korea
Neděle 18.02.2018, 13:10 • Centre hockey Gangneung • Olympijské hry - muži • Skupina A
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:10.

Pěkné hokejové odpoledne při sledování online přenosu z Olympijských her. V rámci posledního zápasu v základní skupině hokejového turnaje se proti sobě utká domácí Jižní Korea a Kanada. Zápas začíná ve 13:10. Utkáním Vás provede Daniel Fekets. Hezkou zábavu!

KANADA

Hokejisté Kanady vstoupili do letošního turnaje jako obhájci zlata z Vancouveru 2010 a ze Soči 2014. Tento rok však nejsou hlavním favoritem, protože na turnaji chybí hráči z NHL. I tak se Kanada v úvodních dvou utkáních jevila velmi dobře, nejprve jednoznačně přehrála Švýcarsko a následně ve velmi pěkné hokejové bitvě podlehla České republice v nájezdech. Svěřence Willieho Desjardinse čeká teda poslední bitva v základní skupině. V případě vítězství nad Koreou se Kanada může přiblížit přímému postupu do čtvrtfinále turnaje.

JIŽNÍ KOREA

Jihokorejský hokej sice není brán veřejností nikterak vážně, avšak v úvodním utkání OH ukázal svou sílu. S Českem to byl velmi urputný a houževnatý zápas, ve kterém Korea prohrála 1:2. I přesto si vysloužila obdiv veřejnosti. Druhý zápas ve skupině se Jižní Korei nepovedl. Se Švýcarskem prohrála 0:8 a momentálně je dle očekávání na posledním místě skupiny A. Korea se ale dnes pokusí o zázrak na ledě, kterým by jistě bodový zisk nad favoritem z Kanady byl.

Kanada: Poulin (Scrivens) – Lee (A), M. Robinson, Ch. Genoway, Noreau, Gragnani, Goloubef, Elliott – R. Bourque, Roy (A), Brulé – Raymond, Kelly (C), Thomas – Wolski, Vey, Q. Howden – Klinkhammer, O'Dell, Lapierre – Kozun.

Jižní Korea: Dalton (Sung-Je Park) – Young, Won-čon Kim, Ton-ko I, Regan, Plante (A), Jong-čon So, Hjon-ho O – Ki-song Kim, Sang-uk Kim, Radunske – Swift, Testwuide, Min-Ho Čo – Jong-čon I, Jin-Hui Ahn, Sang-hun Šin – Won-čong Kim (A), U-sang Paj (C), Čin-kjo Pak – Sang-u Šin.

Rozhodčí: Kubuš (SVK), Stricker (SUI) – Lederer (CZE), Fluri (SUI).

Oba týmy už jsou na ledě, utkání za chvíli začne.

Kanada navlékne poprvé na turnaji červené dresy, Korea nastoupí stejně jako proti ČR v bílých dresech.

00:01

00:21
    Kanada se hned na začátku utkání ujala puku a přemýšlí co s ním.

00:35
    Čárový rozhodčí Lederer odpískal první icing dnešního utkání. Postarala se o něj Korea.

00:56
    První střelecký pokus zápasu však zaznamenala Korea. Střela Jong – čon I přesná nebyla.

01:17
    Swift ztratil puk na útočné modré, jeho spoluhráče však vše napravil a odpálil puk.

01:31
    První šance Kanady! Několikrát před Daltonem dorážel Wolski společně s Howdenem. Nakonec z toho gól nebyl, i když puk propadl skrz výstroje Daltona.

02:16
    Kelly přenechal pouze kotouč Youngovi a Jižní Korea může kupředu.

02:50
    Kanadské přečíslení dva na jednoho vyřešil Dalton! Brulé viděl, že nemá prostor na přihrávku, tak to vzal na sebe. Korejského brankáře však nepropálil.

03:20
    Brulé zpoza brány dobře vybruslil i s pukem a zakončil. Puk mezi betony nedostal.

03:41
    A další zákrok pro Daltona, tentokrát se hra už přerušuje.

04:00
    Kelly hledal před bránou hůl Raymonda, ten byl však zastaven holí beka Jižní Koree.

04:26
    Korea zatím jen vyváží puky za červenou čáru a vyhazuje. Zápas je dle očekávání v režii Kanady.

04:57
    Vey v ideální pozici v mezikruží trefil pouze vyrážečku Daltona. Brankář zatím statečně odolává.

05:54
    Radunske mířil do útočného pásma, o puk ale záhy přišel a dopředu mohou jet hráči v červeném.

06:20
    Korejští hráči nahazují puk do útočného pásma a rychle míří na střídačku.

06:30
    Rána Goloubefa z pravé strany skončila pouze mezi chrániči Daltona. Hra je přerušena a následuje komerční pauza.

06:41
    Poulin vypomohl Kanadě s rozehrávkou, byl to zatím jeho druhý kontakt s pukem v zápase.

06:58
    Zakázané uvolnění Korei.

07:19
    Další zákrok pro Daltona! Vhazovat se bude po jeho levici.

07:36
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanada jde do vedení! Kanadští jednoduše přešli střední pásmo a Genoway přihrál na hůl CHRISTIANA THOMASE, který přesnou střelou do horního růžku nedal Daltonovi šanci. Asistence: Charles Genoway a Wojtek Wolski.
    07:36 Christian THOMAS - 1:0

08:23
    Další zakázané uvolnění Jižní Korei a hra se opět přesune před Daltona. Kanada je při chuti.

09:15
    Korea se poprvé v zápase pořádně usadila v pásmu javorových listů. Dlouho jim to ale nevydrželo a už hraje Kanada.

10:02
    Korea po inkasovaném gólu se více dostává do hry, zdá se, že kanaďané v posledních střídáních polevili.

11:37
    V době, kdy se Česká republika dočkala šesté medaile na letošních hrách zásluhou Karolíny Erbanové, tak jsme sledovali několik zajímavých střídání. Vše skončilo zásahem Daltona proti ráně Noreaua. Následuje další komerční break.

12:18
    A další rána Korei. Tentokrát pálil mimo Swift. Korea ale vybojovala pásmo.

12:30
    Vyloučení v týmu Kanada (Charles Genoway – 2 min., držení hole).

12:42
    Obrovská šance Jižní Koree! Ahn Jin-Hui se dostal na levém kruhu ke střele a pálil dobře. Nakonec však dokázal Poulin vše vyřešit zákrokem betonem.

13:35
    Kanada se osvobozuje, avšak Korea předvádí velmi dobrou přesilovku.

14:12
    Regan pálil od modré čáry a jeden z hráčů před brankou se snažil ránu tečovat. Nakonec však Poulin zasáhl a připsal si důležitý zákrok.

14:30
    Kanada je v plném počtu. Na puku ale stále Korea.

15:11
    René Bourque vypálil z pravé strany a zároveň hledal horní růžek Daltonovy svatyně. Brankář předvedl efektivní zákrok lapačkou.

15:23
    Do hry se zapojuje také sedmý bek Kanady Elliott. Nyní vypálil nepřesně. Následuje přerušení hry, protože jeden z hráčů v červených dresech zahrál vysokou holí.

15:56
    Wolski se už pomalu dostával ke střele, nakonec byl ale zastaven výborným obranným zákrokem Won-čon Kima.

16:57
    Klinkhammer předvedl několik efektivních kliček v útočném pásmu, pak ale zbytečně fauloval a Korea má výhodu.

17:02
    Vyloučení v týmu Kanada (Rob Klinkhammer – 2 min., vysoká hůl).

17:29
    Kapitán Kelly osvobodil Kanadu po nepřesnosti v kombinaci hráčů v bílých dresech.

18:00
    Wolski ujel ve vlastním oslabení sám na Daltona. Předvedl bekhendovou kličku, kterou ovšem nedotáhl do gólového konce. Wolski to ještě zkoušel zpoza brány, ale Dalton se dobře zorientoval kolem své brány.

19:02
    Kanada předvedla výborné oslabení a už je v plném počtu. Probíhá zároveň poslední minuta první periody.

19:28
    Derek Roy míchá s pukem v útočném pásmu a hledá své spoluhráče.

19:38
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Jong-čon I – 2 min., podražení).

20:00

V první třetině jsme sledovali ze začátku velkou dominanci Kanady, která však úvodním gólem trochu ochladla. O zatím jedinou branku favorita se postaral Thomas. Korea se zatím statečně drží v zápase. Střely na bránu: 18:5

20:01

20:04
    Po čtyřech vteřinách kotouč vypadl mimo hřiště. Vhazovat se bude v obranném pásmu Jižní Korei.

20:21
    S nahozením Kima won-čonga měl Poulin obrovské problémy! Korea málem vyrovnala v oslabení!

21:12
    Vyloučení v týmu Kanada (Mason Raymond – 2+2 min., vysoká hůl).

21:12
    Hjon odchází do kabiny, počet hráčů na ledě se srovná. Později ale bude hrát Korea přesilovku, která bude trvat tři a půl minuty.

21:38
    Korea v plném počtu a začíná její přesilovka.

22:06
    Kelly odvedl výbornou defenzivní práci a ušetřil pár cenných vteřin pro javorové listy.

22:27
    Jižní Korea už přešla do útočného pásma a snaží se tvořit hru.

22:56
    Sang si vyměnil touš s Kimem, zatím to je ale bez střelby.

23:05
    Důležitý zákrok Poulina! Utěsnil mezeru mezi betony proti střele Sanga-uk Kima z dobré pozice.

23:45
    Korejci i tuto početní výhodu hrají velice dobře, avšak na gól stále čekají.

24:44
    Radunske nezastrčil puk do brány! Nechybělo moc a opravdu bylo srovnáno. Poulin odolává.

25:12
    Kanada je v plném počtu a přežila velmi nebezpečnou přesilovku korejského týmu.

25:56
    Robinson bojoval o puk v útočném rohu mantinelu a po delší době nakonec sudí hru přerušil. Následovat bude první komerční přestávka ve druhé třetině.

26:21
    Noreau ztratil u mantinelu puk a houževnatí Korejci se dokázali dostat ke střele. Poulin vyrazil do rohu kluziště.

26:38
    Zákrok na opačné straně pro Daltona. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

26:55
    Střela příklepem od Thomase byla pořádně tvrdá, pro Daltona však celkem jednoduše řešitelná.

27:15
    Goloubef nabízel puk před bránu na teč. Korejci si se situací poradili a puk vyvezli mimo nebezpečné pozice.

28:08
    Poulin dostal svou nepřesnou rozehrávkou Leeho pod tlak. Obránce se zkušenostmi z NHL si se vším poradil.

28:41
    Rána Šina Sang-Ua skončila v lapačce Poulina, hra se teda opět přesunula před branku Kanady.

29:16
    Rozdíly obou týmů z první třetiny se mažou. Korea je zatím ve druhé periodě absolutně vyrovnaným soupeřem velkého favorita.

29:47
    Dalton se teď doslova po vzoru Dominika Haška položit do tvrdé střely. Opět se přerušilo.

30:03
    S Veyem se hráči Korei vůbec nemazali. Kanaďané nakonec pozdější střelou bránu neohrozili.

30:50
    Chris Kelly nabral rychlost v obranném pásmu a řítil se do pásma útočného. Po jeho rychlém průniku po levém křídle vypálil, Dalton dokázal vyrazit. Následně byla branka vysunuta ze svého místa a hra se přerušila.

31:04
    Korejská režie nám ukazuje zajímavou statistiku. Na gólové šance to je ve druhé třetině 6:1 ve prospěch Korei.

32:03
    Korejcům byl při jejich dalším pokusu o únik odpískán ofsajd. To je pro ně velká škoda.

32:23
    Kotouč se za brankou odrazil od nějaké nerovnosti u mantinelu do pozic, kde to Poulin vůbec nečekal. Brankář Kanady nakonec musel vše řešit tím, že přikryl neposedný kotouč do lapačky.

32:57
    Kelly pálil téměř z nulového úhlu pouze do chráničů bránících hráčů. Puku se ujímá opět Korea.

33:39
    Genoway udělal úhybný manévr na útočné modré a našel si pozici ke střele. Dalton vše viděl a opět dobře zasáhl.

34:10
    Sprintérský souboj Kima won-čonga s Genowayem dopadl lépe pro hráče Jižní Korei. Zakázané uvolnění teda odpískáno nebylo.

34:22
    Tak to je studená sprcha pro velmi aktivní Koreu. Gragnani vypálil od modré čáry nepřesně, avšak kotouč se odrazil od zadního mantinelu přímo k holi ERICA O'DELLA, který doklepl puk do odkryté brány. Dalton zareagovat nestačil. Asistence: Marc-Andre Gragnani a Maxim Noreau.
    34:22 Eric O'DELL - 2:0

35:10
    Kanada drží puk a čeká na možnosti, kde může rozehrát.

36:01
    Po druhém gólu se hra trochu uklidnila. Už to není hra nahoru a dolů. Kanada více kontroluje puk.

36:22
    Raymond vypálil do připravené lapačky Daltona. Korejský brankář byl opět ve střehu.

36:51
    Won-čon Kim pálil zápěstím na branku Kanady. Poulin vyrazil puk betonem do rohu hřiště.

37:04
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Brock Radunske – 2 min., krosček).

37:21
    Wolski se obtáčel kolem brány a nakonec byl obránci Koree natlačen na Daltona. Hra se musela přerušit.

37:42
    Gragnaniho dělovka se do branky nevešla. Brankář Dalton se stačil jen ohlédnout, byla to opravdu tvrdá rána.

38:24
    Korejci vyvezli puk do střední třetiny a ze všech sil spěchají na střídačku.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny, za okamžik budou hráči Jižní Koree v plném počtu.

39:26
    Opět si Korea vytvořila závar před Poulinem. Ani tentokrát však kanadský brankář nekapituloval.

39:55
    Elliott už dohraje druhou třetinu ve středním pásmu.

40:00

Korea dost možná předvedla asi nejlepší třetinu na Olympijském turnaji. I přes několik dobrých šancí však gól nedala a naopak kanadské vedení upravil O´Dell. Kanada teda vede o dva góly a kráčí si za postupem do čtvrtfinále play off.

Střely na bránu: 32:13 pro Kanadu. Třetí třetina začne asi ve 14:54.

40:01

40:31
    Roy si zkušeně a velmi šikovně rukavicí hodil puk na hůl a ještě vybídl Brulého ke střele, která však byla korejskými beky zablokovaná.

41:26
    Noreau ostře vypálil a Dalton vyrazil do rohu.

41:52
    Kanada nyní kontroluje puk a může vystřídat všechny své hráče. Podobně to provádí také Korea.

42:17
    Jong-čon I vypálil skrytě zpoza obránce na Poulina. Kanadský brankář zasáhl a přerušil hru.

42:34
    Kanada předvedla rychlou protiakci, ve které se dostal ke střele Kozun. Kelly před bránou se ještě snažil kotouč tečovat.

43:16
    Brulé nahodil do útočné třetiny. Později však byl přistrčen jedním z korejských hráčů na mantinel.

43:43
    A javorové listy přidávají třetí trefu! MAXIM LAPIERRE projel pravým křídlem až k Daltonovi, v jehož postoji našel mezírku mezi betonem a tyčkou. Tu nádherně trefil a zvýšil teda vedení na 3:0. Asistence: Derek Roy.
    43:43 Maxim LAPIERRE - 3:0

44:58
    Kanada operuje s kotoučem v útočném pásmu, hraje se bez přerušení.

45:24
    Korejci se ubránili pouze výhozem puku na zakázané uvolnění. Kanaďané ale vystřídat mohou, na rozdíl od hráčů v bílém.

45:24
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Jin-Hui Ahn – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

46:03
    Noreau zavezl puk do útočné třetiny a Kanada se teda usazuje v pásmu.

46:25
    Nyní se však jihokorejci už osvobozují.

46:32
    Lee dostal od Brulého pěknou žabičku, pak se vydal s pukem až před bránu, kde v mezikruží vypálil. Dalton si připsal parádní zákrok lapačkou.

47:06
    Vhazovat se bude u Daltona, Kanadě chybí ještě 19 sekund do konce přesilové hry.

47:24
    Korea v plném počtu.

48:10
    Plante nahazoval od modré čáry těsně vedle svatyně, kterou zatím úspěšně stráží Poulin. Korea je ale opět aktivní.

49:05
    Raymond srdnatě bojuje u mantinelu s beky. Na pomoc mu přijíždí také Thomas.

49:40
    Kanada se dopustila snad první icingu v zápase. Snad poprvé se rozehrávka svěřencům Desjardinse výrazně nepovedla.

50:09
    Goloubef nahazuje lehkým obloučkem puk do útočného pásma a míří na střídačku.

51:01
    Kanada předvedla pěknou útočnou akci ve třetině soupeře. Derek Roy si pak pomohl na hranici faulu, avšak sudí zůstávají klidní.

51:42
    Ofsajd Kanady znamená to, že hra bude opět přerušena a nás nyní čeká další komerční pauza.

52:01
    Brulé je dneska velmi aktivní a je vidět. Teď důrazně poslal na mantinel obránce Jong-čon Soa.

52:35
    Poulin zasáhl proti ráně útočníka Sang-uk Kima. Vhazovat se bude v pásmu Kanady.

53:08
    Ve třetí třetině dostal od trenéra šanci ve třetí formaci Kozun, který jinak plnil roli třináctého útočníka první dvě třetiny.

53:48
    Jižní Korea byla opět velmi houževnatá v útočné třetině, tentokrát však Poulin zasahovat nemusel.

54:31
    Sang-uk Kim sice projel útočným pásmem, ale po chvíli byl odzbrojen od puku kanadskými beky. Nyní už hraje Robinson a pokouší se rozehrát.

55:26
    Lapierre mohl přidat svou druhou branku v utkání! Dostal se před obránce Regana a vypálil těsně vedle Daltonovy branky.

56:04
    Roy byl po buly se Swiftem vykázán. Nahradil ho Bourque na místě pro vhazování.

56:51
    Swift skoro dostal puk na volného Testwuideho až před bránu, na poslední chvíli ale dobře zakročil Noreau.

57:29
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Sang-uk Kim – 2 min., držení hole).

57:43
    Kelly se snažil tečovat zajímavou pobídku Veye. Bohužel pro Kanadu, Kelly bránu netrefil.

57:54
    A další teč před Daltonem, tentokrát to zkoušel Wolski.

58:02
    Kanada tuto početní výhodu využívá. GILBERT BRULÉ nejprve protečoval nahození Leeho, Dalton ovšem vyrazil opět před Brulého, který se podruhé už bekhendem nemýlil. 4:0. Asistence: Chris Lee a Derek Roy.
    58:02 Gilbert BRULÉ - 4:0

59:00
    Probíhá poslední minuta dnešního utkání.

59:32
    Přečíslení 2 na 1 vzal Vey na sebe. Trefil pouze vyrážečku Daltona.

Kanada dnes vítězí a jako nejlepší celek z druhých míst postupuje přímo do čtvrtfinále OH. Na vítězství 4:0 se podíleli trefami Thomas, O´Dell, Lapierre a Brulé. Korea však předvedla velmi dobrý výkon, kterým si vysloužila potlesk domácího publika.

4. Jižní Korea, 3 zápasy, 0 bodů

Tučně jsou zvýrazněny týmy, které postoupily přímo do čtvrtfinále.