Carolina – New Jersey 2:3 (po pr.) | Columbus – Pittsburgh 2:5 (kon.) | Detroit – Toronto 2:3 (kon.)
San Jose – Dallas 5:2 (kon.) | Winnipeg – Florida 7:2 (kon.) | NY Islanders – Minnesota 3:5 (kon.)
Buffalo – Washington 2:3 (kon.) | Calgary – Boston 1:2 (po pr.)
Columbus Blue Jackets
2:5 (1:3, 0:1, 1:1)
Pittsburgh Penguins
Pondělí 19.02.2018, 00:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Srdečně zde vítám všechny hokejové příznivce! Krátce po půlnoci bude rozehráno utkání NHL mezi Columbusem Blue Jackets a Pittsburghem Penguins. Aktuální forma hovoří pro výborně hrající Tučňáky, kteří ale na druhou stranu mají v nohách velmi těžký zápas proti Torontu, který sehráli v noci ze soboty na neděli.

Pittsburgh Penguins:
    Hokejisté Pittsburghu nasbírali 72 bodů a v tabulce Východní konference jim patří páté místo. Pens začali sezónu pomaleji, ale postupně se rozjeli a teď se nacházejí ve výborné formě. Momentálně drží sérii čtyř vítězných zápasů v řadě a z posledních jedenácti utkání prohráli jen dvě. V sobotu Tučňáci před svými diváky udolali v parádním zápase 5:3 podobně rozjeté Toronto.

Columbus Blue Jackets:
    Modré kabáty bojují o postup do play off. Momentálně jim v tabulce Východní konference patří se 63 body devátá pozice. Naposledy hráči Columbusu prohráli na domácím ledě 1:2 po prodloužení s Philadelphií. Předtím padli 3:6 v Torontu. Nyní už by tedy potřebovali bodovat.

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Pens půjdou do utkání s jedinou změnou oproti včerejšímu utkání s Torontem. V brance dostane příležitost Tristan Jarry.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, Harrington, J. Johnson (A), D. Savard, Kukan – J. Anderson, Dubois, Panarin – Bjorkstrand, Wennberg, N. Foligno (C) – Atkinson, Dubinsky, Jenner (A) – J. Jokinen, Sedlák, Calvert.

Pittsburgh Penguins: Jarry (M. Murray) – Letang (A), Dumoulin, Määttä, Hunwick, Oleksiak, Cole – Sheary, Crosby (C), Aston-Reese – Rust, Malkin (A), Hagelin – Kessel, Sheahan, Guentzel – Reaves, Rowney, Simon.

Rozhodčí: Rehman, Lee – Cherrey, Nansen.

00:01

00:09
    Zach Werenski se hned dostal ke střele z levého křídla. Ta ale minula Jarryho klec.

01:02
    Jevgenij Malkin zavezl puk do útočného pásma a našel na pravém křídle najíždějícího Carla Hagelina. Jeho střelu musel vyrážet Bobrovskij.

01:41
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Hosté jdou rychle do vedení! Nahození Jamieho Oleksiaka sklepl RILEY SHEAHAN ze vzduchu mezi betony brankáře Bobrovského. Asistence: Jamie Oleksiak a Jake Guentzel.
    01:41 Riley SHEAHAN - 0:1

01:41
    Domácí kouč John Tortorella si ještě vyžádal přezkoumání gólové situace u videa! Reklamuje nedovolené bránění brankáři.

01:41
    Gól ale platí, Pittsburgh tedy vede.

02:14
    Ve velké šanci se objevil Lukáš Sedlák! Jeho střelu z mezikruží dokázal pokrýt Jarry.

03:23
    Zakázané uvolnění Pittsburghu. Hra se stěhuje před Jarryho.

04:08
    Phil Kessel přenesl hru na Iana Colea, který z vrcholu levého kruhu netrefil branku.

05:07
    Seth Jones se dostal k puku na pravém kruhu. Vystřelil jen do brusle hostujícího hráče.

05:55
    Olli Määttä nahazoval od mantinelu puk na branku a za Bobrovským zvonila tyčka! Následně se hosté snažili dorážet, ale to už puk brankář Blue Jackets přikryl.

06:18
    Nahození Iana Colea skončilo vedle branky, Pens ještě drží útočné pásmo.

06:57
    Tučňáci vedou už o dva góly! Jevgenij Malkin dojel s pukem na levý kruh a zadovkou ho předal na modrou na BRIANA DUMOULINA. Ten na nic nečekal, golfákem vypálil a puk, jehož směr letu ještě lehce změnil jeden z bránících hráčů, zapadl za záda Bobrovského – 0:2. Asistence: Jevgenij Malkin a Bryan Rust.
    06:57 Brian DUMOULIN - 0:2

07:21
    Od modré čáry vypálil Seth Jones. Jarry pokus domácího beka vyrazil.

09:00
    Tristan Jarry nyní přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.

09:17
    Hosté se dostávali do přečíslení 2 na 1. Guentzelova přihrávka však neprošla na Kessela.

09:53
    Columbus právě vstřelil branku!
    Domácí jsou zpátky v utkání! Pens ztratili ve středním pásmu kotouč a byl z toho rychlý kontr, který táhl Cam Atkinson. Ten naservíroval kotouč na zadní tyčku ARTĚMIJOVI PANARINOVI, jenž zakončoval do poloodkryté klece. Asistence: Cam Atkinson a Pierre-Luc Dubois.
    09:53 Artěmij PANARIN - 1:2

10:56
    Ránu Boonea Jennera musel vyrážet Jarry. Domácí přidali.

11:29
    Z rychlého protiútoku udeřili také Penguins! Jamie Oleksiak vyvezl puk do středního pásma, kde ho předal Jakeovi Guentzelovi. Ten poté našel RILEYHO SHEAHANA, který vystřelil z pravého kruhu a kotouč propadl Bobrovskému do branky mezírkou mezi tělem a pravou rukou – 1:3. Asistence: Jake Guentzel a Jamie Oleksiak.
    11:29 Riley SHEAHAN - 1:3

12:42
    Hostům to tam dnes zatím padá. Sergej Bobrovskij není úplně ve své kůži.

13:32
    Jake Guentzel jel sám na Bobrovského, ale puk přebíral až za modrou čarou. Byl tedy v ofsajdu. Reklamní přestávka.

13:41
    Hosté vystřelili na branku Blue Jackets pět střel, ze kterých vytěžili tři góly. To je skvělá produktivita.

14:41
    Druhá lajna Pittsburghu rychle zakombinovala. Střelu Carla Hagelina zablokoval Harrington.

16:18
    Domácí ze svého tlaku v útočném pásmu vytěžili jen několik zablokovaných střel. Pittsburgh hraje velmi dobře.

17:12
    Nahození Määttäho Bobrovskému vypadlo. O vše se postarali jeho obránci, ale je to jen další znamení, že ruský gólman Blue Jackets dnes není v pohodě.

18:13
    Nahozený puk raději přidržel Jarry. Máme tu poslední reklamní přestávku první třetiny.

18:32
    Zahrozila stejná dvojice, která zařídila zatím jediný gól domácích. Atkinson opět předkládal puk Panarinovi, ale tomu tentokrát vložil hůl do střely obránce.

18:41
    Brankář Tristan Jarry vložil hůl pod nohy projíždějícímu Panarinovi. Je z toho vyloučení za poražení a přesilovka pro Columbus.

19:19
    Hned dvě dobré příležitosti měl Artěmij Panarin. Jeho střelu z předbrankového prostoru vykopl Jarry levým betonem. Poté pálil ruský útočník znovu, ale to zaúřadovala Jarryho lapačka!

19:59
    Velký tlak Columbusu! Pálili Seth Jones a Artěmij Panarin. Vše ale pochytal Jarry, jenž před dorážejícími hráči stačil zalehnout puk!

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetinu zvládl mnohem lépe Pittsburgh, který si odnáší do šaten vedení 3:1. Hosté jsou především velmi produktivní a z jejich šesti střel skončila hned polovina za záda brankáře Bobrovského. Skóre utkání otevřel už ve 2. minutě pohotovou tečí Riley Sheahan a v 7. minutě se prosadil od modré čáry Brian Dumoulin. Domácí pak snížili zásahem Artěmije Panarina, ovšem Tučňákům rychle vrátil dvoubrankový náskok svým druhým gólem opět Riley Sheahan. V závěru první části mohli Blue Jackets korigovat v přesilové hře, ale jejich střely pochytal gólman Jarry.

20:27
    Od modré čáry střílel Seth Jones, Jarry puk vyrazil lapačkou do rohu. Domácí ještě dohrávají přesilovku.

20:42
    Teď už jsou hosté v plném počtu.

21:31
    Riley Sheahan si vybruslil na levý kruh, odkud puk nahodil před branku. Philovi Kesselovi jeho nabídka přeskočila před odkrytou klecí hůl!

21:54
    Matt Calvert se uvolnil a pálil z levého kruhu. Jarry byl na místě.

22:30
    Hosté neměli od posledního zápasu ani 24 hodin na odpočinek, což by se mohlo projevit. Teď střílel Cam Atkinson, Tristan Jarry ale přerušil hru.

23:21
    Sidney Crosby zahrál na zakázané uvolnění. Hra se vrací před Jarryho.

23:43
    Ian Cole vyzkoušel pozornost Bobrovského. Ten vyráží kotouč.

24:26
    Hagelin se snažil poslat do úniku Bryana Rusta, ovšem přihrávku zablokoval Seth Jones!

25:27
    Hosté dobře brání a vytlačují akce soupeře do rohu.

25:42
    Hosté vyrazili do rychlého kontru. Ten zakončoval nebezpečnou střelou z levé strany Sidney Crosby a Bobrovskij měl co dělat.

26:34
    Sidney Crosby objel branku a hledal Zacha Astona-Reese, kterému před odkrytou klecí ukradl kotouč obránce Savard!

26:43
    Dobré střídání Pittsburghu. Po ráně Oleksiaka nakonec přerušil hru Bobrovskij. Následuje reklamní přestávka.

26:55
    Po přihrávce Dumoulina se dostal ke střele Kris Letang. Ten se ji snažil schovat za klubko těl, ale trefil některou z bruslí.

28:01
    Hosté teď drží hru daleko od své branky. To jim naprosto vyhovuje.

28:59
    Josh Anderson se dostal k mantinelu, kde byl odzbrojen Dumoulinem. Tohle hosté dělají výborně.

30:31
    Hosté korunují velmi dobrých několik posledních minut čtvrtým gólem! Od modré čáry vypálil Matt Hunwick. Puk se před brankou od brusle bránícího hráče odrazil k ZACHOVI ASTONOVI-REESEOVI a ten ho zametl za Bobrovského – 1:4. Asistence: Matt Hunwick a Kris Letang..
    30:31 Zach ASTON-REESE - 1:4

30:35
    Penguins směřují za pátou výhrou v řadě. Columbus zatím nemá protizbraň na dobrou hru Tučňáků.

30:42
    Jussi Jokinen vystřelil poměrně nebezpečně, ale puk je pod Jarrym. Reklamní přestávka.

31:06
    Brandon Dubinsky to zkoušel od modré čáry. Puk je v lapačce Tristana Jarryho.

31:26
    Jennerovi za hostující brankou utekl puk a Tučňáci ho tak mohou vyvézt do bezpečí.

31:42
    A dokonce velká šance hostí! Puk putoval po ose Hagelin – Malkin – Bryan Rust a posledně jmenovaný tváří v tvář Bobrovskému minul branku!

32:41
    Zakázané uvolnění hostí.

33:12
    Seth Jones z mezikruží minul branku Pittsburghu!

33:16
    Za sekání je vyloučen Jake Guentzel. Domácí budou hrát přesilovku.

33:37
    Musejí ale začít od své branky.

34:06
    Carl Hagelin v oslabení přebruslil obránce a naservíroval puk Rileymu Sheahanovi. Ten ve stoprocentní šanci zřejmě trefil Bobrovského, který se roztáhl ve svém brankovišti!

35:05
    Na druhé straně měl snížení na holi Alexander Wennberg. Ten jel ze strany na Jarryho, ale neprostřelil ho.

35:20
    Jarry přerušil hru po střele Jennera. Hosté jsou již v plném počtu. Následuje reklamní přestávka.

35:46
    David Savard střílel od modré čáry, puk nedolétl až k Jarrymu.

36:51
    Domácím teď scházela trocha štěstí. Nechybělo moc a Panarin dostal puk před odkrytou branku na Cama Atkinsona.

37:47
    Zakázané uvolnění Pittsburghu.

38:07
    Alexander Wennberg střílel z první do odkryté poloviny branky, ale Jarry se doklouzal ke své tyčce včas!

39:01
    Začala poslední minuta druhé části zápasu.

39:21
    Hosté už chtějí druhou část hlavně v klidu dohrát. Třígólový náskok jim dává výbornou výchozí pozici.

39:47
    Pierre-Luc Dubois se to ještě snažil změnit, ale Tristan Jarry jeho střelu z levé strany vyráží.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Columbus prohrává po tvou třetinách s Pittsburghem 1:4 a zdá se, že hosté směřují za pátou výhrou v řadě. Ve druhé části se prosadil pouze Zach Aston-Reese, který v polovině utkání navýšil vedení Pens do současné podoby. Hosté hrají velmi dobře takticky a Modré kabáty to nebudou mít v závěrečné dvacetiminutovce lehké.

Třetí třetina začne přibližně v 1:58.
    Pens mohou být zatím naprosto spokojeni.

40:01

40:44
    První lajna Columbusu odehrála své střídání v útočném pásmu. Brankáře Jarryho ale domácí neohrozili.

41:24
    Nyní už Jarryho vyzkoušel Brandon Dubinsky. Jarry puk zastavil a odehrál za svou klec.

42:21
    Domácí snižují na rozdíl dvou branek! Pens byli pod tlakem a Ian Cole navíc nedokázal vyhodit. A jeho zaváhání Blue Jackets potrestali, když Boone Jenner našel ALEXANDERA WENNBERGA, který puk pověsil nad levé rameno přesouvajícího se Jarryho. Asistence: Boone Jenner.
    42:21 Alexander WENNBERG - 2:4

43:21
    Hosté odpovídají zvýšenou aktivitou! Kris Letang se vytočil až před Bobrovského, který následně musel řešit také Malkinovu snahu o dorážku.

43:51
    Seth Jones pálil od modré čáry. Jarry má puk ve výstroji.

44:53
    Mohlo to být už jen o jeden gól! Matt Calvert byl sám před Jarrym, ale ten stačil zakročit levým ramenem!

45:36
    Zakázané uvolnění hostí. Je znát, že Pittsburghu již začínají odcházet síly. Ještě můžeme očekávat mohutný finiš Columbusu!

46:20
    Harrington zlomil při střele hůl. Domácí se musejí rychle vracet.

47:11
    Jeden z hostujících hráčů hrál puk vysokou holí. Následuje reklamní přestávka.

48:38
    Malkin vyvezl puk do útočné třetiny, kde hledal Bryana Rusta. Tomu kotouč odskočil do rohu.

49:24
    Jake Guentzel se ze strany dostával před Bobrovského. Jeden z obránců ho ale dokázal vytlačit za branku.

49:54
    Z pravé strany prudce pálil Cam Atkinson. Jarry vyrazil jeho pokus.

50:06
    Sidney Crosby byl v postavení mimo hru. Následuje další reklamní pauza.

50:28
    Boone Jenner posunul puk do hostujícího brankoviště, kde ho přidržel Jarry. Domácí tak získali buly v útočném pásmu.

50:57
    Hosté už jen brání. Dobře to nyní udělal Matt Hunwick, který se nenechal obehrát Panarinem.

51:29
    Z dálky prověřil Bobrovského Carl Hagelin. Gólman Columbusu si připsal dobrý zákrok.

52:32
    Aston-Reese nahrál na modrou Brianovi Dumoulinovi. Ten sice minul branku, ale tohle jsou pro hosty cenné sekundy, které ubíhají daleko od jejich svatyně.

53:08
    Teď už se hra vrací před Jarryho. Pens zahráli na icing.

53:52
    Olli Määtta střílel od modré čáry. Bobrovskij si pak poradil i s dorážkou Guentzela.

54:09
    JAKE GUENTZEL už hosty hodně přibližuje k výhře! Útočník Penguins ujel obraně soupeře po levém křídle a střelou golfákem k bližší tyčce překonává Bobrovského – 2:5. Asistence: Olli Määtta.
    54:09 Jake GUENTZEL - 2:5

55:07
    Do konce zápasu zbývá pět minut. Hosté se po pátém gólu viditelně uklidnili.

55:24
    Conor Sheary donutil brankáře Bobrovského přerušit hru. Reklamní přestávka, poslední v tomto zápase.

55:49

56:21
    Oliver Bjorkstrand se natlačil před Jarryho, ten odolal. Dvojka Pittsburghu si počíná velmi dobře.

56:58
    Už jen tři minuty. Domácí by museli snížit hodně rychle, aby jim ještě svitla naděje.

57:24
    Jevgenij Malkin pálil z pravé strany, Bobrovskij tentokrát na místě.

57:44
    Další nebezpečná střela Malkina. Harrington následně odpálil puk až k hostující brance.

58:49
    Hosté kontrolují závěr utkání, slyšet jsou dokonce fanoušci Pittsburghu, kterých v Columbusu evidentně není málo.

59:01
    Začala poslední minuta zápasu.

59:48
    Ian Cole střílel od modré čáry, branku netrefil. Pens dohrávají utkání v útočné třetině.

Hokejisté Pittsburghu vítězí v Columbusu 5:2 a připisují si už pátou výhru v řadě! Když ve 43. minutě snížil Alexander Wennberg na rozdíl dvou branek, tak se zdálo, že by domácí ještě mohli myslet na obrat. Hosté, kteří měli v nohách včerejší těžký zápas s Torontem, se totiž již jen bránili. Pens však přestáli i díky brankáři Jarrymu několik těžkých chvil a šest minut před koncem je definitivně uklidnil svým zásahem Jake Guentzel. Poté se už Blue Jackets na nic nezmohli.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 37:23 (10:7, 13:5, 14:11)

Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0, 2 střely, čas na ledě 7:06
    Dominik Simon (PIT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 6:53 (02:39:22)
    Pátá výhra v řadě poslala Pittsburgh na čelo metropolitní divize.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 10. Panarin (Atkinson, Dubois), 43. Wennberg (Jenner) – 2. Sheahan (Oleksiak, Guentzel), 7. Dumoulin (Malkin, Rust), 12. Sheahan (Guentzel, Oleksiak), 31. Aston-Reese (Hunwick, Letang), 55. Guentzel (Määttä)

Rozhodčí: Rehman, Lee – Cherrey, Nansen

Diváci: 19100