Pondělí 19.02.2018, 20:55 • JJB Stadium, Wigan • FA Cup • Osmifinále

Z mé strany je to už pro tento zápas vše. Přeji dobrou noc. (23:04:51)

Rohy: 0:15
    Ofsajdy: 4:2
    Fauly: 11:6

Dnešní utkání sledovalo 19 242 diváků.

Neskutečný zápas se odehrál v osmifinále FA Cupu. Manchester City, jasný král Premier League, který si kráčí neohroženě pro titul, vypadl s třetiligovým Wiganem. Citizens dnes prakticky nic nevycházelo podle představ, nevytvářeli si tolik šancí jako obvykle. Bylo vidět, že domácí Wigan je na jejich hru dokonale připraven. Velkému překvapení byl položen základ už v nastaveném čase prvního poločasu, kdy byl vyloučen hostující obránce Fabian Delph. I v deseti hráčích měli sice hráči Manchesteru City drtivě větší držení míče, ale nedokázali najít recept na zformovanou obranu Wiganu a skvěle chytajícího brankáře Christiana Waltona. A v 80. minutě přišel šok. Po Danilově chybě se k míči dostal útočník Wiganu Will Grigg a přesnou střelou k tyči překonal Claudia Brava. Ač ještě v posledních deseti minutách i nastavení hosté dali veškerou sílu do toho, aby vyrovnali, už se jim to nepovedlo. A největší překvapení tohoto ročníku FA Cupu bylo na světě.
    Ve Wigganu se oslavuje, jako by domácí vyhráli titul. Je to naprosto pochopitelné.

90+5

90+5
    Danilo se dostal k hlavičce, ale ta se stala kořistí brankáře Christiana Waltona. Tohle už by mělo být pro Wigan dobré!

90+5
    Ještě je tu šance pro Manchester City. Další rohový kop.

90+4
    Dokonce i Claudio Bravo přišel pomoci svým spoluhráčům do vápna, ale znovu se domácí ubránili.

90+4
    Konečně letěl centr do vápna Wiganu. Po Silvově nabídce se k míči nedostal Danilo. Roh pro hosty.

90+4
    Wigan se v jedenácti lidech zuby nehty brání.

90+4
    Hosté jsou nastěhováni před vápnem.

90+3
    Citizens se ale v nastaveném čase nedaří vymyslet nic nebezpečného. Bude se kopat od branky Christiana Waltona.

90+2
    Grigg se dopustil faulu a Manchester City znovu bude spěchat dopředu.

90+2
    Žlutou kartu dostává Power (Wigan Athletic).

90+2
    Manchester City se trochu nepochopitelně párá s rozehrávkou a nepřesunuje míč rychle na útočnou polovinu.

90+1
    Nastavovat se budou čtyři minuty.

90
    Citizens ale mohli kopat rohový kop. Jenže ten se jim znovu nepovedl podle představ. Wigan už je opravdu blízko velkému překvapení.

89
    Hosté rozehráli tentokrát na krátko. Následný centr před branku Wiganu na Fernandinha byl nepřesný.