USA – Slovensko 5:1 (kon.) | Slovinsko – Norsko 1:2 (po pr.) | Švýcarsko – Německo 1:2 (po pr.)
Finsko – J. Korea 5:2 (kon.)
Švýcarsko
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Německo
Úterý 20.02.2018, 13:10Olympijské hry - muži • Kvalifikace
Sledujte:

Z mé strany je to pro dnešek vše, loučí se s vámi Radim Sochor! Na přečtenou. (15:37:19)

Čtvrtfinále (všechny zápasy se budou hrát 21. 2.)

04:10 Česko – USA
    08:40 OAR – Norsko
    13:10 Kanada – Finsko
    13:10 Švédsko – Německo

Olympiáda zná všechny čtvrtfinálové dvojice! Němci se stávají posledním týmem, který se právě mezi nejlepší osmičku dostal. Rozhodující gól vstřelil Yannic Seidenberg po šestadvaceti vteřinách od začátku prodloužení. Nutno však dodat, že Německo bylo ve třetí třetině jasně aktivnějším týmem a postup si zaslouží.

60:26 Yannic SEIDENBERG - 1:2

60:26
    Německo právě vstřelilo branku!
    Tak na vítěze jsme dlouho čekat nemuseli! Kahunovu střelu sice dokázal Hiller vyrazit před sebe, tam však čekal jeden z nejzkušenějších Němců YANNIC SEIDENBERG, který kotouč zametl za záda brankáře Hillera. Asistence: Dominik Kahun, Frank Mauer.

60:01

Na obou stranách ve čtyřech, více prostoru by mohlo přinést více gólových šancí. Který z týmů se podívá do čtvrtfinále, kde čeká Švédsko?

Třetí třetina nám vítěze nenalezla, a tak bude rozhodovat prodloužení! Pokud v něm nepadne gól, na řadu přijdou nájezdy.

60:00

59:27
    Oba týmy se nyní snaží držet kotouč daleko od své branky. Každá chyba může rozhodnout o tom, že pojedete domů.

Druhé utkání, které začínalo rovněž ve 13:10, právě skončilo, Finsko poráží Jižní Koreu 5:2 a postupuje do čtvrtfinále.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:16
    Gaëtan Haas se tlačil k dorážce po střele od modré, ale obránci mu hokejku dobře zablokovali, a tak Aus den Birken znovu zasahovat nemusel.

56:27
    Kotouč za brankou Německa, oba celky střídají.

56:14
    Plachta se sice dostal k zakončení, ale jeho střela nebyla vůbec přesná.

55:09
    Fabrice Herzog se tlačil do zakončení ze křídla, ale jeho bekhendová střela mezi třemi tyčemi neskončila.

54:50
    Brooks Macek vyslal velmi zajímavou střelu, kterou ale Hiller dokázal zneškodnit.

Radim Sochor

Branky a nahrávky: 24. S. Moser (Suter, Ambühl) – 2. Pföderl (Hördler, Hager), 61. Y. Seidenberg (Kahun, Mauer)

Švýcarsko: Hiller (Genoni) – Diaz (C), Furrer (A), E. Blum, Untersander, Geering, Schlumpf, Loeffel – Ambühl, Suter, S. Moser (A) – Praplan, Hollenstein, Haas – Bodenmann, Scherwey, Corvi – Rüfenacht, Schäppi, Herzog – Almond.
    Německo: Aus den Birken (Pielmeier) – Boyle, Ehrhoff (A), M. Müller, Y. Seidenberg, J. Müller, Hördler, Krupp – Mauer, Ehliz, Fauser – Goc (C), Wolf, Noebels – Hager (A), Schütz, Pföderl – Macek, Kink, Plachta – Kahun.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Ohlund (SWE) – McIntyre (USA), Sormunen (FIN)