USA – Slovensko 5:1 (kon.) | Slovinsko – Norsko 1:2 (po pr.) | Švýcarsko – Německo 1:2 (po pr.)
Finsko – J. Korea 5:2 (kon.)
Slovinsko
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Norsko
Úterý 20.02.2018, 08:40 • Kangnung Hockey Centre • Olympijské hry - muži • Kvalifikace
Sledujte:

Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (11:01:12)

Tak to byl zápas jako hrom. Slovinci ho výborně rozehráli, více jak polovinu zápasu dominovali a za svůj výkon by si postup určitě zasloužili. Vyprodukovli i více střeleckých pokusů, ovšem Norům skvěle zachytal Haugen a díky gólu Bonsaksena v prodloužení postupují do čtvrtfinále, kde se utkají s Ruskem. Slovinci po výborných výkonech v základní skupině na turnaji končí. Norsko přerušilo svou dlouhou sérii devíti utkání bez vítězství na ZOH, naposledy uspělo před čtyřiadvaceti lety v Lillehammeru.

Střely na branku po prodloužení: 34 – 26

Utkání sledovalo 6312 diváků.

Rozhodčí ještě zkoumali rozhodující moment na videu a na jeho základě uznali gól Norska!

Alexander BONSAKSEN - 1:2

63:06
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Norové nakonec rozhodují v prodloužení a po dlouhých čtyřiadvaceti letech vyhrávají zápas na olympijských hrách! Po obrovském závaru před Krošeljem se kotouč nakonec dostal na hokejku ALEXANDERA BONSAKSENA a ten z mezikruží napnul síť, slovinský gólman neměl hůl. Asistence: Mats Rosseli Olsen, Patrick Thoresen.

62:47
    Slovinci teď rozjíždějí akci od vlastní branky.

61:49
    Norové přečkali snad nejtěžší chvíle v zápase a jsou kompletní.

61:12
    Po střele Muršaka zvoní za Haugenem tyč!

60:31
    Norům se podařilo vyhodit, hraje se 4 na 3 ve prospěch Slovinska.

60:01

Střely na branku po 3. třetině: 33 – 24

Máme tu konec základní hrací doby a po nerozhodném výsledku 1:1 bude následovat desetiminutové prodloužení. Do toho půjdou Slovinci v početní výhodě, ze které zbývá ještě 109 sekund.

60:00

59:49
    Bonsaksena vůbec nezajímal kotouč a tím pádem fauloval Kuralta, odsedí si dvě minuty za nedovolené bránění.

59:31
    Haugen vykryl těžkou střelu Saboliče.

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 7. Urbas (Muršak) – 44. Kristiansen (Röymark, Bastiansen), 64. Bonsaksen (Rosseli Olsen, P. Thoresen)

Slovinsko: Krošelj (Gračnar) – Gregorc, Robar (A), Podlipnik, Kovačevič, Vidmar, Kranjc, Repe – Urbas, Muršak (C), Verlič – Tičar (A), Sabolič, Kuralt – D. Rodman, M. Rodman, Goličič – Mušič, Ograjenšek, Ž. Pance – Hebar.
    Norsko: Haugen (Haukeland) – Holös (C), Nörstebö, Bonsaksen, Sörvik, Espeland, Ödegaard, Johannesen – K. A. Olimb, P. Thoresen (A), M. Olimb (A) – Bastiansen, Rosseli Olsen, Reichenberg – S. Thoresen, K. Forsberg, Hoff – Trettenes, Kristiansen, Röymark – Roest.

Rozhodčí: Stricker (SUI), Wehrli (SUI) – Lederer (CZE), Lhotský (CZE)