Bayern – Besiktas 5:0 (kon.) | Chelsea – Barcelona 1:1 (kon.)
5:0 (1:0)
Besiktas Istanbul
Úterý 20.02.2018, 20:45 • Allianz Arena, München • Liga mistrů • Osmifinále

To už je z mé straně vše. Přeji dobrou noc! (22:48:58)
    Robert Lewandowski vstřelil ve svých posledních 16 zápasech v LM stejný počet gólů.

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 13:1. Střely mimo: 13:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 16:14.

Fotbalisté Bayernu Mnichov deklasovali v prvním osmifinálovém utkání Besiktas 5:0 a odveta v Turecku už tak bude pouhou formalitou. O osudu zápasu hodně napověděla již 15. minuta, kdy obdržel Domagoj Vida červenou kartu. Hosté v deseti drželi bezgólový stav téměř až do konce poločasu, ale krátce před přestávkou neuhlídali Thomase Müllera. Bayern úvodní gól uklidnil a po změně stran už nebylo co řešit. V 52. minutě přidal druhý gól Kingsley Coman a v 66. minutě se podruhé v zápase trefil Thomas Müller. Skóre utkání pak uzavřel dvěma zásahy Robert Lewandowski.

90+3

90+3
    Ještě žlutá karta pro Duška Tošiće, který fauloval brankáře Ulreicha.

90+3
    Standardní situaci zahrával Quaresma, který ale odcentroval pouze do rukavic brankáře Ulreicha. Tím utkání končí.

90+2
    Ryan Babel si ještě došel pro faul. Provinil se Müller.

90+1
    Rozhodčí nastaví ještě dvě minuty.

89
    Hosté už jistě doufají, že toto utkání co nejrychleji skončí. Jejich naděje na postup do čtvrtfinále zhasla hned v úvodním utkání.
    88. Robert LEWANDOWSKI - 5:0

88
    Bayern právě vstřelil branku!
    Hosté inkasují popáté! Tohle už byla exhibiční akce. Arjen Robben na pravé straně vysunul Thomase Müllera, který balón nesobecky nabídl na zadní tyč ROBERTOVI LEWANDOWSKÉMU a ten měl před sebou prázdnou bránu.

86
    Domácí se skvěle vykombinovali z naivní snahy Besiktase o presink a po krásné akci, kdy míč putoval z nohy na nohu, mohl zvýšit Javi Martínez. Z hranice šestnáctky pálil k tyči, ale Fabri tentokrát zasáhl výborně.

85
    Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Gary Medel, přichází Tolgay Arslan.

84
    Hummelsův pas sklepával Müller k osamocenému Lewandowskému. Ten byl ale v ofsajdu.

83
    Arturo Vidal by měl být v pořádku, ale kouč Jupp Heynckes ho raději stahuje ze hry. Zahraje si Corentin Tolisso.

81
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Franck Ribéry.

80
    V souboji s Tošićem to nepříjemně schytal Arturo Vidal. Ten spadl na trávník a v té chvíli mu hostující obránce šlápl na koleno. Snad ale bude vše v pořádku.
    79. Robert LEWANDOWSKI - 4:0

Martin Augustin

Branky: 43. T. Müller (Alaba), 52. Coman (Lewandowski), 66. T. Müller (Kimmich), 79. Lewandowski (Hummels), 88. Lewandowski (T. Müller)

Karty:   38. Lewandowski (BAY) – 33. Quaresma (BES), 62. Pepe (BES), 90+3. D. Tošić (BES)   16. D. Vida (BES)

Bayern Mnichov: Ulreich – Kimmich, J. Boateng, Hummels, Alaba – Arturo Vidal (83. Tolisso), Javi Martínez, James Rodríguez (44. Robben) – T. Müller (C), Lewandowski, Coman (81. Ribéry).
    Náhradníci: Starke – Wagner, Süle, Ribéry, Robben, Rafinha, Tolisso.

Besiktas Istanbul: Fabri – Adriano, Pepe, D. Vida, Erkin (69. Gönül) – Hutchinson (C), Medel (85. Arslan) – Quaresma, Talisca, Babel – Love (57. D. Tošić).
    Náhradníci: Zengin – D. Tošić, Negredo, Özyakup, Lens, Arslan, Gönül.

Rozhodčí: Hațegan – Șovre, Gheorghe (ROU)

Diváci: 70000
    Středa 14.03.2018
    Besiktas - Bayern 1:3

Branky: 59. Love (Gönül) – 18. Th. Alcântara (T. Müller), 46. Gönül (vla.), 84. Wagner (Alaba)

Karty:   65. Hutchinson (BES), 72. Özyakup (BES) – 37. Hummels (BAY), 42. J. Boateng (BAY), 64. Rafinha (BAY)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 7:7. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 18:13.