Toronto – Florida 1:0 (kon.) | Philadelphia – Montreal 3:2 (po pr.) | New Jersey – Columbus 1:2 (kon.)
Washington – Tampa 2:4 (kon.) | Detroit – Nashville 2:3 (kon.) | St. Louis – San Jose 2:3 (kon.)
Winnipeg – Los Angeles 3:4 (kon.) | Edmonton – Boston 2:3 (kon.) | Vancouver – Colorado 4:5 (po pr.)
Washington Capitals
2:4 (0:3, 1:0, 1:1)
Tampa Bay Lightning
Středa 21.02.2018, 01:10 • Capital One Arena, Washington • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Hezký den, od 1:00 se textovou podobou zaměříme na souboj National Hockey League mezi Washingtonem Capitals a Tampou Bay Lightning.

Staňte se fanoušky NHL.cz!

Domácí jsou v aktuálním vydání tabulky Východní konference na čtvrté pozici, když z devětapadesáti odehraných duelů vytěžili celkem pětasedmdesát bodů. Naposledy včera vyhráli v Buffalu poměrem 3:2. Za vítěze se prosadili Ovečkin, Carlson a Kuzněcov. Evander Kane už pouze čtyři vteřiny před koncem uzavíral skóre.

V dresu Caps najdeme také jednoho českého zástupce a tím je útočník Jakub Vrána, jenž se dříve objevoval na juniorských světových šampionátech. Český hokejista nasbíral v tomto ročníku National Hockey League devatenáct kanadských bodů (9+10).

Jinak brankářskou jedničkou mužstva z hlavního města USA je Kanaďan Holtby, ten se v letošní sezoně dostal do branky ve třiačtyřiceti případech, jeho německý kolega Grubauer odchytal jednadvacet zápasů.

Už v říjnu patřil hostující celek k hlavním aspirantům na zisk Stanleyova poháru podle mnohých expertů. Mohla za to také útočná síla v podání Kanaďana Stamkose a Rusa Kučerova. Borec z východu Evropy momentálně oplývá produktivitu celé ligy, když má na svém kontě 77 bodů. Stamkos je šestým nejproduktivnějším mužem NHL.

Za Tampu by ke zklamání českých fanoušků neměl nastoupit Ondřej Palát pro poranění v dolní části těla. Stejně tak nemůžeme počítat se slovenským brankářem Peterem Budajem. Toho trápí zraněná noha.

Tampa momentálně vede tabulku Východní konference o jeden bod před Bostonem, ten má ovšem zápas k dobru. V posledním duelu prohrály Blesky doma proti New Jersey 3:4. Vítězná trefa padla ve 42. minutě.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:02
    Eller nevyhrál první buly, a tak budou mít hosté výhodu prvního útoku zápasu.

00:24
    Connolly se rozjel po levém křídle, střela jeho spoluhráče od modré čáry byla sražena.

-30:34
    Connolly (WSH) dostává dvě minuty za nedovolené bránění v útočném pásmu proti Girardimu.

00:53
    Holtby se dotkl kotouče hokejku a hrací předmět byl poté vyhozen pryč z pásma.

01:17
    Kučerov s Hedmanem vše dirigovali na pravé straně, ale k zákroku Holtbyho nedošlo.

01:37
    Kučerov odešel střídat a poté sledoval, jak jeho spoluhráč Gourde se chce prosadit po levé straně.

02:03
    Po rozehrávce Pointa se Tampa dostala do pásma až se pokusil o výhoz Carlson.

02:30
    Tampa právě vstřelila branku!
    Jeden z hostů nahrával po levé straně a Callahan toho využil k přihrávce přes brankoviště v situaci dva na jednoho. Načež BRAYDON POINT překonal do dolní části branky přesouvajícího se Holtbyho. Asistence: Ryan Callahan, Yanni Gourde.
    02:30 Brayden POINT - 0:1

03:54
    Po tvrdém nahození Djoose vedla spolupráce Oshieho s Kuzněcovem v útočné třetině do země Nikoho.

04:20
    Stralman posunul kotouč po pravé straně do střední třetiny, ve které měl na sobě Point svého strážce a nemohl pokračovat v útoku.

04:47
    Kučerov našel Pointa, následně Killorn zakončoval zprava na přední tyč do lapačky Holtbyho.

05:00
    Nejprve Burakovsky prohrál buly po levé ruce Holtbyho, posléze se hraje v útočné třetině hostů.

05:26
    Naměstnikov se snažil forčekovat, ale domácí po levé straně i tak alespoň nahazovali, avšak pouze za branku soupeře na hokejku brankáře.

06:00
    Point nabral po pravé straně dobrou rychlost, ale jeho pobyt v útočné třetině měl jepičí život.

06:18
    Orlov poslal puk zleva na bližší tyč, kterou měl dobře pokrytou Vasilevskij a zapsal zákrok z kategorie jednoduchých.

06:51
    Stamkos nahrával zleva Johnsonovi a z toho vytěžil pokračování akce v útočné třetině Gourde, Holtby však vůbec nezasahoval.

07:17
    Poté, co Oshie nepřekonal brankáře zprava, a tak je tady první komerční pauza zápasu.

07:35
    Tampa je zatím lepší a Caps měli rozhodně méně vyložených šancí. Hraje se spíše před Holtbym.

07:56
    Vrána, Wilson a Kuzněcov pobyli pouze pár sekund v levé části útočné třetiny, ale brankáře nikterak neohrozili.

08:13
    Na buly ve středovém kruhu se postavil Bäckström a nakonec kotouč získala v neutrální zóně Tampa.

08:37
    Ovečkinovi utekl kotouč v levé části útočné třetiny, a tak může reagovat soupeř po pravé straně Kučerovem.

09:03
    Po souboji v levém rohu útočné třetiny se rozjel po pravé straně Ovečkin, ale svůj sprint ukončil ztrátou ve středním pásmu.

09:41
    Naměstnikov přichystal kotouč pro spoluhráče z osy hřiště na levou stranu a vše bylo ukončeno tlakem Kunitze u pravé tyče, jenže Holtby se překonat nenechal.

09:57
    Gourde pálil zprava z otočky, ale jeho zakončení bylo hodně nepřesné. I tak udržel pásmo hostující celek díky Stamkosovi.

10:25
    Bäckström nezachytil ktoouč na útočné modré čáře, a proto musel dohrát rozehrávajícího protihráče při forčekinku Smith-Pelly.

10:51
    Orlov se spoluhráčem se chopili rozehrávky, až puk zastavil za vlastní brankou svojí hokejkou Vasilevskij před Oshiem.

11:16
    Coburnův pokus zleva od modré čáry po nahrávce Paquetta pod sebe z levého kruhu byl zablokovaný.

11:53
    Výborně se prezentoval na obranné modré čáře Kučerov, když nadzvedl protihráči hokejku, avšak Tampě posléze nefungoval přechod před Holtbyho.

12:34
    Connolly měl proti sobě Callahana a ještě jednoho soupeře a právě proto zakončoval z osy hřiště z první Naměstnikov.

12:57
    Kunitz byl připravený v levé části útočné třetině a pomohl mu Callahan, Tampa motala domácí celek, ale s kotoučem se nakonec Holtby nesetkal.

13:18
    Komerční pauza.

13:30
    Gourde napadal zleva rozehrávku bez kýženého úspěchu a kotouč má následně na holi ve střední třetině Wilson.

13:46
    Kuzněcov zaměstnal hostující obranu, ale následně si poradil Vasilevskij s pokusem zprava.

14:09
    Oshie znemožnil soupeři odehrání kotouče z třetiny, a tak se domácí nastěhovali s Vránou a Orlovem před brankáře hostů.

14:42
    Bäckström hrál zprava ve střední třetině na jistotu pod sebe, ale domácí i tak nezvládli přechod do útočného pásma.

15:03
    Kučerov daroval domácím krátce kotouč, ale nakonec pod tlakem nepokazil rozehrávku zprava na hranici vlastní modré čáry Girardi.

15:31
    Šustr posouval kotouč zprava po útočné třetině, následně byl z druhé strany Kunitz zablokovaný.

16:00
    Callahan přihrával z pravého kruhu pod sebe, posléze Šustr vypálil tvrdě od modré čáry a CHRIS KUNITZ kotouč tečoval dlouhou rukou kolem levé ruky Holtbyho do sítě. 0:2. Asistence: Andrej Šustr, Ryan Callahan.
    16:00 Chris KUNITZ - 0:2

16:48
    Domácí rozehrávka byla v pořádku, následně šel na levém kruhu do souboje jeden na jednoho, jehož vítězem se ovšem stal bránící hokejista.

17:24
    Kuzněcov to nevymyslel zle z osy hřiště na pravé křídlo, ale tuhle nahrávku přečetl bránící Girardi.

17:52
    Nejprve domácí vyhodili kotouč obloučkem pryč z vlastní třetiny. Jenže následně přihrávku spoluhráče využil BRAYDEN POINT. Ten se zleva natlačil před bránícího hráče, natáhl si Holtbyho na jednu stranu a poté překonal domácí brankáře bekhendovým blafákem kolem pravého betonu gólmana Caps. 0:3. Asistence: Anton Stralman.
    17:52 Brayden POINT - 0:3

19:02
    Johnson chtěl forčekovat a velice dobře bránil při rozehrávce domácích.

19:27
    Šustr zvládl souboj jeden na jednoho v levé části obranné třetiny proti Burakovskymu a nepustil jej před sebe, domácí i tak zůstávají před brankářem Tampy.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina vyzněla jasně pro Tampu. Ta měla více ze hry, měla také více brankových příležitostí a tři z nich dokázala využít. Pro českého fanouška může být zajímavé, že střelu Andreje Šustra tečoval Chris Kunitz a obránce hostů už tak má asistenci. Washington si v úvodních dvaceti minutách nevypracoval žádnou větší šanci a zatím za svým soupeřem zaostává prakticky ve všem.

20:01

20:04
    Naměstnikov byl poražen při prvním vhazování druhé třetiny.

20:27
    Hedman zapsal vynikající obranný zákrok hokejkou v souboji jeden na jednoho proti Ovečkinovi, jinak by domácí kapitán jel sám na brankáře.

21:00
    Point a Stralman si vyměnili kotouč při první fázi útoku a hrací předmět následně nezachytil na útočné modré čáře Killorn.

21:27
    Kooperace Vrány a Kuzněcova vyústila v pokus od modré čáry, který nepustil na jakoukoliv část těla brankáře Stralman.

22:00
    Stamkos byl na levém křídle v ofsajdu.

22:12
    Chabý přechod domácích do útočné třetiny, ale po hostující chybě v rozehrávce mohl ještě hrát před brankářem soupeře Beagle.

22:40
    Smith-Pelly zpracoval na levé straně přihrávku pod sebe a svojí střelou zápěstím na bližší tyč donutil brankáře k zákroku vyrážečkou.

22:47
    Eller nebyl úspěšný na vhazování po pravé ruce hostujícího brankáře.

23:10
    Carlson nahrával na levou stranu, ale vinou Burakovsky a Djoose se zpomalila hra, a tak pouze kotouč lízl hokejku hostujícího brankáře.

23:42
    Ovečkin nedostal kotouč po pravé straně přes bránícího hráče do útočného pásma, a tak mohl zakončovat z kontru mimo tři tyče Erne.

24:17
    Niskanen, Ovečkin a Orlov kombinovali v útočné třetině až proti střele na delší tyč zasáhl Vasilevskij pravým betonem.

24:35
    Ofsajd Caps.

24:48
    Kučerov pokračoval po pravé straně střední třetiny na hůl Pointa, kterého zastavil ofsajd.

24:54
    Kučerov pod tlakem Vrány pouze z pravé části střední třetiny odevzdal kotouč dvěma protihráčům.

25:11
    Po střele zprava přes Orpika přerušil Holtby svým zákrokem hru a bude se vhazovat po jeho levé ruce.

25:20
    Orlov chtěl rozehrávkou po levé straně zrychlit hru, ale přesně tento scénář očekával také Girardi a sebral domácím šanci na ohrožení brankáře.

25:41
    Smith-Pelly nebyl úspěšný po pravé straně, stejně tak hosté při protiútoku, jelikož ten ukončil obranným zákrokem Orlov.

26:15
    Šustr, Kučerov a Coburn začali hostující akci, která nebyla vůbec přesná a puk se ani nedostal do útočné třetiny.

26:44
    Ellerova střela zleva byl sražena a kotouč si posléze na druhé straně útočné třetiny nenašel Wilson, rozehrávat tak bude Coburn.

27:17
    Forčekink Naměstnikova k zisku kotouče nevedl, a tak se Caps dostali díky Ovečkinovi a Wilsonovi do útočné třetiny.

27:50
    Wilson jel po pravé části útočné třetiny s kotoučem na holi, načež jej podrazil Naměstnikov (TBL) a poslal hosty do čtyř.

28:00
    Girardi zprava vyhodil kotouč bez problémů z pásma.

28:15
    Ovečkin, Kuzněcov, Carlson a Oshie vyvinuli tlak na hosty, avšak nahrávka mezi kruhy zprava pod sebe nepatřila mezi přesné.

28:43
    Tampa dobře zhustila střední třetinu a domácí měli problémy až to na sebe na levém křídle vzal Oshie.

29:07
    Další hostující výhoz a kotouč následně zastavil svojí hokejkou ve vlastní třetině Holtby pro svého spoluhráče.

29:32
    Washington právě vstřelil branku!
    LARS ELLER si několikrát vyměnil rychle kotouč s Orlovem až tvrdou střelou z jedničky z hrany pravého kruhu otřel svojí střelu o delší tyč. Asistence: Dmitrij Orlov, Brett Connolly.
    29:32 Lars ELLER - 1:3

30:15
    Coburn byl dost dohraný při rozehrávce zprava, ale podle rozhodčích vše v pořádku a bude se hrát nadále pět na pět.

30:39
    Icing hostů.

30:47
    Niskanen nezpracoval vysoký kotouč ve střední třetině dobře a hned měl na sobě soupeře, pro domácí to ovšem nemělo vážnější následky.

31:16
    Niskanen měl proti sobě ve vlastní třetině Pointa a radši počkal až jeho spoluhráči vystřídají a naskočí na led například Vrána.

31:43
    Niskanenova rozehrávka po pravé straně skončila až na hokejce hostujícího brankáře a vzápětí může odpovědět Stralman.

32:11
    Šustr si zahrál ve střední třetině, ale hosté víceméně pouze odevzdali kotouč na hůl Carlsona, který bere rozehrávku na sebe.

32:32
    Ovečkinova střela zleva minula tři tyče, ale domácí mají nadále pásmo díky Elllerovi na pravé straně.

33:02

33:15
    Burakovsky ztratil kotouč na pravé straně proti Callahanovi, čehož může využít Stamkos.

33:44
    Ve velice zajímavé situaci nebylo umožněno zakončovat Connollymu zprava po nahrávce Ellera z druhé strany přes padajícího Hedmana.

34:02
    Point rozjel s Kučerovem a Killornem akci, po které mají hosté pásmo.

34:23
    Série nepřesností na obou stranách, nyní bude mít výhodu útoku Tampa v době, kdy je na kotouči v levé části střední třetiny Killorn.

34:53
    Stamkos poslal kotouč zleva pod sebe a Hedman vypálil tvrdou střelou z první, avšak kotouč směřoval mimo branku.

35:15
    Ovečkinova střela zprava byla sražena Girardim do ochranné sítě a následovat bude komerční pauza.

35:25
    Bäckström se na pravé straně nedostal k dorážce poté, co Wilson se nenechal obrat o kotouč Hedmanem.

35:51
    Holtby odmítl inkasovat po střele zprava přes beka, a tak se pokusí prosadit po levém křídle Ovečkin.

36:32
    Point nachystal kotouč na pravou stranu pro Kučerova, ale ten nemohl z úhlu zakončovat, následně zasáhl v obraně Orlov.

37:02
    Girardi poslal kotouč po levé straně do útočné třetiny a odešel střídat.

37:28
    Johnson měl na levé straně na sobě Carlsona a i proto nezasáhl jakýmkoliv způsobem do dění na hrací ploše Holtby.

38:04
    Carlson střílel zprava od modré čáry, Vasilevskij chytil jeho střelu a nevyrazil jej před Oshieho, kterého měl na starosti Hedman.

38:16
    Domácí dostali hosty pod tlak, ale nakonec se povedlo vyhodit kotouč pryč z nebezpečné zóny Gourdemu.

38:43
    Ovečkinova střela byla zprava sražena vedle přední tyče po nahrávce pod sebe v podání Wilsona.

39:07
    Bäckströmova střela zleva šla na lapačku brankáře, ale ten zůstal nepřekonaný.

39:30
    Niskanenova střela zprava byla nasměrovaná na přední tyč do levého betonu brankáře.

39:50
    Connollyho tvrdá střela z osy hřiště zapadla mimo lapačku brankáře.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Výkon domácích šel ve druhé třetině nahoru a výsledkem toho byla trefa Ellera po výměně kotouče s Orlovem. Tou dobou seděl na trestné lavici Naměstnikov. Zejména v závěru této dvacetiminutovky byl Vasilevskij pod velkým tlakem a Caps měli herně navrch, svého soupeře přehrávali. Avšak i tak Tampa vede po čtyřiceti minutách o dvě branky. Nicméně, v této třetině neměla pramálo vyložených šancí na případný čtvrtý gól.

40:01

40:12
    První útok domácích ukončil svojí rukavicí a rutinním zákrokem Vasilevskij.

40:25
    Kunitz oslovil na pravé straně Kučerova a tomu pomohl Killorn, zakončení na Holtbyho však k vidění nebylo.

40:45
    Point si udělal výlet po levé straně až došlo na souboj v pravém rohu útočného pásma, kdy se domácím podařilo získat kotouč na své hokejky.

41:20
    Vrána nebyl nalezen na levém křídle po chybě v rozehrávce a posléze jsme viděli souboj jeden na jednoho Holtby versus Stamkos, kdy hostující útočník si nestihl stáhnout kotouč na forhend.

42:10
    Naměstnikov působil velice dobře pozičně ve středním pásmu, a tak musí z vlastní třetiny hrát Orpik proti Callahanovi.

42:42
    Na programu dne byla další rozehrávka Orpika, následně byl ve střední třetině pokrytý Stephenson a ke kotouči měl daleko.

43:14
    Paquette zachytil Niskanenův kříž na ose útočné třetiny, avšak k zakončení se ani tak nedostal.

43:37
    Orpik nerozehrál světově, a tak Kučerov kontroval bekhendem zprava na zadní tyč, kterou kryl svým pravým betonem Holtby.

43:58
    Tvrdá střela šla doprostřed branky a pro hostujícího brankáře z toho byl jednoduchý zákrok.

44:03
    Proti Carlsonově střele zprava nemohl Vasilevskij vidět přes clonu vůbec nic, jeden z hostujících bránících hokejistů pokus obránce zablokoval.

44:36
    Callahan (TBL) dostane dvě minuty za sekání Ovečkina v levé části útočné třetiny domácích.

44:40
    Tampa vyhrála buly, a tak Hedman snadno po levé straně vyhazoval kotouč.

45:04
    Ovečkin povolil na levém kruhu zápěstí, jeho střela byla tečovaná zřejmě Stralmanem do ochranné sítě.

45:14
    Caps byl odpískaný ofsajd.

45:20
    A vzápětí opět hosté vyhazují kotouč až k Holtbymu.

45:46
    Bäckström si vyměňoval na pravé straně kotouč s Kuzněcovem až ten naservíroval kotouč na zadní tyč k Ovečkinovi, Vasilevskij ovšem odolal.

46:21
    Burakovsky si to po pravé straně namířil do útočné třetiny, ale vše končí ztrátou domácího útočníka.

46:46
    Callahan odstartoval akci po pravém křídle, ale v útočné třetině měl proti sobě Ellera a ještě dva další protihráče.

47:09
    Eller možná trošku překvapivě střílel zleva z úhlu, následně hosté nedopustili dorážku Connollyho a čeká nás komerční pauza.

47:18
    Bowey (WSH) zasáhl zprava ve střední třetině Naměstnikova tvrdým zákrokem a hostující hráč poté odešel s bolestivou grimasou střídat.

47:47
    Kunitz dělal hostům problémy při rozehrávce až se hra přesunula do střední třetiny, kde také došlo ke hvizdu rozhodčího.

48:00
    Vasilevskij přihrával bekhendem na pravou stranu Hedmanovi a hosté poté navštívili útočné pásmo i s Killornem.

48:31
    Killorn na pravé straně na hranici útočné třetiny šel na led, ale nebyl důvod k vyloučení kohokoliv z domácích hokejistů.

48:38
    O pár sekund později zasahoval Vasilevskij proti střele zprava a vhazovat se bude po levici hostujícího brankáře.

48:47
    Domácí svojí kombinací rozpohybovali brankáře, ale stejně nezakončil zprava z dobré pozice Carlson.

49:10
    Eller si udělal jízdu po útočné třetině a společnost mu dělal Stamkos, následně Caps sevřeli svého soupeře.

49:45
    Vasilevskij byl jistý proti střele od modré čáry a zatím deptá domácí hokejisty ve třetí třetině.

49:59
    Orlov a Kuzněcov podrželi kotouč před hostující brankou, avšak brankáře nikterak nezaměstnali.

50:11
    Icing domácích.

50:16
    Hedmanova střela zleva od modré čáry minula zadní tyč a do útoku tak bude postupovat domácí celek.

50:29

50:47
    Tampa se ve třetí třetině prezentuje vynikající obranou a už nemá zas až tak daleko k vítězství ve Washingtonu.

51:02
    Šestatřicátý gól pro kapitána domácích. Niskanen křížem našel na levém kruhu ALEXANDRA OVEČKINA a ten do dolního rohu branky snížil na rozdíl jedné trefy. Asistence: Matt Niskanen.
    51:02 Alexandr OVEČKIN - 2:3

51:55
    Eller neměl na levé straně rychlost, ale i tak vytvořil jeden z domácích hráčů s Connollym tlak v útočné třetině.

52:05
    Vrána nemohl na levé straně spolupracovat s Oshiem, ale Tampa i tak udělala chybu v rozehrávce, po které zprava zakončoval rozjetý Kuzněcov mimo tři tyče.

52:38
    Domácí drží hosty ve třetí třetině pod velkým tlakem a rozhodně mají navrch, tohle ani náhodou nepřipomíná úvodních dvacet minut.

52:58
    Djoos si se spoluhráčem nerozuměl na útočné modré čáře, a tak jel sám na Holtbyho NIKITA KUČEROV. Ruský hokejista překonal kanadského gólmana velice šťastným gólem. Kučerovovi utekl kotouč, avšak Holtby se přesouval tak nešťastně, že kotouč zapadl mezi nohama Kanaďana do sítě. 2:4. Asistence: Braydon Coburn.
    52:58 Nikita KUČEROV - 2:4

53:44
    Hedman vypálil z osy modré čáry směrem na levou ruku Holtbyho a ten nepřipustil další změnu skóre.

54:29
    Hosté zklidnili hru ve vlastní třetině a posléze hráli po levé straně pár sekund.

54:49
    Coburn dobře vystoupil z postu levého beka a nepustil svého protihráče k ohrožení hostující branky.

55:12
    Burakovsky nahodil křížem zleva vedle delší tyče a odjel střídat, domácím se čas krátí.

55:38
    Johnson přistoupil zleva k Orlovovi na modré čáře a z toho plynula spolupráce Bäckström – Ovečkin, kdy Rus bekhendem minul branku.

56:08
    Wilsonův tvrdý pokus byl zablokovaný bránícím hokejistou a hra se poté dostala do střední třetiny zřejmě k Niskanenovi.

56:42
    Carlson a Orpik zvedli hlavu a jejich rozehrávka nebyla vůbec špatná, avšak Tampa ucpala obrannou modrou čáru.

57:15
    Point spolupracoval s Kunitzem na pravé straně, ale ten posunul kotouč do útočné třetiny, ve které si zahrál Johnson.

57:41

57:41
    Je (asi) hotovo. Orpik (WSH) dostává dvě minuty za krosček za faul v obranné třetině.

58:02
    Domácí vyhodili kotouč k brankáři, který se dotkl puku hokejkou.

58:24
    Domácí to zkouší pět na pět bez brankáře, na ledě je Ovečkin či Oshie.

58:42
    Niskanen trefil zprava protihráče a následně kotouč bere mimo útočné pásmo Bäckström.

59:07
    Ovečkin, Bäckström a Kuzněcov přichystali kotouč na pravý kruh, jenže Niskanenovi střela nesedla.

59:36

59:36
    Oddechový čas pro domácí.

59:45
    Caps vyhráli buly, následně Ovečkin nikterak neohrozil brankáře a je z toho další icing Tampy.

59:50
    Tampa posunula kotouč po levé straně, aby to do toho všeho nebylo zakázané uvolnění.

Hotovo! Tampa poráží Washington poměrem 4:2. Dnes nebyl zejména v domácím dresu vidět Jakub Vrána, zastoupil jej spíše solidním výkonem Andrej Šustr, který si připsal i asistenci, jelikož jeho střela byla tečovaná Chrisem Kunitzem.

Washington byl ve většině zápasu lepším týmem, především ve třetí třetině. Podařilo se mu snížit Alexandrem Ovečkinem, avšak protivník kontroval velice šťastnou brankou Nikity Kučerova ze samostatného úniku. Tím víceméně Tampa definitivně rozhodla o osudu utkání.

Hvězdy zápasu:
    1. Brayden Point (TBL) 2+0
    2. Ryan Callahan (TBL) 0+2
    3. Lars Eller (WSH) 1+0

Československá stopa v utkání:
    1. Jakub Vrána (WSH) 0+0, žádná střela, čas na ledě: 14:46
    2. Andrej Šustr (TBL) 0+1, 1 střela, čas na ledě: 12:23 (03:40:02)

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 30. Eller (Orlov, Connolly), 52. Ovečkin (Niskanen) – 3. B. Point (Callahan, Gourde), 16. Kunitz (Šustr, Callahan), 18. B. Point (Strålman), 53. Kučerov (Coburn)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Djoos, Carlson, Niskanen, Orlov, Orpik (A), Bowey – Ovečkin (C), Bäckström (A), T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Oshie – Burakovsky, Eller, Connolly – Stephenson, Beagle, Smith-Pelly.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman, Strålman, Sergačjov, Girardi, Coburn (A), Šustr – Gourde, Stamkos (C), T. Johnson – Killorn, B. Point, Kučerov – Kunitz, Naměstnikov, Callahan (A) – Erne, Paquette, Peca.

Rozhodčí: O’Rourke, Chmielewski – Daisy, Driscoll