Vsetín – Benátky n/J 9:1 (kon.) | Motor ČB – Kladno 1:4 (kon.) | Frýdek-M. – Třebíč 5:4 (kon.)
Kadaň – Ústí n/L 6:4 (kon.) | Prostějov – K. Vary 1:2 (kon.) | Havířov – Přerov 6:1 (kon.)
Slavia – Litoměřice 2:1 (po pr.)
LHK Jestřábi Prostějov
1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
HC Energie Karlovy Vary
Středa 21.02.2018, 18:00 • Zimní stadion Prostějov • Chance liga • 51. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Prostějov odehrál rovných padesát zápasů, ze kterých dokázal získat 86 bodů, jež mu vynesly 5. příčku ve WSM lize. Účast v play off tak již má zajištěnou, ale stále ještě bojuje o první čtyřku zajišťující domácí prostředí pro začátek vyřazovacích bojů. Na čtvrtou Slavii ztrácí totiž pouhý bod.
    Silnou zbraní Prostějova je určitě ofenzíva. Ta v dosavadním průběhu nastřílela 165 gólů, což je nejvíc v celé soutěži.
    Před vlastními fanoušky se Jestřábi představili v pětadvaceti střetnutích. Z nich si odnesli 54 bodů a právem jim tak patří 4. místo v tabulce domácích mužstev.

Posledních pět utkání

17.2.2018 Ústí nad Labem – Prostějov 4:2
    14.2.2018 Prostějov – Třebíč 4:1
    10.2.2018 Vsetín – Prostějov 5:1
    7.2.2018 Prostějov – Frýdek-Místek 7:2
    3.2.2018 Kadaň – Prostějov 2:3 pp.

Karlovarští hokejisté jsou na tom dvě kola před koncem velmi dobře. Se 103 body vévodí WSM lize s dvoubodovým náskokem před druhými Českými Budějovicemi.
    Energie se může pyšnit rovněž skvělým útokem, ale v defenzivní činnosti jsou na tom vůbec nejlépe z celé soutěže. V uplynulých zápasech totiž inkasovali jen 81 branek, což je opravdu solidní bilance.
    Na ledech soupeřů získali navíc 42 bodů z pětadvaceti duelů a jsou nejlepším týmem ligy.

17.2.2018 Karlovy Vary – České Budějovice 4:1
    14.2.2018 Havířov – Karlovy Vary 3:2 pp.

11.10.2017 Karlovy Vary – Prostějov 6:3

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Groh) – D. Kolář, M. Drtina, Havlík, Rašner, Žovinec, Bažant, Horyna – Prokeš, Z. Král, L. Luňák – Rudovský, Venkrbec, Dvořáček – Cetkovský, V. Meidl, Zabloudil – Švec, Švarc, Nestrašil.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Kuchař) – Sičák, Krejčí, M. Rohan, Plutnar, J. Tomeček, A. Rulík, Bernáth – T. Rachůnek, Balán, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – O. Beránek, Vrdlovec, Gríger – Tuominen, Skuhravý, Osmík.

Rozhodčí: Barek, Veselý – Kotlík, Doležal.

Hráči obou celků právě nastupují na led z útrob stadionu a utkání za malý okamžik začne.

00:01

00:20
    Jako první zahrozili domácí Jestřábi. Střelu z levého kruhu ovšem Závorka skvěle vyrazil a útočit tak mohou Karlovy Vary.

00:31
    Na druhé straně se musel také činit Neužil, který svým zákrokem přerušuje hru, načež se bude vhazovat po jeho levici.

00:55
    Ale už je v akci opět brankář Závorka, který nyní čelil dvěma střelám Prostějova. S oběma si však dokázal poradit.

01:05
    Poté ovšem jeho spoluhráči vyhazují na zakázané uvolnění.

01:50
    Nestrašil sice manévroval s pukem v rohu kluziště, ale ten vzápětí ztrácí a kotouč tak mají na svých holích karlovarští hokejisté.

02:09
    Kteří následně vybojovali buly v útočné třetině po dalším zásahu Neužila. Oba týmy posílají na led čerstvé síly.

02:16
    Rohan poté uvolnil svého spoluhráče na modré čáře, jenž ovšem následně minul bránu Prostějova. Neužil tak nemusel vůbec zasahovat.

02:59
    Posléze je hostům pískáno postavení mimo hru, které hru posunuje zpět do neutrální.

03:42
    Neužil si do statistik duelu připisuje další jistý zásah, po kterém je hra přerušena a vhazovat se bude v obranném pásmu Jestřábů.

03:47
    Tomeček následně nahazoval touš na bránu, ale Neužil měl na situaci dobrý výhled a poté jej uschoval ve své rukavici.

04:40
    Beránake s Grígrem se snažili natlačit s pukem až před svatyni domácích, avšak zakončit se jim nepovedlo. Stále však mohou pokračovat v útočném tažení.

05:30
    Následně se přes defenzívu Varů neprobili hráči Prostějova a oba týmy střídají.

06:16
    Karlovarští nyní pouze odevzdali puk ze středního pásma svému soupeři a hosté posílají na led čerstvé síly.

06:37
    Posléze jim je však odpískán ofsajd a následovat bude buly v neutrální zóně.

07:05
    První větší šanci měli na svědomí domácí! Jan Rudovský se s trochou štěstí dostal s pukem v mezikruží až ke střele a kotouči v cestě do brány zabránil jen pohotový levý beton Závorky.

08:16
    Poté už však útočili znovu hosté. Neužil se svými spoluhráči situaci zvládl a touš za svá záda nepustil.

08:55
    Rána od modré čáry hodně minula Závorkovu klec a puk poté sebrali hostující hráči.

09:39
    Těm se potom nepovedla přihrávka v útočném pásmu, kde tedy puk ztrácejí ve prospěch soupeře.

10:09
    V předbrankovém prostoru měl napřaženo jeden z hostů, avšak poté byl zablokován domácím hráčem a puk vůbec netrefil.

10:55
    Karlovy Vary kombinují v pásmu soupeře, ale zatím se jejich souhra odehrává výhradně podél mantinelu.

11:33
    Sudí poté rozpažují při vyhození Prostějova a zakázané uvolnění se tak konat nebude.

12:03
    Vary nyní nemohly do útočné třetiny, neboť byl signalizovaný ofsajd. Prostějov se tak velmi lacino dostává ke kotouči.

12:39
    Ondřej Beránek se protlačil s pukem před bránu, avšak své zakončení poslal pouze do Neužila.

12:54
    Marek Švec posílá svůj celek poprvé do čtyř. Vyfasoval totiž menší trest za nedovolené bránění.

13:19
    Jestřábi se dokázali zmocnit kotouče za svou bránu a následně jej posílají přes všechny čáry až k Závorkovi.

14:00
    Ze souboje v rohu kluziště vzešli nakonec jako vítězové hosté. Poté pálili od modré čáry a před bránou si kotouč stáhl pro sebe jeden z Karlovarských. Zakončit se mu však již nepodařilo a touš posléze přikryl pod lapačky gólman Neužil.

14:46
    Hosté se sice drží v pásmu, ale k nebezpečnější střele se ovšem nedočkali a jejich přesilovka je pomalu u konce.

14:54
    Domácí oslabení přežili a hrají opět v plném počtu.

15:48
    Jestřábi nakonec obrali o puk svého soka v neutrální zóně a následně mířili od levého hrazení na bránu Varů, kde Závorka posunuje kotouč do rohu.

16:45
    Cetkovský se i přes svou velkou snahu neprosadil proti svému strážci a společně se spoluhráči odjíždí střídat.

17:33
    Puk se poté ocitl na lavičce Prostějova a bude je nařízeno ve střední třetině.

17:41
    Po zakázaném uvolnění Prostějova se ovšem hra vrací zpět do jejich obranného pásma.

18:15
    V další velké možnosti se ocitl sám před Závorkou Luňák! Hostující gólman ovšem tváří v tvář svému soupeři uspěl a jeho zakončení mezi nohy vyrazil do rohu kluziště.

19:00
    Probíhá poslední minuta první periody.

19:50
    Karlovy Vary jsou sice nastěhovány v pásmu, avšak už se v této části hry pravděpodobně nic nestane.

20:00

První dvacetiminutovka je minulostí. V ní sice byli mírně aktivnější hostující hokejisté, ale na vyložené šance přeci jen vyhráli Jestřábi. Jenže Rudovský ani Luňák své možnosti nevyužili. Jelikož se neujaly ani útoky Energie, tak máme po úvodní třetině stav nerozhodný 0:0.

Další třetina začne přibližně v 18:46.

20:01

20:45
    Jako první se ve druhé třetině osmělili domácí, avšak jejich aktivita k úvodní brance zápasu nevedla.

21:35
    Ze souboje ve středním pásmu sice získali puk hosté, ale ani oni nedokázala prozatím Neužila ohrozit.

22:10
    Povedlo se jim to až nyní. Ale domácí brankář byl pozorný a touš za svá záda nepustil.

22:19
    Následně je Jestřábům pískáno zakázané uvolnění a hra se tak vrací zpět před jejich gólmana.

23:26
    Hosté se posléze dostali do útočného pásma, ale Prostějov poté vyhodil puk za mantinel. Jelikož to však bylo s tečí o hrazení, tak se bude jen vhazovat před Neužilem.

23:56
    Zdeněk Král to zkusil těsně po přejezdu modré čáry. Závorka si proti jeho pokusu povyskočil a kotouč ukryl ve svých chráničích.

25:18
    Další dělovka domácích z pravého kruhu minula bránu Závorky a útočit mohou znovu hosté.

25:30
    Ránu z levého kruhu ovšem Neužil dobře viděl a kotouč nadvakrát přikryl pod lapačku.

25:58
    Nyní to domácí možná až příliš překombinovali a z nadějné situace nedokázali vůbec zakončit.

26:30
    Neužil poté tasí další jistý zákrok a vhazovat se bude v obranné třetině Jestřábů. Stále tedy čekáme na úvodní gól zápasu.

27:26
    Po dalším vyhození domácího celku se píská zakázané uvolnění. Buly bude vhozeno opět před Neužilem.

28:22
    Neužil poté lapil do rukavice nahození zpoza modré čáry mířící mimo bránu Prostějova.

28:33
    Bernáth nyní dvěma pokusy prověřil Neužila. Přičemž ten druhý byl o poznání nebezpečnější, neboť domácímu brankáři touš vypadl, ale hostům se jej nepodařilo protlačit do brány.

29:46
    Krejčí dostal dobře nabito do druhé vlny na vrchol levého kruhu, avšak jeho dělovku ukryl pod svými betony brankář Neužil.

30:25
    Domácí nyní dobře obrali soupeře na modré čáře a mohli postupovat sami na bránu. To by ovšem jeden z nich musel přesněji přikopnout puk do jízdy svému kolegovi a pro kotouč si tak daleko z brány dojel Závorka.

31:19
    Žovincova střela přes obránce byla sražená právě bránícím bekem do ochranné sítě. Buly je tedy nařízeno po levici Závorky.

31:32
    Jestřábi vyhráli vhazování a puk poté od levého hrazení posílal na bránu Rašner. Ten si však ve skrumáží před svou svatyní našel gólman Závorka.

31:54
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Filip Bernáth – 2 min., sekání).

32:05
    Hosté však své oslabení začali velmi dobře, když ze středního pásma posunuli kotouč až k Neužilovi.

32:50
    Karlovarští nyní výborně zapracovali v útočném pásmu, kde nastřádali několik cenných vteřinek.

33:03
    Poté však půjdou do tří. Tuominen totiž zahrál vysokou holí, za což dostává dvě minuty.

33:30
    Jenže hosté se velmi snadno dostali ke kotouči, který posléze vyváží ven ze své třetiny.

33:54
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Hosté to sice nestihli ve dvojnásobné přesilovce, avšak i přesto jdou do vedení! JAN RUDOVSKÝ dostal nabito na vrchol levého kruhu, kde se do puku řádně opřel a svou dělovku namířil přesně do horního rohu Závorkovy brány.

34:25
    Kohout se šikovně prosmýkl po pravé straně, odkud najížděl sám na Neužila. Ten ovšem vytáhl další výborný zákrok, kterým zatím drží nulu na svém kontě.

35:46
    Poté zkoušel zpoza brány nadvakrát procpat kotouč za záda Neužila Ondřej Beránek. Domácí gólman však prostor u své levé tyče dokonale utěsnil.

36:12
    Domácí se z tlaku soupeře vymanili jen za cenu zakázaného uvolnění, po kterém se hra vrací před Jakuba Neužila.

36:40
    Luňákovo nahození vyrazil Závorka do rohu kluziště, kde se po malé chvíli ujímají puku hostující hokejisté.

37:42
    Domácí nyní kotouč ztratili ve středním pásmu a vpřed s ním uháněli Karlovarští. Jenže ti svou ranou trefili pouze bránícího hráče Jestřábů a Neužil tak nemusel vůbec zasahovat.

38:46
    Další obrovská možnost Energie! Stanislav Balán byl po přihrávce svého spoluhráče sám před Neužilem. Jenže domácí gólman si mezírku mezi svým betony dokázal pohlídat.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:48
    Hosté se sice pokusili založit poslední útok, ale ztroskotali hned v neutrální zóně a Jestřábi to již v této periody zvládnou.

40:00

I prostřední dvacetiminutovka je za námi. V ní měli domácí možnost dvojnásobné přesilové hry, kterou také dokázali využít. Z vrcholu levého kruhu vymetl horní růžek brány Jan Rudovský, který rozradostnil příznivce Jestřábů. Poté se hosté mocně snažili o srovnání, ale své šance využít nedokázali díky zatím bezchybnému Jakubu Neužilovi. Prostějov tedy vede po 40 minutách 1:0.

Další třetina začne přibližně v 19:33.

40:01

40:59
    Hosté mohli hned v první minutě třetí části srovnat! Před Neužil se totiž zjevil Jakub Flek, který ovšem svou kličkou nedokázal domácího brankáře překonat a Jestřábi tak stále vedou o jednu branku.

41:50
    Nyní však budou mít další šanci v přesilovce. Menší trest za hákování si odpyká Jan Rudovský.

42:32
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Tak a máme vyrovnáno! Po pěkné akci, kdy od pravého mantinelu následovala Kohoutov přihrávka před bránu, usměrnil kotouč do odkryté klece HENRI TUOMINEN. Asistence: Martin Kohout, Dávid Gríger.

43:00
    Tak to je bleskový obrat v podání Energie! Tomáš Rachůnek srazil rozehrávku domácích přesně na hůl JAKUBA FLEKA, jenž si již tváří v tvář Neužilovi věděl rady a prostřelil jej svižnou ranou mezi betony. Asistence: Tomáš Rachůnek.

44:50
    Hostům ani tento náskok nestačí a snaží se o vstřelení třetí pojišťující branky. Zatím ovšem bez úspěchu.

45:38
    Hra je poté opět přerušena a vhazovat se bude po levici Jakuba Neužila.

46:30
    Domácí ovšem mohli záhy odpovědět! Jan Rudovský byl v ideální střelecké pozici v prostoru pravého kruhu. Poté se snažil ještě Závorku přelstít, když naznačil střelu a poté si puk potáhl a pokusil se touš zasunout do prázdné brány. Místo ní ovšem trefil jen beton hostujícího brankáře.

47:20
    Závorka nyní udržel kotouč ve své výstroji a hra je tak znovu přerušena. Následovat bude buly v obranném pásmu Energie.

48:15
    Postavení mimo hru zastavuje útok Karlových Varů. Puk bude vhozen do hry v neutrální zóně.

48:50
    Hosté si nyní pokusili několika šikovnými přihrávkami vylepšit střeleckou pozici, avšak ani jednou se jim to nepovedlo a hrát tak budou moci opět Jestřábi.

49:36
    Rudovský šikovně vracel kotouč naslepo před bránu, ale tam jej sebrali jen hostující zadáci.

50:40
    Z rohu kluziště si šikovně vybruslil Radek Prokeš, avšak před Závorkou přestřelil bránu Karlových Varů. Z této akce se nejspíš dalo vytěžit i více.

51:06
    Vladimír Sičak usedá na trestnou lavici, kde si odpyká dvě minuty za podražení. Resultuje z toho přesilová hra Prostějova.

51:39
    Rána od modré čáry se k Závorkovi nedostala, ale domácí i posléze zůstávají u puku v útočném pásmu.

51:49
    Ne však na dlouho. Karlovarští následně touš vyhazují přes všechny čáry až k Neužilovi.

52:30
    A opět si zahraje i domácí brankář. Jeho spoluhráči se zatím nemohou vůbec prosadit v útočné třetině a nyní budou muset navíc začínat až od svého brankáře.

53:06
    Jestřábům se početní výhoda vůbec nevyvedla a hosté již hrají v plném počtu.

54:15
    Jiří Cetkovský posílal puk zpoza brány do předbrankového prostoru, ale tam jej odklidili do bezpečí hokejisté hostujícího celku.

54:21
    Dnešní utkání sleduje 1628 diváků.

54:31
    V témže čase je potrestána dvěma minutami hráčská lavice Karlových Varů za příliš mnoho hráčů. Trest odpyká Dávid Gríger.

55:05
    Jenže hosté se zatím opět výborně brání a posílají kotouč až za Neužilovu bránu.

55:32
    Neužil nyní vyrazil daleko z brány, ale později než měl. U kotouče tedy byli rychleji hosté. Jelikož se však jeden ocitl ve velkém úhlu, snažil se najít v mezikruží svého kolegu. Tomu však v zakončení do prázdné brány zamezila domácí obrana.

55:39
    Síly na ledě se ovšem vyrovnají. Dušan Žovinec inkasuje menší trest za hrubost.

56:10
    Nyní mohli definitivně rozhodnout! Jenže jako již poněkolikáté dnes v souboji muže proti muže vyšel lépe Jakub Neužil v bráně Jestřábů.

56:31
    Trest Karlových Varů právě vypršel a začíná tak jejich zkrácená přesilovka.

56:58
    Která však bude vzápětí zdvojnásobena. Radek Prokeš je poslán na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.

57:20
    Plutnarovu ránu z levého kruhu Neužil vyráží pravým betonem a jeho spoluhráči se poté osvobozují.

57:45
    Hosté si však situaci zbytečně komplikují. Na dvě minuty za sekání je vyloučen Stanislav Balán.

58:01
    Neužil posléze přikryl kotouč pod lapačku po nahození hostujících hráčů. Mezitím se nám rozběhly poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:34
    Martin Rohan měl před sebou dostatek prostoru, avšak svou střelu zápěstím namířil pouze do Neužilových chráničů.

58:58
    Domácí hrají v plném poštu a začíná jejich přesilová hra.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí periody.

59:25
    Neužil vystartoval z brány na střídačku a domácí to zkouší v šesti lidech v poli.

59:45
    Hosté hrají v plném počtu.

59:55
    Domácí sice jsou nastěhování v útočném pásmu, ale puk se nachází v souboji v rohu kluziště a tohle je již pro Energie dobré.

Je konec! Po bezbrankové první třetině se z vedení ve 34. minutě radovali domácí. Přesilovou hru totiž krásnou ranou využil Jan Rudovský. Karlovy Vary si následně vypracovaly několik slibných možností, ale ani jednu nedokázala proměnit. Po 40 minutách tedy vedli 1:0 domácí.
    Jenže v posledním dějství se vše změnilo. Na začátku závěrečné části se v rozmezí osmadvaceti vteřin trefil Henri Tuominen a po něm po chybě Jestřábů v rozehrávce Jakub Flek. Energie si následně ještě vypracovala další možnosti, avšak ty zlikvidoval dnes výtečně chytající Jakub Neužll. Prostějovu nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře a ze tří bodů se tak mohou radovat Karlovarští po výhře 2:1.

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na shledanou. (20:13:18)

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 34. Rudovský – 43. Tuominen (Kohout, Gríger), 43. Flek (T. Rachůnek)

Rozhodčí: Barek, Veselý – Kotlík, Doležal

Diváci: 1 628