Česko – USA 3:2 (1:0 po s.n.) | Olympijští sportovci z Ruska – Norsko 6:1 (kon.) | Švédsko – Německo 3:4 (po pr.)

Z mé strany je to pro dnešek vše.
    Loučí se s vámi Radim Sochor, na přečtenou! (15:42:38)

Známe složení semifinálových dvojic. Česko si zahraje o finále se sportovci z Ruska, tedy největším aspirantem na celkové vítězství. Kanadu pak čeká letošní překvapení z Německa.

Češi budou hrát v pátek od 8:40, Kanada s Německem ve stejný den od 13:10.

První dvě třetiny zase tak skvělou podívanou nenabídly. Třetí perioda a prodloužení, to byl úplně jiný hokej. Německo sice ztratilo vedení 3:1, nicméně mrzet ho to vůbec nemusí, neboť se v prodloužení precizně uvolnil Patrick Reimer a rozhodl o tom, že si Němci zahrají o medaile!
    Radost německých komentátorů ze stanice Eurosport stojí za to.

61:30 Patrick REIMER - 3:4

61:30
    Německo právě vstřelilo branku!
    Německo vítězí v dnešním zápase a postupuje do semifinále! Tohle je senzace! PATRICK REIMER se naprosto fantasticky protáhl kolem svého strážce a nadvakrát překonal brankáře Viktora Fastha! Asistence: Yasin Ehliz, Daryl Boyle.

60:57
    Německo drží kotouč na vlastních hokejkách. Zatím ale pouze v pozicích, odkud nemůže vstřelit rozhodující gól.

60:16
    Ofsajd Švédska, vhazovat se bude ve středním pásmu.

60:01

Kanada – Finsko 1:0

Jediný gól zápasu vstřelil v jednačtyřicáté minutě Maxim Noreau. Kanada se tak zařadila k Česku a sportovcům z Ruska. Na čtvrtého semifinalistu si budeme muset ještě chvíli počkat.

Ve třetí třetině padly hned čtyři góly, ale vítěze přesto neznáme! O čtvrtém semifinalistovi bude rozhodovat desetiminutové prodloužení!

60:00

59:41
    Němci vyvážejí kotouč do útočného pásma. Uvidíme, zdali se v závěru třetí periody stihnou prosadit.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:22
    Tak tohle by byla velká smůla pro Švédsko! Jeden z obránců rozehrával zpoza branky, trefil však pouze svého spoluhráče, od kterého se kotouč odrazil do branky. Fast ale stihl na poslední chvíli zastavit kotouč před brankovou čarou!

58:11
    Fauser se dostal v útočné třetině ke střele, jeho pokus ale brankář zast Fasth zastavil.

57:12
    Axelsson přejel přes modrou příliš rychle, ofsajd zastavil akci Švédů.
    Třetí třetina skutečně stojí za to, všichni fanoušci v hale si ji vychvalují.

Radim Sochor

Branky a nahrávky: 47. Lander (Dahlin, Omark), 50. Hersley (Omark, Wikstrand), 52. Wikstrand (J. Lundqvist) – 14. Ehrhoff (Hager, Schütz), 15. Noebels (Kink), 49. Kahun (Mauer), 62. Reimer (Ehliz, Boyle)

Švédsko: Fasth (Enroth) – Kronwall (A), Bertilsson, Hersley, E. Gustafsson (A), Wikstrand, Fransson, Dahlin – Lindström, P. Lindholm, Möller – F. Pettersson, J. Lundqvist (C), Axelsson – Everberg, Lander, Omark – Zackrisson, Bergström, Stålberg – Norman.
    Německo: Aus den Birken (Pielmeier) – Boyle, Krupp, J. Müller, Y. Seidenberg, Hördler, M. Müller, Ehrhoff – Reimer, Hager, Schütz – Plachta, Goc, Wolf – Ehliz, Kahun, Noebels – Macek, Kink, Mauer – Fauser.

Rozhodčí: Lemelin (USA), Rantala (FIN) – Lhotský (CZE), Vanoosten (CAN)