Česko – USA 3:2 (1:0 po s.n.) | Olympijští sportovci z Ruska – Norsko 6:1 (kon.) | Švédsko – Německo 3:4 (po pr.)
Kanada – Finsko 1:0 (kon.)
Kanada
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Finsko
Středa 21.02.2018, 13:10 • Gangneung Hockey Centre • Olympijské hry - muži • Čtvrtfinále
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:10.

Dobrý den, dneska by jsme měli být svědky hodně pohledného hokeje. V tomto utkání se proti sobě postavení Kanada a Finsko. Druhý jmenovaný celek přitom musel hrát vůbec o to, aby se čtvrtfinále zúčastnil. Tým nastoupil proti domácí Korei a ta dokázala, že favority dokáže pořádně potrápit, po dlouhém boji nakonec suomi zvítězili 5:2.

Kanada
    A teď k týmu javorového listu. Kanada zde nemá vůbec to nejlepší, neboť jejich nejlepší hokejisté hrají v zámoří. Ve skupině se umístila ne druhém místě za naším výběrem. Díky tomu, že Kanada měla sympatické skóre, tak se v tabulce druhých týmů umístila na prvním místě, což ji dostalo rovnou do čtvrtfinále. Ve skupině si tento celek připsal dvě výhry a jednu porážku, hořkost porážky přišla proti Česko až na samostatné nájezdy, rozhodující gól vstřelil Jan Kovář. Dnešní utkání nebude mít žádného favorita a průběh hry by měl být neskutečně vyrovnaný, což předpověděli i předzápasové kurzy. Máme se tedy rozhodně na co těšit.

Výsledky na OH:

Kanada
    4:0 Jižní Korea
    Kanada 2:3 pp Česko
    Švýcarsko 1:5 Kanada

Finsko
    A opět k Finsku. O čtvrtfinálovém zápase jsem se už zmínil, tak teď si probereme, jak si Fini vedli ve skupině. Soupeři byli Švédsko, Německo a Norsko. Suomi sice vyhrálo ve dvou zápasech ze tří, ale ani to na postup mezi osm nejlepších nestačilo. V tabulce se hráči umístili těsně za Švédskem, v posledním zápase si to právě tyto týmy proti sobě rozdali o prvenství. Švédi se pět minut před koncem první třetiny ujali vedení, na to ještě soupeř dokázal zareagovat, ale na góly ze závěrečného dějství od Zackrissona a Mollera už byl tým krátký.

Kanada 2:3 Finsko

Ještě jednou vás vítám u dnešního čtvrtfinálového utkání mezi týmy Kanada a Finsko. První semifinálová dvojice už je známá, když Česko porazilo na samostatné nájezdy USA 3:2 a Olympijští sportovci z Ruska debaklem smázli Norsko 6:1. Vítěz dnešního utkání narazí na vítěze souběžně hrajícího zápasu mezi Švédskem a Německem.

Kanada: Scrivens (Poulin) – M. Robinson, Lee, Noreau, Ch. Genoway, Goloubef, Gragnani, Stollery – Brulé, Roy, R. Bourque (A) – Vey, Kelly (C), Raymond – Wolski, Thomas, Ebbett (A) – Lapierre, O'Dell, Klinkhammer – Kozun.

Finsko: Koskinen (Rämö) – Lepistö (A), Heiskanen, Lehtonen, Koivisto, Kukkonen (C), Ohtamaa, Hietanen – Manninen, Kemppainen, Pyörälä – Tolvanen, Kontiola (A), Junttila – Enlund, Koskiranta, Savinainen – Anttila, J. Lajunen, J. Peltola – Osala.

Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Konstantin Olenin – Gleb Lazarev, Henrik Pihlblad.

00:01

00:04
    Po úvodním buly se puku zmocnili hráči Kanady a ihned se vydali do pásma hostů.

00:18
    Kotouč skončil v hledišti a následuje vhazování před brankářem Mikko Koskinenem.

00:24
    Mikko Koskinen následně musel vyrazit první střelu kanadského výběru.

00:43
    Ofsajdy Kanady a hra se tak přesune do středního pásma.

01:39
    Finové se pokoušeli získat puk ve třetině Kanady, ale ke střele se nedostali a kotouč tak opět získali domácí.

02:08
    Andrew Ebbett nepřihrál přesně a Kanada ztratila puk za bránou Koskinena. Ovšem poté Finové jenom vyhodili kotouč do středního pásma.

02:51
    Mikko Lehtonen vystřelil, ovšem jeho pokus byl zblokován a následně Kanada vyhodila puk do bezpečí.

03:46
    Kanaďané jsou zatím hodně důslední v soubojích a od začátku utkání jsou u puku více.

04:06
    Derek Roy se vytočil a následně nahodil puk na bránu, tam ovšem byl připraven Mikko Koskinen a hra je tak po třech minutách přerušená.

04:25
    Finové získali puk za bránou Scrivense, když se kanadskému hráči nepovedlo vyhodit kotouč ze své třetiny.

05:04
    Další nahození Kanady do finské třetiny, ale následně to jsou právě hosté kdo získal puk.

05:29
    Chris Lee počkal s kotoučem za svojí bránou až jeho kolegové vystřídají a následně se Kanada vrhla do nové akce, ovšem ta střelou neskončila.

06:08
    Vyloučení v týmu Kanada (Charles Genoway – 2 min., vysoká hůl).

06:18
    Finové se tak ujmou první přesilové hry v dnešním utkání. Zatím mají seveřané bilanci pět z jedenácti přesilovek.

06:50
    Ben Scrivens musel zasahovat proti střele finského hráče a následně se Kanaďané osvobodili.

07:29
    Miro Heiskanen se připravoval na střelu, ale následně mu kotouč odskočil od čepele a Kanaďané opět vyhodili puk až k bráně Koskinena.

07:56
    Nyní skončil puk mimo hrací plochu, který letěl přímo do člena realizačního týmu Finska.

08:08

08:25
    Nyní se už sice hraje 5 na 5, ale Finové pokračují v mírném tlaku. Následná střela ovšem skončila mimo bránu Scrivense.

09:40
    Ben Scrivens vyjel z brány aby byl u puku dříve než finský protihráč, ale Kanada se poté nedostala ke střele.

10:00
    Po první desetiminutovce je hra velmi vyrovnaná, tak jako se čekalo už před zápasem.

10:19
    Finové se dostali do domácí třetiny a následně nahodili puk před bránu, kde ale ani tentokrát nepřišla střela.

11:22
    Sakari Manninen si počínal velmi riskantně, když jako poslední rozehrával akci od modré, ale nakonec vše vyřešil v klidu.

12:02
    Kanaďané jsou velmi důrazní a tvrdí, ale vše před hranicí nedovoleného zákroku.

12:17
    Chumel hráčů se objevil před bránou Bena Scrivense, ale poté domácí získali puk a vyhodili jej do bezpečí.

12:44
    Už se hraje dlouho bez přerušení a zatím vidíme pěkný atraktivní hokej, který nabízí plno hitů.

13:31
    Kanada začala novou akci od své brány, ale poté se domácí hráč dopustil ofsajdu a hra je tak minimálně po pěti minutách přerušena.

14:04
    Opět Kanaďané ve dvojko nepustili finského hráče s pukem přes modrou čáru.

14:39
    Sami Lepistö se pokoušel nahodit puk na bránu Bena Scrivense, ale ten skončil jen u domácího obránce.

15:03
    Derek Roy se dostal dopředu mezi finskými obránci, ale následně mu puk lehce utekl a nezakončil tak mezi tři tyče Koskinenovy brány.

15:46
    Andrew Ebbett vypálil prudkou ránu, ale ta skončila zblokována v ochranné síti.

16:10
    Marko Anttila z otočky trefil pukem jen kanadského obránce a domácí tak opět mohou jít dopředu.

16:56
    Mason Raymond se z pravé strany dostal až do brankoviště, ale tam mu byl kotouč odcizen finskou obranou.

17:38
    Vyloučení v týmu Kanada (Marc-Andre Gragnani – 2 min., hákování).

17:50
    Maxim Lapierre se krátce po začátku v oslabení dostal ke střele, ale Mikko Koskinen byl opět připraven.

18:15
    Vyloučení v týmu Finsko (Petri Kontiola – 2 min., nedovolené bránění).

18:15
    Ovšem nakonec je finská přesilovka u konce, jelikož se faulem provinil hostující hráč a nyní se 84 vteřin bude hrát 4 na 4.

18:31
    Ben Scrivens chytil střelu z úhlu a následuje vhazování před domácí bránou.

18:58
    Kanaďané opět získali puk a poté se ke střele dostal Charles Genoway, ovšem Mikko Koskinen jeho pokus vyrazil lapačkou.
    V souběžně hraném čtvrtfinále mezi Švédskem a Německem, vedou překvapivě Němci 2:0, když oba góly dali v rozmezí půl minuty.

19:35
    Nyní je puk za kanadskou bránou a následně jej získali domácí hráči.

19:38

20:00

První třetina je u konce a zatím jsme se gólu nedočkali. Domácí se nechali vyloučit v 7. minutě, ale i když Finové měli pár šancí, tak vždy byl připraven Ben Scrivens. Ke konci první dvacetiminutovky se obě mužstva dopustila faulu, ale ve hře 4 na 4 gól rovněž nepadl.

20:52
    Kanaďané se dostali s pukem za bránou Koskinena a nyní svádí boj.

21:05
    Gilbert Brulé vypálil tvrdou střelu ze středu, ale Mikko Koskinen si sní poradil a následuje vhazování před bránou Finska.

22:16
    Nyní se Kanada dostala zatím do největší šance utkání, když Finové lacině přišli o puk a Andrew Ebbett se dostal ke střele, kterou Mikko Koskinen vyrazil, ale přímo před svou poloprázdnou svatyni, kde ale žádný domácí hráč kotouč nedorazil!

22:45
    René Bourque se dostal ke střele, ale Mikko Koskinen předvádí další solidní zákrok. Zatím do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe Kanaďané.

23:20
    Sami Lepistö vypálil od modré čáry, ale kotouč šel pouze do hole kanadského hráče.

23:48
    Hra je přerušena, jelikož na ledě leží Ben Scrivens, který byl atakován Veli-Matti Savinainenem, jelikož ho do brány poslal domácí hráč a atakoval tak kanadského brankáře.

24:17
    Ben Scrivens nerozehrál vůbec dobře a puk zadarmo získal Jani Lajunen, který okamžitě vypálil, ale kanadský brankář byl připraven.

24:17
    Ben Scrivens není úplně v pořádku po ataku finského hráče a vypadá to na střídání brankářů.

24:17
    Střídání v týmu Kanada: ze hřiště odchází Ben Scrivens, přichází Kevin Poulin.

24:25
    Tohle může být zlomový okamžik, jelikož se do kanadské brány stěhuje nerozchytaný Kevin Poulin, ovšem první střela na něj neletěla, jelikož byla zblokována mimo tři tyče.

24:58
    Přihrávka rukou a následuje buly v kanadské třetině před bránou Kevina Poulina.

25:26
    Vyloučení v týmu Kanada (Brandon Kozun – 2 min., vražení na hrazení).

25:33
    Další přesilová hra Finska a Kevin Poulin bude muset být pozorný.

26:12
    Petri Kontiola dostal kotouč na levou stranu, ale Kevin Poulin se stihl přemístit a chytil pokus hostujícího hráče do lapačky.

26:15
    Po následném buly Kanaďané vyhodili kotouč na druhou stranu hrací plochy.

26:58
    Opět domácí získali puk a vyhodili jej.

27:14
    Andrew Ebbett i v oslabení se dostal ke střele a jeho rána pořádně vylekala finského gólmana, který lapačkou vyrazil puk.

27:26

28:07
    Maxim Noreau zkusil překvapit Koskinena z ostrého úhlu, ale puk za zády finského brankáře neskončil.

28:45
    Kanada zatím velmi poctivě brání a vyčkává na chybu soupeře. Následně se Cody Goloubef dostal ke střele, ale tu Mikko Koskinen viděl a chytil.

29:55
    Javorové listy po přechodu Finů do středního pásma opět ukořistili puk a začnou novou akci od své brány.

30:44
    Hra je stále velmi vyrovnaná, i když ve druhé třetině je to hlavně Kanada, která zásobuje finského brankáře střelami.

31:27
    Joonas Kemppainen se uvolnil a naprosto sám se dostal ke střele ze skvělé pozice, ale Kevin Poulin byl připraven a puk chytil do lapačky.

31:47
    Kevin Poulin opět předvádí další dobrý zákrok, když nejprve vyrazil střelu Mika Pyöräly a následně chytil puk.

32:28
    Finové nepustili domácí do jejich pásma a po chvíli se Marko Anttila dostal ke střele, kterou ale Kevin Poulin vyrazil betonem.

33:18
    Kanaďané mohli využít menšího přečíslení, ale s pukem se dostali pouze za bránu Koskinena.

33:36
    Vyloučení v týmu Finsko (Marko Anttila – 2 min., nedovolené bránění).

33:46
    Chyba Kanady, ovšem Jonas Enlund se ke střele nedostal, jelikož skvěle zabojoval domácí obránce.

34:13
    Finové vyhodili puk až do třetiny Kanady a domácí se tak musí znovu stěhovat z pásma Finů.

34:47
    Kanaďané uzamkli finskou čtyřku a přihrávají si kotouč. Následně vystřelili, ale Mikko Koskinen vyrazil puk a následně ho hosté vyhodili do bezpečí.

35:36

35:44
    Robinsonova rána šla pouze vedle finské brány, ale Kanaďané zůstávají v tlaku.

36:07
    Nyní už Finové vyhodili puk do středního pásma, ale Kanada se po chvíli opět dostala s kotoučem do hostující třetiny.

36:32
    Jarno Koskiranta si nezpracoval puk ve středním pásmu a Kanada tak může jít dopředu.

36:42
    Ofsajd zastavil útok Kanady a následuje buly ve středním pásmu.

37:04
    Další ofsajd kanadských hráčů.

37:38
    Velice špatná rozehrávka Finů, ke kotouči se poté dostal René Bourque a okamžitě vypálil, ovšem Mikko Koskinen jeho pokus chytil do lapačky.

38:00
    Rob Klinkhammer z levé strany vypálil daleko vedle brány.

38:11
    Zakázané uvolnění finských hráčů.

38:47
    Další střela kanadského hráče, ale i tentokrát byl připraven klenot hostů Mikko Koskinen.

39:32
    Finové získali puk ve svém vápně a následně se Eeli Tolvanen dostal ke střele, ale kanadský brankář puk vyrazil.

40:00

Druhá třetina je u konce a stále jsme se nedočkali první branky dnešního utkání. Ve 23. minutě se Kanaďané dostali do velké šance, když Mikko Koskinen vyrazil puk pouze před svou poloprázdnou svatyni, ale žádný domácí hráč nedorazil kotouč do brány. I poté byla Kanada lepším týmem, ale finský brankář je zatím stoprocentní a drží hosty nad vodou.

40:52
    Mikko Koskinen si počkal na ránu kanadského hráče a následně jí chytil.

40:55
    Kanada právě vstřelila branku!
    Eric O'Dell vyhrál buly, po kterém posunul puk za sebe kde byl připraven MAXIM NOREAU a ten tvrdou střelou k levé tyči otevírá brankový účet utkání a posílá Kanadu do vedení! Asistence: Eric O'Dell.
    40:55 Maxim NOREAU - 1:0

41:42
    Kanaďané ihned po vstřelené brance se hnali dopředu, ale nyní jsou u puku Finové.

42:30
    Finům se nedaří rozehrát ve středním pásmu a jsou zasaženi brzkým gólem ve třetí třetině.

42:59
    Nyní následuje vhazování před bránou Kevina Poulina po zakázaném uvolnění Kanaďanů.

43:40
    Obrana Kanady je dnes ve skvělé formě a ani tentokrát nepustila Finy ke střele.

44:09
    Navíc Kanaďané vysoce napadají rozehrávku Finska.

44:23
    Wojtek Wolski se zmocnil puku ve středním pásmu a nyní se bojuje o kotouč za bránou Mikko Koskinena.

45:19
    Nyní Kanada podržela puk za svou bránou a vystřídala formace.

46:11
    Sami Lepistö minul kotouč přibližně dva metry před brankou Kanady a Kevin Poulin tak nemusel zasahovat.

47:08
    Finové se poslední minutu snažili ohrozit bránu Kanady, ale následně se dopustili ofsajdu.
    Kanada po dlouhých jednačtyřiceti minutách otevřela účet tohoto čtvrtfinále.

47:38
    Mat Robinson vypálil od modré čáry, ale jeho rána minula bránu Finska.

48:08
    Brandon Kozun se dostal středem až do pásma hostů a pohotově vystřelil, ale Mikko Koskinen chytil puk do lapačky a rychle rozehrál.

48:35
    Veli-Matti Savinainen skončil už podruhé v dnešním utkání v bráně Kanady, když se hosté dostali do útoku, ale kanadský obránce tohoto finského útočníka poslal do své klece.

49:10
    Zakázané uvolnění Kanady a následuje buly před bránou Poulina.

49:22
    Miika Koivisto si udělal místo a vypálil, ovšem jeho rána byla ztečována do ochranné sítě.

50:00
    Deset minut před koncem základní hrací doby je stav stále 1:0 pro Kanadu a Finové stále nenašli recept jak překonat skvěle hrající obranu domácích.

50:28
    Další zakázané uvolnění kanadských hráčů a následuje tak vhazování před brankářem Poulinem.

50:40
    Kevin Poulin vyrazil střelu finského hráče po buly a následně jeho spoluhráči odpálili kotouč do bezpečí.

51:05
    Chris Kelly získal kotouč za svou bránou a založil nový útok.

51:16
    Mikko Koskinen musel byt pozorný proti střele kanadského hráče, který vypálil přímo do lapačky finského gólmana.

51:58
    Derek Roy vystřelil na finského brankáře, který ale byl připravený a chytil už dvacátou šestou střelu.

52:48
    A další zakázané uvolnění kanadských hráčů a ti tak nemůžou vystřídat, i když by chtěli, jelikož jsou na ledě už nějakou dobu.

53:00
    Nyní ale domácí vyvezli puk až za bránu Mikko Koskinena a mohou vystřídat své formace.

53:21
    Sami Lepistö vystřelil pouze do kanadského obránce.

53:34
    Miro Heiskanen dostal kotouč na pravou stranu a vyslal svou střelu na brankáře Kevina Poulina, který ale puk vyrazil betonem.

54:02
    Kanaďané ovšem i šest minut před koncem základní hrací doby vysoce napadají finskou rozehrávku.

54:24
    René Bourque se dostal ke střele po úspěšném napadání, ale Mikko Koskinen ho opět vychytal.

54:55
    René Bourque se dostal k puku na levé straně a chtěl ho poslat před bránu, kde na něj číhal kanadský útočník, ovšem tento pokus zblokoval finský obránce.

55:34
    Julius Junttila chtěl vystřelit ze středu hrací plochy, ale puk mu odebrala kanadská obrana.

56:02
    Wojtek Wolski mohl založit přečíslení 2 na 1, ale nedostihl puk po nepřesné přihrávce.

56:33
    Zakázané uvolnění Kanady. Gilbert Brulé se sice snažil dostat před finského obránce, ale rozhodčí dali jasné znamení, že se bude vhazovat před brankářem Poulinem.

57:16
    Domácí vyhodili puk do pásma Finska a na chvíli se osvobodili.

57:40
    Finové zvyšují obrátky, ale stále si nemohou vytvořit žádnou vážnější šanci.

57:58
    Miro Heiskanen mohl dát puk do lépe postaveného spoluhráče, ale kanadský hráč skvěle zabojoval a vypíchl kotouč.

58:26
    Finové jdou do šesti!

58:46
    Obrana Kanady pracuje skvěle jako celé utkání, ale následně vyhodila puk jen na zakázané uvolnění.

58:53
    Kanaďané vyhodili puk ze svého pásma a Finové se musí stáhnout do středního pásma.

59:01
    Vysoká hůl a následuje buly ve třetině Kanady.

59:01
    Oddechový čas pro domácí.

59:05
    Eric O'Dell vyhrál vhazování, ale puk je stále v pásmu Kanady.

59:28
    Eeli Tolvanen se dostal ke střele, ale ta byla zblokována do ochranné sítě.

59:30
    Opět to byl kanadský hráč, který vyhrál vhazování.

59:43
    Finové jdou do poslední akce ze své třetiny.

59:57
    Finové se ještě dostali do zakončení, ale to skončilo jen vedle brány Kevina Poulina.

Je konec! Kanada se nakonec v posledních dramatických minutách ubránila a vítězí 1:0. V první třetině byl zápas velmi vyrovnaný, ovšem ve druhé části už to byla Kanada, která dominovala hře, ale ani přes dobré šance branka nepadla. Té jsme se dočkali na začátku třetí dvacetiminutovky, když Eric O'Dell vyhrál vhazování, po kterém se do kotouče opřel Maxim Noreau a ránu k levé tyči otevřel skóre utkání. Ke konci zápasu se Finové snažili, ale obrana Kanady pracovala skvěle a nedopustila obdržení branky. Javorové listy tak postupují do semifinále, kde se utkají s vítězem utkání Švédsko – Německo.