Česko – USA 3:2 (1:0 po s.n.) | Olympijští sportovci z Ruska – Norsko 6:1 (kon.) | Švédsko – Německo 3:4 (po pr.)
Kanada – Finsko 1:0 (kon.)
Kanada
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Finsko
Středa 21.02.2018, 13:10 • Gangneung Hockey Centre • Olympijské hry - muži • Čtvrtfinále
Sledujte:

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (15:26:46)

Statistiky utkání:

Střely na branku: 30:21
    Vyloučení: 3:2
    Vyhrané buly: 26:20

Je konec! Kanada se nakonec v posledních dramatických minutách ubránila a vítězí 1:0. V první třetině byl zápas velmi vyrovnaný, ovšem ve druhé části už to byla Kanada, která dominovala hře, ale ani přes dobré šance branka nepadla. Té jsme se dočkali na začátku třetí dvacetiminutovky, když Eric O'Dell vyhrál vhazování, po kterém se do kotouče opřel Maxim Noreau a ránu k levé tyči otevřel skóre utkání. Ke konci zápasu se Finové snažili, ale obrana Kanady pracovala skvěle a nedopustila obdržení branky. Javorové listy tak postupují do semifinále, kde se utkají s vítězem utkání Švédsko – Německo.

59:57
    Finové se ještě dostali do zakončení, ale to skončilo jen vedle brány Kevina Poulina.

59:43
    Finové jdou do poslední akce ze své třetiny.

59:30
    Opět to byl kanadský hráč, který vyhrál vhazování.

59:28
    Eeli Tolvanen se dostal ke střele, ale ta byla zblokována do ochranné sítě.

59:05
    Eric O'Dell vyhrál vhazování, ale puk je stále v pásmu Kanady.

59:01
    Oddechový čas pro domácí.

59:01
    Vysoká hůl a následuje buly ve třetině Kanady.

58:53
    Kanaďané vyhodili puk ze svého pásma a Finové se musí stáhnout do středního pásma.

58:46
    Obrana Kanady pracuje skvěle jako celé utkání, ale následně vyhodila puk jen na zakázané uvolnění.

58:26
    Finové jdou do šesti!

57:58
    Miro Heiskanen mohl dát puk do lépe postaveného spoluhráče, ale kanadský hráč skvěle zabojoval a vypíchl kotouč.

57:40
    Finové zvyšují obrátky, ale stále si nemohou vytvořit žádnou vážnější šanci.

57:16
    Domácí vyhodili puk do pásma Finska a na chvíli se osvobodili.

56:33
    Zakázané uvolnění Kanady. Gilbert Brulé se sice snažil dostat před finského obránce, ale rozhodčí dali jasné znamení, že se bude vhazovat před brankářem Poulinem.