Finsko – Olympijští sportovci z Ruska 3:2 (kon.)
Finsko
3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Olympijští sportovci z Ruska
Středa 21.02.2018, 08:40 • Kangnung Hockey Centre • Olympijské hry - ženy • Utkání o bronz
Sledujte:

Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (10:53:13)

A je dobojováno. Finky měly mnohem větší práci s Olympijskými sportovkyněmi z Ruska než v základní skupině, ovšem i tak je dokázaly porazit 3:2 a hodně se radují z bronzových medailí. O jejich vítězství rozhodl začátek první a druhé třetiny, kde shodně vstřelily po jedné brance a dostaly se do pohodlného dvoubrnkového vedení. Jejich soupeřky sice vždy dokázaly snížit na rozdíl jediné trefy, jenže na vyrovnání se již nezmohly. Finky se tak po osmi letech vrací na bronzový stupínek.

Střely na branku po 3. třetině: 22 – 22

59:58
    Je rozhodnuto, bronz patří finským hokejistkám!

59:51
    Rusky budou hrát v šesti, Morozovová je na střídačce!

59:51
    Finky vyhodily na zakázané uvolnění. Olympijské sportovkyňe z Ruska si berou oddechový čas!

59:21
    Rusky se stále nemohou dostat k puku, nezbývá jim téměř žádný čas!

58:51
    Finky chytře drží kotouč za brankou Morozovové!

58:20
    Čas se krátí a Rusky určitě zkusí power-play!

57:35
    V dobré pozici se zjevila Sosinová, jenomže přízemní ranou minula branku!

57:08
    Až nyní mohou Rusky založit útok.

56:28
    Finky teď kontrolují průběh a soupeřkám vůbec nepůjčují kotouč.

55:18
    Jenomže přesilovka je brzy u konce. Síly na ledě se srovnají po hře vysokou holí od Šochinové.

55:00
    Rusky budou mít šanci srovnat v početní výhodě, dvě minuty za nedovolené bránění dostává Rahunenová.

54:46
    Po přečíslení dva na jendoho se ocitla u pravé tyče Pavlovová, ale ve stoprocentní šanci minula branku! To může Rusky mrzet!

53:57
    Karvinenová zblízka trefila pravý beton Morozovové.

53:25
    Po delší době jsme tu měli finský útok, žádná kloudná střela z něho nevznikla.

52:59
    Finky vyhodily na zakázané uvolnění.

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 3. Nieminenová (Tuominenová, Tapaniová), 21. Tapaniová (Karvinenová), 33. Välimäkiová (Hoviová) – 23. Sosinová (Běljakovová), 47. Běljakovová (Batalovová)

Finsko: Rätyová (Räisänenová) – Rahunenová, Hiirikoskiová (C), Tuominenová, Savolainenová, Lindstedtová, Jalosuová – Väliläová (A), Karvinenová (A), Tapaniová – Hoviová, Välimäkiová, Nieminenová – Nuutinenová, Tulusová, Niskanenová – Rajahuhtaová, Hakalaová, Säkkinenová – Saariová.
    Olympijští sportovci z Ruska: Morozovová (Alexandrovová) – Ganejevová, Pirogovová, Gončarenková, Batalovová (A), Lobovová, Tkačovová, Nikolajevová – Děrgačovová (A), Štarjovová, Šochinová – Běljakovová, Sosinová (C), Kanajevová – Pavlovová, Kulišovová, Ďupinová – Kadirovová, Lichačjovová, Starovojtovová – Smolinová.

Rozhodčí: Allenová (USA), Arianová-Lortieová (CAN) – Leclercová (USA), Toddová (CAN)