Sevilla – Manchester Utd. 0:0 (kon.) | Šachtar – AS Řím 2:1 (kon.)
FK Šachtar Doněck
2:1 (0:1)
AS Řím
Středa 21.02.2018, 20:45 • Stadion Metalist, Charkov (UKR) • Liga mistrů • Osmifinále

AS Řím venku odehrálo skvělý poločas a krátce před přestávkou šlo do vedení zásluhou Cengize Ündera, jenže na začátku druhého poločasu na jeho gól rychle odpověděl Facundo Ferreyra a dvacet minut před koncem obstaral obrat ukrajinského týmu nádhernou střelou z volného přímého kopu Fred. Italové si sice odvezou domů porážku, díky gólu vstřelenému na hřišti soupeře ale zůstávají postupové šance otevřené. Patrik Schick se do hry nedostal. Konečný výsledek utkání v Charkově. FK Šachtar Doněck 2 AS Řím 1. (22:43:04)

90+3
    90+3. Facundo Ferreyra v závěru zahodil obrovskou šanci!

90+3
    Facundo Ferreyra po kulečníkových odrazech uvnitř šestnáctky mohl přidat z blízkosti třetí gól, jenže jeden z ležících hráčů AS Řím míč na čáře levou nohou přizvedl nad břevno!

90+2
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Bernard, přichází Viktor Kovalenko.

90+1
    Hodně ostrý souboj u pravého rohového praporku z pohledu útočícího Taisona, který byl faulován Diegem Perottim, jenže poté ho zbytečně dohrál a udeřil zřejmě do obličeje. Souboj vyvolal obrovskou potyčku, zbytečné vášně a žluté karty pro oba.

90
    Fanoušci Šachtaru Doněck mohou být spokojeni. Hra se odehrává na polovině AS Řím a domácí vedou stále 2:1.

89
    Bernard si na levé straně šestnáctky nabíhal na přihrávku od Taisona, jenže jeden z protihráčů ho dostoupil.

88
    Gerson si hodil míč na levačku a zpoza šestnáctky napřáhl k přízemní střele, která sice mířila k přední pravé tyči, zároveň ale také do náruče padajícího Andrije Pjatova.

87
    Jaroslav Rakyckyj opět zakládal útok dlouhou kolmou přihrávkou, tentokrát ale skončila u brankáře Alissona.

86
    Aleksandar Kolarov si na levém křídle narazil míč s Kevinem Strootmanem a jeho centr byl na přední tyči odvrácen. AS Řím se v závěru utkání marně snaží vyrovnat.

85
    Federico Fazio se chytil za čelo poté, co se na útočné polovině snažil obrat o míč Taisona a rozhodčí odpískal faul.

85
    Ismaily to udělal na levém křídle skvěle a vybojoval pro Šachtar Doněck pět minut před koncem autové vhazování.

84
    Edin Džeko na hranici šestnáctky neuspěl v souboji s Jaroslavem Rakyckyjem a míč skončil u Andrije Pjatova.

83
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Radja Nainggolan, přichází Grégoire Defrel.

82
    Taras Stěpaněnko si na hranici šestnáctky zpracoval odražený míč ze vzduchu skvěle levým stehnem a poté napřáhl levačkou k pohotovému voleji, po kterém se míč stáčel k přední tyči, Alisson u ní byl ale včas a míč ukryl v náručí!

Tomáš Reiner

Branky: 52. Ferreyra (Rakyckyj), 71. Fred – 41. Ünder (Džeko)

Karty:   80. Ferreyra (SAC), 90+1. Taison (SAC) – 90+1. Perotti (ASR)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 8:8. Střely mimo: 3:4. Rohy: 8:9. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 11:9.
    FK Šachtar Doněck: Pjatov – Butko, Kryvcov (45+3. Ordec), Rakyckyj, Ismaily – Stěpaněnko, Fred – Marlos, Taison (C), Bernard (90+2. Kovalenko) – Ferreyra.
    Náhradníci: M. Ševčenko – Dentinho, Ordec, Patrick, Petrjak, Zubkov, Kovalenko.

AS Řím: Alisson – Florenzi (71. Peres), Manolas, Fazio, Kolarov – De Rossi (C), Strootman – Ünder (72. Gerson), Nainggolan (83. Defrel), Perotti – Džeko.
    Náhradníci: Skorupski – Juan Jesus, Pellegrini, Schick, Defrel, Peres, Gerson.

Rozhodčí: William Collum. Asistenti: David McGeachie, Francis Connor. Čtvrtý rozhodčí: Douglas Potter. Brankoví rozhodčí: Bobby Madden, John Beaton (všichni SCO)