Světlá nS – BK Havlíčkův Brod B 4:1 (kon.) | Choceň – Polička 6:4 (kon.) | Studénka – Wolves Č. Těšín 6:5 (1:0 po s.n.)
Čáslav – V.Popovice 0:4 (kon.) | Lev Benešov – Mladá Boleslav B 7:1 (kon.) | Nový Bydžov – HC Jičín 1:3 (kon.)
Jaroměř – Třebechovice p. O. 2:4 (kon.) | Opočno – Trutnov 8:2 (kon.) | N. Město n. M. – Nová Paka 5:2 (kon.)
Poruba "B" – Krnov 3:5 (kon.) | Rakovník – Černošice 5:4 (kon.) | Mělník – Slaný 3:4 (po pr.)
HC Lev Benešov
7:1 (0:0, 5:0, 2:1)
BK Mladá Boleslav B
Středa 21.02.2018, 18:00 • Zimní stadion Benešov • Krajská liga: Středočeský kraj • Čtvrtfinále

Hned čtyřmi góly se v zápase blýskl domácí Michal Holeš, hosté naopak utrpěli debakl, ale na domácím ledě se v sobotu v 17 hodin pokusí odvrátit konec sezóny. Klání se odehraje na půdě ŠKOENERGO Arény, Benešov plánuje vypravit autobusový zájezd fanoušků, zatím jich je přihlášeno asi 15. V Mladé Boleslavi se však očekává také divácký zájem, těšme se tak na zajímavý druhý zápas. (20:21:50)

59:28
    Benešov právě vstřelil branku!
    Ještě jeden gól. Chvíli před koncem zápasu navýšil vedení domácích MICHAL HOLEŠ. Asistence: Lukáš Holánek.

59:07
    Utkání se dohrává v útočném pásmu Bruslařského klubu. Boleslavští jsou aktivní.

56:17
    Mladá Boleslav B právě vstřelila branku!
    Povedená souhra mladoboleslavských hráčů znamená ztrátu čistého konta pro Jana Štěpánka. Na konci úspěšného útoku byl JAN PROTIVNÝ. Asistence: Lukáš Rovný.

55:57
    Střelu Ondřeje Sládka z pravého kruhu vyrazil David Kořínek helmou.

55:39
    Boleslavští už byli v útočném pásmu, ale hru přerušil čárový rozhodčí kvůli ofsajdu.

55:22
    Hraje se v útočném pásmu domácích.

54:48
    U mladoboleslavské brány se udála menší strkanice, ale vše se naštěstí obešlo bez vyloučených hráčů. Zhruba za pět minut utkání skončí.

50:13
    Velice často se přerušuje, a tak je po 20 minutách třetina teprve ve své půlce.

48:49
    Oba týmy hrají v plném počtu.

47:24
    Šance dva na jednoho v podání domácích hráčů nakonec sedmou branku nepřinesla, gólman Bruslařského klubu zasáhl úspěšně.

46:49
    Vylučuje se. Na obou stranách, a tak se bude dvě minuty hrát čtyři na čtyři. Vyloučeni byli Aleš Dinga (MBL) a Dominik Karpov (BNS).

46:15
    Šestý hřebíček do boleslavské rakve zatloukl MICHAL HOLEŠ, když nasměroval kotouč za překonaného brankáře. Asistence: Martin Korvas.

45:57
    Vypadá to podobně jako v úvodu předchozí třetiny – Boleslavští měli velký tlak, jenže znovu inkasují díky své nemohoucnosti vstřelit branku.

45:29
    Střílel Libor Bartoš, puk ale domácí tečovali do ochranné sítě.

44:45
    Jan Štěpánek přerušil hru. Vhazuje se tak poblíž oken zdejší zrekonstruované restaurace.

44:00
    Lukáš Rovný se v pravém kruhu do kotouče vší silou opřel, jenže zcela minul.

43:41
    Michal Protivný ani tentokrát neuspěl, u levé tyče se mu nepodařila dorážka. Bruslaři mají kromě jiného také značnou střeleckou smůlu.

42:17
    Puk už ležel před brankovou čárou, ale nikdo z Boleslavských jej nezvládl dostat za ni.

41:48
    Řečínského střela od domácí střídačky nebyla přesná.

40:51
    Do třetí třetiny Mladá Boleslav nastoupila v brance opět s Davidem Kořínkem.

40:37
    Hned na začátku třetího dějství benešovští hráči zahrozili a boleslavský gólman musel přerušit hru.

40:12
    Přihrávka zpoza brány na Michala Protivného hostům nevyšla. Protivný se ke kotouči dostal pozdě.

40:01

Nyní se čeká na rolbaře, ten ještě upevňuje boleslavskou branku.

Třetí třetina začne později, na ledě ještě krouží krasobruslařka.

Německy mluvící diváci se na tribuně podivují tomu, jak dlouho tato třetina trvala, ale ano, skutečně to bylo, jak správně řekli, fünfundvierzig Minuten. Druhé dějství se hrálo bez 15 minut hodinu a po přestávce se bude přibližně v 19:44 pokračovat.

40:00

39:48
    David Marček nezvládl z mezikruží trefit odkrytou bránu.

39:18
    Petr Kysela postupoval se svým spoluhráčem dva na jednoho, ale Kysela trefil jen gólmana. Mladé Boleslavi není zatím přáno.

38:54
    Ondřej Bílek (MBL) zkazil hostující přesilovku, když hákoval a dostal za to menší trest.

38:18
    Martin Janáč (BNS) inkasoval dvě minuty za nedovolené bránění.

38:11
    Ondřej Bílek nechal ujet Jana Polesného, ale ten se svým samostatným únikem nenaložil tak, aby se prosadil.

37:32
    Boleslavští po dlouhé době zahrozili a málem vstřelili gól, chybělo jim velice málo k tomu, aby se prosadili.

35:55
    Domácí se znovu radují a už vedou 5:0. Jana Plíška překvapil svou střelou TADEÁŠ KOČÍ. Asistence: David Formánek, Michal Kaňka.

35:26
    Michal Kaňka (BNS) dostal dvě minuty za hákování. Trestných minut v tomto utkání padlo už skutečně mnoho.

35:13
    Další zbytečný faul ze strany Mladé Boleslavi. Ondřej Bílek (MBL) dostal menší trest za hákování.

34:26
    Vhazuje se před benešovským gólmanem.

32:22
    Z blízkosti střílejícího Holeše vychytal Jan Plíšek.

31:40
    Při přerušení se udála strkanice mezi domácími a hostujícími hráči. Bylo vyloučeno několik hráčů a hraje se čtyři na tři, domácí tedy mají přesilovku.

30:33
    Mladá Boleslav vystřídala brankáře. Davida Kořínka nahradil Jan Plíšek.

30:33
    Domácí ale vedou už 4:0, z protiútoku navýšil skóre MICHAL KAŇKA. Asistence: Ondřej Fedoročko.

30:17
    Boleslavští mohli snížit, ale jejich kombinace nakonec neskončila úspěchem, hlavní rozhodčí přerušil hru pro postavení útočícího hráče a ještě vyloučil na dvě minuty za hrubost Lukáše Rovného (MBL) a stejně tak jednoho z domácích hráčů, jehož jméno nebylo slyšet.

28:05
    Další gól MICHALA HOLEŠE. Toho si v levém kruhu Boleslavští neohlídali a zakončoval do prázdné brány, když se David Kořínek nestačil přemístit. Asistence: Lukáš Holánek, David Formánek.

27:57
    Domácí hráči mají více ze hry, po vstřelených gólech jsou aktivnější.

27:35
    Ze slibné pozice se Ondřej Sládek nakonec neprosadil, když nedokázal zakončit u pravé tyče přesně.

26:13
    MICHAL HOLEŠ dostal poměrně dost prostoru a individuální střelou překonal gólmana z hranice kruhů. Asistence: Lukáš Holánek.

26:01
    V mezikruží zůstal ležet Patrik Vaníček, sudí hru přerušili, ta po chvíli pokračuje. Vylučovat se nebude, hlavní rozhodčí Jan Jílek přijel hostující střídačce vysvětlit proč.

24:51
    Slušnou šanci měl Michal Protivný střílející z pravého kruhu. Puk však zamířil mimo tři tyče.

24:37
    Po inkasovaném gólu se Boleslavským nedaří usadit v útočném pásmu. Mohlo by jim k tomu ale pomoci zakázané uvolnění benešovských hráčů.

22:42
    Petr Kysela je v posledních minutách značně aktivní, ale vždy mu prozatím trochu chybělo k tomu, aby se prosadil.

22:05
    TADEÁŠI KOČÍMU se podařilo trestné střílení proměnit. Zkušeně překonal gólmana a pak přehodil jeho beton.

22:05
    Nařízeno trestné střílení za hákování boleslavského hráče. Rozjíždí se Tadeáš Kočí.

21:50
    Boleslavským se nepodařilo od modré čáry vystřelit, pak mohli dva na jednoho, ale to se nepovedlo.

21:04
    Milan Ficek promáchl a následně trefil Petr Kysela připraveného Jana Štěpánka.

20:10
    Hosté do druhé třetiny vlétli, hned ze začátku zahrozil u pravé tyče Milan Ficek.

20:01

Druhá třetině sice už měla začít, ale její začátek se díky vtipnému přestávkovému programu o chvíli zpozdí. Hráči čekají, až budou moci na led.

V první třetině měli o něco více ze hry domácí, gól však nevstřelili, a tak je skóre prozatím bezbrankové.

Další třetina začne přibližně v 18:44.

20:00

19:59

19:24
    Skvělý David Kořínek opět podržel svůj tým, když předvedl výborně provedený semafor po střele benešovského hráče z mezikruží.

19:01
    Benešov je opět v útočném pásmu, hosté se snaží ze všech sil bránit.

18:39
    Střela domácích z pravého kruhu nevypadala vůbec špatně, ale chybělo jí trochu přesnosti.

17:59
    Mladá Boleslav znovu faulovala. Za podražení dostal dvě minuty Aleš Dinga (MBL).

16:54

16:30
    Benešov je znovu v pásmu. Po střele Tadeáše Kočího ale skvěle betonem zasáhl David Kořínek.

16:10
    Hosté hrají ve čtyřech.

15:59
    Lukáš Rovný skvěle vypíchl puk a osvobodil svůj tým, Benešovu se přesilovka nedaři.

15:07
    Domácí jsou usazení v pásmu, Bruslařům se ale zatím daří napadat.

14:53
    S tresty se roztrhl pytel. Za vražení na hrazení půjdou Boleslavští do tří, konkrétně byl vyloučen Milan Ficek (MBL). Domácí by měli hrát pět na tři dokonce 77 sekund.

14:10
    Za hru vysokou holí dostali hosté menší trest, konkrétně Jan Vondrlík (MBL).

14:01

13:59
    Boleslavští moc kombinují a hodně si přihrávají, navíc je zastavil ofsajd.

13:14
    Bartošova tvrdá střela z hranice kruhů úspěch Bruslařům nepřinesla.

12:37
    Boleslavští uzamkli soupeře v pásmu, všechny střely jsou ale zatím nepřesné.

12:01
    Za nedovolené bránění dostal menší trest Martin Korvas (BNS), k tomu navíc za protesty osobní desetiminutový trest. Korvas tak na prochladlé lavičce stráví zbytek prvního dějství a část začátku druhého.

10:50
    Zatím asi největší šanci na straně hostů před sebou měl Petr Kysela. Ten vybojoval kotouč a ujížděl sám na bránu, jenže svůj únik nedokázal proměnit a minul.

10:35
    Domácím hráčům se tentokrát nepodařilo přejít do útočného pásma. Zastavil je ofsajd.

09:41
    Krátce před polovinou první třetiny se do pásma dostali Boleslavští, ale jejich snaha dorážet u tyče nebyla úspěšná, benešovští hokejisté jim puk vzali.

08:37
    Domácí fanoušci začali bubnovat a povzbuzovat hráče, mezitím se hokejisté ve žlutých dresech drží v útočné třetině.

07:54
    Ofsajd, bude se vhazovat ve středním pásmu.

07:31
    Po střele z levého kruhu už se zdálo, že hosté inkasují, puk však zamířil mimo.

07:01
    Bruslaři jsou v útočné třetině, ale, podobně jako domácím, se jim tam nedaří prozatím nic efektivního vymyslet.

06:14
    Při hře čtyři na čtyři se zatím Benešovu nepodařilo usadit v útočném pásmu.

05:44
    Martin Korvas (BNS) dostal menší trest za držení a v témže čase byl vykázán za hru faul loktem také Lukáš Rovný (MBL).

05:20
    David Marček nahodil puk na branku a pak si skvěle počínal Lukáš Rovný, který nejprve trefil beton gólmana a poté se snažil stínit, ale na gól to nestačilo.

05:08
    Zakázané uvolnění Benešova.

05:02

04:09
    Mladé Boleslavi přesilovka vůbec nejde, Bruslařům se zatím nepodařilo vystřelit na branku.

03:29
    David Marček nedokázal zachytit puk na modré čáře, hosty to stálo útočné pásmo.

03:02
    Za držení protihráče dostal dvě minuty David Forman (BNS).

01:58
    Benešov měl obrovskou šanci. Ondřej Sládek vystřelil z blízka a už se zdálo, že kotouč skončí v pravém rohu Kořínkovy branky. Bruslaři ale situaci se štěstím ustáli, následoval jejich icing.

01:04
    Benešov se držel v útočném pásmu, nepodařilo se mu ale vybojovat puk.

00:24
    Milan Ficek se krátce po začátku utkání rozjel až k domácí brance, zde byla přerušena hra.

00:01

Na stadionu je jen několik desítek diváků, rolba už odjela a klání za mrazivých podmínek za několik chvil začne.

HC Lev Benešov: Hřebíček (Štěpánek) – Janáč, Kotýnek, Bursík, Fedoročko (A), Stejskal, Rittig, Korvas, Burian – Dušek, Karpov, Holeš, Holánek (C), Sládek, Kohout, Mrva, Polesný, Kaňka (A), Kočí, Formánek

BK Mladá Boleslav B: Kořínek (Plíšek) – Kukla, Bartoš – Dinga, Marček – Řečínský, Bílek – Trégl, Milan Ficek, Vaníček – Michal Ficek, Rovný, Kysela – Vondrlík, J. Protivný (C), M. Protivný – Vajsajtl

Rozhodčí: Tasch, J. Jílek – Procházka, Kadlec.

Oba vzájemné zápasy těchto celků v sezóně skončily vždy o gól. Nejprve se z domácího vítězství radoval 5:4 Benešov, Bruslaři porážku oplatili na domácím ledě, když vyhráli 4:3.

Bruslařům se naopak základní část příliš nepodařila a do play off se nakonec dostali jen o fous. Naposledy v sobotu Boleslavští prohráli těsně 5:6 s Čáslaví. Jak přiznal asistent trenéra, hokejisté z města automobilů mívají problémy často v obranných řadách, naopak směrem dopředu to takový problém není. Bruslaře tak čekají náročné tréninky a důležitá příprava na silného soupeře. Jak ale v průběhu sezóny prokázali, nemají problém Benešov porazit.

Benešovští Lvi v této sezóně mockrát neprohráli a duely, z nichž odešli poraženi, se dají bez problémů spočítat na prstech dvou ruk. Benešovský celek tak po vyvedené základní části obsadil druhou příčku v lize se ziskem 49 body a jednobodovou ztrátou na druhý Mělník.

Ve středu večer budeme sledovat živě z Benešova utkání domácích Lvů proti Mladé Boleslavi. Jedná se o úvodní klání čtvrtfinálové série play-off Krajské ligy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 23. Kočí (TS), 27. Holeš (Holánek), 29. Holeš (Holánek, Formánek), 31. Kaňka (Fedoročko), 36. Kočí (Formánek, Kaňka), 47. Holeš (Korvas), 60. Holeš (Holánek) – 57. J. Protivný (Rovný)

HC Lev Benešov: Štěpánek (Hřebíček) – Janáč, Kotýnek, Bursík, Fedoročko (A), Stejskal, Rittig, Korvas, Burian – Dušek, Karpov, Holeš, Holánek (C), Sládek, Kohout, Mrva, Polesný, Kaňka (A), Kočí, Formánek
    BK Mladá Boleslav B: Kořínek (31.-40. Plíšek) – Kukla, Bartoš – Dinga, Marček – Řečínský, Bílek (A) – Trégl, Milan Ficek, Vaníček – Michal Ficek, Rovný, Kysela – Vondrlík (A), J. Protivný (C), M. Protivný – Vajsejtl

Rozhodčí: Tasch, J. Jílek – Procházka, Kadlec