Chicago – Ottawa 3:2 (3:2 po s.n.) | Anaheim – Dallas 2:0 (kon.) | Vegas – Calgary 7:3 (kon.)
Vegas Golden Knights
7:3 (2:1, 2:2, 3:0)
Calgary Flames
Čtvrtek 22.02.2018, 04:30 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Calgary čeká ve čtvrtek v brzkých ranních hodinách utkání v T-Mobile Areně, kde se proti domácímu Vegas bude snažit ukončit sérii dvou porážek. Golden Knights v posledním zápase také neuspěli, když po třech výhrách v řadě před svými fanoušky podlehli Anaheimu. Nováček soutěže ovšem stále zůstává na čele Pacifické divize i Západní konference s 82 body.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lagacé) – McNabb, Schmidt, Sbisa (A), Engelland (A), C. Miller, Merrill – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Perron, Haula, Tuch – Carpenter, Eakin, Nosek – Matteau, O. Lindberg, Hyka. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Calgary Flames: Rittich (Gillies) – Brodie, D. Hamilton, Giordano (C), Hamonic, Kulak, Stone – J. Gaudreau, Monahan (A), Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – S. Bennett, Jankowski, Brouwer (A) – Lazar, Stajan, Hathaway. Hlavní trenér: Glen Gulutzan.

Rozhodčí: Dean Morton, Jean Hebert. Čároví: Matt MacPherson, Jonny Murray.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:01
    Calgary vyhrálo úvodní vhazování zápasu ve Vegas, kde se Flames představují poprvé v historii.

00:56
    Flames podél hrazení vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se vrátila zpět před Davida Ritticha.

01:55
    Calgary se dostalo k jedné střele na bránu, Marc-André Fleury ale pokus hostů z pravého kruhu snadno vyrazil a puk byl vzápětí ve středním pásmu sražen na střídačku.

02:28
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    RYAN CARPENTER se dostal před bránou k odraženému puku po nahození Tomáše Hyky z levého křídla a zády k bráně ho mezi nohama parádní střelou poslal k levé tyči! David Rittich nepředvedl jistý zákrok a Vegas udeřilo jako první!
    02:28 Ryan CARPENTER - 1:0

03:58
    Úvodnímu gólu zápasu předcházel skvělý forčeking Tomáše Hyky, který na levém křídle vybojoval puk.

04:18
    Jonathan Marchessault vystřelil na pravém křídle z bodu pro vhazování a David Rittich na přední tyči puk nadvakrát zastavil.

05:14
    Erik Haula se snažil před bránou tečovat puk po nahození z pravého křídla, jenže odkrytou část sítě hostí minul.

05:55
    Tomáš Hyka společně s Jonem Merrillem svíral Calgary na levém křídle, domácí Golden Knights se ale zatím ke střele nedostali.

06:50
    Protiakci Calgary na pravém křídle zastavilo postavení mimo hru a prostor dostává první reklamní přestávka.

07:00
    Golden Knights nahodili puk od modré čáry na bránu Calgary a klečící David Rittich puk podržel ve svém náručí.

08:10
    Flames opět nedokázali projít úspěšně do útočného pásma a znovu se pískalo postavení mimo hru.

08:35
    Travis Hamonic na pravé straně obranného pásma dobruslil volný puk a poté rozehrál přihrávkou o hrazení za bránou.

09:18
    Curtis Lazar od boxu časoměřičů napálil puk podél hrazení do útočného pásma a kotouč ho vzápětí na opačné straně opustil.

09:45
    Brett Kulak už vystřelil zbytečně z levého kruhu, protože akci Calgary předcházel další ofsajd, který byl odpískán.

10:16
    Vegas sice udeřilo v úvodu zápasu, od té doby ale marně čekáme na nějakou slibnou brankovou příležitost.

10:47
    Mark Giordano se na levém křídle pokusil po přenesení hry podél modré čáry vypálit od střídaček, puk byl ale zablokován.

11:09
    Matthew Tkachuk vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a až teď si Marc-André Fleury připsal první zákrok. Puk vyrazil.

11:59
    David Perron na pravém křídle vystřelil z úhlu a David Rittich na přední tyči puk úspěšně vyrazil mimo tyče své brány.

12:16
    Johnny Gaudreau nedokázal dobruslit prudký puk a proti Calgary se tentokrát pískalo zakázané uvolnění.

13:06
    Flames museli kvůli signalizovanému postavení mimo hru vyklidit útočné pásmu a Vegas získalo čas na rozehrávku.

13:13
    Vegas vypálilo dobře z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a střela těsně nad ledem mířila ke vzdálenější levé tyči, David Rittich ji ale pravým betonem skvěle vyrazil!

13:53
    Colin Miller vypálil z bodu pravého kruhu pro vhazování a puk opět mířil ke vzdálenější levé tyči, jenže David Rittich puk pravým betonem vykopl a připsal si další skvělý zákrok.

14:37
    Calgary vystřelilo na levém křídle z vrcholu kruhu a také Marc-André Fleury na opačné straně puk úspěšně vyrazil.

14:42
    Golden Knights se ocitli pod mírným tlakem a raději kotouč vyhodili na zakázané uvolnění. Hra přerušena.

14:55
    A další zakázané uvolnění Vegas, které vede nad Calgary zásluhou Ryana Carpentera stále těsně 1:0.

15:09
    Domácí hokejisté nyní mají obrovské problémy s rozehrávkou. Kotouč skončil na zakázaném uvolnění.

15:27
    William Karlsson se z pravé strany řítil sám na bránu a pokusil se puk zasunout mezi betony Davida Ritticha, jenže puk se po jeho pravém betonu svezl vedle levé tyče!

16:04
    Matt Stajan napřáhl na pravém křídle k prudké střele s příklepem, která minula bránu a skončila v ochranné síti. Po přerušení hry si ve Vegas odbudeme komerční přestávku.

16:26
    Marc-André Fleury vyrazil střelu Calgary z levého kruhu a jeho spoluhráči poté zabránili Flames v dorážce.

16:45
    Calgary právě vstřelilo branku!
    TJ BRODIE na přední tyči vložil čepel hole do střelu Travise Hamonica, který na pravém křídle vypálil od modré čáry s příklepem, a puk zamířil mezi betony Marca-Andrého Fleuryho – 1:1! Asistence: Travis Hamonic a Matt Stajan.
    16:45 TJ BRODIE - 1:1

17:49
    Marc-André Fleury u své pravé tyče zmrazil volný puk pod lapačkou. Následuje komerční přestávka.

17:59
    William Karlsson se mohl dostat do šance u pravé tyče po přečíslení dva na jednoho a dobré přihrávce Reillyho Smithe z levé strany, jenže puk mu odskočil od hole mimo dosah.

18:30
    William Karlsson napřáhl na vrcholu levého kruhu ke střele zápěstím, kterou David Rittich ukryl ve svém náručí a přerušil hru.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

19:11
    Michael Frolík fauloval v obranném pásmu svého krajana Tomáše Hyku a byl vyloučen na dvě minuty za hákování.

19:19
    Reilly Smith vystřelil ihned po vhazování od modré čáry a David Rittich bez problému ukryl puk ve své výstroji.

19:29
    Reilly Smith z vrcholu pravého kruhu nahodil puk zápěstím před bránu, kde ho na přední tyči skvěle tečoval WILLIAM KARLSSON a puk se od lapačky Davida Ritticha odrazil do sítě! Asistence: Reilly Smith a Nate Schmidt.
    19:29 William KARLSSON - 2:1

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Obránce TJ Brodie sice dokázal odpovědět krátce před koncem úvodní třetiny na brzký gól Ryana Carpentera, který se prosadil po necelých třech minutách zády k bráně, jenže Michael Frolík byl těsně před přestávkou vyloučen po faulu na krajana Tomáše Hyku a jeho vyloučení potrestal William Karlsson, který před vyrovnávacím gólem Flames neproměnil samostatný únik a spravil si chuť. Skóre po první třetině. Vegas Golden Knights 2 Calgary Flames 1.

Druhá třetina začne přibližně v 5:34.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-6; Zablokované střely: 4-4; Vhazování: 52%-48%; Hity: 11-11; Přesilové hry: 1/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.

20:01

20:01
    V T-Mobile Areně začala prostřední část utkání, do které domácí Golden Knights vstupují s vedením 2:1.

20:20
    DOUGIE HAMILTON na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a puk nad levým ramenem Marca-Andrého Fleuryho poslal pod horní tyč! Fantastická střela téměř z nulového úhlu a na začátku druhé třetiny je vyrovnáno! Asistence: Mikael Backlund a Mark Giordano.
    20:20 Dougie HAMILTON - 2:2

21:18
    Colin Miller po zpětné přihrávce z levé strany napřáhl na vrcholu mezikruží k prudké střele s příklepem, kterou sice David Rittich vyrazil skvěle pravým ramenem, jenže puk se snesl za jeho záda a český brankář si ho pod tlakem dorážejícího REILLYHO SMITHA srazil holí do brány! Asistence: Colin Miller a Jonathan Marchessault.
    21:18 Reilly SMITH - 3:2

22:17
    Před bránou Calgary vznikl po nahození z pravého křídla obrovský závar, Marc-André Fleury ho ale ustál a puk zmrazil pod lapačkou! Mark Jankowski poté do brankáře Vegas zbytečně zezadu šťouchl levým loktem a bývalá hvězda Penguins ho pleskla vyrážečkou po masce, kterou mu sundala! Výchovný pohlavek.

22:17
    Marc-André Fleury dostal dvě minuty za hrubost, které za něj odpyká Tomáš Nosek, a Mark Jankowski také.

22:50
    Matthew Tkachuk dostal dvě minuty za sekání a je hodně naštvaný. Vegas má každopádně přesilovou hru.

22:59
    Jonathan Marchessault v levém kruhu po přihrávce od modré čáry rychle vypálil bez přípravy, David Rittich ale předvedl skvělý přesun a puk lapačkou přitiskl na svou hruď.

23:29
    Jonathan Marchessault krásnou střelou zápěstím mířil z vrcholu mezikruží do pravého horního rohu brány, kde se puk od pravé tyče odrazil zpět do hry!

24:17
    Vyloučený Tomáš Nosek, který odpykal trest za svého brankáře, a Mark Jankowski už jsou zpět na ledě.

24:50
    Matthew Tkachuk je zpět na ledě, což znamená, že domácí hokejisté druhou přesilovou hru nevyužili.

25:13
    Střela Davida Perrona skončila v ochranné síti a Tomáš Hyka na levé straně pálil ihned po vhazování, David Rittich si ale pokryl přední tyč a svého krajana vychytal.

26:16
    Marc-André Fleury zakročil proti střele Flames, kteří na pravém křídle pálili od modré čáry. Komerční přestávka.

26:33
    Calgary na levém křídle vystřelilo po vhazování a Marc-André Fleury na přední tyči podržel puk v lapačce.

27:27
    Mark Giordano byl na levém křídle příliš rychle v pásmu a vystavil své spoluhráče do postavení mimo hru.

28:01
    Tomáš Hyka dnes hraje fantastický zápas. Český útočník se sice neprosadil, byl ale u obou gólů Vegas z první třetiny. Když nejprve předvedl skvělý forčeking a poté vybojoval přesilovou hru, kterou spoluhráči využili.

28:53
    Vegas rychle otočili hru a poté přišla střela z levého křídla, která byla sražena mimo ledovou plochu.

29:12
    Mark Jankowski před pár okamžiky na pravé straně z ostrého úhlu nepříjemně nahazoval puk před bránu, jenže Flames se ho tečovat mezi tři tyče nepodařilo.

29:36
    Erikovi Haulovi se sice nechce, ale musí na trestnou lavici poté, co dostal dvě minuty za hákování.

30:03
    Travis Hamonic na pravém křídle vystřelil od hrazení a Marc-André Fleury jeho pokus na přední tyči zastavil.

30:03
    Erik Haula se podíval na kostku nad ledem, aby zjistil, kolik času ještě zbývá do konce přesilové hry Calgary. Ještě nějakou dobu si hokejista Vegas ve vězení pobude.

30:46
    Flames vypálili z pravého kruhu a Marc-André Fleury na bližší tyči puk úspěšně vyrazil hrudí mimo.

31:07
    Dougie Hamilton z vrcholu pravého kruhu nahodil puk před bránu, kde se od brusle jednoho z hráčů Vegas a následné teči MATTHEWA TKACHUKA odrazil pod horní tyč! Marc-André Fleury byl bezmocný a Calgary po využití své první přesilové hry v zápase vyrovnalo na 3:3! Asistence: Dougie Hamilton a Johnny Gaudreau.
    31:07 Matthew TKACHUK - 3:3

32:12
    Vegas nemohlo pokračovat v akci kvůli postavení mimo hru a následuje krátká reklamní přestávka.

33:04
    Michael Frolík vystřelil od modré čáry a Marc-André Fleury jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.

33:08
    A další zákrok brankáře Vegas, který se rychle vrhl k ledu, aby zastavil puk po nahození z levého křídla.

33:31
    Nate Schmidt na pravém křídle nabral velkou rychlost, jenže za bránou ho poté tvrdě dohrál TJ Brodie.

34:00
    David Perron z levého křídla nahodil puk na vzdálenější pravou tyč, kde z ostrého úhlu ALEX TUCH zamířil z blízkosti střelou zápěstím do bližšího pravého horního rohu brány! Asistence: David Perron a Erik Haula.
    34:00 Alex TUCH - 4:3

35:13
    Útok Calgary zastavilo postavení mimo hru a po přerušení dostává prostor krátká reklamní přestávka.

35:36
    Cody Eakin byl zřejmě hráčem, který na levé straně vystřelil od hrazení, a David Rittich puk podržel.

37:00
    Johnny Gaudreau vypálil z pravého kruhu a jeho střela byla po ledě sražena vedle vzdálenější levé tyče.

37:23
    Flames mohli skórovat u pravé tyče, jenže Marc-André Fleury jejich pokus z blízkosti vyrazil levým betonem!

38:38
    Golden Knights se nepodařilo rozehrát podél boxu časoměřičů a pískalo se zakázané uvolnění.

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

39:15
    Dougie Hamilton u střídaček tvrdě narazil na hrazení Codyho Eakina a trestu unikl, zatímco Matthew Tkachuk a Deryk Engelland nikoliv, když byli vyloučeni za sekání poté, co se do sebe navzájem pustili.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Dougie Hamilton po pouhých dvaceti sekundách na začátku druhé třetiny vyrovnal, jenže Golden Knights našli bleskovou odpovědět v podobě gólu Reillyho Smitha. Matthew Tkachuk poté sice dokázal během přesilové hry v polovině utkání po skvělé teči vyrovnat, jenže Vegas si krátce na to vzalo vedení zpět, když se z blízkosti a ostrého úhlu prosadil Alex Tuch. Flames během 40 minut vždy museli dotahovat skóre, a přestože se jim to dařilo, do závěrečné části budou vstupovat s vedením domácí. Skóre po druhé třetině. Vegas Golden Knights 4 Calgary Flames 3.

Třetí třetina začne přibližně v 6:35.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 19-20; Zablokované střely: 12-10; Vhazování: 50%-50%; Hity: 18-23; Přesilové hry: 1/2-1/1; Trestné min.: 6-8.

40:01

40:01
    Ve Vegas právě začala závěrečná část utkání, do které oba týmy vstupují ve hře 4 na 4.

40:26
    Golden Knights po rychlé akci vstřelili od modré čáry, jenže David Rittich puk úspěšně vyrazil mimo.

40:47
    Mikael Backlund vystřelil z vrcholu pravého kruhu a také Marc-André Fleury puk úspěšně vyrazil.

41:02
    Vyloučení Matthew Tkachuk a Deryk Engelland se vrátili zpět na trestné lavice po neuznaném gólu.

41:02
    Calgary právě vstřelilo branku, která nebyla uznána kvůli postavení mimo hru po Coach Challenge domácího Vegas! Mark Giordano střelou z vrcholu mezikruží minul levý horní roh brány a po odrazu puku za bránou se dostal u levé tyče k dorážce Sean Monahan, jeho gól ale nebyl uznán. takže se vrátíme do času 41:02.
    41:02 Branka Calgary nebyla uznána kvůli postavení mimo hru

41:15
    Vyloučení Matthew Tkachuk a Deryk Engelland jsou zpět na ledě a oba týmy hrají v plném počtu.

42:41
    V dnešním utkání padlo sedm branek, které vstřelilo sedm různých střelců. Sledujeme bohatý zápas.

43:17
    LUCA SBISA se dostal na vrcholu mezikruží ke kotouči a bez přípravy ho ránou s příklepem poslal mezi levým betonem a vyrážečkou Davida Ritticha ke vzdálenější pravé tyči! Gól Calgary na 4:4 nebyl před pár okamžiky kvůli postavení mimo hru uznán a Vegas krátce na to udeřilo! Asistence: Alex Tuch.
    43:17 Luca SBISA - 5:3

45:31
    Hodně dlouho se nyní hraje bez přerušení, ani jeden z týmů se ale do šance zatím nedostal.

45:41
    Johnny Gaudreau na levém křídle prudce vypálil z úhlu od hrazení a jeho střela zamířila nad bránu Vegas.

46:14
    Tomášovi Hykovi byla odpískána přihrávka rukou a v T-Mobile Areně přichází na řadu reklamní přestávka.

47:02
    Florida v sezóně 1993/94 získala během své první sezóny po rozšiřovacím draftu rekordních 83 bodů, Vegas jich má na svém kontě 82 a již dnes zřejmě rekord překoná.

48:04
    Flames vypálili od modré čáry a připravený Marc-André Fleury jejich pokus podržel v náručí.

48:13
    Marc-André Fleury si ihned po vhazování připsal další zákrok a jeho spoluhráči vyhodili puk na zakázané uvolnění.

49:01
    David Rittich vyrazil střelu Vegas z pravého kruhu a na opačné straně zasahoval znovu Marc-André Fleury, kterého prověřil střelou od modré čáry Mikael Backlund.

49:48
    Klíčovým momentem utkání je zatím neuznaný gól Calgary kvůli postavení mimo hru, protože Vegas krátce na to udeřilo a poprvé v zápase vede o dva góly.

50:50
    Travis Hamonic už to nevydržel a pustil se do pěstního souboje s Alexem Tuchem, který skončil několika pěstmi a nadávkami, rozhodčí je ale rozdělili a neznáme vítěze. Pět minut pro oba a komerční přestávka na schlazení hlav.

51:15
    Luca Sbisa na levém křídle po zpětná krátce přihrávce od Davida Perrona napřáhl k prudké střele s příklepem, kterou na vzdálenější pravé tyči rukavicí tečoval TOMÁŠ NOSEK, a puk zamířil pod víko! Calgary s Coach Challenge kvůli nedovolenému bránění brankáře neuspělo. Asistence: Luca Sbisa a David Perron.
    51:15 Tomáš NOSEK - 6:3

51:51
    Za střelce gólu byl označen Tomáš Nosek, tak uvidíme, zda nakonec nebude změněn na Erika Haulu.

52:44
    Vegas vyhodilo puk na zakázané uvolnění a jedno je jisté. Tomáš Nosek dnes zaznamená bod.

53:05
    Matthew Tkachuk vystřelil od modré čáry a Marc-André Fleury šel rychle do kolen, aby kotouč udržel.

54:16
    Správně jsme označili za střelce Erika Haulu a zapisovatel zámořské NHL zápis opravil. Tomáš Nosek nakonec bod nepřipsal, což je škoda. Komerční přestávka.

54:18
    Ryan Carpenter vyhrál v pravém kruhu vhazování a CODY EAKIN z jeho vrcholu prudkou střelou zápěstím propálil Davida Ritticha! 7:3 pro Vegas. Asistence: Ryan Carpenter.
    54:18 Cody EAKIN - 7:3

54:57
    Brett Kulak krásnou střelou z levého kruhu mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, kotouč se ale od horní tyče odrazil do ochranné sítě! Hra přerušena.

55:46
    Flames se u pravé tyče neprosadili po rychlé akci a Golden Knights puk vyhodili na zakázané uvolnění.

56:10
    Nejlepší zápas se dnes odehrál jednoznačně ve Vegas. Chicago porazilo Ottawu 3:2 po samostatných nájezdech v úvodu dnešního programu a Dallas poté padl v Anaheimu 2:0. Vegas vede v závěru 7:3.

57:02
    Matthew Tkachuk měl obrovskou šanci, jenže Marc-André Fleury ho dokázal vychytat a poté si poradil i s dorážkou jeho spoluhráče! Fanoušci začali skandovat jeho jméno! "Fleury, Fleury."

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

Vegas odehrálo proti Calgary fantastické utkání, když se prosadilo do jeho sítě sedm různých střelců, kteří se postarali již dnes o to, že Golden Knights překonali v inaugurační sezóně rekord Floridy ze sezóny 1993/94. Panthers tehdy získali 82 bodů, Vegas jich má po dnešním zápase rekordních 84. Rozhodující okamžik přišel ve třetí části, když vyrovnávací gól útočníka Seana Monahana nebyl uznán kvůli postavení mi hru a domácí krátce na to udeřili. Konečný výsledek. Vegas Golden Knights 7 Calgary Flames 3.

Statistiky: Střely na bránu: 26-31; Zablokované střely: 19-12; Vhazování: 52%-48%; Hity: 26-40; Přesilové hry: 1/2-1/1; Trestné minuty: 11-13.

Michael Frolík (CGY) 0+0, 1 střela, TOI 14:42
    David Rittich (CGY) 19 zák., 7 gólů, 73,1% (07:34:54)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 3. Carpenter, 20. W. Karlsson (R. Smith, Schmidt), 22. R. Smith (C. Miller, Marchessault), 34. Tuch (Perron, Haula), 44. Sbisa (Tuch), 52. Nosek (Sbisa, Perron), 55. Eakin (Carpenter) – 17. Brodie (Hamonic, Stajan), 21. D. Hamilton (Backlund, Giordano), 32. Tkachuk (D. Hamilton, J. Gaudreau)

Rozhodčí: Dean Morton, Jean Hebert. Čároví: Matt MacPherson, Jonny Murray

Diváci: 18014