Přehled událostí ZOH Pchjongčchang 2018 - 13.den | (kon.) |
Ženy - Štafeta (4x6km) | Vítěz: Bělorusko (kon.) |
Muži - Slalom (1. kolo) | Vítěz: H. Kristoffersen (NOR) (kon.) | | | Ženy - Superkombinace (sjezd) | Vítěz: L. Vonnová (USA) (kon.) |
Muži - Slalom (2. kolo) | Vítěz: A. Myhrer (SWE) (kon.) | | | Ženy - Superkombinace (slalom) | Vítěz: M. Gisinová (SUI) (kon.) |
Muži - 500 m (finále) | Vítěz: T. Wu (CHN) (kon.) | | | Ženy - 1000 m (finále) | Vítěz: S. Schultingová (NED) (kon.) |
Muži - štafeta 5000 m (finále) | Vítěz: Maďarsko (kon.) |
Týmový závod - skoky (velký můstek) | Vítěz: Rakousko (kon.) | | | Týmový závod - běh na lyžích (4x5 km) | Vítěz: Německo (kon.) |
Ženy - Big Air (finále) | Vítěz: A. Gasserová (AUT) (kon.) |
Ženy - Skikros (kvalifikace) | Vítěz: M. Thompsonová (CAN) (kon.) | | | Muži - Half pipe (finále) | Vítěz: D. Wise (USA) (kon.) |
Muži - tie-break (Švýcarsko – Velká Británie) | 9:5 (kon.) | | | Muži - 1. semifinále (Švédsko – Švýcarsko) | 9:3 (kon.) |
Muži - 2. semifinále (Kanada – USA) | 3:5 (kon.) |
Michael Smith - Simon Whitlock | 7:3 (kon.) | | | Gerwyn Price - Mensur Suljovic | 3:7 (kon.) |
Michael van Gerwen - Daryl Gurney | 7:2 (kon.) | | | Rob Cross - Raymond van Barneveld | 7:3 (kon.) |
Peter Wright - Gary Anderson | 6:6 (kon.) |
konec
Ženy - Štafeta (4x6km)
Vítěz: Bělorusko
Petr Sumbal
Konečné pořadí v cíli:
1. Bělorusko 1:12:03.4 (0+9)
2. Švédsko +10.7 (0+12)
3. Francie +17.6 (0+14)
4. Norsko +29.7 (3+12)
5. Slovensko +38.4 (1+9)
6. Švýcarsko +43.5 (0+16)
7. Polsko +43.6 (1+14)
8. Německo +53.9 (3+11)
9. Itálie +1:04.1 (4+13)
10. Kanada +1:33.4 (1+11)
11. Ukrajina +1:41.4 (2+10)
12. Česká republika +1:56.3 (4+11)
13. USA +2:01.9 (1+10)
14. Kazachstán +2:14.6 (1+9)
15. Finsko +2:33.8 (2+13)
16. Bulharsko +2:34.6 (2+9)
17. Japonsko +3:44.3 (2+9)
18. Jižní Korea +8:17.2 (6+16)
Pořadí po osmé střelbě:
1. Bělorusko 1:07:12,8 (0+9)
2. Francie +6,4 (0+14)
3. Švédsko +10,9 (0+12)
4. Švýcarsko +22,8 (0+16)
5. Slovensko +23,3 (1+9)
...
13. Česká republika +1:32,3 (4+11).
Pořadí po sedmé střelbě:
1. Bělorusko 1:00:15,7 (0+6)
2. Francie +11,4 (0+12)
3. Polsko +14,9 (1+11)
4. Slovensko +16,4 (1+7)
5. Itálie +17,3 (3+10)
...
14. Česká republika +1:54,2 (4+9).
Pořadí po třetí předávce:
1. Polsko 54:18,7 (1+9)
2. Francie +8,3 (0+11)
3. Itálie +12,7 (3+10)
4. Bělorusko +17,1 (0+6)
5. Slovensko +19,0 (1+7)
...
15. Česká republika +1:56,7 (4+9).
Pořadí po šesté střelbě:
1. Bělorusko 49:07,3 (0+6)
2. Polsko +6,2 (1+9)
3. Slovensko +14,0 (1+7)
4. Itálie +22,6 (3+10)
5. USA +28,1 (1+5)
...
17. Česká republika +2:05,8 (4+9).
Pořadí po páté střelbě:
1. Itálie 42:03,6 (2+7)
2. Slovensko +0,4 (1+6)
3. Bělorusko +2,4 (0+5)
4. Švýcarsko +10,1 (0+8)
5. Finsko +13,7 (0+5)
...
10. Česká republika +1:09,7 (2+6).
Pořadí po druhé předávce:
1. Finsko 35:22,2 (0+3)
2. Itálie +14,2 (2+4)
3. Slovensko +16,1 (1+5)
4. USA +16,8 (0+1)
5. Bělorusko +21,2 (0+3)
...
14. Česká republika +1:55,3 (2+6).
Pořadí po čtvrté střelbě:
1. Itálie 30:33,3 (2+4)
2. Finsko +0,9 (0+3)
3. Bělorusko +7,9 (0+3)
4. USA +10,7 (0+1)
5. Polsko +11,7 (0+5)
...
8. Slovensko +20,8 (1+5)
13. Česká republika +1:22,3 (2+6).
Pořadí po třetí střelbě:
1. Slovensko 22:58,3 (0+2)
2. Norsko +15,3 (0+2)
3. USA +17,3 (0+1)
4. Finsko +23,9 (0+1)
5. Česká republika +28,8 (0+3).
Pořadí po první předávce:
1. Itálie 16:49,0 (0+1)
2. USA +7,6 (0+1)
3. Slovensko +18,8 (0+1)
4. Norsko +20,8 (0+1)
5. Francie +31,8 (0+3)
6. Česká republika +32,4 (0+3).
Pořadí po druhé střelbě:
1. Itálie 11:50,9 (0+1)
2. USA +5,2 (0+1)
3. Norsko +12,5 (0+1)
4. Slovensko +16,4 (0+1)
5. Švýcarsko +24,8 (0+1)
...
7. Česká republika +35,3 (0+3).
Pořadí po první střelbě:
1. USA 5:33,5 (0+0)
2. Ukrajina +2,9 (0+0)
3. Kanada +7,1 (0+0)
4. Norsko +7,6 (0+0)
5. Bělorusko +8,1 (0+0)
...
11. Slovensko +11,6 (0+1)
13. Česká republika +13,1 (0+1).
Startovní listina
1. Německo
Franziska Preussová, Denise Herrmannová, Franziska Hildebrandová, Laura Dahlmeierová
2. Francie
Anaïs Chevalierová, Marie Dorinová Habertová, Justine Braisazová, Anais Bescondová
3. Švédsko
Linn Perssonová, Mona Brorssonová, Anna Magnussonová, Hanna Öbergová
4. Ukrajina
Irina Varviněcová, Vita Semerenková, Julija Džimová, Anastasija Merkušinová
5. Itálie
Lisa Vittozziová, Dorothea Wiererová, Nicole Gontierová, Federica Sanfilippová
6. Česko
Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Markéta Davidová, Veronika Vítková
7. Norsko
Synnøve Solemdalová, Tiril Eckhoffová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Marte Olsbuová
8. Švýcarsko
Elisa Gasparinová, Lena Häckiová, Selina Gasparinová, Irene Cadurischová
9. Polsko
Monika Hojniszová, Magdalena Gwizdońová, Krystyna Guziková, Weronika Nowakowská
10. Bělorusko
Naděžda Skardinová, Iryna Krjuková, Dzinara Alimbekavová, Darja Domračevová
11. Kanada
Sarah Beaudryová, Julia Ransomová, Emma Lunderová, Rosanna Crawfordová
12. Japonsko
Fujuko Tačizakiová, Sari Furujová, Kinga Mitorajová, Jurie Tanakaová
13. Finsko
Laura Toivanenová, Kaisa Mäkäräinenová, Mari Laukkanenová, Venla Lehtonenová
14. Kazachstán
Galina Višněvská, Darja Kliminová, Alina Rajkovová, Olga Poltoraninová
15. Jižní Korea
Anna Frolinová, Jekatěrina Avvakumovová, Či-hi Mun, Jumi Jung
16. Bulharsko
Emilija Jordanovová, Daniela Kadevová, Stefani Popovová, Desislava Stojanovová
17. Slovensko
Paulina Fialková, Anastasia Kuzminová, Terezia Poliaková, Ivona Fialková
18. USA
Susan Dunkleeová, Clare Eganová, Joanne Firesteelová, Reidová, Emily Dreissigackerová
1. Bělorusko 1:12:03.4 (0+9)
2. Švédsko +10.7 (0+12)
3. Francie +17.6 (0+14)
4. Norsko +29.7 (3+12)
5. Slovensko +38.4 (1+9)
6. Švýcarsko +43.5 (0+16)
7. Polsko +43.6 (1+14)
8. Německo +53.9 (3+11)
9. Itálie +1:04.1 (4+13)
10. Kanada +1:33.4 (1+11)
11. Ukrajina +1:41.4 (2+10)
12. Česká republika +1:56.3 (4+11)
13. USA +2:01.9 (1+10)
14. Kazachstán +2:14.6 (1+9)
15. Finsko +2:33.8 (2+13)
16. Bulharsko +2:34.6 (2+9)
17. Japonsko +3:44.3 (2+9)
18. Jižní Korea +8:17.2 (6+16)
Pořadí po osmé střelbě:
1. Bělorusko 1:07:12,8 (0+9)
2. Francie +6,4 (0+14)
3. Švédsko +10,9 (0+12)
4. Švýcarsko +22,8 (0+16)
5. Slovensko +23,3 (1+9)
...
13. Česká republika +1:32,3 (4+11).
Pořadí po sedmé střelbě:
1. Bělorusko 1:00:15,7 (0+6)
2. Francie +11,4 (0+12)
3. Polsko +14,9 (1+11)
4. Slovensko +16,4 (1+7)
5. Itálie +17,3 (3+10)
...
14. Česká republika +1:54,2 (4+9).
Pořadí po třetí předávce:
1. Polsko 54:18,7 (1+9)
2. Francie +8,3 (0+11)
3. Itálie +12,7 (3+10)
4. Bělorusko +17,1 (0+6)
5. Slovensko +19,0 (1+7)
...
15. Česká republika +1:56,7 (4+9).
Pořadí po šesté střelbě:
1. Bělorusko 49:07,3 (0+6)
2. Polsko +6,2 (1+9)
3. Slovensko +14,0 (1+7)
4. Itálie +22,6 (3+10)
5. USA +28,1 (1+5)
...
17. Česká republika +2:05,8 (4+9).
Pořadí po páté střelbě:
1. Itálie 42:03,6 (2+7)
2. Slovensko +0,4 (1+6)
3. Bělorusko +2,4 (0+5)
4. Švýcarsko +10,1 (0+8)
5. Finsko +13,7 (0+5)
...
10. Česká republika +1:09,7 (2+6).
Pořadí po druhé předávce:
1. Finsko 35:22,2 (0+3)
2. Itálie +14,2 (2+4)
3. Slovensko +16,1 (1+5)
4. USA +16,8 (0+1)
5. Bělorusko +21,2 (0+3)
...
14. Česká republika +1:55,3 (2+6).
Pořadí po čtvrté střelbě:
1. Itálie 30:33,3 (2+4)
2. Finsko +0,9 (0+3)
3. Bělorusko +7,9 (0+3)
4. USA +10,7 (0+1)
5. Polsko +11,7 (0+5)
...
8. Slovensko +20,8 (1+5)
13. Česká republika +1:22,3 (2+6).
Pořadí po třetí střelbě:
1. Slovensko 22:58,3 (0+2)
2. Norsko +15,3 (0+2)
3. USA +17,3 (0+1)
4. Finsko +23,9 (0+1)
5. Česká republika +28,8 (0+3).
Pořadí po první předávce:
1. Itálie 16:49,0 (0+1)
2. USA +7,6 (0+1)
3. Slovensko +18,8 (0+1)
4. Norsko +20,8 (0+1)
5. Francie +31,8 (0+3)
6. Česká republika +32,4 (0+3).
Pořadí po druhé střelbě:
1. Itálie 11:50,9 (0+1)
2. USA +5,2 (0+1)
3. Norsko +12,5 (0+1)
4. Slovensko +16,4 (0+1)
5. Švýcarsko +24,8 (0+1)
...
7. Česká republika +35,3 (0+3).
Pořadí po první střelbě:
1. USA 5:33,5 (0+0)
2. Ukrajina +2,9 (0+0)
3. Kanada +7,1 (0+0)
4. Norsko +7,6 (0+0)
5. Bělorusko +8,1 (0+0)
...
11. Slovensko +11,6 (0+1)
13. Česká republika +13,1 (0+1).
Startovní listina
1. Německo
Franziska Preussová, Denise Herrmannová, Franziska Hildebrandová, Laura Dahlmeierová
2. Francie
Anaïs Chevalierová, Marie Dorinová Habertová, Justine Braisazová, Anais Bescondová
3. Švédsko
Linn Perssonová, Mona Brorssonová, Anna Magnussonová, Hanna Öbergová
4. Ukrajina
Irina Varviněcová, Vita Semerenková, Julija Džimová, Anastasija Merkušinová
5. Itálie
Lisa Vittozziová, Dorothea Wiererová, Nicole Gontierová, Federica Sanfilippová
6. Česko
Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Markéta Davidová, Veronika Vítková
7. Norsko
Synnøve Solemdalová, Tiril Eckhoffová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Marte Olsbuová
8. Švýcarsko
Elisa Gasparinová, Lena Häckiová, Selina Gasparinová, Irene Cadurischová
9. Polsko
Monika Hojniszová, Magdalena Gwizdońová, Krystyna Guziková, Weronika Nowakowská
10. Bělorusko
Naděžda Skardinová, Iryna Krjuková, Dzinara Alimbekavová, Darja Domračevová
11. Kanada
Sarah Beaudryová, Julia Ransomová, Emma Lunderová, Rosanna Crawfordová
12. Japonsko
Fujuko Tačizakiová, Sari Furujová, Kinga Mitorajová, Jurie Tanakaová
13. Finsko
Laura Toivanenová, Kaisa Mäkäräinenová, Mari Laukkanenová, Venla Lehtonenová
14. Kazachstán
Galina Višněvská, Darja Kliminová, Alina Rajkovová, Olga Poltoraninová
15. Jižní Korea
Anna Frolinová, Jekatěrina Avvakumovová, Či-hi Mun, Jumi Jung
16. Bulharsko
Emilija Jordanovová, Daniela Kadevová, Stefani Popovová, Desislava Stojanovová
17. Slovensko
Paulina Fialková, Anastasia Kuzminová, Terezia Poliaková, Ivona Fialková
18. USA
Susan Dunkleeová, Clare Eganová, Joanne Firesteelová, Reidová, Emily Dreissigackerová
Stříbnou medaili vybojovaly Švédky. Ty se trochu trápily se střelbou a dvanáctkrát dobíjely, ale na trestné kolo ani jednou nemusely. Do třetího úseku šlo Švédsko až na 11. místě, ale skvělý výkon předvedla Anna Magnussonová, která dotáhla Švédky na osmé místo. A na posledním úseku předvedla vynikající formu Hanna Öbergová, která vytáhla Švédsko až pro stříbro.
Třetí místo patří Francouzkám, ty potvrdily předpoklady, mezi favoritky na medaili jednoznačně patřily. Francie se vlastně celý závod držela v popředí. Na poslední předávce byla druhá a skončila nakonec třetí. Velké překvapení je páté místo Slovenek. Slovenky velmi dobře střílely, a i když se nevyhnuly jednomu trestnému kolo, díky jen devíti dobíjením nakonec dojely páté.
Česká štafeta rozjela zásluhou Evy Puskarčíkové závod dobře, po první předávce byla šestá. Jessica Jislová a Markéta Davidová ale musely obě na dvě trestná kola a tím pádem Češky ztratily naději na slušné umístění. Veronika Vítková dotáhla štafetu alespoň na dvanácté místo.
1. Bělorusko 1:12:03.4 (0+9)
2. Švédsko +10.7 (0+12)
3. Francie +17.6 (0+14)
4. Norsko +29.7 (3+12)
5. Slovensko +38.4 (1+9)
6. Švýcarsko +43.5 (0+16)
7. Polsko +43.6 (1+14)
8. Německo +53.9 (3+11)
9. Itálie +1:04.1 (4+13)
10. Kanada +1:33.4 (1+11)
11. Ukrajina +1:41.4 (2+10)
12. Česká republika +1:56.3 (4+11)
13. USA +2:01.9 (1+10)
14. Kazachstán +2:14.6 (1+9)
15. Finsko +2:33.8 (2+13)
16. Bulharsko +2:34.6 (2+9)
17. Japonsko +3:44.3 (2+9)
18. Jižní Korea +8:17.2 (6+16)
1. Bělorusko 1:07:12,8 (0+9)
2. Francie +6,4 (0+14)
3. Švédsko +10,9 (0+12)
4. Švýcarsko +22,8 (0+16)
5. Slovensko +23,3 (1+9)
...
13. Česká republika +1:32,3 (4+11).