Toronto – NY Islanders 4:3 (1:0 po s.n.) | Philadelphia – Columbus 2:1 (kon.) | New Jersey – Minnesota 2:4 (kon.)
Montreal – NY Rangers 3:1 (kon.) | Ottawa – Tampa 3:4 (kon.) | Detroit – Buffalo 2:3 (po pr.)
Florida – Washington 3:2 (kon.) | Nashville – San Jose 7:1 (kon.) | Arizona – Calgary 2:5 (kon.)
Edmonton – Colorado 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Dallas 0:2 (kon.)
New Jersey Devils
2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Minnesota Wild
Pátek 23.02.2018, 01:10 • Prudential Center, Newark • NHL

Československá stopa v utkání:
    1. Pavel Zacha (NJD) 0+0, 1 střela, čas na ledě: 14:42 (03:40:21)

Hvězdy zápasu:
    1. Chris Stewart (MIN) 1+0
    2. Joel Eriksson Ek (MIN) 1+0
    3. Taylor Hall (NJD) 1+0

Minnesota otočila zápas proti New Jersey a vítězí poměrem 4:2. Ve třetí třetině předvedli hosté koncentrovaný výkon v obraně, do toho zaznamenal důležitý zákrok v závěru Stalock proti zakončení zprava na přední tyč. Vítězná trefa jde nakonec za Stewartem, který ve 34. minutě vyřešil kontr dva na jednoho střelou mezi betony Läcka. Domácí už poté nebyli tak nebezpeční směrem dopředu a Minnesota disponovala parádní defenzivou, která neudělala výraznější chybu.

59:55
    Minnesota ještě vyhrála buly po levé ruce Stalocka.

59:50
    Střela rozjetého Vatanena zprava byla zablokovaná do ochranné sítě.

59:18
    Palmieri si na levé straně nezpracoval kotouč ideálně, ale ještě to zkouší v útočné třetině Hall.

58:58
    Zakázané uvolnění hostů a Läck (asi) zůstane v brance.
    58:42 Eric STAAL - 2:4

58:42
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Nejprve Vatanen napálil kotouč zprava vedle zadní tyče. Posléze po sérii soubojů nakonec ERIC STAAL bekhendem z pravého kruhu po ledě trefil před padajícím Hischierem prázdnou branku. Asistence: Charlie Coyle.

58:31
    Läck je na střídačce a domácí budou hrát bez brankáře.

58:31
    Oddechový čas pro domácí.

58:31
    Stalock podržel hosty, když se natáhl ve svém brankovišti po zakončení Palmieriho z pravého kruhu na přední tyč.

58:13
    Niederreiter přidal na pravé straně další výhoz, aby to nebylo ještě k tomu zakázané uvolnění.

57:50
    Severson sice byl připravený v pravé části útočné třetiny, ale hosté se osvobodili.

57:25
    Domácí rozehrávka nebyla špatná, ale hosté poté ucpali vlastní brankou čáru.

56:45
    Hischier se snažil napadat Dumbu a Sutera, ale pokračoval posléze ve středním pásmu Koivu.

56:24
    V krátkém sledu zakončoval Seeler dvakrát od modré čáry, obě střely skončily mimo branku.

56:06
    Eriksson Ek pomohl spoluhráčům na pravé straně a následně střílel od modré čáry mimo tři tyče jiný muž v hostujícím dresu.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 11. Hall T. (Vatanen S., Palmieri K.), 25. Noesen (Zajac, Wood) – 28. Reilly (Niederreiter, Dumba), 33. J. Eriksson Ek (Winnik, Mikael Granlund), 34. Stewart, 59. E. Staal (Coyle)

New Jersey Devils: Läck (Kinkaid) – A. Greene (C), Vatanen, J. Moore (A), Severson (A), Butcher, Lovejoy, Müller – Hall, Hischier, Palmieri – Wood, Zacha, Bratt – Coleman, Zajac, Noesen – Boyle, J. Hayes.
    Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Suter (A), Dumba, Seeler, Spurgeon (C), Reilly, Prosser – Zucker, M. Koivu, Mikael Granlund – Ennis, E. Staal, Niederreiter – Parise (A), Cullen, Coyle – Stewart, J. Eriksson Ek, Winnik.

Rozhodčí: St. Pierre, St. Laurent – Murchison, Devorski