Toronto – NY Islanders 4:3 (1:0 po s.n.) | Philadelphia – Columbus 2:1 (kon.) | New Jersey – Minnesota 2:4 (kon.)
Montreal – NY Rangers 3:1 (kon.) | Ottawa – Tampa 3:4 (kon.) | Detroit – Buffalo 2:3 (po pr.)
Florida – Washington 3:2 (kon.) | Nashville – San Jose 7:1 (kon.) | Arizona – Calgary 2:5 (kon.)
Edmonton – Colorado 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Dallas 0:2 (kon.)
Philadelphia Flyers
2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Columbus Blue Jackets
Pátek 23.02.2018, 01:05 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (03:38:48)

3. Artěmij Panarin (CBJ): 1+0

Je dobojováno. Ještě po čtyřiceti minutách Philadelphia prohrávala 0:1, ve třetí třetině ale domácí dvěma góly v rozmezí sedmi minut otočili skóre ve svůj prospěch a získali tak čtvrtou výhru v řadě. Naopak Columbus nenavázal na dva dny starou výhru 2:1 z New Jersey a padl podvanácté z posledních sedmnácti klání. Vítězně do nového angažmá vstoupil český brankář Petr Mrázek, který pustil za svá záda jen jednu z dvaceti střel Jackets.

59:46
    Na Couturiera s Filppulou zívala odkrytá hostující svatyně, druhý jmenovaný ale ze stoprocentní pozice nepochopitelně nevystřelil.

59:06
    Couturier mohl definitivně rozhodnout, na útočné modré jej ale na poslední chvíli připravil o puk Seth Jones.

58:32
    Ránu Jacka Johnsona od modré Mrázek polapil a přerušil hru, načež Sergej Bobrovskij vyrazil na střídačku. Hosté to v závěru zkusí v šesti!

58:05
    Flyers dohrávají bez Brandona Manninga, jenž po ostrém souboji u hrazení ještě dokončil své střídání, pak ale odešel rovněž do útrob haly.

57:29
    Svěřencům Johna Tortorelly se čas na vyrovnání začíná krátit. Hosté sice drží puk v útočném pásmu, prakticky se ale nedostávají ke střelám.

56:43
    Voráček se rozhodl přečíslení tři na dva vyřešit sám, Bobrovskij ale jeho štiplavou ránu z pravého kruhu dokázal zlikvidovat!

56:12
    Raffl dovezl puk za útočnou modrou, tam se mu ale černá pryž zamotala pod nohama a na opačnou stranu už vyráží hostující bek Savard.

55:20
    Jori Lehterä nedokázal vyhodit puk do bezpečí, po následném pokus Zacha Werenskiho Mrázek radši přerušil hru.

54:55
    Jonesovo nahození od modré bylo zblokováno Filppulou, hosté ale ještě udrželi kotouč v útočném pásmu.

54:09
    Od Lehterovy hokejky se černá pryž odrazila na domácí střídačku, před námi je poslední komerční přestávka tohoto duelu.

53:20
    Schyluje se nám k dramatickému závěru utkání, tak se nechme překvapit, jak to nakonec dopadne. Seth Jones už zaváží puk zpět do útočného pásma.

52:26
    Jack Johnson přišel o puk na útočné modré a do bleskového protiútoku se vydal Jakub Voráček, který ale z levého kruhu mezírku mezi Bobrovského betony netrefil!

51:34
    Sudí přerušili hru pro vysokou hůl a následovat bude další komerční přestávka.

50:45
    Columbuští se snaží o rychlou odpověď a kombinují v útočném pásmu, zatím se ale hosté ne a ne dsotat ke střele.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 43. Giroux (Couturier, Gostisbehere), 50. Patrick (Gostisbehere, Giroux) – 33. Panarin

Philadelphia Flyers: Mrázek (Lyon) – Provorov, Gostisbehere, Hägg, MacDonald (A), Manning, Gudas – Giroux (C), Couturier, Weal – Patrick, Voráček, Lindblom – Laughton, M. Raffl, Lehterä – Filppula, Weise (A), Leier.
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones (A), J. Johnson (A), R. Murray, Harrington, D. Savard – Panarin, Dubois, Atkinson – Jenner (A), Wennberg, Bjorkstrand – Calvert, Dubinsky, J. Jokinen – Gerbe, Sedlák, Dalpe.

Rozhodčí: Dwyer, Meyer – Driscoll, Daisy