Česko – Olympijští sportovci z Ruska 0:3 (kon.) | Kanada – Německo 3:4 (kon.)
Kanada
3:4 (0:1, 1:3, 2:0)
Německo
Pátek 23.02.2018, 13:10 • Kangnung Hockey Centre • Olympijské hry - muži • Semifinále
Sledujte:

To je ode mne pro tuto chvíli vše, s konstatováním, že Německo senzačně postupuje přes Kanadu do finále, se s vámi loučí Adam Joska. Na počtenou. (15:41:00)

Vyhrané buly: 15 – 8

Němci se radují z historického úspěchu, poprvé na olympijském turnaji zvítězili po základní hrací době a již nyní mají jistý největší úspěch ve své historii. Němci začali dobře, když se na konci 27. minuty ujali třibrankového vedení. Kanada poté jen dotahovala, deset minut před koncem se jí podařilo snížit na rozdíl jediné branky, jenže ani přes velkou snahu se vyrovnání nedočkali. Němci si to tedy v něděli od 5:10 rozdají s Olympijskými sportovci z Ruska o zlaté medaile a kanadský celek čeká v sobotu od 13:10 Česko.

59:56
    Němci vyhazují kotouč po pravém mantinelu a už se radují z vítězství.

59:43
    Kanada tlačí svého soupeře, ale už jí na vyrovnání zbývají jen vteřinky.

59:09
    Hokejisté bojovali o puk u mantinelu, Kanada se dostala ke střele, která však úspěch nepřinesla stejně jako následná dorážka a poté Německo vyhodilo puk do střední třetiny.

58:53
    Němci poslali kotouč na další zakázané uvolnění, jejich trenér Sturm je nechá trochu déle oddychnout, když si vzal oddechový čas.

58:43
    Aus den Birken nejprve vyrazil kotouč a poté kanadský hráč zakončoval z mezikruží nepřesně.

58:18
    Němci chvíli podrželi puk, nyní už je Kanada zpět v útočné třetině a Poulin na střídačce!

57:51
    Kinka zastavili rozhodčí píšťalkou, když už se chystal posílat kotouč do prázdné brány, může být rád, že mu neodpískali vysokou hůl.

57:46
    Kanada vyhrála buly, do Noreauovi střely zaklekl Plachta.

57:38
    Poulin zamířil na střídačku, Kanada zkusí vyrovnat s šesti hráči v poli!

57:38
    Němci už se jen převážně brání, nyní poslali kotouč na zakázané uvolnění.

56:51
    Ihned po vyhraném vhazování se do zajímavé šance dostal Bourque, jenže střelou z pravého kruhu minul vzdálenější horní roh branky.

56:47
    Lee zavezl puk do pásma středem hřiště a poslal ho na pravou stranu na Thomase, proti jehož pokusu dobře zaklekl německý strážce klece a po odrazu od jeho hrudi schoval kotouč do lapačky.

56:07
    Němci zastavili nahození Gragnaniho od modré a podařilo se jim dostat kotouč z vlastní třetiny.

Adam Joska

Branky a nahrávky: 29. Brulé (Lee, Noreau), 43. M. Robinson (Thomas, Lee), 50. Roy (Lee) – 15. Macek (Kahun), 24. Plachta (Hager), 27. Mauer (Goc, Wolf), 33. Hager (Plachta, Schütz)

Kanada: Poulin (Peters) – M. Robinson, Lee (A), Noreau, Ch. Genoway, Goloubef, Gragnani, Stollery – Brulé, Roy (A), R. Bourque – Thomas, Kelly (C), Raymond – Ebbett, Vey, Wolski – Lapierre, O'Dell, Klinkhammer – Kozun.
    Německo: Aus den Birken (Pielmeier) – Boyle, Ehrhoff (A), M. Müller, Y. Seidenberg, J. Müller, Hördler, Krupp – Reimer, Hager (A), Ehliz – Plachta, Goc (C), Kink – Macek, Kahun, Wolf – Mauer, Fauser, Schütz – Noebels.

Rozhodčí: Jozef Kubuš (SVK), Timothy Mayer (USA) – Fraser McIntyre (USA), Alexander Otmakhov (RUS)