Losování osmifinále Evropské ligy | (kon.) |
Přehled událostí ZOH Pchjongčchang 2018 - 14.den | (kon.) |
Muži - Štafeta (4x7,5km) | Vítěz: Švédsko (kon.) |
Muži - 1000 m | Vítěz: K. Nuis (NED) (kon.) |
Ženy - volné jízdy | Vítěz: A. Zagitovová (RUS) (kon.) |
Ženy - Skikros (finále) | Vítěz: K. Serwaová (CAN) (kon.) |
Muži - utkání o bronz (Švýcarsko – Kanada) | 7:5 (kon.) | | | Ženy - 1. semifinále (Jižní Korea – Japonsko) | 8:7 (kon.) |
Ženy - 2. semifinále (Švédsko - Velká Británie) | 10:5 (kon.) |
Karel Jedlička
Složení osmifinálových dvojic:
Lazio Řím (ITA) – Dynamo Kyjev (UKR)
RB Lipsko (GER) – Zenit Petrohrad (RUS)
Atlético Madrid (ESP) – Lokomotiv Moskva (RUS)
CSKA Moskva (RUS) – Olympique Lyon (FRA)
Olympique Marseille (FRA) – Athletic Bilbao (ESP)
Sporting CP Lisabon (POR) – Viktoria Plzeň (CZE)
Borussia Dortmund (GER) – FC Salzburg (AUT)
AC Milán (ITA) – Arsenal Londýn (ENG)
Seznam osmifinalistů EL 2017/18
CSKA Moskva (Rusko)
Lokomotiv Moskva (Rusko)
Atlético Madrid (Španělsko)
Dynamo Kyjev (Ukrajina)
Zenit Petrohrad (Rusko)
RB Lipsko (Německo)
Olympique Lyon (Francie)
Viktoria Plzeň (Česko)
Lazio Řím (Itálie)
Sporting Lisabon (Portugalsko)
Borussia Dortmund (Německo)
Athletic Bilbao (Španělsko)
FC Salzburg (Rakousko)
AC Milán (Itálie)
Arsenal Londýn (Anglie)
Olympique Marseille (Francie)
Lazio Řím (ITA) – Dynamo Kyjev (UKR)
RB Lipsko (GER) – Zenit Petrohrad (RUS)
Atlético Madrid (ESP) – Lokomotiv Moskva (RUS)
CSKA Moskva (RUS) – Olympique Lyon (FRA)
Olympique Marseille (FRA) – Athletic Bilbao (ESP)
Sporting CP Lisabon (POR) – Viktoria Plzeň (CZE)
Borussia Dortmund (GER) – FC Salzburg (AUT)
AC Milán (ITA) – Arsenal Londýn (ENG)
Seznam osmifinalistů EL 2017/18
CSKA Moskva (Rusko)
Lokomotiv Moskva (Rusko)
Atlético Madrid (Španělsko)
Dynamo Kyjev (Ukrajina)
Zenit Petrohrad (Rusko)
RB Lipsko (Německo)
Olympique Lyon (Francie)
Viktoria Plzeň (Česko)
Lazio Řím (Itálie)
Sporting Lisabon (Portugalsko)
Borussia Dortmund (Německo)
Athletic Bilbao (Španělsko)
FC Salzburg (Rakousko)
AC Milán (Itálie)
Arsenal Londýn (Anglie)
Olympique Marseille (Francie)
Letos zaznamenal 17 vítězství, 5 remíz a 1 porážku při skóre 47:14.
Sporting Lisabon přešel do Evropské ligy z Ligy mistrů, kde skončil se sedmi body třetí ve skupině D. V prvním kole play-off pak měl menší potíže s kazašskou Astanou, kterou přemohl po výsledcích 3:1 a 3:3.
Nejlepším střelcem klubu v letošní sezóně je Bruno Fernandes se čtyřmi góly.
Lazio Řím (ITA) – Dynamo Kyjev (UKR)
RB Lipsko (GER) – Zenit Petrohrad (RUS)
Atlético Madrid (ESP) – Lokomotiv Moskva (RUS)
CSKA Moskva (RUS) – Olympique Lyon (FRA)
Olympique Marseille (FRA) – Athletic Bilbao (ESP)
Sporting CP Lisabon (POR) – Viktoria Plzeň (CZE)
Borussia Dortmund (GER) – FC Salzburg (AUT)
AC Milán (ITA) – Arsenal Londýn (ENG)
Celky uvedené na prvním místě začínají doma ve čtvrtek 8. března, odvety na hřištích soupeřů jsou na programu o týden později.