Arsenal – Manchester City 0:3 (kon.)
Arsenal FC
0:3 (0:3)
Manchester City
Čtvrtek 01.03.2018, 20:45 • Emirates Stadium, London • Anglická Premier League • 28. kolo

Z mé strany je to pro tento zápas už všechno. Přeji dobrou noc. (22:47:34)

První poločas Manchesteru City stačil na to, aby porazil Arsenal

Je konec, Arsenal nezvládl ani druhé utkání proti Manchesteru City, a stejně jako v neděli při finále Carabao Cupu prohrál 0:3. Arsenal přitom nezačal špatně, první střelu na branku měl Mchitarjan a domácí byli o něco aktivnější. Ale v 15. minutě je zmrazil první gól Manchesteru City, který krásně vstřelil Bernardo Silva. Ve 28. minutě už to bylo 2:0, to se po krásné rychlé akci prosadil David Silva. A hostům ani tento náskok nestačil, ještě do konce prvního poločasu zvýšil na 3:0 Leroy Sané, který se podílel přihrávkami i na předchozích dvou brankách. Náskok mohl ještě v první půli navýšit Agüero, ale toho skvěle vychytal Čech. Ve druhém poločase ještě mohlo nastat drama, protože Arsenal kopal penaltu. Jenže Pierre-Emerick Aubameyang ji neproměnil a další šanci už Arsenal nedostal. Naopak se ještě jednou musel předvést Čech, který skvělým zákrokem zmařil i druhou Agüerovu velkou šanci.

90+3

90+2
    Arsenal ještě kopal jednu standardní situaci. Ale ani tentokrát nepřišel žádný nebezpečný míč před branku Citizens. Už běží poslední sekundy tohoto utkání.

90+1
    Nastavují se jen dvě minuty, víc není třeba.

90+1
    O míč se rvali Pierre-Emerick Aubameyang a Danny Welbeck, ale ani jeden z nich se do zakončení neprodral. Dobrou práci odvedl Olexandr Zinčenko.

90
    Petr Čech poslal dlouhým nákopem míč na soupeřovu polovinu.

89
    Arsenal se ubránil i díky tomu, že Gabriel Jeses fauloval. Ale ani následná akce Arsenalu gólem neskončila. Ani alespoň na čestný úspěch to v podání domácích zatím nevypadá.

88
    Sané dnes aspiruje na muže zápasu. Znovu si sebevědomě narazil míč s de Bruynem a elegantně míč zavezl na polovinu soupeře. Teď musí počkat na větší podporu.

87
    Tribuny Emirates Stadium jsou poloprázdné, fanoušci Arsenalu houfně opouští stadion.

87
    Třetí střídání Manchesteru City. Místo střelce druhé branky Davida Silvy přichází na hřiště už uzdravený Brazilec Gabriel Jesus.

85
    Danilo přihrál dozadu na brankáře Edersona. Ten zase v klidu těsně před napadajícím Özilem posunul míč dál.

84
    Zinčenko fauloval v souboji o míč Özila, takže rozehrávat bude domácí mužstvo, které směřuje za těžkou porážkou, už druhou od Manchesteru City po sobě.

83
    Na hrot se místo Argentinka Agüera, který vystřídal, vysunul Belgičan Kevin De Bruyne. Právě on nyní neúspěšně napadal rozehrávku Arsenalu.