Leicester – Stoke 1:1 (kon.) | Bournemouth – Newcastle 2:2 (kon.) | Brighton – Swansea 4:1 (kon.)
Burnley – Southampton 1:1 (kon.) | Liverpool – West Ham 4:1 (kon.) | West Brom – Huddersfield Town 1:2 (kon.)
Watford – Everton 1:0 (kon.)
Brighton & Hove Albion
4:1 (1:0)
Swansea City
Sobota 24.02.2018, 16:00 • Amex Stadium • Anglická Premier League • 28. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a někdy zase u Premier League na počtěnou. (18:03:15)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 8:4. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 17:6.

Utkání, které nakonec nabídlo pět branek je u konce! Po poločase 1:0. kdy se prosadil Glenn Murray z penalty, to vypadalo na klidný druhý poločas. Opak byl ovšem pravdou. Glenn Murray a Anthony Knockaert se prosadili během čtyř minut a dali svému celku třígólové vedení. Tammy Abraham za hosty sice snížil, poslední slovo měli ovšem opět domácí – v poslední minutě základní hrací doby se prosadil novic Jürgen Locadia. Utkání tak končí vítězstvím Seagulls 4:1.

90+3

90+2
    Nad rámec utkání se budou hrát tři minuty, kterého toho moc nejspíše nenabídnou. Brighton dnes předvedl naprosto parádní výkon a zaslouženě získá tři body.

90+1
    Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Pascal Groß, přichází Beram Kayal.
    90. Jürgen LOCADIA - 4:1

90
    Brighton právě vstřelil branku!
    Branka ovšem přichází na druhé straně, Brighton si tři body pohlídá! José Izquierdo se opět prokličkoval před branku, aby hledal spoluhráče v šestnáctce. Míč se dostal ke Stephensovi, jenž svižnou ránou zakončoval. V malém vápně se do střely položil JÜRGEN LOCADIA, jenž zapsal branku ve svém debutu v Premier League!

88
    Swansea má poslední naději na útok. Zatlačila domácí celek na vlastní polovině a pokouší se něco smysluplného vymyslet směrem na branku australského brankáře.

87
    Více se ale nejspíše již nestane. Domácí se dostali do vápna, kde ale nezakončili. Po pár sekundách se míč dostal do zámezí na druhé straně a Matt Ryan nikam spěchat nebude.
    85. Tammy ABRAHAM - 3:1

85
    Swansea právě vstřelila branku!
    Přecijen se Swansea dočká alespoň čestného úspěchu! Tammy Abraham se zmocnil míče ve středu hřiště a naběhl si s ním až před vápno. Následným zakončením k levé tyčce překvapil brankáře a možná i sebe samotného – hlavně díky teči obránce LEWISE DUNKA.

84
    Dlouhá kombinace domácího celku před brankou Swansea byla zakončena pokusem obránce Ezequiela Schelotta. Ukázalo se ovšem, že to střelec úplně není.

83
    Nyní Lewis Dunk skočil pod nohy Abrahama a je mu pískán faul. Jacks tak budou rozehrávat standardní situaci na útočné polovině, tlak z jejich strany zatím nepřichází.

82
    Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Glenn Murray, přichází Jürgen Locadia.

81
    Po pravé straně se pokoušeli prosadit hosté, ale Lewis Dunk parádně zakročil. Následně probíhá střídání, jenž zvedá diváky ze sedaček, Murray dohrál.

80
    Tammy Abraham si počínal nedovoleně na útočné polovině, a tak mu je pískán faul. Hostující hráč s výrokem moc nesouhlasí, ale situaci s rozhodčím nijak neřeší.

79
    Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Anthony Knockaert, přichází Solly March.

77
    Míč na hranici vápna obdržel Glenn Murray a pokoušel se o zakončení. Vidina hattricku ale nevyšla, bránící hráči k němu rychle přistoupili a zneškodnili mu zakončení.

David Panuška

Branky: 18. G. Murray (pen.), 69. G. Murray (Izquierdo), 73. Knockaert (Groß), 90. Locadia (Stephens) – 85. Dunk (vla.)

Karty:   63. G. Murray (BRN)

Brighton & Hove Albion: Ryan – Bong, Dunk, Duffy, Schelotto – Izquierdo, D. Pröpper, Stephens, Knockaert (79. March) – Groß (90+1. Kayal) – G. Murray (82. Locadia).
    Náhradníci: Krul – Bruno, Goldson, Kayal, March, Ulloa, Locadia.

Swansea City: Fabiański – Naughton, van der Hoorn (46. L. Narsingh), F. Fernández, Mawson, M. Olsson – Dyer (36. A. Ayew), Ki Song-jung, T. Carroll (65. T. Abraham), Clucas – J. Ayew.
    Náhradníci: Nordfeldt – Bartley, L. Narsingh, Routledge, King, T. Abraham, A. Ayew.

Rozhodčí: Dean – Long, Smart