Mechelen – Charleroi 1:1 (kon.) | Eupen – Lokeren 3:2 (kon.) | Oostende – Sint-Truiden 2:0 (kon.)
Waasland-Beveren – Gent 1:2 (kon.)
KAS Eupen
3:2 (2:1)
Sporting Lokeren
Sobota 24.02.2018, 20:00 • Stadion am Kehrweg - Eupen • Belgická liga • 28. kolo

Ode mne je to tedy pro dnešek vše, přeji všem pěkný zbytek víkendu a zase někdy příště na počtenou. (22:00:59)

Utkání je u konce a domácí hráči fanoušci mají velikou radost. Není se čemu divit, neboť tyto body mohou být klíčové ve hře o udržení 1. lize. Naopak lokerenští z dnešního utkání nebudou příliš nadšeni, když po většinu utkání tahali za kratší konec. Ke třem brankám z prvního poločasu ještě přibyla jedna na každé straně. Za hosty se v 55. minutě trefil Jose Cevallos, na domácí straně se v 80. minutě prosadil Luis Garcia, který stanovil konečné skóre na 3:2.

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 2:1. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 5:8.

90+3

90+3
    Již i hostující brankář je na půlce Eupenu, dohrávají se poslední vteřinky utkání.

90+1
    Nyní se hostující hráči zlobili na rozhodčího, který jim 2krát v krátkém sledu odpískal sporný faul.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty nad rámec základní hrací doby.

89
    Hostující Lokeren má již jen pár minut na vstřelení branky, která by srovnala stav. Podaří se ještě?

87
    Ex sparťan Lukáš Mareček se nyní ocitl před brankou, kde zakončil tvrdou střelou. Gólman Eupenu podržel svůj tým a zasáhl.

85
    Střídání v týmu Sporting Lokeren: ze hřiště odchází Guus Hupperts, přichází Tom De Sutter.

82
    Z naprosto stejné pozice jako padl gól opět rozehrával přímý kop Luis García, jehož centr tentokrát skončil v zámezí.

80
    Eupen právě vstřelil branku!
    Poměrně šťastnou brankou jde jednogólový náskok opět na stranu Eupenu! LUIS GARCIA se postavil k přímáku z rohu hřiště a odcentroval před bránu. Míč skončil v síti, neboť si gólman Verhulst vybral slabší chvilku a nezasáhl – 3:2.

79
    Domácí Eupen jde do deseti a Lokeren má cca 13 minut přesilovku.

78
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Silas Gnaka (KAS Eupen).

76
    Nyní se zhruba minutu hrálo u brány Eupenu, když domácí hráči poměrně hodně riskovali a nahrávali si hodně nebezpečné přihrávky. Nakonec však akci zvládli a jdou dopředu.

73
    Exekutor přímého kopu nastřelil jen zeď. Hraje se dál a skóre se nemění.

72
    Rýsuje se zajímavá šance pro Eupen. Schouterden se probojoval až před bránu, kde nastřelil protihráče a rozhodčí tuto akci posoudil jako ruku. Z opakovaných záběrů je zřejmé, že se o ruku nejednalo.

70
    Náznak šance se nyní udál i na druhé straně, s hodně vysokým centrem si ovšem hravě poradili domácí stopeři.

68
    Hlavním problémem je hlavně špatné načasování finální přihrávky. Vhodným příkladem je situace z právě probíhající 68. minuty, když Schouterdenovi chyběl krok do zakončení.

66
    Rozhodně to na hřišti nevypadá, jakoby zde hrál poslední celek soutěže. Eupen si neustále vytváří brankové příležitosti a je jen otázkou času kdy se nějaká promění v gól.