NY Rangers – Minnesota 1:4 (kon.) | Carolina – Pittsburgh 1:6 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 0:4 (kon.)
Chicago – San Jose 3:1 (kon.) | Vegas – Vancouver 6:3 (kon.) | Ottawa – Philadelphia 3:5 (kon.)
Calgary – Colorado 5:1 (kon.)
Carolina Hurricanes
1:6 (0:1, 1:3, 0:2)
Pittsburgh Penguins
Sobota 24.02.2018, 01:40 • PNC Arena, Raleigh • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:21:05)

Trestné minuty: 14:6

Utkání je u konce a hostující Pittsburgh si připsal vysokou výhru z ledu soupeře. I v poslední třetině hosté diktovali tempo a hned po nékolika sekundách pŕidali další gól. Radost jim však trvala pouze chvíli, neboť Hagelin jej dosáhl kopnutím. Ward se ale ani v následujících minutách nenudil a nakonec vytáhl ze své branky ještě další dva puky. V 50. minutě jej překonal Sidney Crosby a na konečných 1:6 uzavřel skóre v 53. minutě Jevgenij Malkin. Pittsburgh tak vyhrál šestý zápas v řadě, naopak Carolina prodloužila sérii porážek na čtyři utkání.

59:14
    Simonův trest vypršel, hosté jsou v plném počtu.
    Pittsburgh dnes dotáhl trejd, kdy z Ottawy získal útočníky Dericka Brassarda a Vincenta Dunna, volbu ve třetím kole draftu 2019 a z Vegas útočníka Tobiase Lindberga. Do Ottawy naopak odešli Ian Cole, Filip Gustavsson a do Vegas Ryan Reaves

59:11
    Nordström se probíjel levou stranou, už to vypadalo, že by se mohl probít i do střelecké pozice, na poslední chvíli ale o puk přišel.

58:35
    Prudká Teräväinenova rána nebyla přesná, skončila vedle levé tyče Murrayho branky.

58:02
    Puk je v rohu, odtud se bude domácím skórovat těžko. Hosté i za rozhodnutého stavu brání na sto procent.

57:14
    Ještě jedno vyloučení, na podražení je potrestán hostující Dominik Simon.

56:52
    Simonovo nahození zametl Ward do rohu, Pittsburgh však i nadále zůstává u puku.

55:37
    Ten si poradil i s pokusem Dereka Ryana, k odraženému puku se pak dostal Malkin.

54:42
    Carolina ale touží o alespoň zmírnění nepříznivého výsledku, jenže v brance hostů je dnes skvělý Murray.

53:50
    Už se hraje v poklidnějším tempu, o vítězi je rozhodnuto.

52:42
    Cam Ward už pak neudržel frustraci na uzdě a vzteky zahodil svou hůl. Za tohle pak dostal desetiminutový trest za nesportovní chování. Trest odsedí Phillip Di Giuseppe.
    52:42 Jevgenij MALKIN - 1:6

52:42
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Tohle je už pro domácí debakl. Pittsburgh si vybojoval v pásmu puk, Ward pak ještě zvládl betonem vyrazit střelu Astona-Reese, ale na dvě dorážky JEVGENIJE MALKINA z bezprostřední blízkosti už byl krátký. Asistence: Zach Aston-Reese.

52:09
    Je po přesilovce, Dumoulin naskočil zpět do hry.
    Přihrávkou na Crosbyho přesilovkový gól vyrovnal Kris Letang týmový rekord v asistencích mezi obránci, který zatím samostatně držel Paul Coffey. Oba nyní mají 332 asistencí

51:37
    Akce domácích byla přerušena, Williams si při zpracování neposedného puku pomohl tím, že jej stiskl v rukavici. Vhazuje se ve středním pásmu.

50:36
    Středem to zkoušel Teräväinen, do pásma se sice dostal, ale nevymyslel pak ani střelu, ani přihrávku na najíždějící spoluhráče.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:09
    Přesilovku si nyní zahrají domácí, na trestnou lavici zamířil s dvouminutovým trestem za vysokou hůl Brian Dumoulin.
    49:12 Sidney CROSBY - 1:5

49:12
    Přesilovka je využitá, Pittsburgh dal pátý gól. Po delší akci v útočném pásmu přišla Letangova rána od modré čáry, kterou Ward pouze vyrazil před sebe a SIDNEY CROSBY hravě dorazil puk do sítě. Asistence: Kris Letang, Jevgenij Malkin.

48:14
    Při pokusu o protiútok podklouzl Kessel a nepříjemně narazil do mantinelu. Po chvilce ale vstal a vypadá, že je v pořádku.

48:11
    Do akce se ale dostali domácí, v oslabení mohl skórovat Nordström. Byl ale příliš blízko na to, aby sklepl přihrávku od levého mantinelu.

47:59
    Hosté si navíc zahrají přesilovku, neboť dvě minuty za vysokou hůl dostal Sebastian Aho.

47:51
    Dumoulin dojel nahozený puk domácích a okamžitě tak založil protiútok.

47:02
    Warda trefil puk do masky, zastavil ale další prudký střelecký pokus, nyní v podání Crosbyho. Počet jeho úspěšných zákroků utěšeně narůstá.

46:13
    Z levé strany vystřelil domácí Lindholm, Murrayho branku ale netrefil. Domácí se dnes v koncovce docela trápí.

44:41
    Gólu byl blízko Malkin, Ward má za sebou další poměrně těžký zákrok, nyní proti svižné ráně bekhendem. Brankář domácích tuto šanci zmařil bleskovým vykopnutím levým betonem.

44:24
    Puk opustil ledovou plochu, vylučovat se ale nebude. Vhazuje se v útočném pásmu Caroliny.

43:04
    Jeho akci pak dokončil Aston-Reese, prudký švih skončil u Warda.

42:59
    Crosby nasadil k rychlé akci, po několika kličkách se dostal do útočného pásma.

41:44
    Od modré pálil Hunwick, Ward měl na jeho pokus dobrý výhled a zvládl jej tak skrýt ve své lapačce.

41:28
    Neuznaná branka ale hosty dlouho netrápila, už jsou zase v pásmu Caroliny.
    40:38 Hagelin dosáhl gólu kopnutím

40:38
    Puk se popáté ocitl za Wardem, ale gól neplatí. Hagelin se po vyhraném buly zjevil před gólmanem, nadvakrát jej zvládl překonat, ale po kontrole u videa vyšlo najevo, že puk za brankovou čáru dostal aktivním kopnutím.

Trestné minuty: 2:2

Je za námi druhá třetina a hosté jsou po čtyřiceti minutách blízko výhře. Poprvé v této části udeřili už po 46 sekundách hry, když po vyhraném buly pálil Olli Määttä a trefil horní růžek Wardovy branky. Domácí sice ve 23. minutě snížili Teuvem Teräväinenem, ale pak se střelecký utrhl Phil Kessel a dvěma góly upravil na současných 1:4.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:28
    Něco podobného předvedl i Ward proti Guentzelovi, takže ještě jedno vhazování.

39:03
    A další jeho zákrok, nyní vzduchem zasvištěla lapačka, aby skryla Williamsův pokus pod horní tyčku.

38:46
    Carolina podnikla rychlý brejk čtyři na dva, po rychlé výměně puku střílel z mezikruží Lindholm, Murray je ale dnes ve vynikající formě a i toto přečíslení zvládl vyřešit.

37:48
    Faulk se pokusil nahodit od modré čáry, trefil ovšem pouze před ním clonícího protivníka.

37:19
    Shearyho prudký švih od levého mantinelu skončil ve Wardově lapačce, ten tak má další úspěšný zákrok.

36:50
    Malkin nepřešel přes van Riemsdyka, ten mu vypíchl puk do středního pásma.

36:28
    Podél levého mantinelu se do pásma prosmýkl Rust, natlačil se před branku a snažil se prostřelit Warda. Byl ale příliš blízko a jel příliš rychle na to, aby to zvládl.

35:38
    Carolina má v posledních minutách velký problém se vůbec dostat z vlastního pásma, tlak hostů se stupňuje.

34:42
    Hagelin si s pukem na holi vyjel zpoza branky a z úhlu se snažil překvapit Ward. Neúspěšně, nicméně Pittsburgh i za svého náskoku pokračuje ve slušném náporu.

33:48
    Aston-Reese hezky přijal přihrávku do jízdy, zkusil to levou stranou, ale i on byl se svým střeleckým pokusem zablokován.

32:48
    Na druhé straně pálil od mantinelu Hörnqvist, jeho pokus byl domácí obranou zblokován, puk se k Wardovi vůbec nedostal.

32:10
    Další Faulkova střela, nyní z větší vzdálenosti, Murray si i s tímto poradil a puk vyrazil.

31:45
    Trest oběma vyloučeným hráčům vypršel, hraje se v plném počtu.

31:15
    Až nyní si do střelecké pozice najel domácí Faulk, snažil se prudkou střelou překonal Murrayho, ten ovšem vytáhl povedený zákrok a celou akci ukončil.

30:45
    Více prostoru na ledě zatím nesvádí ani jeden tým k velkému útočení, hraje se daleko od obou branek.

29:45
    Vylučuje se na obou stranách, domácí Trevor van Riemsdyk dostal dvě minuty za hrubost, hostující Jevgenij Malkin zase za sekání.

29:20
    Hosté mají nyní velkou převahu, Carolina je po několika úderech hodně dole.
    28:25 Phil KESSEL - 1:4

28:25
    A už je to o tři branky. Pittsburgh se dostal do rychlého kontru po nepovedené akci domácích a přečíslení zakončil PHIL KESSEL tím, že procedil puk za ležícího Warda. Rozhodčí se šli ještě k videu přesvědčit, zda se nepískalo dříve, než puk přešel brankovou čáru, ale po chvíli gól uznali. Asistence: Riley Sheahan a Jake Guentzel.

27:36
    Přechod domácích do útoku byl přerušen hvizdem čárového, po postavení mimo hru se bude vhazovat ve středním pásmu.

26:19
    A hned po rozehrání se do útoku hnal Simon, Už si šteloval puk na bekhendovou střelu, když jej na poslední chvíli zablokoval Pesce.
    26:11 Phil KESSEL - 1:3

26:11
    Hosté opět vedou o dvě branky. Po rychlém průniku do útočného pásma nabil Guentzel na levém kruhu stojícímu PHILU KESSELLOVI a ten ranou z první propálil Warda. Asistence: Jake Guentzel, Brian Dumoulin.

25:20
    Další rána na Murrayho, ten vyrazil. Määttä poté vyhodil na zakázané uvolnění.

24:33
    Määttä srazil u mantinelu Ryana, domácí ale i tak pokračují v útočení.

23:49
    Po snížení jsou domácí jako polití živou vodou a opět víří v útočném pásmu. Na Murrayho létá jedna rána za druhou.
    22:05 Teuvo TERÄVÄINEN - 1:2

22:05
    Carolina právě vstřelila branku!
    Domácí rychle snižují. Aho dojel nahozený puk, zpoza branky nahrál do centra dění, kde Lindholm přiklepl na TEUVA TERÄVÄINENA, který si bruslí pohotově zpracoval a ranou pod horní tyčku překonal Murrayho – 1:2. Asistence: Elias Lindholm a Sebastian Aho.
    20:46 Olli MÄÄTTÄ - 0:2

20:46
    Vzápětí přichází úder na druhé straně. Malkin vyhrál buly v útočném pásmu, posunul na modrou, odkud vystřelil OLLI MÄÄTTÄ a ten trefil horní růžek Wardovy branky. Asistence: Jevgenij Malkin.

20:27
    Před Murraym vznikl menší zmatek, nejlépe se v něm orientoval domácí Lindholm, nezvedl však puk přes chrániče gólmana Pittsburghu.

Trestné minuty: 0:0

Máme za sebou první třetinu a ve vedení je hostující Pittsburgh. Ten byl v této části aktivnějším týmem, zaměstnával Warda a jednou jej hráči hostů překonali. Ve 14. minutě po kolotoči v pásmu přihrál Kessel na brankoviště a Jake Guentzel hlavě sklepl puk za brankovou čáru. Carolina byla aktivní pouze v úvodu utkání, s postupem času akcí a šancí ubývalo a Murray tak zatím drží čisté konto.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:51
    Do ještě jednoho útoku se hrnul Slavin, pískalo se však postavení mimo hru.

19:14
    Po takřka přesilovkovém tlaku pálil od modré Letang a Ward toho moc neviděl. Mohl si ale oddechnout, rána letěla nad.

18:28
    Kličkovanou nyní předvedl Kessel, proti přesile se ale neprosadil a o puk byl obrán.

18:05
    Předvedl to i Malkin, když si vybojoval puk ve středním pásmu a rázem byl ve střelecké pozici. Ward se v této třetině rozhodně nenudí.

17:38
    V posledních minutách se hraje převážně v pásmu domácího týmu, Pittsburgh je hodně aktivní.

16:09
    Guentzel se po levém křídle snadno dostal do útočného pásma, poté přihrál na modrou na Dumoulina. Jeho střelu Ward zvládl pohlídat.

15:58
    Guentzel srazil střelu domácích od modré čáry, Murray poté předvedl snadný zákrok lapačkou.

14:50
    Pittsburgh opět v útoku, vedoucí gól hosty očividné namlsal.
    13:36 Jake GUENTZEL - 0:1

13:36
    Akce hostů ale pokračovala, v pásmu byl aktivní hlavně Kessel, ten si také vybruslil na střed a poté nabídl přihrávku na brankoviště, kde JAKE GUENTZEL pouze nastavil hokejku a otevřel skóre. Asistence: Phil Kessel.

13:15
    Už to vypadalo, že se hosté dostanou do přečíslení, Kessel ale na pravé straně ztratil rychlost a výsledkem byla slabá střela.

12:12
    Hunwickovo nahození od modré čáry skončilo vedle, Pittsburgh pokračuje v útočení.

11:25
    Dumoulin sjel z modré čáry a z kruhu pro vhazování našel Rusta. Jeho plácnutí do puku Ward vyrazil.

10:35
    Od modré nahodil Ryan a jeho pokus byl cestou několikrát tečován. Murray tak mohl být trochu rozhozen, přesto se mu povedlo puk zastavit ještě před brankovou čárou.

09:38
    Ahova přihrávka byla Teräväinenem pouze protečována do útočného pásma, o zakázané uvolnění se tak jednat nebude. Dopředu už jde Pittsburgh.

08:39
    A opět Sheary. Nyní hledal před brankou Astona-Reeseho, ten se po přihrávce marně natahoval, na tohle nedosáhl.

08:17
    Na branku nešla ani Shearyho rána, Wardovu branku přelétla.

07:19
    Od modré pouze nahazoval Kessel, puk se zastavil u van Riemsdyka.

06:23
    Po zblokované střele se do útoku opět dostali domácí hokejisté, Williams ale po akci pravým křídlem nedokázal dostat puk do souboje před brankou.

05:40
    Nevyzráli na něj ani Lindholm s Teräväinenem, kousek od brankoviště nemířili přesně.

05:17
    Domácí zahájili utkání hodně aktivně, na Murrayho přilétly další nepříjemné rány. Ten si ale zatím na brankovišti sjednává pořádek.

04:11
    Hostům se pískalo postavení mimo hru, Guentzel vjel s pukem do pásma později, než jeho spoluhráči.

03:11
    Od pravého mantinelu pálil domácí Williams a Murray toho moc neviděl. Přesto na brankovišti předvedl dobrý zákrok a puk vyrazil.

02:17
    Sheary vystihl v útočném pásmu rozehrávku Caroliny a ihned se snažil přejít do zakončení. Obrana domácích ale před Wardem ukázala rychlou a čistou práci a území uhájila.

01:32
    Na obou stranách byly k vidění bekhendové pokusy o blafák, nejprve od domácího Raska a poté od hostujícího Guentzela. V obou případech vyšli vítězně gólmani a skóre je tak stále 0:0.

00:23
    Rust zpoza branky cpal přihrávku před brankoviště na Simona, ten byl ale pokrytý a ke kloudné střele se nedostal.

00:01

Carolina Hurricanes: C. Ward (Darling) – Pesce, Slavin, Faulk (C), H. Fleury, T. van Riemsdyk, Hanifin – T. Teräväinen, E. Lindholm, Aho – Stempniak, Jooris, Skinner – Williams (A), V. Rask (A), B. McGinn – Di Giuseppe, D. Ryan, Nordström.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, J. Schultz, Määttä, Oleksiak, Hunwick – Rust, Crosby (C), Simon – Hörnqvist, Malkin (A), Hagelin – Kessel, Sheahan, Guentzel – Sheary, Rowney, Aston-Reese.

Rozhodčí: Jackson, StPierre – Mach, Rody.

Všechno je připraveno, zápas může začít.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Zápas v PNC Areně začne v 1:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Československá stopa v utkání

Dominik Simon (PIT) 11 (4+7)

Lídři kanadského bodování

Jevgenij Malkin 70 (33+37)
    Phil Kessel 66 (24+42)
    Sidney Crosby 66 (19+47)

Hosté jsou na tom v Metropolitní divizi lépe, na druhém místě mají 74 bodů a na vedoucí Washington ztrácí pouhý jeden bod. V Pittsburghu mohou být v posledních dnech spokojeni, už pět zápasů v řadě se tým radoval z výhry. Jako poslední poznali sílu mužstva v Columbusu, odkud si hosté odvezli vítězství v poměru 5:2. O branky se postarali dvakrát Sheahan a jednou Dumoulin, Aston-Reese a Guentzel.

Justin Williams 38 (10+28)

Domácí tým je na sedmém místě Metropolitní divize se ziskem 64 bodů ze 60 odehraných zápasů. Divize je to velmi vyrovnaná, vždyť na třetí Philadelphii ztrácí pouze deset bodů. Forma ale v posledních duelech odešla, už třikrát v řadě Carolina prohrála. Naposledy doma proti New Jersey 2:3 po prodloužení. Gólově se prosadili Teräväinen a Skinner.

Carolina – Colorado 3:1
    Carolina – Los Angeles 7:3
    New Jersey – Carolina 5:2
    Carolina – NY Islanders 0:3
    Carolina – New Jersey 2:3 pp

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Carolina Hurricanes a Pittsburgh Penguins.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 23. T. Teräväinen (E. Lindholm, Aho) – 14. Guentzel (Kessel), 21. Määttä (Malkin), 27. Kessel (Guentzel, Dumoulin), 29. Kessel (Sheahan, Guentzel), 50. Crosby (Letang, Malkin), 53. Malkin (Aston-Reese)

Carolina Hurricanes: C. Ward (Darling) – Pesce, Slavin, Faulk (C), H. Fleury, T. van Riemsdyk, Hanifin – T. Teräväinen, E. Lindholm, Aho – Williams (A), V. Rask (A), B. McGinn – Stempniak, D. Ryan, Skinner – Di Giuseppe, Jooris, Nordström.

Rozhodčí: Jackson, StPierre – Mach, Rody

Diváci: 18 180