Kladno – Mountfield HK 4:1 (kon.) | HC Litvínov – K. Vary 5:2 (kon.) | Zlín – Třinec 1:4 (kon.)
HC Plzeň – Liberec 3:4 (1:2 po s.n.) | Vítkovice – Č. Budějovice 4:5 (kon.) | Kometa Brno – Slavia 4:7 (kon.)
Jihlava – Olomouc 2:1 (kon.) | Pardubice – Sparta 6:5 (2:0 po s.n.)
Berani Zlín
1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
HC Oceláři Třinec
Sobota 24.02.2018, 13:00 • ZS Luďka Čajky • DHL Extraliga juniorů • O umístění

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Zdravím všechny fanoušky mládežnického hokeje. Sobota již tradičně patří juniorům, můžeme se tedy těšit z bohaté zápasové nabídky. Jedním z duelů, který budete moci spolu s námi sledovat, je utkání Zlína a Třince na Zimním stadionu Luďka Čajky.

Zlín
    Čtvrteční návrat do extraligy po reprezentační pauze domácímu týmu dost zhořkl, neboť na svém ledě prohrál s Litvínovem vysoko 3:9. Dnešní utkání tak napoví, zda se Zlínu podařilo hodit nepovedený zápas za hlavu. V letošní sezoně mají mladí ševci zatím s Třincem vyrovnanou bilanci – jedno vítězství a jednu porážku.

Poslední tři utkání
    Zlín vs. Litvínov 3:9
    Zlín vs. Jihlava 4:2
    Zlín vs. Karlovy Vary 5:2

Třinec
    Oceláři se do extraligy vrátili pátečním duelem doma proti Jihlavě a byl to návrat vítězný. Třinečtí si s Duklou poradili těsně 3:2, díky čemuž do Zlína pravděpodobně přijedou v dobrém rozpoložení. Pokud jde o zápasy těchto dvou soupeřů, tak v letošní sezoně zatím vítězí hosté. To znamená, že Oceláři už na východě Moravy letos jednou zvítězili. Co tentokrát?

Třinec vs. Jihlava 3:2
    Třinec vs. Karlovy Vary 1:4
    Sparta vs. Třinec 5:3

Aukro Berani Zlín: Šimonů (Huf) – Martínek, Augustin, Gába, Budil, Fridrich, Ševčík, Gazda – Kenša, Čechmánek, Kočica, Mikulec, Gharibyar, Knápek, Hefka, Kotek.

HC Oceláři Třinec: Loubal (Ochman) – Hrachovský, Krzak, Radzienciak, Rufer, Marguš, Adámek – Strakoš, Kaukič, Plitko, Mach, Kofroň, Przybyla, Kvasnica, Irgl, Peterek, Raška, Kalus, Papaj, Najsar, Molin.

Rozhodčí: Vaněk – Holibka, Kučera.

00:01

00:58
    Hosté nastoupili do utkání aktivněji a tlačí se před zlínskou branku.

02:45
    Šimonů se musel teď ve svém brankoviště ohánět, ale spolu se svými obránci udržel puk ve hře.

03:57
    Teď se vydali také Zlínští do útoku.

05:05
    Šimonů dobře zasáhl vyrážečkou.

06:14
    Zakázané uvolnění Třince. Hra se přesouvá do útočného pásma Zlína.

06:54
    Oceláři neprošli přes útočnou modrou, rozhodčí píská ofsajd.

08:36
    Třinec zavřel svého soupeře v útočném pásmu, Hrachovský trefil boční síť.

09:38
    Budil je s kotoučem za svou brankou a zakládá útok Zlína.

10:49
    Oba týmy nyní bojují o puk v rohu kluziště za zlínskou brankou.

11:12
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Augustin – 2 min., podražení).

11:47
    Šimonů zastavil svou lapačkou tvrdou střelu Ocelářů. Puk se však odrazil dosti nebezpečným způsobem a poskakoval v brankovišti. Obrana Zlína však tuto situaci nakonec se štěstím ustála.

12:20
    Peterek prověřil ze strany brankáře Šimonů, ten puk přikryl pod rukace.

13:12
    Zlín hraje v plném počtu.

14:45
    Domácí hokejisté se tlačí do útoku a snaží se zaměstnat gólmana Třince.

15:45
    Oceláři jsou však zpět v útočném pásmu a kombinují před brankářem Šimonů.

16:23
    Třinecká pětice si vytvořila solidní tlak v útočném pásmu, jehož vrcholem byla střela do pravé tyče zlínské branky! Domácí teď měli velké štěstí.

17:37
    Gazda dojel kotouč vyhozený až za zlínskou branku a s třineckým útočníkem v zádech rychle rozehrál.

18:15
    Zakázané uvolnění Zlína.

18:50
    Hosté jsou při chuti a dále tlačí zlínské mužstvo.

18:52
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Ševčík – 2 min., hákování).

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:40
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Kaukič – 2 min., nedovolené bránění).

19:53
    Irgl napřáhl mezi kruhy, jeho střela však minula branku a jen zaduněla na zadním mantinelu.

20:00

Další třetina začne přibližně v 13:39.

První třetina utkání je za námi, branku jsme zatím neviděli. O něco aktivnějším mužstvem jsou Oceláři, zlínská obrana v čele s brankářem Šimonů však zatím odolává. Využije Třinec ve druhé části své převahy a vstřelí první branku, nebo se naopak změní obraz hry ve prospěch Zlína? Brzy budeme vědět.

20:01

20:28
    Gazda zavezl puk do útočného pásma.

20:54
    Domácí hrají v plném počtu, Zlínu začíná zkrácená přesilovka.

21:26
    U puku jsou však hosté a nevypadá to, že by se na tom mělo něco změnit.

21:41
    Hosté hrají v plném počtu, pokračuje se pět na pět.

22:57
    Hosté dobře hlídají střední pásmo, Zlín se teď nemůže dostat dál než k červené čáře ve středu hřiště.

23:46
    Šimonů musel na led, ale udržel puk před čárou. Hraje se dál, Třinec pokračuje v náporu.

25:40
    Hrachovský našel dlouhou přihrávku přes půl hřiště volného Kaluse, který se řítil sám na brankáře Šimonů. Třinecký útočník to udělal dobře – položil si gólmana a potáhl puk do strany. Nakonec však trefil horní tyč zlínské branky!

26:42
    Zakázané uvolnění Zlína, vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.

26:58
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Kaukič – 2 min., podražení).

27:32
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Hrachovský – 2 min., podražení).

27:37
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Kočica – 2 min., vysoká hůl).

28:11
    Mikulec našlápl ve středním pásmu a chtěl předložit puk Hefkovi do dobré střelecké pozice. Obránce Třince však puk zastavil a vyhodil ven z pásma.

28:58
    Hosté už jsou ve čtyřech.

29:32
    Loubal si v pohodě poradil s nahozeným pukem.

29:32
    Hosté jsou v pěti a začíná jejich opravdu velmi krátká početní výhoda.

29:37
    Také domácí tým už je v plném počtu. Pokračuje se tedy v pěti na obou stranách.

30:05
    Základní hrací doba se přehoupla do své druhé poloviny, na první gól utkání zatím stále čekáme.

30:54
    Zakázané uvolnění Zlína, Šimonů se musí postavit do svého válečného postoje.

32:03
    Kotek obkroužil branku a nahodil puk do třineckého brankoviště. Loubal si nakonec poradil, ale Zlínští aktivně dotírali a snažili se puk nějak procpat za čáru.

32:20
    Třinec nepřešel přes útočnou modrou, rozhodčí píská ofsajd.

32:38
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Budil – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Knápek.

33:30
    Hosté jsou nastěhovaní v útočném pásmu, zatím však bez výsledku.

34:38
    Knápek je zpět na ledě, Zlín hraje v plném počtu.

36:01
    Třinec právě vstřelil branku!
    Co se hostům nepovedlo při početní výhodě, podařilo se jim při hře pět na pět. DOMINIK MOLIN dostal puk až za zlínské gólmana a posílá Oceláře do vedení. Asistence: Lukáš Irgl a Adam Strakoš.

38:05
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Mach – 2 min., podražení).

38:40
    Zlín se dere do útočného pásma, hostí se však zatím zodpovědně brání.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:37
    Zlín právě vstřelil branku!
    Domácí tým využívá přesilovou hru! Patrik Augustin tvrdě vystřelil od modré čáry, gólman Loubal vyrazil puk přímo před volného PATRIKA KOTKA. Zlínský forward na nic nečekal a okamžitě jej poslal do odkryté klece. Asistence: Patrik Augustin a Marek Gharibyar.

40:00

Další třetina začne přibližně v 14:27.

Po druhé třetině je stav stále vyrovnaný, tentokrát však je to 1:1. Hosté se čtyři minuty před sirénou ujali vedení, ovšem domácí v poslední minutě využili přesilovku a srovnali. Zápas je tedy stále otevřený a třetí třetina bude jistě zajímavá.

40:01

40:06

40:41
    Ledová plocha je upravená opravdu precizně, už dva hráči během třetí třetiny zavrávorali a upadli. Třinec se vydal do útoku, jeho pokus však skončil v ochranné síti.

41:51
    Zlínu se nepovedla rozehrávka, rozhodčí píská zakázané uvolnění.

42:41
    Hráči bojují o puk ve zlínském pásmu.

43:09
    Kaukič poslal dobrou přihrávku na Kofroně, který se dostal do dobré střelecké pozice. Šimonů se však rychle přesunul a skvěle zasáhl lapačkou.

43:38
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Ševčík – 2 min., podražení).

43:50
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Przybyla – 2 min., podražení).

44:48
    Hra čtyři na čtyři zatím připomíná spíše přetahovanou o puk, žádný z týmů si zatím nevytvořil gólovou příležitost.

Augustin dobrým obranným zákrokem zastavil rodící se třineckou šanci.

45:38

45:50
    Také hosté jsou opět v pěti.

46:30
    Kaukič poslal na zlínskou branku nepříjemnou střelu, kterou Šimonů neudržel ve výstroji. Nejaktivněji se snažil dorážet Kofroň, k puku se však už nedostal. Zlínská obrana tuto náročnou situaci zvládla.

47:16
    Šimonů předvedl svůj hbitý pohybový aparát. Vleže se nátahl pro letící puk a ze vzduchu jej stáhl do lapačky.

47:24
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Kvasnica – 2 min., hákování).

48:35
    Zlín na chvíli zavřel svého soupeře v útočném pásmu, nějakou vyloženou šanci si však nevypracoval. O chvíli později se Třinci podařilo vyhodit.

49:24
    Hosté hrají v plném počtu.

49:42
    Adámek teď dvakrát po sobě vystřelil. Jeho první rána vyprášila pravý beton zlínského brankáře, při druhé střele pak zlomil hokejku.

50:24
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Gába – 2 min., hákování).

50:50
    Přesilovka hostů zatím působí velmi nebezpečně. Všechny třinecké střely však jdou buď vedle, nebo do výstroje dnes velmi spolehlivého brankáře Šimonů.

51:42
    Po krátké epizodě ve středním pásmu se hosté vrací s pukem zpět do útočného pásma.

51:59
    Zlín se osvobozuje.

52:24

52:51
    Zakázané uvolnění Zlína. Hra se vrací zpět před brankáře Šimonů.

53:22
    Čechmánek dostal trochu prostoru v útočném pásmu a nebezpečnou střelou ohrozil Loubala.

54:47
    Na ledovou plochu začínají prosakovat emoce. Tu a tam se po odpískání objeví drobná šarvátka, rozhodčí však zatím drží hráče obou týmů na uzdě.

54:54
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Kaukič – 2 min., krosček).

55:47
    Hosté se ujímají vedení a pro Zlín je to hodně ledová sprcha, neboť čtyři minuty před koncem inkasoval při vlastní přesilovce. JAN KALUS krásnou střelou trefil nad lapačku horní roh branky. Asistence: Michal Kvasnica.

55:47
    Oddechový čas pro domácí.

56:33
    Zlín stále hraje přesilovku, teď navíc stáhl svého gólmana ze hry. Domácí to zkouší se šesti hráči v poli.

56:54

57:01
    LUKÁŠ KAUKIČ naskočil zpět do hry a gólem do prázdné branky posílá Třinec do dvoubrankového vedení. Asistence: Lukáš Irgl.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:32
    Zlínská obrana zaspala a hosté toho dokonale využili, neboť se dostali do situace dva na nikoho. Peterek s Kvasnicou si několikrát vyměnili puk a prvně jmenovaný – JONÁŠ PETEREK jej uklidil do prázdné branky. Asistence: Michal Kvasnica.

59:10
    Hosté jsou při chuti a dál se tlačí do zakončení.

Dnešní zápas končí, Třinec se raduje ze zisku tří bodů zejména díky vydařenému závěru třetí třetiny, kdy během necelých tři minut vstřelil tři branky. Naopak Zlín dnes odchází s prázdnou.

Ode mě je to pro dnešek všechno. Děkuji vám za pozornost a ze Zlína přeji hezky zbytek víkendu. (15:06:08)

Vojtěch Jurák

Branky a nahrávky: 40. Kotek (Augustin, Gharibyar) – 37. Molin (Irgl, Strakoš), 56. Kalus (Kvasnica), 58. Kaukič (Irgl), 59. Peterek (Kvasnica)

Rozhodčí: Vaněk – Holibka, Kučera